Aljaški Malamut [Alaskan Malamute]

S1b · 1569205

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 08 Oktober 2005, 00:07:02
LP , a ma kdo AM tukaj ?  ;D ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 08 Oktober 2005, 10:53:38
Mislim , da zaenkrat še ne , si ga pa želi uporabnica TMT .
Imaš ti AM  - ja ?
Opiši ga !



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 08 Oktober 2005, 11:19:46
E,končno!

Sib tvoj lump je fuuuul luštkan,ker ma tak velke uheljčke ;).
A ga že kaj trma daje ::)?Daj še kaj več povej o tvojem nasploh pa pasmo opiš,da bodo tudi drugi spoznali lepoto teh psov ;D :):

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3 : 08 Oktober 2005, 11:22:06
Ima ga moj sošolec , ampak ker s sošolcem nisva ravno v najboljših odnosih tudi njegovega psa ne poznam dobro



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 08 Oktober 2005, 13:14:30
jah Aljaški malamut so nasploh ful lušni peseki , moj bo čez en teden 3 mesce :) ! Pameten je k einstein sam trmast kot 100 mater ... ful ma energije , navezan je čist na vse ljudi ( ni tko da bi sam enga ubogu ) , najraj ma ljudi ( rajš k hrano )  ;D , z drugimi psi se dobro razume , na začetku je mal bojazljiv sam hitr pol pokaže kdo je šef  ;) . Z njim se je treba ful ukvarjat, ker so res trmasti ... še preveč če mene vprašate... pri dveh mesecih in pol je že obvladal sedi , dej pet , tačko in glas samo odpoklic je težak in verjetno nikoli ne bo popoln ... saj prilaufa vsakmu človeku, ki ga vidi ... zdej mojmu ful ušesa rastejo pa je ful smešen drgač morjo met mal manjša ušesa ... Drugače so AM res ogromni psi in je treba imeti tudi trdo roko pri vzgoji , ker so ful dominanti...
AM priporačam vsakemu, ki obužuje psa ampak ne pričakuje preveč od njega ampak te vsen velikrat preseneti... Moj je ful navezan na ljudi in bi šu z vsakmu na sprehod sam drugih manjših živali pa res ne mara preveč  ;D ! AM sem vzel prav zaradi njegovega milega značaja do ljudi in lepote ter energije ... je zelo podoben huskyu po barvi in razporeditvi barv ampak so nekoliko večji in nimajo modrih oči ampak le rjave , močnejši in ne tako živahni !

LP vsem ljubiteljem AM  !  ;)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 08 Oktober 2005, 13:19:20
še opis , vzet iz http://www.geocities.com/malamutek/malamut.htm
Dežela izvora: ZDA.

Čas izvora: Stari vek.

Prvotna uporaba: Vleka sani, lovec.

Današnja uporaba: Družabnik, vleka sani, tekmovanja s sanmi.

Življenska doba: ok. 12 let.

Teža: 39-56 kg.

Plečna višina: 58-71 cm.

Barve: Črna in bela Tjulenja barva in bela barva Volčje tjulenja in bela barva Volčje siva in bela Srebrna in bela Rdeča in bela.

Čeprav je podoben volku, je aljaški malamut prijazen pes. Ni povsem zanesenjaški, vendar se rad otrese ponosnega videza in se prepusti igri z otroki ali psi, ki jih pozna. Je izjemno vztrajen in močan pes z globokimi prsmi. Čeprav Jack London v svojih zgodbah o življenju na mrzli Aljaski opisuje veliko moč huskyjev, je verjetno mislil na malamuta. V Kanadi in Združenih državah Amerike je priljubljen kot spremljevalec. Potrebuje veliko gibanja in izkazal se je kot dober tekmovalni vlečni pes. 



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6 : 08 Oktober 2005, 21:16:16
Sib :)

Glede tega z ljudmi se ne sekiraj ... jaz imam še danes probleme s tem da ima Rumba najrajši tujce ki vsaj malo nakažejo da bi radi njeno družbo... sicer je res zlata prinašalka ... ampak to je pač karatker psa ... ni nujno povezano z pasmo :)
jaz bi pri AMju bolj pazil kako se igra z ostalimi psi ... predvsem mu nebi pustil da si preveč podreja ostale pse ... pa veliko bi ga verjetno sam dajal na hrbet.. tako da se navadi da je tudi on kdaj podrejen... ker je to le velik in močan pes in bilo veliko sranje če bi bil popadljiv ali se lastniku nebi pustil podrediti (da bi on prevzel vlogo alfa samca). Tako da ti priporočam da se bolj posveti temu da te bo pes spoštoval in te gledal nazgor... pa s tem nikakor ne mislim da ga moraš tepsti ali kaj podobnega ... :)

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 08 Oktober 2005, 22:49:49
AM so mi všeč ampak imam zelo slabo izkušnjo z njimi tako, da se jih na široko in počez izogibam...če sem sama potem ne! AM je napadel mojega pesjana...ga dobesedno razrgal! Tukaj pri nas v Vodica imamo 2 ampak obema dvema dajejo napačno vzgojo...obadva se sama potepata po vasi in dobesedno koljeta ostale pse! Če ga pa že peljejo pa lastnico na rojerjih šlepa vse naokoli.....za njega ima 1 cm in pol široko ovratnico in flexi, ki ga je rondo raztrgal, ko je samo enkrat povlekel pa zp-je....tako, da si lahko predstavljate, v vsakem primeru je sam...tudi če je lastnica ali lastnik zraven je vseeno če jih ne.....samo dere se ko vidi psa..da bi ga pa prijela pa ne. >:( >:( >:( >:( >:( >:(...no moram priznat, da ga zdaj res ni veliko videt, ker so plačali kar nekaj kazni, potem naše šivanje in vse kar je prišlo zraven, in še ogromno operacij, ki jih je omogočil!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 08 Oktober 2005, 23:05:10
hvala za nasvetu , res je da so AM dominanti in to tudi sam opažam , ker skoraj ne pozna strahu , ko vidi drugega psa ampak priteče in ga začne grizti... ali pa če kateri pes skoči name ali ga jaz pobožam začne malo renčati drugače je pa pravi cukr  ;)!

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 08 Oktober 2005, 23:09:42
joj...sem pozabila povedati bistvo......NISO VSI ISTI! :)

pl

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 08 Oktober 2005, 23:11:33
Hehhe... to ti pa verjamem da so pravi cukri ... poznam ene dva ... pravzaprav enga starejšega samčka pa eno samičko v najboljših letih :) In sta oba taka scrklanca da to ni res ... do ljudi so izredno prijazni in vse ... tako da s tem pomoje ne bo problemov :)

Je pa res da je v njih kar nekaj volka... tako da če bodo imeli šanso bodo prevzeli vlogo alfa samca... kar pa zate nikakor ni vredu... aja... če se ga boš lotil spravlat na hrbet počni to v igri... kot da si ti eden od psov in se igraš z njim ... ker bog ne daj da bo to zanj negativna izkušnja... to da se uleže na hrbet naj bo zanj nekaj najboljšega na svetu... takrat ga pocrkljaš kakor ga najbolje veš in znaš in mu mogoče celo daš kako nagrado.

LP, Črt



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 08 Oktober 2005, 23:13:04
aja irenchy ful mi je žau zaradi tvojega rondija, nekateri lastniki so pač kreteni, ki ne znajo obvladovat svoje pse ... kako je lahko do tega sploh prišlo :( , a ste jih tožili pol ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 08 Oktober 2005, 23:14:33
trigi jaz sem slišal, da ni dobro da se pes meče na hrbet ( nevem zakaj ) ...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #13 : 08 Oktober 2005, 23:25:43
jaz sem bila pri prijateljici z Rondotom, njena psica se je gonila....rondo jo je seveda kot resen prijatelj zelo čuval ;D.......jaz sem imala rondota pripetega na povodec, psica je bila spuščena....namreravlai sva na sprehod...in kar na enkrat prileti iza vogala AM...jaz ga nisem videla, ker je prišel od zadaj.....rondo je pa bil malo nemiren...potem si lahko prdstavljate, ko sem se obrnila.....že je bil na rondotu in ga grabil za gubo......potem se je rondo obrnil ga nazaj nekaj grizel..jaz umes, pride še prijateljica še ona vleče tistega AM stran...dala mu je okoli trebuka povodec...zategnila ampak nič.....potem ga je spustil in dobesedno mu je v gobcu visela Rondova koža, ves je bil dlakast in vse......potem je prišla prijatelična babica in se spomnila...da se ta pes zelo boji vode.....samo šlauh,...in direkt v njega....medtem so že sosedje klicali mojega očeta, da smo takoj šli na kliniko.....kožo iz plečk mu je dobesedno dol utrgal, mu je naredil 2 cm in pol globok luknjo v glavo, desna rama je bila vsa boga! Veterinarji so ga zrihtali...če ne bi prišli takoj bi bilo vrjetno usodno! B je šivan in potem je letal z tistim štulcem naokoli! Ne nismo jih težili....presenetljivo so sami prišli do nas in nam dali več kot polovico, se opravičili, potem so še nekaj spili in šli...z temi lastniki nismo skregani, smo se vse zmenili samo, če ga samo enkrat vidimo brez lastnika in na povodcu po vasi potem pa ja, ker je pes totalno nevzgojen kaj šele da bi bil socializiran! Ko je poštimal z našim se je spravil na jazbečarja in lahko si mislite kaj je bilo.....je preživel, imel je pretrgane kolenske vezi ampak po 1 mesecu je umru! Že kar nekaj psov so bili žrtve tega norca. Agresiven je tudi do ljudi in psic...zapodil se je v 2 meseca in pol staro psičko...najprej jo je povohal potem šel..in hotek napast...ni mu uspelo, ker sem se jaz z kolesom vmes zapeljala...skoraj bi mi šla noga! ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 08 Oktober 2005, 23:29:55
oj res žalostna zgodba ... kako so lahk ljudje tok blesavi, da na psa ne znajo pazit....

