Čiščenje solznih kanalov?

DOB · 3645

DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
: 08 Februar 2012, 13:16:21
Ali je kdo svojega psa že moral peljati na čiščenje solznih kanalov? Mene so naročili za naslednji petek, ker je veterinarka videla da ima zaspančke (prozorne, rahlo sive), in je naredila nekakšen test solzic (listek papirja da v oko za minuto), ki ni pokazal nič nenavadnega. Povedala sem ji, da jih ima zdaj en čas, ne vedno, in različno velike, ponavadi pa samo zjutraj ko se zbudi, in le v enem očesu.

Gre za operacijo pod anestezijo, kar me še bolj moti. Prav tako je bila psica že prejšnji teden na močnem pomirjevalu (takem da je zaspala) ker so ji morali očistiti uho da so videli bobnič (vneto uho, šli k vetu, očistili, čez dva dni vneto NOTRANJE uho, dva tedna antibiotikov, vmes čiščenje enega ušesa ker je bil notri majhen čep...).

Skratka že en mesec sem vsaj enkrat tedensko pri veterinarju, same komplikacije, zdaj naj bi šla pa še na operacijo, ki se meni osebno ne zdi sploh potrebna. Vse samo zaradi alergije na hrano, imamo že veterinarsko dieto, uho ni zelo vneto, in samo levo uho je vneto.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem posegom? Nevem, meni se nekak zdi da se iz muhe dela slona, lahko pa da se motim, ker nisem še nikoli bila tolikokrat pri veterinarju ???



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 12 Februar 2012, 09:49:05
Moj shih-tzujek je eno obdobje proizvajal premalo solzic in so mi dali najprej snadimun kapljice, če pa  ne bi  pomagale, pa bi moral na operacijo in čiščenje solznih kanalov. Sem pa šla k dr. Čopovi v Lesce. Aja, pa trenutno smo brez problemov in smo prišli skozi brez operacije.   ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 12 Februar 2012, 11:10:13
Ne razumem zakaj ciscenje, ce pravis, da test ni pokazal nic posebnega?  ???

Je pa res, da je test, ki ga opisujes, namenjen testiranju produkcije solz in s prehodnostjo kanalov nima veze ... Pri premajhni produkciji solz je znacilen gost, rumeno zelen izcedek.

Prehodnost solznih kanalov se preverja s florescinom, ki se ga nanese v oko in ce so kanali prehodni, zadeva pride ven skozi nosnice (malo fluorescentno zelene tekocine).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 12 Februar 2012, 11:46:47
ups, sem videla, da sem se zatipkala *sandimun kapljice  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Februar 2012, 21:55:43
Nek test z listkom papirja v očesu za 1min je bil, potem nekaj s nekakšnim mikroskopom v temi.. In ti testi niso nič pokazali, tako da se je odličila me poslati na čiščenje solznih kanalov, ker ima občasno zaspančke... ???

Zdaj jih že par dni, nekako od prenehanja jemanja antibiotikov nima, ali pa so zelo majhni in redki. Operacijo sem kar odpovedala, ker se mi zdi nesmiselna. Še posebej po vaših izkušnjah, pa še par prijateljev sem zaslišala.

Hvala obema:)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 14 Februar 2012, 08:45:43
Ta listek meni bolj liči na Schirmerjev test,kjer se preverja ali oko proizvaja dovolj ali premalo solz.Pa pregled z mikroskopom v temi-pregled oči. ??? To delajo na vsaki kontroli naši Tinki,ki ima nekoliko suhe oči-ceratoconjunctivitis sicca.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 Februar 2012, 10:33:51
Ja možno, ne vem kako se imenuje test, žal, si nisem zapomnila oz mi sploh niso povedali pravega imena tako da res ne vem. Je pa verjetno ta bil. Ni mikroskop, je naprava ki nekak zgleda kot mikroskop, soba se zatemni, pes je pri miru, veterinar pa s to napravo od daleč gleda oči, iz naprave sveti lučka. Tako nekako moj laični opis.. Pa tretjo veko so pogledali.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 14 Februar 2012, 11:02:28
Ja to je pregled mrežnice.Tudi našim to naredijo,ko grem delat glavkom test,poleg meritve očesnega pritiska.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 14 Februar 2012, 23:09:52
In če ne ugotovijo nič abnormalnega vejretno ne naročijo čiščenja solznih kanalov?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #9 : 15 Februar 2012, 13:06:06
Ne ravno.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --