VITAMINI*

Majchy · 43000

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 05 Januar 2009, 09:10:56
Hvala cacy!!



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 05 Januar 2009, 09:28:13
Cene VMP precej varirajo, tako da če želiš prihranit kak euro ti priporočam, da jih nabaviš na Veterinarski fakulteti, Cesta v mestni log..



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 05 Januar 2009, 10:04:57
Prav na fakulteti ali na Postaji (tista mala hiška, kjer je tudi Drobnič)?



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 05 Januar 2009, 10:56:06
Prav sprejemna pisarna ambulante (kirurgija?) veterinarske fakultete, NE veterinarska postaja ljubljana, ki je malo naprej..



billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 06 Januar 2009, 13:04:44
Živjo! Mislim da bo sedaj moja NO končno sprejela Platinum brikete-smo še v uvajanju-pa bi koga od vas vprašal, posebno Ninci, ali je potrebno k tej hrani kaj dodajat? :( Namreč gospod-uvoznik-mi je priporočil naj mladičku dodam VMP od Pfizerja, da tudi on daje svojemu NO te dodatke.lp :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 11 Februar 2009, 13:46:57
Nam je ostala približno polovica sirupa Corta Flex, če kdo rabi in pa Previcox tablete.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #36 : 11 Februar 2009, 14:20:30
Če nobeden ne rabi, lahko odneseš v zavetišče, jaz vedno tako naredim, ker je škoda, da poteče rok uporabe.



spejsi

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 20 Avgust 2009, 22:51:15
Hokamix30 (obstajajo prah, tablete in žvečilni priboljški) je popolnoma naravna kombinacija zelišč (30 različnih vrst). Vsebuje naravne vitamine, minerale, aminokisline, encime, antioksidante, sledne elemente, esencialne maščobne kisline, klorofil, vlaknine, beljakovine, sladkorje, ogljikove hidrate in ostala hranila, ki jih vsebujejo zelišča, ki jih dodatek vsebuje.

Izdeluje ga Grau Tiernahrung, ki proizvaja tudi Velcote in še precej ostalih izvrstnih dodatkov k pasji prehrani.


In kje se ga lahko kupi?

Kuža je nasmeh in mahajoč rep. Vse kar je vmes, je nepomembno!


dorothy

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 06 September 2009, 21:50:44
Glede vitaminov je tko.Kuža, ki ga imate doma kot hišnega ljubljenca vitaminov NE potrebuje.Vitamini, ki jih vaš kuža potrebuje so že v prehrani (briketi,konzerve,pribolški) . Je pa res, da kuža teh vitaminov ne dobi, če ga hrante z slabo hrano.
Vitamini so namenjeni kužkom, ki so nadpovprečno aktivni. To ne pomeni, da daste kužku vitamine, zato ker ste šli enkrat slučajno za par ur na izlet. Tut, če jih daje npr vzreditelj lohka pretirava al jih pa hran z slabo hrano (nebo prvič). Ponavadi to tudi rečejo, da bi izpadli bolj skrbni.
Vitamine je pa kdaj pa kdaj treba dt zaradi slabega zdravstvenega stanja.Takart je pa fajn da vam to predlaga veterinar.
Večini kužkov lastniki ne dajejo vitaminov in so popolnoma zdravi.
Ste si pa popolnoma sami krivi, če kupite psa prek bolhe in podobnih strani, ki so brez rodovnika in niso kupljeni pri registiranemu rejcu. Pri takih kužkih, sploh mejhnih, je ogromno možnosti, da zbolijo. To, da vm v oglasu piše cepljen,z evropskim potnim listom ne pomeni nič.
Vm dam primer ,da nebote misll d se hecam. Znanka je kupla kao rodovniškega Yorkija z rodovnikom in potnim listom,cepljenega,čipiranega kao iz domače vzreje na bolhi za 400eur. Ko je šla h veterinarju te čipa sploh niso znal prebrt. Na koncu so ugotovili, da kužk ni iz domače vzreje, čipiran pa je bil nekje na Portugalskem. Tko, da prosm vsi, ki kupujete psa se mal pozanimite o ljudeh, ki kužka prodajajo, magar pri sosedih :) .
Ta kuža je mev drgač dost sreče, poznam pa veliko primerov kjer te sreče boga žvavca ni mela.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 07 Junij 2013, 21:17:45
Da ne odpiram nove teme....

