Kvalitetni šamponi za pse

BlackDevil · 10685

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
: 02 Januar 2012, 19:31:41
Katere šampone (znamka) za pse uporabljate. So kakšni ki bi jih odsvetovali?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #1 : 05 Julij 2012, 17:38:52
Čist odvisno. mi imamo sedaj enega iz Zootica, imena ne vem, ker sem trenutno v službi, mislim pa da je Gold Medal (neki podobnega).
Smo zadovoljni, saj dlako lepo razčeše in lepo diši.
So pa priporočili tudi Pure Paws, bomo pa še tega sprobal, ko prvega zmanjka.

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #2 : 05 Julij 2012, 18:27:08
Jaz sem enkrat v trgovini uprašala glede šamponov, pa so mi svetovali PET HEAD...

Lp



Bonnie_YT

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 0
  • I stand for animal rights!
Odgovori #3 : 05 Julij 2012, 23:39:53
verjetno je odvisno tudi od dolžine dlake in vrste dlake... naš recimo mora imeti še balzam, ker je dolgodlak

Since rescuing animals I lost my mind but I found my soul


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #4 : 25 December 2012, 23:39:39
 :o  Tako se ne da odgovoriti , najprej je treba vedeti pasmo psa, je razstavni delovni, cilj kaj bi radi dosegli z njim.....  skratka vaše sedaj postavljeno vprašanje je, ali kdo ve za dobro prevozno sredstvo in potem se začne od skirce, do Airbusa .....



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 Marec 2018, 14:35:37
Živjo :)

Malce se zanimam okoli kvalitetnih šamponom in imam zaenkrat ogledana Bio groom ali pa Pet head. Kateri naj bi bil kvalitetnejši? Kakšne izkunje okoli Pet head?
Sama sicer nisem pristaš pretiranega kopanja. Kot mladička smo jo skopali in je dobila prhljaj in se začela praskati. Tako, da smo povečini kar opustili šampon in jo dobro zdrgnili pod tušom le z vodo. Je bilo še nekako najbolje. Sedaj pa me zanima, če bi kupila šampon in bi ga uporabila nekje 2x letno. Ker je naša psička manjše rasti pa bi ga tako imela verjetno vsaj za naslednjih 5+ let? XD Več je nekako ne bi želela šamponirati. Vmes bi jo stuširala le z vodo. Je kratkodlaka in nima problematične dlake.

Ali šamponi sploh držijo tako dolgo. Se sprašujem kako narediti v takem primeru, ker šampona (pet head) je 475ml. Da ne bi nakoncu šampon vrgla stran, ker bi rok potokel ali bi se struktura spremenila.
Hvala in Lp, 1_girl



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Marec 2018, 15:07:23
Aja sicer pa gre psička po vsakem sprehodu v tuš kabino, kjer ji z vodo operemo tačke in po potrebe tudi ostalo (odvisno, če je umazana). Le s šamponom se mi ne zdi smiselno pretiravati, ker sicer nima vonja in ima lepo dlako. Nekje sem prebrala, da jih kopajo tudi na 2-3 tedne. Meni se zdi to absolutno preveč in ne vem, če je dobro za psa (ok odvisno od dlake in pasme), ampak za kratkodlake se mi res ne zdi potrebno.

Aja pa, ko je bilo že govora zgoraj. Gre za psa, ki ne hodi na razstave, ni delavni itd. Dlako ima trdo. Ko jo počešemo z gumi krtačo je več dlake na tleh, kot na krtači. Se pravi je trda.  ;D Barva dlake je črna.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 07 Marec 2018, 09:18:57
Ne vem kakšnega psa imaš, kak tip dlake je...Jaz psa kopam s šamponom izredno redko, med tem ko tace-blazinice precej redno, ker tam tudi švica, ker išče miši...

Bina ima dlako tipa NO, labrador, ZP-tu vmes nekje. Imam šampon Bio groom-z vonjem medu. Nazadnje je bila skopana lani, meseca maja  pri frizerki, da je spravila ven dokončno količino dlake (sem bila poškodovana, pa niti izčesavat nisem mogla). Pa je bil komentar frizerke "sploh ne smrdi in voda sploh ni umazana"...Ja, ker ima tako dlako, da je zadosti na teden/14 dni za 15 minut prečesat in se zlufta. Zadosti je z vlažno brisačo sfrotirat in je to to.

dalmatinca je pa bilo potrebno večkrat kopat, ker se je usmrdel. Kratka, trda, priležna dlaka in samo prečesat ni bilo dosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 10 Marec 2018, 10:02:21
Če ima trdo resasto dlako (takšno ima večina terierjev), je priporočljivo, da se jih kopa čim manj, sploh s šamponom, saj z njim spiraš zaščitno plast na dlaki, ki med drugim ščiti pred mrazom in vročino, poleg tega pa prav ta zaščitna plast omogoča, da se umazanija na dlako ne prijemlje.
Jaz moja dva kopam res v izjemnih primerih, enega ene trikrat do štirikrat na leto, ko se mi uspe povaljat po dreku.

Če tvoj pes ne smrdi in nimaš občutka, da je umazan, najbrž res ne bo potrebe po pogostem šamponiranju pa še takrat šampon razredči. Bio groom so dobri šamponi. Jaz ima za terierja sicer od Pure paws šampon in sem zadovoljna z njim.



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 10 Marec 2018, 18:52:10
Hvala vama za informacije.  :)

Te dni, ko je bilo bolj blatno in je bila od teka umazana smo celo temeljito sprali z vodo pod tušom in jo obrisali. Šampon imamo sicer od Beapharja  za mladičke doma, ampak ji res ne ustreza, tako da bomo zaenrkat sprobali nekaj kvalitetnejšega.  Nima resaste dlake. Ima pa dovolj zračno bi rekla, ker res nima vonja in dlaka izgleda zdrava, svetleča. Edino sedaj opažamo, da je ponekod na črni dlaki dobila rjave koničke. Bi to bilo morda, ker se pripravlja na menjavo dlake? Odpadala ji je preden se je začel hujši mraz. Sedaj se je malce ustavilo. Smo pa opazili, da se je to področje rjavih koničk še malce povečalo in pričakujemo, da se bo kmalu izpadanje ponovno začelo.
Sem pregledala vso kožo-izgleda zdrava, nič suha, hrapava, rdeča ali karkoli podobnega. Dlaka je pri korenu še vedno črna, pri konici pa rjava. To bo naša prva pomlad brez mladičkaste dlake.  :)

Hvala in Lp,
1_girl



Denis

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 September 2018, 11:04:45
Sam sem že preizkusil razne kozmetike tudi Pure Paws in Plush Puppy. Imam 17 mesečno psičko škotske ovčarke, ki jo razstavljam,jo sam tudi pripravljam in uporabljam PSH kozmetiko. Zelo zadovoljen že od prve uporabe. Poleg tega pa je na voljo strokovno svetovanje od Kaje, ki ima pasji salon Pasja teta v Mariboru, ter ogromno izkušenj pri urejanju psov.

https://www.psh-kozmetika.com/