Vprašanje

purga · 4102

purga

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 09 November 2011, 16:05:55
Zdravo dobili smo novega psa in me zanima ko ste večji strokovnjaki če kdo ve katera pasma je meni se zdi da je neki mešanček




sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 09 November 2011, 16:09:16
če pes nima rodovnika, potem je mešanček  ;)



purga

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 November 2011, 16:13:16
ja to wem zanima me vsaj katere dve pasmi sta bili vmesani kajti nimam pojjma:D



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #3 : 09 November 2011, 17:26:52
Zdravo dobili smo novega psa in me zanima ko ste večji strokovnjaki če kdo ve katera pasma je meni se zdi da je neki mešanček



Kakšne rasti pa je? Meni zgleda, da ima v sebi malenkost jazbečarja. Mogoče se motim. :-[

Dogs are best friends ever!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 09 November 2011, 19:51:31
če pes nima rodovnika, potem je mešanček  ;)

Pa če ni to res, nehite že s tem.. Potomec dveh rodovniških psov NI mešanec, tudi če nima rodovnika.

Bi pa tudi sama ob morebitni posvojitvi mešančka rada vsaj približno vedela, s čim je mešan oz. katere pasme mogoče ima v sebi - konkretno za psa na sliki bi me zanimalo a ima v seb rotvajlerja ali koroškega žigca,ker je ml razlike če šolaš lovca al delavca.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 09 November 2011, 20:01:27
Po mnenju stroke je vsak pes, ki nima rodovnika mešanec. Pa pika.




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 09 November 2011, 20:05:29
Stroka so pa kdo?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 09 November 2011, 20:12:31
kzs



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 09 November 2011, 20:17:54
Kul, sem misla da boš rekla veterinarji  ;D

Sama se s stroko ne strinjam. pa pika  ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 09 November 2011, 20:27:59
Jaz se tudi ne strinjam s kakšnimi omejitvami, pa če me bo policaj dobil, da vozim prehitro mi bo naložil kazen.

Nauk: pravila in zakone se upošteva, tudi če so slabi in se z njimi ne strinjaš ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 09 November 2011, 20:46:39
Mene spominja malo na kakšnega dobija  ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 09 November 2011, 23:31:45
Če so zakoni slabi in se z njimi ne strinjam, jih ponavadi kršim in tvegam kazen. Na ravni cesti izven naselja, kjer je iz neznanega razloga postavljena omejitev 60km/h, policaji pa v 20 letih niti enkrat ne postavijo radarja, se pač ne mislim peljat 60 kot se ziher ne bi tudi ti, sploh če bi se po njej peljala vsak dan večkrat na dan. V nasprotnem primeru, vsaka ti čast  :)

Gre se za to, da 15 leten pes rodovniških staršev, ki je slučajno imel "nesrečo" in bil eden izmed preštevilnih mladičev NI mešanec pa če se stroka na glavo postavi.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 10 November 2011, 10:28:34
kakšna stroka neki. Stroka samo pravi, da psov brez znanega porekla ne moremo imenovati (čisto)pasemski. To, da so nerodovniški "čistokrvni" psi mešanci, so začeli pisati kar eni na forumih, pa se je prijelo. Dejstvo je, da so mešanci psi, ki nimajo pasemskih prednikov ali pa so ti predniki večih neznanih pasem. križanci so psi z znanim poreklom, katerih predniki so znani in pripadajo dvema ali več različnim pasmam. Za nerodovniške "čistokrvne pse pa bi lahko uporabili naziv podoben teja in tej pasmi ali x pred imenom pasme.
Za tega konkretnega  mladiča je pa nemogoče reči, kaj je v njem, saj se vidi samo glava, ni jasno niti približno kako velik naj bi bil. Lahko je v njem malo jazbečaraj, pinča, terierja, če je večji tudi dobrmana, ovčarja ali česa lovskega.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 10 November 2011, 11:05:18
Tam kjer si ga dobila pa ne vejo nič?

Strinjam se, da je dooooosti premalo podatkov za kakršnokoli določanje :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P