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #15 : 09 Oktober 2005, 08:18:57
Irena tudi meni je žal.

In zaradi takih ljudi je tudi AM zaznamovan kot "napadalna" pasma.Kar pa ni res!!!!!!!!!!!so pa trmasti ja.Ampak z dobro in trmasto vzgojo se da vse urediti ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 09 Oktober 2005, 11:32:56
pasma kot sama ne more bit napadalna samo dominatna je lahko do drugih samcev oz samic ...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 09 Oktober 2005, 14:33:40
pasma kot sama ne more bit napadalna samo dominatna je lahko do drugih samcev oz samic ...
No isto je z pasmo DA (pa se apbt, ast.. vse ki si jih omenil), cez katero si imel nevem kaj za povedat !!  ::) ;)

Lp

P.s. Dej kaksne nove slike tamalga..



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 09 Oktober 2005, 14:35:56
jz bi tut slikceee ..  :D



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 09 Oktober 2005, 15:31:22
No isto je z pasmo DA (pa se apbt, ast.. vse ki si jih omenil), cez katero si imel nevem kaj za povedat !!  ::) ;)

Lp

P.s. Dej kaksne nove slike tamalga..

ej moon nehi no , sej veš da sem se hecu  :D . itaq da ni nobena pasma napadalna...
mam neki slikic če ste vidl na http://siberius.moj-album.com/ , sej zdej ga bom še enkrat sliku k bo meu 3 mesce pa vam še une pokažem. ;D

LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 09 Oktober 2005, 17:57:26
ej moon nehi no , sej veš da sem se hecu  :D . itaq da ni nobena pasma napadalna...
mam neki slikic če ste vidl na http://siberius.moj-album.com/ , sej zdej ga bom še enkrat sliku k bo meu 3 mesce pa vam še une pokažem. ;D

LP
Ja , tut jst tko mislm, ja... ::) ;)




irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #21 : 09 Oktober 2005, 18:37:35
oo...ful je luškan!
kakšno maso ima za prijatelja ;)..zelo lep
http://siberius.moj-album.com/slike/1053550/xg8sO6i1pSduuXsd.v.jpg

No danes smo srečali AM..psičko!...cuker...je zelo pridna, z Rondotom sta norela kot nora! Na začetku sem se tok ustrašla, ko sem jih videla....saj veste zdaj koruza in vse to....pa greva midva iz ene strani, uni iz druge in se na˝križišču ˝srečamo....rondo spuščen psica tudi...meni je kar srce nehalo biti :P...potem pa jo je lastnica poklicala in potem sta se povohala in pol še igrala! Se je naslonila name sem mislila, da me bo podrla po tleh ;).....na žalost sem fotota pustila doma >:( ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 Oktober 2005, 19:09:28



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #23 : 09 Oktober 2005, 19:11:33
medo ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #24 : 09 Oktober 2005, 19:12:15
luškan tale tvoj malamutk! :-* v našem koncu je tudi ena aljaška malamutka po imenu Metka, stara je pa 3-4 mesece če se ne motim :-X se bom pozanimala pa povem ;)

V katerem koncu je bilo pa leglo?

LP


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 09 Oktober 2005, 20:01:19
oi , hvala za dobre   komentarje  ;D , glih prejle sem ga skopal, ker se je uzuni valjal k pujs ... tko da bo dans pr men v sobi prespal  ;D ;D ;D :) :) :) !
Drgač sem ga pa kupu v radomljah ...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #26 : 09 Oktober 2005, 20:22:18
aha, pa kaj veš koliko legel je bilo v sloveniji v tem času?

jaz bi tudi imela psa v hiši oz. v moji sobi pa so starši proti zaradi dlak.. jao jao jao >:(


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 09 Oktober 2005, 21:00:11
aha, pa kaj veš koliko legel je bilo v sloveniji v tem času?

jaz bi tudi imela psa v hiši oz. v moji sobi pa so starši proti zaradi dlak.. jao jao jao >:(

meni se zdi da dve legli samo nisem prepričan... sej moja mat je tut proti psu v stanovanju sam včasih naredi izjemo :) ! glede dlak je pa tko da tut mojmu zdej izpadajo tko da mu jih morš non stop krtačat .... sej glih prejle je mat sesala stanovanje pa je najdla kepo las pa je čist znorela pa sem reku naj rajš sestro pogleda k si češe lase po celmu stanovanju pa je bla čist tih pol  ;D ;D !

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #28 : 09 Oktober 2005, 21:10:24
hehe, super se maš!! :D

kje ga pa imate drugače, a imaš pesjak?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 09 Oktober 2005, 21:35:14
ja v pesjaku je.... je zbit z 3 strani pa streho ma gor .... ful ma velik pesjak sam v uti pa noče spat :( !

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?