Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1574869

xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4890 : 02 September 2014, 20:31:40
Živjo, hvala obema. Krvni test smo ze prvič naredili in smo klopne bolezni črtali s seznama. Lanabela, kot si rekla - danes je že vidno bolje , ona bi se že igrala  :D , tako da mislim da ni bilo nič hujšega ,hvala bogu,  in so antibiotiki prijeli.

Lp, Mark



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #4892 : 03 September 2014, 08:21:31
Fajn. (y)
Res fajn.  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4893 : 07 September 2014, 11:09:54
Danes mi je v obraz skočil AM in pri temu zarenčal... Lastnik misli, da je prijazen in da samo hoče pozdraviti ljudi... Pes je rodovniški, lastnik ga je odkupil od 1. Lastnika  ko je bil star mislim da 5- 8 mesecev, prvi lastnik je kot razlog oddaje navedel "nismo pričakovali da bo tako velik". Tako nervoznega bitja že dolgo nisem videla, pes ni vedel kaj bi s seboj. Vlekel v vse smeri, 2krat zarenčal potem pa še tja v eno tulil.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4894 : 07 September 2014, 13:22:55
Slaba tolažba za takle neprijeten dogodek, ampak če bi res želel ugriznit bi že bila na šivanju. Ne poznam stanja, bi pa bilo fajn, če se da,  lastniku mal razložit kaj ima, kako to zrihtat/pomagat in pri tem ne preveč pametovat, ker bi s tem dosegla nasproten učinek. Lahk pa upamo, da je tak zarad prejšnjega lastnika in ga bo spravil v red.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4895 : 07 September 2014, 13:54:16
Jaz sem to vzela kot opozorilo, res me je presenetil - na srečo je imel lastnik kar hitre reflekse. Lastnika sicer poznam, ampak tokrat sem ga prvič srečala z psom in še to na ozkem pločniku. To je njihov prvi pes.  :-\  Ne vem če jim bo tole uspelo speljat skozi.

Ta druga malamutka, ki živi v bližini je čisto prijazno bitje, ki bi se kar mečkalo po rokah. :) 

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4896 : 07 September 2014, 14:33:54
Mi imamo ene tri v okolici in so si glede odnosa do psov/ljudi vsi različni kot dan in noč, najboljš je seveda shendlan tisti, ki se ukvarja s bikejogingu, čeprav pese bi še pa vseen požrl kadar ni s kolesom :D



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #4897 : 07 September 2014, 16:19:09
Tina Barber je napisala, da se je karakter njenim SSjem grozno poslabšal ko je hotela povečat delež AMja v njih. So se ji psi baje kar hudo pretepali (poleg vsega ostalega).

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4898 : 07 September 2014, 17:00:32
Malamuti so pač po naravi dominantni psi in če ni zelo dobre zgodnje socializacije in kasneje  v obdobju odraščanja dodatnega dela, imajo težave z drugimi psi. In to tako samci kot samice. Agresija do ljudi pa ni značilna za pasmo.
Žal si jih zaradi lepega videza in impozantne velikosti omisli veliko ljudi, ki jih niso sposobni obvladati. Tisti, ki vzame odraslega malamuta z že razvitimi problemi, ima vsekakor zelo zahtevno nalogo, če želi takega psa spraviti v red. Ni pša nemogoče, seveda.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4899 : 14 September 2014, 18:34:13






xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4900 : 14 September 2014, 21:35:55
Lepa :) vidim stol v ozadju, s kje pa ste ? Bo še kaj v stilu srečanja na gorenjskem v kratkem ? Če ja, pridemo sigurno

Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4901 : 14 September 2014, 23:40:31
Ja Stol je v ozadju in s pasjima mrcinama smo kar stalni gostje tega konca. S kod pa si ti, lahko se kdaj za sprehod zmenimo. Glede kakega pesjanarskega srečanja pa ne vem, če bo kakšen v kratkem.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4902 : 17 September 2014, 12:59:52
Glede teh srečanj je kar kriza, ker so vsi poligoni plačljivi, potem pa ljudje obljubijo da pridejo, na koncu jih je pa tam 5, ki si morajo deliti stroške >:( Tako da jih skorajda ni več. Za polarčke pa kar prav pride ograjen poligon, da se res lahko nanorijo...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4903 : 17 September 2014, 15:51:18
Kakšni pa so stroški okvirno? Lahko pa bi se res dobili na kakšnem sprehodu .Malamuti naj bi bili agresivni do drugih samcov /samic , mislite da bi bil to problem ? Moja  ima sicer vse rada, vse polupčka , z vsem bi se igrala , pa vseeno ..



