Dalmatinec [Dalmatinac,Dalmatian]

Petra · 218451

Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #90 : 05 Januar 2006, 15:32:31
Naša jih ima nekje med 58 in 59 cm...


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #91 : 05 Januar 2006, 16:16:17
s1b mi imamo obadva tudi notri, ce bos vredi pogledal slike, pa bos ugotovil tudi, kje spita ;D
drugace pa johyny je tudi taki, ce dezuje zunaj, gre samo na potrebo, pa ze sili nazaj.. very pa je cisto druga.. njej je pa vseeno kako je zunaj, samo da lahko ona laufa sem pa tja ::) ;D ;D .. saj pravim sta cisto drugacna..

z+z za visino se ne sekirat, saj ves da psi ne zrastejo dokoncno v par mesecih ;) ,, bom zmerla mojo, ki bo jutri 9 mesecev, samo ne najdem metra doma, cim kakega najdem, jo zmerim :)

blondy eh glede solanja, ce imas voljo ni nikoli prepozno..sicer pa "sedi" vidim na slikici da obvlada :)

tina ko si pisala pred kratkim da si solala dalmatinko, nisem vedla da je to tvoja :-[ ..sem komaj zdaj skapirala :-[
je pa verjetno full razlika med dalmatinko pa avstralcem, ne?..
kaj pa drugace je nyzz se vedno tako hiperaktivna, ali se je ze kaj umirila??


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #92 : 05 Januar 2006, 16:44:46
Jasmina, ja imam tudi dalmatinko oz. sem jo imela, potem sem se pa selila in je ostala doma  :( 1. aprila bo stara 11 let in je prava dama ;) Se mi zdi, da nikoli ni bila neka hiperaktivka (doma v glavnem spi, zunaj pa 'šnofa' naokrog :). Ima dovolj energije za kakšne hude celodnevne ture po hribih, ni pa hiperaktivna pa se mi zdi, da nikoli ni bila. Ko smo jo dobili sem nisem toliko spoznala na pse, vzgojo, šolanje, zato sem pri njej veliko zamudila - npr. to,da ni navezana na igračo, ampak dela samo za hrano... Se mi pa zdi, da je zdaj (pri  10ih letih) skoraj tako igriva, kot je bila pri 2, 3 ... ampak samo kadar gremo ven skupaj s Chico. Jo čisto pomladijo ti sprehodi :D
Razlika med dalmatincem in avstralcem je pa ogromna. Nyzz ima npr. nos ves čas na tleh - da ja ne bi česa zamudila. Chica pa ves čas gleda naokrog, da ima vse pod nadzorom - isti razlog: da ne bi česa zamudila :D. Je še kar nekaj razlik pa bom kdaj drugič o tem... Je Chica že neučakana, ker ve, da je čas za ven :)

Lp,
Tina


blondy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Ajša Tiba
Odgovori #93 : 05 Januar 2006, 17:08:18
ola!

Ja moja rjavopikca ima plečno višino 53cm in bo 19.4.2006 stara 2leti. In mi tud vsi pravjo, da je majhna in ful suha. Ampak ogromno poje...Pravjo, da pes dozori in doraste do 2leta starosti in dvomim, da bo moja v 3mesecih še kaj.

lp

blondy


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 05 Januar 2006, 21:57:27
hm,  ::)
53 cm ja pol je nekej takega ko Zoja, 58 cm kak je VELIKA ! :o Ja ko bi moja tut bla ::) Js bi tak še enga dalmacija mela, samčka  . . .       če bo Zoja mela mladičke (prosim ne mi pridigat o nerodovniški vzreji), bomo pustili enga samčka ;D
   Hvala, za podatke !  :-*

                                                                  Z+Z, in love



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #95 : 06 Januar 2006, 14:10:03
tina ja saj nas johny se mi zdi da je tudi eden izmed bolj lenih dalmatincev.. sicer ko se igra z kakim zlatim prinasalcem ali pa kakim , ki so bolj mirni, johny se kar laufa, medtem ko drugi ze zadihan lezi.. samo z drugim dalamtincem pa hitreje "pade".. prav tako z Veryko.. mala ga zunaj mota, da je kaj, pa vedno pretece dvakrat vec, pa je manj zmucena.. ona je prava hiperaktivka ::) :D
drugace pa sta obadva moja med bolj vecjimi dalmatinci.. johyn je cisto na zgornji meji, ce ne celo centimeter preko.. Very pa je tudi ze kar velika, samo mislim da ne bo vec kaj prevec zrastla..ker se samo se v širino širi :)

