brušenje krempeljčkov

Sunshine_1 · 2742

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
: 08 Marec 2006, 17:58:46
Živjo! Imam problem!
Moja muca NEPRESTANO praska po vratih, če ni v nekem prostoru. Jo dam notri (da ja ne bi še bolj praskala, ker je doma itak že vse narobe zaradi vrat  ::) >:( :-\ ) in gre na rožo in jo grize.  >:( Jo dam na hodnik, se z njo igram, nato grem v drug prostor. Praskanje. Jo dam na balkon- zaspi. Kaj naj naredim, da jo odvadim praskanja? Je to sploh mogoče?

Lp,

Suns.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 08 Marec 2006, 18:04:19
Sunshine, ima tvoja muca na voljo primeren praskalnik?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 08 Marec 2006, 18:32:07
Ima ja


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 08 Marec 2006, 18:44:58
Potem jo probaj vsakič, ko praska na napačnem mestu nesti na pravega in tam zelo pohvalit  ;) Pa lahko dodaš na praskalnik malo mačje mete, da ga bo še raje praskala.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 08 Marec 2006, 18:49:52
Hvala, bom poskusila :)

P.S.: ravno je na balkonu... Zaspala :P

Lep pozdrav in hvala za odgovor (sporočim, če deluje :) )

Sunshine


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5 : 18 Oktober 2006, 12:16:45
Zanima me, kje vaše muce brusijo krempeljčke? Ste jim kupili drevo, ste sami karkoli naredili, ...?
Naša Suki bi jih najraje zabadala v nov oblazinjen jedilni kot  >:(.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 18 Oktober 2006, 12:19:09
Smo kupili drevo pa si jih tam ne more dobro zbrusit. Tako da jih strižemo nekako na 14 dni enkrat. Priporočam če ne bo šlo vse po vrsti. Pri nas potem ko vidi, da drevo ni več ok proba vse po spisku od vrat, stolov, jogija, .. tako da raje preventivno ko ga začnejo matrat postrižem pa imamo mir.

p.s. še vedno pa je drevo super, da si jih pobrusi po striženju, da se lepo oluščijo in kadar je besen kot ris :)
Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #7 : 18 Oktober 2006, 12:45:49
No moja prejšna muca Pika si je za ta namen izbrala štok od kuhinjskih vrat, si lahko kar zamisliš kako je izgledal, zdajšni dve imata za ta namen veliko paleto izbire med sadnim drevjem in nesadnim v hostici poleg nas. Kaj pa če bi poskusila s praskalnikom ali pa s striženjem krempeljcev kot ti je svetovala Ninci, sicer to pri naši Piki ni delovalo smo 1x poskušali pa je skoraj srčni infarkt doživela zaradi razburjenja, smo ji potemraje odstopili štok, sicer je 1x poskusila na kavču pa smo jo s fuj zustavili, je potem še prakrat nakazala da bi to tam počela, pa še predno ji je uspelo krempeljce v fotelj zapičiti je zaslišala fuj in je na koncu odnehala. Moram pa reči da naša je potem za to res samo ta štok uporabljala, je bila pa pritem ful hecna, je vzela zalet, skočila do vrha štoka in se po njem spustila na tla, smo se ji prav smejali pri tem početju ker je zgledala ko kak vragec s tistimi ušesi obrnjenimim nazaj! :D
Ninci lahko da je drevo premehko in si zaradi tega ne more dobro zbrusiti, ker pri naših dveh vidim da imata raje drevje ki je trše in potem po njemu z veseljem ustvarjata.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #8 : 18 Oktober 2006, 13:24:46
Pri nas imamo za Gomija eno mini mačje drevo, ki pa mu ni kaj ekstra všeč. Kremplje mu strižem, malo pa si jih obrusi na naslonjalu stola, ki je iz enakega materiala, kot hiška in miška na spodnjih slikicah:


Razmišljam, da bi mu naslednjič v Ikei kupila nekaj od tega  :)