So VMP tablete primerne za neprekinjeno uporabo pri starem psu s slabim imunskim sistemom (to je v bistvu tisto, kar bi rada izboljšala) ali je treba nujno narest kak premor med dajanjem tablet? V bistvu glede na to za koliko časa imaš eno škatlico za srednje velikega psa bi jih tri tedne dajala, en teden ne in tako naprej.

Je še kak podoben vitaminski dodatek za izboljšanje imunskega sistema, da bi pomagal pri problemih z dihali?



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #40 : 07 Junij 2013, 21:40:52
Tudi mene zanima ena zadeva v zvezi VMP tablet in sicer sva bila zadnjič s psom na tehtanju. Padla je debata, s čim ga hranimo in ko sem rekla, da s surovim mesom, mi je veterinarka svetovala, da mogoče ne bi bilo slabo 2x letno narediti kure z VMP-jem.
Na moje vprašanje zakaj, mi je odgovorila, da se boji, da samo z mesom na dolgi rok ne bo dobil dovolj mineralov in vitaminov, ki jih je prej dobival z briketi. Naj še pripomnim, da pes ne dobiva ne sadja, ne zelenjave (ker noče nič od tega jesti), nekje 2x tedensko dobi kakšno žlico ali dve ovsenih kosmičev med hrano.

Kako je s tem? Je kaj na tem ali je samo "marketinška poteza", da prodajo? :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 07 Junij 2013, 22:20:05
Škodlo ne bo. Lahko pa probaš malo na pari pokuhat zelenjevo in jo na drobno narezat, mogoče tudi surovo naribaš in zakamufliraš med meso.. Mogoče bo psetu na tak način teknilo. Naše je surove samo šparglje in občasno papriko ter paradižnik, pa še to dvoje samo če si sama nabere, za špargle pa prav fehtari.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 09 Oktober 2013, 10:26:49



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #43 : 09 Oktober 2013, 11:42:20
Škodit ne more. Laneno seme spodbuja prebavo, jabolčne tropine,  pivski kvas je fajn za kožo, dlako, nohte..., glina ima čistilni/razstrupljevalni učinek...Zna pa biti da bi pri kakemu psu spacal drek, sploh če bi preveč dajal.

Edinole kar mi ni všeč so sojine beljakovine. Soje se jaz pri sebi in pri psu izogibam kolikor je možno, ker je ogromno slabe kvalitete.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #44 : 09 Oktober 2013, 23:22:35
Kako pa je s starejšimi psi in dodatki vitaminov?
Mojo imam trenutno na Lupo hrani, ko dobi kuhano pa sem ji mislila dat zraven malo vitaminčkov v prahu.
Imam pa tole, je za kaj?  http://www.aro.si/psi-in-oprema-za-pse/dodatki-in-vitamini-za-pse/detail/238-dodatki-in-vitamini/flypage/4629-anibio-barf-complex-sploni-naravni-vitamini-420g?sef=hcfp
aja ne me takoj obtoževat kaj to kupujem brez posvetovanja.
Mama ima svojo 16 letno YT na kuhani hrani pa ji zraven da še te vitamine, mi je priporočala za mojo skoraj 6 letnico in mi dala za probo. Ker gre za zelo majhne količine tega prahu imam en kozarček za skoraj celo leto:) Bi ji pa dala en ščep tega, ima slabih 5kg.
Če uporablja kdo te vitaminčke bi prosila za več info iz prve roke
 Prejšnji papillonček je tudi dobival te vitamine ampak ni jedel hrane, imajo zelo močan vonj :D



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 10 Oktober 2013, 08:29:41

Edinole kar mi ni všeč so sojine beljakovine. Soje se jaz pri sebi in pri psu izogibam kolikor je možno, ker je ogromno slabe kvalitete.

A nima VMP tudi sojine beljakovine?



