"Razštelano" pasje krdelo

McKruster · 1990

McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
: 04 November 2011, 09:25:52
Evo, pa rabim tudi jaz enkrat nasvet. Za tiste, ki me ne poznate, imamo doma 4 višavske terierje, vsi z nami v stanovanju. Situacijo pa naslednja: v splošnem so solidno vzgojeni, poslušajo, imamo določen red, določene stvari so jim dovoljene, določene pač ne. Skratka v 98% leta zelo dobro shajamo,tudi sedaj z majhnim dojenčkom. Ampak vsake toliko, rečimo 2-3x na leto pa se jim čisto odpelje. to se odraža predvsem v tem, da imajo izpade kot je lulanje ponoči, najraje v dnevni sobi, odkar imamo tamalo po možnosti po njeni igralni podlogi, čeprav zvečer vsi vse opravijo ne. In seveda ker jih je več nikoli ne vemo kdo je bil, lahko samo ignoriramo.

Rabila bi pa nasvet kaj lahko naredim. A obstaja kak način, da to omejimo, da to preprečim? Razen seveda, da se grem strogega ukrepa, da psi spijo v kletkah, kar pa mi dolgoročno ni v interesu, bomo pa seveda tudi naredili, če ne bo šlo drugače. Se pravi, če ima kdo kakšno idejo kje bi lahko iskala vzroke, itd, da to nekako odpravimo. Aja, pa gonitev ni vzrok, v času gonitve imamo ponoči samca zaprtega in psico, ker oba označujeta, pa tako ali tako so vsak na svojem koncu hiše. Tako da med gonitvami tako preprečimo tole, ampak kaj pa naj pri takšnih izveserijskih "napadih" naredim?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 November 2011, 18:35:09
Posnami, mogoče ugotoviš kaj to sproži in pri katerem?



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 November 2011, 20:33:39
Ja, saj nimam nasveta.. Bolj ugotovitev.

Nekoga od tvojih štirih psov pač tišči ponoči  lulat.. Se zgodi.  2-3 krat na leto... In ker spomin  "seže" daleč nazaj v otroštvo, ko so kot mladički  lulali na plenične podloge, je pač tista igralna podlogica, ki si jo omenila, precej "podobna" plenični podlogi  iz "pasjega" otroštva.... In je rešitev za lulanje... 

Je pa res tudi to.  Lulanje je "čredni nagon".. Sploh če živi več psov skupaj...  In posledično temu "markirajo" tudi ostali trije... Vsaj pri nas je lulanje "čredni obred"... Tam,ko lula eden, takoj lula še drugi....
Jaz imam na "sumu" najmlajšo psičko...

Dokler se "razštelano" pasje krdelo samo 2-3 krat na leto polula, še gre... Da le ne pride na plano tista "terierska" duša.... Ki ima"rušilno" moč....
Pa ne sekiraj se preveč. Umakni tisto igralno podlogico...
Pa lep večer še naprej. In ne pozabi jih pred spanjem peljati ven... Saj vem, da jih ne boš...

 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 16 November 2011, 19:17:23
A jim daš tisti dan testenine za jesti? Če testenine predolgo kuhaš ali pa ne odliješ vode takoj-potem so tak čudovit diuretik in psi vesleo ščijejo kot norci. Tudi sobno čisti psi ne zdržijo. Ni mi pa jasno zakaj te ne pridejo poklicat? Moja ponoči vedno pokliče, če rabi na wc.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!