Z+Z ne bom ti pridigala o nerodovniski vzreji, samo nekaj pa moram pripomnit, ker me razjezi ;) .. jaz imam oba rodovniska, pa ju med sabo ne bom parla (ok, tu je dosti zadaj zakaj, pa blabla,..).. veryka ce bo vse ok, se bo parla, za johnyja pa se ne vem.. to pa zato, ker nima vecina njegovih prednikov opravljenih raznih testov zdravja.., to sicer ni pri dalamtincih obvezno, samo glede na to koliko dalmatincev ima že zdravstvene težave,.. zato me razjezi, da nekdo želi pariti nerodovniske pike, medtem ko ima moj rodovnik pa kolebam če bi sploh kakšno poskusno leglo naredla. pa naj še omenit to, da ima johny slušni test, ter super sliši, pa tudi kolke , ko je imel pri 9mes.slikane so bili ok..
saj pravim nocem ti pridigat, samo recimo sedaj ko se sprasujes, ce ni tvoja premala, evo, ce bi nastala iz dobro parjene kombinacije, se ti tega ne bo spraševala, ker bila tvoja psicka sigurno bila velika v razponu standarda. ok, mlada je se, mogoce bo se zrastla, ali pa tudi ne. pa saj to nima veze. ne napadam te, ker imaš ti nerodovniško- na sreco je dobila dom, kjer lepo skrbite za njo in jo imate radi, samo ti pa rečem , da vseeno pošteno premisli, preden jo pariš, ker je tako ali tako že dovolj netipičnih dalmatincev :-X

+1


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #96 : 06 Januar 2006, 14:28:15
Še ena fotka, ki je nastala preden je zapadel sneg ... da malo popestrimo ves ta tekst  ;D



Lp,
Tina


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #97 : 06 Januar 2006, 14:32:27
Še ena zanimivost.
Ko je bila Chica še majhna (stara 2 meseca), in sem šla na sprehod z obema, sem slišala naslednje komentarje:
'Glej, dva dalmatinca!'
'A sta to mamica in mladiček?'
'Kateri pes jo je pa naskočil, da je prišel ven takle kuža?' tu je mišljeno, da smo Nyzz parili z 'nedlamatincem' in je prišla ven Chica  ;D

Ne vem zakaj so ju hoteli na vsak način povezat... 100 ljudi, 100 čudi  ;D

Lp,
Tina


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #98 : 06 Januar 2006, 22:38:13
Tole zadnje bi jaz komentiral takole: "če ima pike, potem je skoraj sigurno dalmatinec, saj jih tako ali tako nobena druga pasma nima" :D

Pač... ljudje vidijo na Chici par pikic... pa že mislijo da je pač mešanček z dalmatinčkom  :-X

Verjetno ima podobne probleme kdo z blue merle BCjem ali pirenejskim ovčarjem :)

Lp, Črt



blondy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Ajša Tiba
Odgovori #99 : 07 Januar 2006, 11:50:55
ola! Ja res je sto ljudi, sto čudi. Tud mene so že spraševali kere pasme je moja Tiba, ker dalmatinci z rjavimi pikami ne obstajajo, pa če ma res vsak dalmatinec točno sto pik....in podobno


lp

blondy


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 07 Januar 2006, 20:58:43

      Jasmina,
  da te "mal pomirim" ;D da bo moja Oja mela babys so moje fantazije, in je malo verjetno da se bo to tudi zgodilo. Ati pa jaz si delama plane, da jo boma dala parit, ampak je ostala družina proti, vključno z mami, ki edina nosi hlače v hiši, tak da mislim da nič ne bo . . . Ampak se pa ne morm odločit al bi jo dala sterilizirat ::) Sploh pa nameravam met še kakšno pikico (mogoče celo iz legla tvoje miške  ;D :-*), zdravo ne pa pokvečeno od številnih predhodnih nesmiselnih parjenj. Sploh pa se zavedam posledic, in nisem tako neodgovorna oseba kot se mogoče zdi.


                                                                                                    Z+Z, in LOVE



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #101 : 08 Januar 2006, 20:33:51
Z + Z ja kar mamoposlusat, te vedno povejokaj pametnega ;) ;D ;D

po pravici povedano jaz tudi nisem vedla da obstajajo rjavi, dokler si nisem kupila johnyja ::)
drugace pa mene tudi razjezi, ko me sprasujejo ce imata sto pa enopiko >:(

aja, ste vi kdaj pomislili ali celo šteli koliko pik imajo vaši?? jaz sem ze pomislila, da b ipreštela, samo se ne spravim k temu :D


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #102 : 13 Januar 2006, 14:14:03
Zoja je pa danes bla sterilizirana, zdaj pa verjetno doma spi  ;)



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 15 Januar 2006, 11:42:00
   Ja naša Ojo je bla v petek sterilizirana.  :'( Ko smo jo domov pripeljali je šla direkt leč, spala je okrog 80 % dneva. Pa skos je nekej jamrala, kak se mi je zasmilla ! Nikakor se ni mogla vredu nastanit, tak da je pol zaspala sede, sloneč na meni. Pa nič ni guznla, zvečer sm vanjo spravla nekej vode. . .    pa svečko proti bolečinam (ki sem jo, kot bodoča študentka veterine vstavila sama  ;D) Zjutrej je bla pa že čist vesela, je pojedla en manjši obrok, pol sma šle pa na en "izi" sprehod, ja pol je pa spala. Na bušiju ma 9 ŠIVOV ! Boga moja Oja  ::)

                                                                                            Z+Z



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #104 : 15 Januar 2006, 13:27:45
   Ja naša Ojo je bla v petek sterilizirana.  :'( Ko smo jo domov pripeljali je šla direkt leč, spala je okrog 80 % dneva. Pa skos je nekej jamrala, kak se mi je zasmilla ! Nikakor se ni mogla vredu nastanit, tak da je pol zaspala sede, sloneč na meni. Pa nič ni guznla, zvečer sm vanjo spravla nekej vode. . .    pa svečko proti bolečinam (ki sem jo, kot bodoča študentka veterine vstavila sama  ;D) Zjutrej je bla pa že čist vesela, je pojedla en manjši obrok, pol sma šle pa na en "izi" sprehod, ja pol je pa spala. Na bušiju ma 9 ŠIVOV ! Boga moja Oja  ::)

                                                                                            Z+Z

 :o :o a nisi rekla da boš seksologinja  :D ;D ej Zala, kaj če bi pa ti malo slikc od Zoje zrihtala  ;)



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 15 Januar 2006, 14:29:45
   Ja sm rekla da bom al seksologinja, veterinarka, psihiatrinja najverjetnerje pa bom šla študirat jezike. Pa ne bi zdaj o tem-ne spada v temo.
   Ja slikic mam jaz okrog 600 ampak se morm mal bolj pozanimat kak jih naložit, ker sm na rač. podrogju bolj kot ne-bosa.

                                                                     Z+Z



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #106 : 15 Januar 2006, 16:16:10
naložit morš znat (USB kabl) .. pol si jih pa daš v http://moj-album.com  ;D si nrdiš album pa daš gor pol pa sem in je  ;D



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #107 : 23 Januar 2006, 01:27:44
z+z cestitke za to potezo :)
 zdaj pa jo cimvec bozaj pa razvajaj, da bo hitro spet stara.. pa poslji ji enega velikega  :-*
drugace pa kako dolgo mora imeti not sive  ???
za slikice pa ti je tako ze nastja povedala, tako da kar na delo, da jih se mi vidimo :)


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #108 : 26 Januar 2006, 00:07:13
mojemu je bilo danes tecno, pa je malo Veryko oblekel, jaz pa seveda takoj fotoaparat v roke in to je nastalo:

tako je zgledala od zadaj :D:
http://www.moj-album.com/slike/185272/4FmzAuONLqB2Jpv0.jpg
pa je bila johnyju full vsec, da si nisma mogla potem kaj in se njega oblekla v en moj brezrokavnik..
pa se mi zdi da obema tak pase, da ne vem, ce jima ga ne bom zdaj v teh mrzlih dneh kdaj oblekla ;D
http://www.moj-album.com/slike/185272/ti0GDFzY9zYyslmU.jpg


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #109 : 27 Januar 2006, 12:38:56
o kekca ena ;D...ful sta dobra...luškana do konca ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #110 : 29 Januar 2006, 23:26:19
hehe to je dobra beseda,ker sta res prava kekca ja :D

Z + Z kako je kaj z tvojo? ima se vedno sive? kaj pa po obnasanju je ze stara??


