pikapolonice in metulji

čara · 9404

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 31 Oktober 2011, 18:45:46
He hoj!

Sem pred eno dilemo. V naši bajti je oooogrooomnoooo pikapolonic. In vsake toliko kako mrtvo kje najdem. Kako naj te žuželke prezimim kar v hiši? Ko bo sneg, ne bom mogla listov z ušmi  nosit, da se napapcajo in bi verjetno umrle? Ampak te žuželke kar rinejo noter k nam. Cela armada jih je. :/ Po drugi strani mi je pa žalostno, ko najdem kakšno mrtvo.

Pa še ista zadeva z metulji, le da letos še ni kakšnega. Se je pa že zgodilo, da se je kakšen prijel zavese in tam ostal do pomladi :D

No, biologi, povejte kak učinkoviti predlog ( pa ne tak, da naj pač ne zračimo hiše, malo se pa mora).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1 : 01 November 2011, 18:02:29
Ojej očitno imamo zadnje dni vsi težave s pikapolonicami. Pri nas jih povsod mrgoli, od rdečih s črnimi pikami, črnimi z rdečimi in nekimi oranžkasto zelenimi....noro, vsi pravijo, da česa takšnega ne pomnijo. Cele fasade so jih. Včeraj na sprehodu so se pa spravile nad moje lase :S....Očitno spet kakšna posledica segrevanja ozračja  :(...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 01 November 2011, 18:33:41
Tudi mi smo v tej druščini napadenih s strani pikapolonic ;D V petek smo jih šteli in jih je bilo samo okoli vhodnih vrat najmanj 20. Včasih se mi je pa zdelo da sploh redko kakšno vidim.  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 01 November 2011, 20:36:37
Pa prav pikapolonic ali šuštarjev? Ker šuštarji se v takem času povsem normalno zbirajo v ogromnih skupinah. Pikapolonice pa - mogoče jim je dobro dela dolga vroča jesen.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 01 November 2011, 20:59:19
Prav pikapolonic.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 01 November 2011, 22:29:25
V Slovenijo so nekaj časa nazaj prišle tujerodne pikapolonice, ki so zelo invazivne in izpodrijavo "našo". Mogoče imate te.

http://www.dnevnik.si/novice/znanost/1042310123

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #6 : 03 November 2011, 10:14:41
zoe tudi te bi znale biti vmes, so pa pri nas sedaj, ko je 2 dni bolj mrzlo čudežno izginile..hvalabogu, ker od sedaj naprej ne prenašam več pikapolonic :S, še ponoči mi je priletela ena mimo glave  :-\...so pa bile, kot sem že omenila različne barve, od rdečih, črnih, in mogoče telih iz slike....in ja sigurno so to pikapolonice....
očitno sem se prehmalo razveselila, saj je pravkar fant spet eno našel  >:(...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7 : 07 November 2011, 09:56:44
Tudi pri nas jih je ogromno. ne vem sploh kje najdejo pot notri, ker imam komarnike še vedno dol. Včeraj sem jih našla ene 10 na dveh oknih. Kako bi že imela notri, ne pa vseh. Tako da sem jih lepo deportirala na drugo stran komarnika. Jih je večina rdečih s črnimi pikami, so pa vmes tudi te, ki so omenjene v zgornjem članku. Dejansko človek sploh ne ve kaj bi naredil.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/