Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1577193

vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4860 : 21 Maj 2014, 21:34:29
In prilepi kakšno sliko svojih psov in opiši njihov karakter. Mogoče ti še sam napišem kaj o mojem psu (če bom dobre volje). :)



iowa.ike

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #4861 : 22 Maj 2014, 01:09:01
hahahahhaha dej ne bodi no jezen, kdo ti je pa kaj reku dokler nisi pokomentiral tega kar pač si...  :D
Glej, to da imam profil 3 dni še ne pomeni, da imam malamute 3 dni in da nimam pojma, jasno srček? :) Ni se ti treba toliko napihovat, tu smo vsi, da delimo prijetne izkušnje in pomagamo tistim, ki pomoč rabijo, obenem pa je zdravo izrazit skrb glede pasme, v kolikor se načrtuje leglo. Ker sm precej dobre volje, se ti bom potrudila odgovorit s prijaznostjo, ki mi je načeloma ljubša od sovražnosti.
Moji psi niso neznanka, lahko pogledaš fotke na facebook če želiš, kjer imam isto ime za profil kot tu, trenutno pa imam 7 letno samico (Bear-Pak Blackfoot Bess) in skoraj 5 mesečnega samčka, (Bear-pak Iowa Ike).
Glede karakterjev-ker je ta meni tudi precej pomemben, kot vse kar piše v standardu + osebne preference, je tako:
Bess sem kupila odraslo, lani, staro 6 let...za njene šampionate nisem zaslužna, ampak je za to zaslužna bivša lastnica, sama je ne mislim gurat po razstavah, ker je naredila že VEČ kot dovolj in se z njo ubadam bolj s športom, čeprav bi ona včasih raje spala na kavču...malo o njej, že ker prašaš: na začetku je imela nekaj trust issues z neznanci, vendar smo to hitro premagali in je sedaj ljubeča do vseh. Prav tako, kot je za malamutke znano, se ni najboljše razumela s samicami, vendar tudi to ni nek problem več....ah, kaj vse se da narediti z nežno roko in pravilnim šolanjem, heh :) Je najbolj razcrtana babnca kar jih poznam in nimam z njo nikakršnih problemov, ne vedenskih ne drugih...bolj zlate psičke ne poznam. Ike je naš mali pocrtanec, najbolj prijeten mladič ever. Ni mi naredu še ene neumne (take, ki jih mladički načeloma radi ušpičijo) in je zelo ljubezniv. Ne boji se ničesar, rad ima vse ljudi in obožuje otroke, je lepo socjaliziran in dejansko nimam z njim NOBENE težave in trdo delam na tem, da tako ostane in me prav zanima kako bo tekom pubertete.  To nista moja prva malamuta, kupljena pa sta v italiji pri Bear-Paku točno iz določenega razloga, ker le tam dobim, kar želim. Govorim od karakterja, izgleda, temperamenta pa tja do krvne linije...sploh zato, ker me blazno zanima genetika in sva si z uzrediteljem tako rekoč že skoraj družina, on me uči, je moj mentor in sm mu za to neizmerno hvaležna. Če te zanima še kaj, sm odprta knjiga lol... No, s tle upam, da si razbral zakaj me toliko briga standard, katerega del je tudi karakter in ne samo "fasada". lp, tjaša




ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4862 : 22 Maj 2014, 07:07:29
Zakaj pa si omišljate malamuta, če vam karakter ne ustreza in ga potem spreminjate?
Vsaka pasma ima določene dobre in slabe karakterne lastnosti. Ali jih sprejmeš ali pa si omisliš drugo pasmo.
Ko se zaljubiš v osebo jo vzameš tako kot je, v paketu. >:D Če pa jo spremeniš  ni več tisti, ki si ga spoznal, ampak tisti ki si ga "naredil".  To je moje mnenje. Zaradi mene lahko iz malamuta naredite karakternega pudlja, Bog vam žegnaj! Lp Tamara


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4863 : 22 Maj 2014, 07:39:34
Jaz imam enega malamuta (drugače imam še eno drugo pasmo), ki je prejšnji teden dopolnil 7 let. Pri 11 tednih je bil pripeljan iz Hrvaške. Meni so že od nekdaj všeč karakterno močni psi in ni lepšega pogledati kot psa, ki že na prvi pogled izraža svoj ponos, samozavest in prepričanost sam vase. Jaz ne maram psov, ki jih ljudje toliko "natrenirajo", da po svetu hodijo kot zombiji oz. spužve. Gre na vrvici poleg lastnika in se ne zmeni za okolico 1% in to je vse kar počne.

Jaz nikoli nisem svojega psa omejeval pri oblikovanju njegovega karakterja. Bilo je obratno. Spodbujal sem ga, da je razmišljal pri vsaki stvari, ki jo je počel. Jaz sem mu namerno "nagajal" (pri igri ali če je želel kaj imeti, ipd.), da je moral on potem ugotoviti, kako rešiti to zagato. Vglavnem, zrastel je v zelo, zelo stabilnega psa. Nobenega človeka do sedaj ni niti krivo pogledal, še manj zalajal na kogarkoli. Tiste, ki jih pozna, na njih zagruli, ko jih vidi, ampak to tako ali tako verjetno vsi poznate kako izgleda.

Do psov poskuša biti prijazen in njihov prijatelj, če bo lahko on glavni. Mali psi (tam do velikosti zlatega prinašalca), se lahko do njega obnašajo kakorkoli želijo in ne bo reagiral (skočil, zarenčal). Ostali psi, če do njega pristopijo na normalen način (sproščen, vesel, brez dominance) bodo njegovi največji prijatelji. Samci in samice. Če pa pride v kontakt z dominantnim psom, ki pride do njega nasršeno in "mogočno", pa si ne pusti je*** ma***. Takrat pa pokaže kdo je kdo. Sedaj ima že skoraj dve leti osebno trenerko (pitbulko) in postal je neverjetno spreten in taktičen v pretepu (z njo v igri seveda).

Vglavnem, nič ga ne vrže s tira. Zelo redki so pretepi na sprehodih, ampak če pride do njega in se stepe na živo in mrtvo, bo čez 30 sekund, ko bo srečal drugega psa, popolnoma normalen in pripravljen na igro.

iowa.ike pri 4-5 mesecih je vsak mladiček zlat. Tudi moj je bil. Tam ko sem ga postavil, tam je stal. Kar sem mu dal za igrati, s tistim se je igral. Počakaj še par mesecev in potem tam po letu in pol, da boš videla kakšen je karakter malamuta. Pač dejstvo je, da ti ne bo dolgčas in če nimaš namena narediti iz malamuta labradorca, potem boš tudi imela priložnost spoznati, kakšna je malamutova trma. :o



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4864 : 22 Maj 2014, 08:55:12
Aja, in tudi njegovo dominanco na sprehodih sem in še vzpodbujam. Čeprav je tole malo premočna beseda. No, ko greva mimo psa, če gre lepo ali če hoče kontakt, ga potrepljam po ramenih in pohvalim. On ve, kako se obnašati do kakšnega psa. Vbistvu bi on napadel tiste pse, katere bi tudi jaz, če bi bil pes. ;D Niti slučajno pa ni apriori agresiven ali neuravnovešen, še manj, da bi bil plašen. Totalno nasprotno.



iowa.ike

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #4865 : 22 Maj 2014, 15:49:42
Ne razumet narobe, se zdalec niso "pudlji" ampak ponosni malamuti, vendar balansirani in cisti v glavi, vsak od njiju ima svoj karakter in svoje posebnosti, vendar sta neproblematicna. Tudi moja psica ne bo dopuscala da jo kak pes je*e v mozak... sej je malamut :D in Tamara, socializacija ni spreminjanje karakterja :) hehe volhec tocno vem kak je malamut v puberteti in po, sm ze vse dala skozi :) ubistvu me zlo zanima kako bo z ikecom in komaj cakam, da vidim kako se bo razvijal naprej :)



ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4866 : 22 Maj 2014, 15:59:03
Vem kaj je socializacija in tudi kaj so malamuti.  Imamo jih pri hiši že 20 let.  ;)


iowa.ike

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #4867 : 22 Maj 2014, 16:52:16
Vem, to ni bila kritika tebi :) misljeno je blo kot razlaga, da sm mislila na tak nacin in ne na to, da bi spreminjala psu katakter.. ce bi hotla pudlja, bi mela pudlje ne :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4868 : 22 Maj 2014, 20:38:20
Nihče ni padel učen na svet in pri vzreji se tisti, ki še ne poznajo prav vseh podrobnosti lahko obrnejo na: pasemski klub, člane vzrejnih komisij, kolege vzreditelje (tu žal predvsem drugih pasem, ker znotraj pasme med vzreditelji načeloma žal prevladuje odpor če že ne pravo sovraštvo do novih nebodijihtreba) in seveda vzrejne referente.
Psebno me silno jezi, ker vsi pametujejo o izboljševanju pasme. Kam izboljševanje pasme pripelje, lahko vidimo pri preštevilnih pasmah (ali linijah znotraj pasme), ki so postale žalostne karikature nekdaj dobro grajenih in uporabnih psov. Pasmo je potrebno ohranjat, ne pa "izboljševat". Prva stvar pred vsem ostalim bi moralo biti zdravje. Pa ne samo kolki pa komolci pa miljon bolj ali manj nepotrebnih genetskih testov ampak splošno zdravstveno stanje, tudi stvari, ki ne veljajo za dedne. Meni je silno pomembno kolikšno starost so doživeli predniki (dolgoživost je dedna), kdaj so se, če so se začele pojavljeti artroze....Naslednja pomembna stvar je karakter. Ne rabiš psa z dobrim karakterjem (vsak lastnik je prepričan, da ima njegov pes najboljši karakter) ampak rabiš psa z za pasmo značilnim karakterjem (in sem pri malamutih sodi tudi značilna "dominanca" do psov istega spola). Rabiš dobro telesno zgradbo, ki je osnova tako za delovno sposobnost kot za zdravje psa. In šele na koncu pride tisto, kar je za večino vzrediteljev razstavnih psov edino zveličavno - tip psa.
Zgoraj sem napisala, da je za malamute značilna "dominanca" do drugih psov. Kar pa ne pomeni, da je pametno to lastnost še posebej razvijati in spodbujati, posebno ne v današnjem času in prostoru.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4869 : 23 Maj 2014, 07:30:00
Psebno me silno jezi, ker vsi pametujejo o izboljševanju pasme. Kam izboljševanje pasme pripelje, lahko vidimo pri preštevilnih pasmah (ali linijah znotraj pasme), ki so postale žalostne karikature nekdaj dobro grajenih in uporabnih psov. Pasmo je potrebno ohranjat, ne pa "izboljševat".
Najboljša misel v zadnjih parih letih na tem forumu.

In tudi drugače v celoti zelo dober prispevek. Če bi jaz znal, bi enako napisal.



anja0

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4870 : 23 Maj 2014, 07:57:31
Se pridrozujem Lanabeli, super.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #4871 : 25 Maj 2014, 09:18:51
(in sem pri malamutih sodi tudi značilna "dominanca" do psov istega spola).

Ali lahko napišeš svojo definicijo te dominance oz. kaj je zate dominanten pes do psov istega spola. Pač tvoj pogled na to.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4872 : 26 Maj 2014, 12:16:29
V soboto sva se udeležili teka z kužki Petra Levca na 5 km dolgi progi :)

Ta mlajša madam je bila medtem časom v varstvu. No potem kasneje smo jo pa mahnile na Sv.Primoža

V nedeljo pa po zelo dolgem času z Asko spet odšli na RO tekmo in glede na ker precej pretople temperature, je prav fajn šla čez progo. Seveda je štajkala vmes in brez njenega specifičnega komentiranja ni šlo :P je vse povečini vse super opravila, pustimo malenkosti in s tem par kiksov - štrajk :P :-[.  Sem pričakovala mnogo slabše.  Res sem ponosna nanjo, da je oddelala tako kot je in ne glede na končni rezultat! :)


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4873 : 26 Junij 2014, 15:28:51
Se še jaz mal javim :)

Zdaj ima že kakšen mesec 32kg, tako da mislim da bo pri teh kilah ostala. Ko smo doma, na dvorišču uboga skoraj vse, ko smo v gozdu in je spuščena je pa spet druga pesem  ::)
Odpoklic pa .. vedno ko sem ji dal priboljšek sem nehote rekel 'na' in zdaj, če je pri volji, pride če ji rečeš 'na'  :D. Ko se pa derem miiiiissy , me pa samo pogleda in dalje šiba   ;D

smo dobil novo oprsnico


martinčkanje, čeprav ji je vroče tako da samo poležava po cele dneve  ::)




Prvi poizkus canicrossa, nama je kar šlo samo motivacije ji manjka. Zdaj vzameva brata za 'vabo' zraven pa nam kar gre, samo vroče ji je preveč čeprav gremo vedno  zvečer, ko ni več kot 15°C.
Ko se pa spuščamo proti avtu, pa tako vleče da grem kar po zraku za njo  :D Vse skupaj pa vedno traja manj kot pol ure
 



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4874 : 29 Junij 2014, 10:22:18
ooo vidim da si nabavil oprsnico :) Super! Jaz sem tudi se navduševala nad canicrosom ampak me tek še vedno sfrka ::)

Glede odpoklica pa daj uporabljaj sledni povodec. Ful uporabna zadeva, mi smo tudi v šoli odpoklic vadili s tem + doma midva ne greva ven brez slednega in zdaj pri enem letu sploh ne moreš verjet kakšna je odzivnost naše polarne buče. Smo imeli tam pri 8 mesecih obdobje, ko so se mu ušesa zarastla skupaj, ampak je prerastel tudi to. Tako da ti res priporočam, da začneš uporabljati. Pa še eps ima ogromno svobode hkrati ga imaš pa pod konrolo :)

Je pa naš ena žgoljeva rit, 35kg ima komaj. Je bila pa 2 tedna nazaj kastriran in mislim, da so težave z neješčjostjo preteklost 8)

Ta mesec smo pa praznoval tudi 1. rojstni dan :o Endvatri zrastejo


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4875 : 01 Julij 2014, 17:02:31
haha matr je dobr  :D ! pa skos jezik vzunaj, naša se je zadnjič  srečala s komisarjem Rexom, ona jezik do podna, nemški ovčar pa normalno .. nevem, a je samo polarcem tako groozno vroče pri 20 stopinjah  :P


Sploh nisem vedel da to obstaja  :-\ me je kar malo sram hah, dobra zadeva, razmišljam da bi kar navadno vrv uporabil in zaponko oz. karabin nakoncu namontiral :)

Aja , še nekaj me zanima - kako naj jo naučim naj da glas  :D sliši se malo neumno ampak je nikakor ne morem pripraviti do tega da zatuli. Lajat mislim da sploh nezna oz. še nikoli ni.
 Poizkusil sem od , orgljic, sirene in tuljenje volkov sem ji na računalniku naštimal,  sem jo 'zjezal', tulil zraven nje ... ona mi pa še naprej daje tačke, se vrti in prostor daje  :D
Od tam nekje 4 meseca, ko je nehala tuliti ponoči ko je bla sama, se praktično nikoli ne oglasi. Mogoče 1x na 14 dni, ko res cela familija vkup pride domov, slišimo tisti '' wuuu-wuu'' , in takrat  smo vsi presrečni   ;D ..







T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4876 : 03 Julij 2014, 13:45:15
Če boš kupoval vrv samo glej, da bo ploščata, ker je tako manj verjetnosti, da se ti kam zatakne. Drugače so pa tudi cene slednih cca. 10€ tako da ni en velik strošek. Mi smo našega dobili v igralnih uricah in je res skoz v uporabi :)

Naš pa spada med ene bolj zgovornih in glasnih malamutov pomoje, takole zgleda vsak dan ko kdorkoli od domačih pride domov: https://www.facebook.com/photo.php?v=10203292652946915&set=vb.1527710017&type=3&theater (upam da odpre, ker je s FB). Sicer ga sirene in zavijanje drugih preko posnetkov ne ganejo, ampak se pa zna zbunit za vsako drugo stvar, že samo če mu žogico skrivaš kakšno minutko dlje...pa on tudi prav laja, ne samo tuli. In pomožnosti se ti prav "odgovoraja", ko ga kregaš ::) Tako da jaz bi bila na tvojem mestu prav vesela da bi imela malo tišjega psa :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4877 : 06 Julij 2014, 22:54:17
Hahah prav zares se krega :D res posrečno teka po stanovanju.. mi je kar malo žal da se srečanja v Naklem  nismo udeležili , smo se pa kopali (beri, naajveč do trebuha ) na Bledu , pa je že do tja komaj zdržala .. Peni se nonstop , ampak mislim da je vedno bolje. Tudi v avto že sama skoči.  :)



Aja, po enem tednu poizkušanja, je zatulila ko ji nisem dal ringloja  :D

https://www.youtube.com/watch?v=zBzPDoWxz1I



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4878 : 08 Julij 2014, 12:54:00
Saj pravim, naš je imel tudi eno obdobje, ko se mi je stalno penil in bruhal v avtu, hvalabogu je to mimo. Mogoče bo minili tudi njo :)

Škoda, ker vas ni bilo v Naklo, so bili samo 4 malamuti, ostalo pa huskyi, ampak je bilo res luštno. Upam, da bodo ta srečanja spet prišla v navado, kot so bila pred leti :)





Haha vidim, da so vsi bolj ne ljubitelji vode. Jaz sem mislila, da bo šel za drugo psičko v vodo, pa je trebuh meja ;D Čeprav njegova sestrica pa normalno plava

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4879 : 17 Julij 2014, 10:10:15
Res so smešni s to vodo   ;D  ... Upam da bo tudi našo minil ja :/ Bruha že kar nekaj časa ne več, peni se pa še vedno, pa se mi zdi da vedno manj ... saj bo sčasoma

Zadnjič sva se šla kopat v savo. Sem prebrodil na drugo stran reke in čakal da pride, ampak ne - samo 'kregat' se je začela haha , wuuuwuuu - češ, da ona pa že ne bo plavala čez reko   :P Prvič da sem jo tako slišal ... Res je vedno veselje s polarci  haha, vse bi kar po svoje delal  :D

+ uspeh, celo palica jo je zanimala

 Otroci jo nonstop 'gnetejo' , pa jo sploh ne briga  ::)



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #4880 : 17 Julij 2014, 11:35:50
Kok je to ena luštna žvauca, sama lepota jo je :-)

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4881 : 05 Avgust 2014, 21:52:06
Mam nek filing da sem vsiljiv, ampak mi je res fajn spremljat še druge pesjanarje  pa da malo obudim temo.

Po 5km canicrossa ohladitev v jezeru v Završnici.


Še nekaj, zadnje dni je začela kopat luknje oz. že skoraj jame :( Kdo ve zakaj kar od enkrat in kako jo odvadit. Z njo smo praktično cel dan, tudi giblje se mislim da dosti.
Prebral sem, da je mogoče povezano z navidezno brejostjo ampak se mi ne zdi logično, no res pa je dar kar naprej preklada svoje igračke.In če ji njeno najljubšo vzamemo začne 'jokat' in je vsa zbegana.