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #46 : 14 Oktober 2013, 18:28:29
Prejšnji papillonček je tudi dobival te vitamine ampak ni jedel hrane, imajo zelo močan vonj :D

Papillonček, kaj pomeni, da imajo zelo močan vonj? V pozitivnem ali negativnem smislu?

Glede na to, da je moj fante izključno na surovem mesu, dodajanje tovrstnih "vitaminčkov" ne bi bilo odveč. VMP tablete so, glede na dnevni odmerek, primeren za mojega psa, finančno kar zajeten zalogaj, pa tudi bolj mi je všeč oblika dajanja "na žlico". Problem je le v tem, da je moj mulc blazno izbirčen in če mu nekaj v hrani ni po godu, se je ne dotakne ::), zato tudi zgornje vprašanje...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #47 : 14 Oktober 2013, 19:26:02
Suh pivski kvas tudi ne škodi probat. Moja mati to ravnokar je, pa zna biti da bo še Bina :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #48 : 14 Oktober 2013, 22:06:58
Močan vonj, odgnal ga je stran :) Sedajšnja psička mi pa kar liže iz roke ko kaj ostane na prstih:) Je res odvisno od psa do psa, če imaš velikega se pa sploh splača tistih 16eur dat, 400g imaš za uff par mesecev, meni je mama dala v 100g kozarček pa mislim, da bom imela do novega leta če ne še več :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #49 : 15 Oktober 2013, 19:07:34
420 g bi naj imela 42 dni, pri porabi 2 čajni žlički na dan, za pse nad 30 kg.
Malo me je strah vonja... :-\ Najbolj bi bila vesela, če bi mi kdo odstopil / prodal količino za 4-5 dni za probo, da ne kupujem cele doze, ki bi potem ostala...



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #50 : 16 Oktober 2013, 13:13:35
S kod pa si? jaz ti lahko odstopim par žličk



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #51 : 16 Oktober 2013, 14:05:24
Čisto takole. Meni kot kuga smrdi kis-pa preživim čistilne dneve s kisem. Obupno mi smrdi mamin parfum zjutraj (njej pa smrdi moj :D ), vllaganje zelenjave-zopet kis, da ne omenjam vampov in banan!Malo odpreš okno in se prezrači. Kadar nimaš te možnosti (v službi), pa se v glavi prepričaš, da sploh ne smrdi in preživiš. :p je še opcija da psa futraš zunaj :p

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #52 : 16 Oktober 2013, 15:50:40
Čara, ni problem vonj v stanovanju. Problem je, da pes noče jesti nič, kar ima vonj, ki mu ne ugaja. Nimrodovega jelena je nehal jesti zaradi vonja. Po nekaj mesecih pavze ga je spet začel, le da ga tokrat moram hraniti na 10-14 dni, da mu ni prepogosto na jedilniku, pa še sprat ga moram dobro, da nima več tako močnega vonja, ker ga drugače spet ne poje. Marsikateri pes umira za prekajeno šunko, mojemu pa jo ponudiš in se obrne stran... ::) Samo in izključno zato strah pred vonjem... :) :)

Papillonček, sem iz Maribora... :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #53 : 16 Oktober 2013, 22:15:45
Sporoči naslov, ti bom poslala vzorček tega :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #54 : 16 Oktober 2013, 22:30:02
Superca! 8) :) Hvala ti vnaprej...
Imaš ZS... ;)



pasjeljubec

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 04 November 2013, 23:42:27
Jst sm mojim za kosti dajala  GAG, zdej pa TOTO Superartro.
Za dlako pa različna olja, biotin... Zdaj, pred zimo, bom poskusila z vitamini Cerevit od TOTO-ta.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 13 November 2013, 19:24:45
No moj pes je sedaj na pripravkih, da dvignemo imunski sistem (ma jaz nikoli nisem žrla toliko dodatkov kot jih sedaj ta pes).
ribje olje
b komplex
čuvajeva mešanica (ne morem verjeti, da ji je taaaako ogabno, da mi je puščala futer v posodi, zmešano z jogurtom brez problema poje)
suh pivski kvas[/li][/list]

in nekaj časa bo dobivala tudi linex.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!