Odrasel pes in navajanje na žogico

manaja · 7504

manaja

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 29 December 2011, 18:30:36
Pozdravljeni,
Moj pes je star 5 let.
Odnos imava zelo zdrav, ker sva sama in sem že zgodaj uveljavila avtoriteto in s tem nimava težav.
Kužka sem si kupila, ker sem rada zunaj in obožujem sprehode, tako da se sprehajava vsaj 2 uri dnevno, ker je pes, ki potrebuje ogromno gibanja. Vsak dan je tudi spuščen, najraje greva na travnike, ker jih enostavno obožuje.
Težava rata v zimskem času, ko je zgodaj tema in greva na PST. Ker se boji, hodi zdraven mene in se ne giba dovolj.
Poskusila sem s kolesom vendar se oba bojiva:( imela sem namreč hudo nesrečo s kolesom.
Želela bi si, da se moj kuža naveže na igračo, žogo, palico, karkoli, da bi ga lahko dovolj razgibala tudi pozimi, poleg tega pa se rad poredi čez zimo:)
Igrače ima doma, malo mu pomečem, vendar se prehitro naveliča. Ko je bil mladiček, sem jih nosila tudi ven poskušala, ampak ga zunaj nikoli niso zanimale. V šoli je delal na hrano, ker jo pač obožuje:)
Zanima me ali kdo pozna kakšnega trenerja, ki bi bil pripravljen pogledati psa in ugotoviti ali se da to naučiti in nenazadje koliko bi me to stalo.
Sem pa pripravljena delati in tudi vložiti nekaj evrčkov. ;D
Hvala za nasvete



Fajn pes

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 29 December 2011, 18:44:55
Če si iz Ljubljane, oz. si se pripravljena pripeljati na naš poligon sem ti pripravljena pokazati par načinov kako lahko tvoj pes postane malo boljši prijatelj z žogico. Glede na starost ne obljubim da bo ravno nor na žogice postal  ;).

V kolikor te interesira me prosim pokliči  ;), vsi kontakti so objavljeni na spletni strani.

LP Mateja

Fajn pes za fajn ljudi.
www.fajnpes.si


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 December 2011, 09:43:16
Pri meni je delovalo, da sem se z igračo podajala sama, in mi je kdaj pa kda pomotoma padla po tleh. Takrat pa jo je pes seveda navdušeno vzel in mi je bežal, jaz pa sem ga hvalila. Poskusi kaj podobnega, če bo videl da je tebi zanimivo bo mogoče tudi njemu! Pa v začetku ni potrebno da prinaša, za spuščanje mu zamenjaj priboljšek... Pa delaj le dokler se res igra z navdušenjem, potem naredi nekaj vaj pa spet igra. :)



manaja

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 31 December 2011, 10:31:02
Živjo,

hvala Mateji, mi je pokazala nekaj trikcev, tako da greva danes na travnike s hrano in kongičem ;)

Lp