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4904 : 20 September 2014, 20:24:02
Kolikor je meni znano okoli 50€. Sem pa absolutno ZA skupni sprehod :)

Glede agresije, če vprašaš mene je vse odvisno od vzgoje, socializacije, malo genetike...so pa dominantni. Meni je Sky v enem letu kar ga imam samo enkrat res narenčal psa in še takrat je bilo iz čistega strahu, ko ga je njemu neznan pes začel loviti in, ko se ni imel več kam umakniti se je vrgel na tla in začel renčati. On se v situacijah, ki mu niso všeč umakne. Tudi zadnjič med igro s setrico, ki je malo dominantna in ga je stalno grizla v noge pride do mene in se skrije za moje noge češ "Tjašaaa, naj mi da mir, daj jo stran".
Tudi na sprehodu srečavava stalno nekega pesjanarčka, ki samo renči, pa se vedno umakne, nikoli ne zarenči nazaj.
Je pa res da smo v bajki ful delali na socializaciji in spoznavanju čim več psov in se danes to pošteno obrestuje.

Pa še Sky, norec na žogo :) Mal je križan s prinašalcem zgleda ;D
https://www.facebook.com/video.php?v=10204950469671297

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4905 : 20 September 2014, 20:34:53
Malo obujam spomine :)


in še na dve današnji :)



Je pa polarska mrcinca točno na današnji dan dopolnila 9,5 let.


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4906 : 30 September 2014, 12:09:43
Jaz sem sigurno za, čas imamo pa vsak vikend.. Si je pa ona izborila prostor v hiši, prej ji je bilo dovoljeno do parketa v dnevni.. No itak smo popustili in zdaj imamo tako; ko nas ni doma je na dvorišču oz za hišo, ko pridemo domov sprehod, nato je pa dokler ne gremo spat z nami. Mami se mal p*zdi ker je dlake še in še , ampak nas vsak večer nasmeji z njenim fehtanjem, brundanjem za hrano  :D

sprehod po Šobcu






JureR

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #4907 : 01 Oktober 2014, 14:59:58
Še malo naše Naše:

Najljubša poza spanja  ::)


Pa še mal kar tako:









aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4908 : 05 Oktober 2014, 23:06:49
Sem malo brskala med mojimi fotkami in našla tole katero delim z vami :)


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4909 : 06 Oktober 2014, 13:42:13
A se še komu zdijo tile ZELO sumljivi...?
Pišejo, da je vzrediteljica veterinat, da so  ponekod v leglih gigantski malamuti, a se jih trudijo vzrejat čim manj, da so predniki pregledani za kolke, komolce, mladiči brezz rodovnika, da .... Skratka iz HR so, boste razumeli...


http://thealaskansnowflake.webs.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4910 : 06 Oktober 2014, 20:26:15
xmark9x s kje si točno že ti? Nekje z Gorenjske ane? Mi zdaj planiramo skupne sprehode in druženja z našimi bivšimi šolarčki (naša skupina iz Bajke), se nam lahko pridružiš, ampak smo zaenkrat bolj osredotočeni na travnike okrog Črnuč, Trzina, Mengeškega polja...

JureR hahaha, vidim da je tale spalna poza fulll priljubljena med polarčki. Sky tudi veliko časa prespi v tej pozi

Sky z jezikom do tal, ko prilezeva na vrh Sv. Miklavža ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4911 : 06 Oktober 2014, 23:14:32


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4912 : 16 Oktober 2014, 22:32:21
Z Jesenic sem, to je malo dolga .. Med jesenskimi počitnicami bi lahko enkrat, ampak to se zmenit in uskladit ... :-\ Imam pa res željo, ker vem da bi moji zverini dogajalo 100 na uro.

bratec in Missy ( palček in volk  :D), na Homu




Še posnetek, zdaj se ji vsaj malo sanja kaj je odpoklic  :P V družbi drugih psov me itak ne šljivi 5%, ampak napredek pa le je
https://www.youtube.com/watch?v=uQz2wE8ej3w

ps: Zdaj me je prešinilo - vem da ni rodovniški malamut, je nekaj haskija vmes.. pa upam da nikogar ne moti, ker objavljam v tej temi, je fajn delit fotke itd .. :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4913 : 22 Oktober 2014, 20:39:34
xmark9x ti kar piši, itak. Imamo vsaj kakšno debato v tej temi, ki je bila že čisto mrtva :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4914 : 23 Oktober 2014, 01:59:47
Še par mojih slabih mobitelnih fotk iz Homa :-[




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4915 : 01 November 2014, 17:32:25

in še ena iz današnjega jutranjega sprehoda




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4917 : 23 December 2014, 10:22:47
Ce bi slo v tem primeru kaj hudi po zlu, bi bil obolje, da je pes odvezan (je v enakem polozaju, kot medvedi, na katerih trenirajo s psi - samo so ti privezani skozi nos, brez zob, krempljev...).


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4918 : 24 December 2014, 13:55:21


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4919 : 29 December 2014, 16:35:44
Tudi z naše strani vsem lepe praznike, uspešno novo leto in čim manj pokanja petard!



Kje ste vsi polarčki? Uživate na snegu? Sky se ga je ful razveselil, danes sva mu pa prvič pripela tudi sanke, da bo lahko vlekel nečakca :) Upam, da bo letos še veliko snega, ker so teli dnevi cel žur!




Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/