lp



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #4882 : 06 Avgust 2014, 05:56:41
Je morda cca 2 meseca po gonitvi? Če je temu tako, je možna navidezna brejost....
Za primer te nevšečnosti je bilo že mnogo napisanega: psa še bolj zaposliti, zmanjšati količino hrane, odstraniti igračke. Pa načeloma simptomi izzvenijo.
Moji psici so se navidezne brejosti pričele šele po 8. letu starosti....  :( Simptomi: lizala se je po spolovilu in seskih. Dvakrat se ji je tudi pričelo delati mleko.  :-\ Je izzvenelo po dobrem tednu dni.... Aja, sicer ni malamutka, pa mislim da pasma niti ni pomemben dejavnik.
Srečno in ti kar veselo prilagaj slike! Eni jih zelo radi pogledamo!  :D



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4883 : 06 Avgust 2014, 21:59:47
Hvala za nasvet ( res je bilo okrog 2 meseca po gonitvi), pa smo šli k veterinarju in je navidezna brejost potrjena ::) Igračke smo odstranili, zdaj pa upajmo da bo kmalu ugotovila, da ni mamica  :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4884 : 08 Avgust 2014, 13:54:29
xmark9x čimprej pocajtajte navidezno brejost, ste razmišljali o sterilizaciji? Te problemi se radi pojavljajo :-\
Drugače pa ti vsaj veš zakaj koplje, naš razkopava zato ker...ker je malamut. Najbolj me razjezi, ker koplje ko prideva s sprehoda in je načeloma utrujen in ni, da bi cel dan bil spočit in nezaposlen pes >:( Sem že rekla da bomo najeli delavce da nam razkoljejo dvorišče, ker zgleda je spodaj naftni vrelec ali pa vsaj skriti zaklad.

Smo bili pa zadnjič v Bohinju, zaplava nikakor ne, je pa prav veselo čofotal po vodi :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=10204463849386094&set=vb.1527710017&type=3&theater



Pa še ena s sprehoda

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4885 : 17 Avgust 2014, 21:08:08
Haha, matr je smešn - teče za žogo ampak prinese jo pa ne  :D

Ja , jo bomo sterilizirali čimprej.

Včeraj nam je ušla  :-\ Ponoči sem prišel iz žurke in jo vidim cca100m od hiše, je šla malo raziskovat  ::) Potem pa priteče k meni kot da nič ni  :D
Dejansko se je pregrizla skozi žičnato ograjo dvorišča, pojma nimam kako. No, zdaj ko vidim kako pali na ''klic divjine'' je sterilizacija še bolj nujna.
Se je pa še malo poredila, zdaj smo na 35kg.


Še ena slika od naju,  iz sprehoda na slap Peričnik



tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #4886 : 17 Avgust 2014, 22:14:29
Vau, lepa psička.



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4887 : 01 September 2014, 20:06:20
Tanali hvala :) ! Jaz se pa tokrat javljam s slabo novico,  :( danes ko smo prišli domov nas ni prišla veselo pozdravit ampak je ležala v koči. Komaj sem jo spravil ven in vidno je šepala. Kolki mislim da niso, ker se je pojavilo čez noč + 'terali' je nismo. Vsak dan sprehod po cca uro in pol, ob vikendih pa tečeva - recimo 5km . No , takoj smo se odpravili k veterinarju - ima povišano temperaturo, naj bi bila bakterijska okužba, ne vem kako je povezano s šepanjem ...

Je dobila pikico  :-[


Zdravila so pa ta, če ima kdorkoli kakršnekoli izkušnje .. Zdaj je prvič bolna in je nisem navajen tako otožne, se mi kar srce trga   :-\



SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4888 : 02 September 2014, 14:19:37
Prva stvar, ki mi pride na misel je nujno testirat klopne bolezni!
Čimprej (beri še danes).
Kot pasma so zelo občutljivi in teže prenašajo okužbe.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4889 : 02 September 2014, 14:29:22
Če gre za kakšno banalno okužbo, pri kateri bi pomagal Clavaseptin, bi moralo biti danes že vidno bolje. Če ne, bo treba narediti vsaj pregled krvi. Jaz ne bi čakala dlje kot do jutri. Če se ne bo pokazala točna diagnoza pa je seveda treba narediti tudi teste na klopne. Ali ima poleg šepanja in vročine še kakšen drug znak (blago vnetje oči mogoče?)