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 03 Marec 2006, 11:38:41


   Končno sm se civilizirala in ustvarla album :o : zala-zoja.moj-album.com   ;)



blondy

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Ajša Tiba
Odgovori #112 : 06 Marec 2006, 18:18:04
Z+Z ful dobre fotke! Prov simpatična je, pa uhlji kako ji skačejo ko teče. Ful dobr! Prov navdušla si me da še jz neki podobnga ustvarim.

blondy


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 07 Marec 2006, 13:49:58
mOj ojč je taka carka . . .  :-*  sam po sterilizaciji se je mal zredila tak da bo treba mal bol migat začet, komej čakam na šolo-pasjo seveda  :o

                                                                Z+Z



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #114 : 07 Marec 2006, 14:01:24
Še malo snežne idile iz Zasavskega konca...



Mislim, da Nyzz pri skoraj enajstih letih še ni prestara za norenje na snegu  ;D
Uhlji so pa itak zakon pri 'letečih' dalmatincih, a ne Z+Z  ;)

Lp,
Tina


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #115 : 14 Marec 2006, 17:39:45
dobre slikice 8)
se bi slikiiic, jih rada gledam ;)
Veryka se je zdaj tudi zredila, ker ima navidezno brejost in zre kot nora >:( .. pa dobro, saj se tak mora malo poredit :)
tina in blondy kaj vajini sta tudi imeli kdaj navidezno brejsot in ce ja, kako se je kazala??


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #116 : 14 Marec 2006, 18:17:26
mojemu je bilo danes tecno, pa je malo Veryko oblekel, jaz pa seveda takoj fotoaparat v roke in to je nastalo:

Pa še tangice ima :o :o :D :D :D

Aja, Jasmina, čestitke za uspešne rezultate v Grazu ;)



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #117 : 14 Marec 2006, 18:26:39
Jasmina, naša je imela navidezno brejost - kar nekajkrat, mislim da 3x. Zredila se je zelo - od takrat naprej moramo res paziti na njeno težo. Sicer je še vedno bolj okrogla, čeprav skrbno doziramo hrano in skrbimo za gibanje oz. skrbijo. Od njenih navedeznih brejosti je že preteklo nekaj časa, tako da se ne spomnim vsega. Spomnim se, da je delala gnezdo, ogromno cvilila, prenašala igračko povsod kamor je šla,... Če sem ji jo uspela skrit, jo je vsakič našla. Kadar smo jo peljali ven, je silila domov. To je nekako vse kar se spomnim, ker je že kakšnih 8 let nazaj... Potem smo jo sterilizirali.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #118 : 14 Marec 2006, 19:57:32
Evoti jih, slikc od Zoje  :P naglejte se, če jo hočte v živo videt pa pridite na srečanje PeSjanarjev  ;D :D

http://indi.moj-album.com/slike/845561/o9BFuoUI4Br9cude.v.jpg
Tukile je še bla mlada pupika  :P

http://indi.moj-album.com/slike/845561/kdvjxVWQmfwXblNW.v.jpg

http://indi.moj-album.com/slike/845561/OPPESolwGvyUJ_AV.v.jpg
Kitajc  :P

http://indi.moj-album.com/slike/845561/FBhIqH6Jm3r2L6hh.v.jpg
Pika Pikasta  :D

http://indi.moj-album.com/slike/845561/bJZGuHRNobOdzqmt.v.jpg
Zoja in Zalina noga  :P ::)

http://indi.moj-album.com/slike/845561/x2BchZRlKjfw04jZ.v.jpg
Ko se zver spravi na ubogo staro mamo  ;) :)



nekatere slike sem zaradi hitrejšega nalaganja strani spremenila v povezave; zoe



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #119 : 14 Marec 2006, 21:35:51
nastja super slike.. na vseh je prav srckana in posrecena :) :-*
sem se prav spomnila da je johny ko je bil manjsi tudi imel tako velika usesa proti glavi :D :D :D

tina ja veryka je zunaj normalna, edino notri je nenormalno mirna pa full se dela bogo ::) .. igrack si zaenrkat tudi se ne vlaci k sebi(upam da se ne bo zacela).. najbolj me je zaskrbelo ker so se ji seski malo povecali :-\.. samo se mi zdi da ze pocasi prihaja k sebi :)

Aja, Jasmina, čestitke za uspešne rezultate v Grazu ;)
hvala ;)