Exclusion - briketi za alergike

manchy · 9615

manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
: 26 Januar 2012, 21:57:20
Odpiram tole temo, mogoče bo komu, ki ima alergika v pomoč...

To so edini briketi, ki nam ustrezajo glede sestavin in glede prebave (Natural Balance, ki ima podobno sestavo je reveža napenjal, iztrebka je bilo ogromno... Verjetno odvisno od psa do psa...).

So eni izmed redkih oziroma mislim, da ima samo še Natural Balance takšno sestavo, da ne vsebuje žitaric, ribe, jajc, kvasa in je iz samo ene vrste mesa. No, so pa tukaj še veterinarske diete Eukanuba, Royal Canin in Hills, ki pa so kar precej drage....

Jaz sem imela problem, ker v kolikor briketi niso vsebovali rib, so bila noter jajca. V kolikor ni bilo jajc, je bilo nekaj ribjega ali pa kvas... Ali pa preveč ostalih sestavin...

Po teh briketih je prebava super, iztrebek je super, izbira okusov je prisotna in ni tako nizek delež beljakovin in maščob, kot pri Natural Balance (mislim, da je mojega to motilo, čeprav je brikete zelo rad jedel).

Upam, da bodo te informacije kakšnemu uporabniku, ki se prav tako bojuje z alergijami, v pomoč pri izbiri hrane. Mi smo vmes tudi kuhali, ampak sedaj smo našli te brikete. Pesjanar pa jih z užitkom poje  ;D

Pa tudi cena ni tak bav bav... :)

Bulldogs... And nothing else...


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1 : 08 Februar 2012, 08:14:09
V tej temi pa moram deliti svoje mnenje. Tudi jaz sem za svojega labradorja imela na exclusion hrani, ko je bil na izločevalni dieti. Mislim, da smo imeli divjačino. Kaj vse sem pa v tej hrani našla  >:(. Od rdeče plastične vrvice, ki je bila vmešana v brikete, do nekih čudnih kovinskih delov(mogoče del metka  ??? ). Ker sem jo naročila iz nemčije nisem podala reklamacije, sem se pa res namučila, da sem vsak briket posebej pregledala in upala, da bo s psom vse ok. Upam, da ni potrebno poudarjati, da je bila to prva in zadnja vreča....



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Februar 2012, 17:00:27
Ojoj...
Mi smo imeli do sedaj konja in zajca in je bilo vse ok. Upam, da bo tako tudi ostalo... :-\

Bulldogs... And nothing else...


tincaa

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 April 2015, 13:43:55
Živijo, tudi mi smo sedaj na dieti zajec in krompir, pa me zanima ali je lahko tale hrana na daljši rok? Pa še dlaka ji odpada ful, se mi zdi da ne dobi vsega iz hrane, je pa alergična na kvas, jajca, svinjino, jagnjetino...aja pasme coton



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #4 : 18 April 2015, 20:41:25
Če ji dlaka odpada odkar ima to hrano, bi bilo pomojem dobro zamenjati.

Mene pa zanima kako kvalitetna je ta hrana ? Kot vidim ima veliko krompirja.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


tincaa

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 18 April 2015, 20:53:45
Hja več je krompirja kot pa zajca, zaenkrat se je alergija ustavila, je pa res da ji dlaka res zelo odpada, pa še probem Je ker je res izbirčna in samih briketov ne mara, in sem že čisto obupala ker ji nič ne paše edino rada poje fitness trainer zajec in krompir, pa sem slišala da ni ravno ok hrana zaradi soli,  :(



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #6 : 18 April 2015, 21:35:10
Jaz imam za svojega alergika RC hipoalergenik.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda