PRIVAT SOLA ZA PSE

rodezijski · 51314

_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #30 : 26 Februar 2012, 08:40:35
Samo ena pripomba. Obstaja ogromno KD, ki se med seboj razlikujejo po načinu šolanja, pa tudi znotraj KDjev obstajajo razlike med inštruktorji. Kar je seveda normalno. Če potegnem vzporednico s šolanjem oz. Izobraževanjem ljudi, lahko rečemo, da nas profesorji v osnovi naucijo enak program, vendar NAČIN posredovanja informacij ni enak pri vseh. Ljudje imamo različne značajske lastnosti, ki vplivajo na podajanje informacij (energičnost, ton glasu, pripravljenost širjenja znanja,...).

Pomembno je, da vsak izmed nas najde Kd ali kakršen koli drug klub/šolo, ki ustreza nam in našemu psu. V tak klub/kd/šolo hodiš na treninge z veseljem, kar je najbolj pomembno.

Lp



rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 26 Februar 2012, 13:36:56
Tyra res je se popolnoma strinjam z tabo in tudi povem da zelo rad hodim v to solo in ocitno moj kuza tudi, saj hodi sedaj na treninge z dvigjenim repom:)



vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 04 Marec 2012, 22:50:24
Ne razumem te pretirane reklame za šolo Zoro. Jaz sem k gospodu Vaupotiču na šolanje hodila takrat, ko še ni imel registrirane dejavnosti in ga nikakor ne bi nikoli nobenemu priporočila! Pred začetkom je rad govoril kako bo moj kuža šolan samo s pozitivno motivacijo in kako se ne bo uporabljalo nobene prisile. Kaj pa je zatezna ovratnica, pri kateri vztraja, drugega kot prisila? Po nekaj učnih urah je bila situacija grozna, mojega družnega psa (okoli 5kg) je tako zategoval, da ga je kar obračalo po zraku.
"rodezijski", kako lahko to zagovarjate in celo priporočate? Glede na slike na njegovi FB strani se situacija z ovratnicami do zdaj še ni spremenila.
Poleg tega je bila njegova obvezna oprema na šolanju vsaj cigaret v roki, včasih pa še pivo. Tudi na obisku pri nas doma in delu z vsemi člani družine je po koncu še obvezno moral spiti pivo. To sicer nima direktne povezave z načinom šolanja psa, ampak se mi zdi, da takšne stvari vseeno veliko povejo o osebi.



rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 05 Marec 2012, 06:51:40
Pozdrav
No ne vem kako je bilo ko se ni mel regisrirane dejavnosti. Zatezna ovratnica je tudi v KD-jih obvezna, to nima povezave z pozitivno mutivacijo.No pri meni doma se ni spil nobenega piva, ja na treninngu pa v casu 5 min pavze smo kadili tudi on, ceprav sedaj ne kadi ze 3 mesece. Ne vem no vsak ima kod smo ze napisali slabe in dobre izkus nje v KD ali privat soli. Jaz g Vaupotica nikakor nebi zamenjal. Sicer pa kako pravijo: "vsake oci imajo svojega malerja".
lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #34 : 05 Marec 2012, 09:47:15
to je laž , rodezijski!
Zatezne ovratnice niso obvezne v KD- vsaj v mnogih ne- npr v našem jih še
nikoli noben pes ni imel na sebi v času tečaja. Obvezne so samo na izpitu BBH ampak tako,da niso pripete na zateg.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 05 Marec 2012, 10:10:00
Jp, zatezne ovratince so obvezen samo in izključno na izpitu/tekmi pripeta nezatezno. Kako šolaš je stvar posameznika. Tako, da ne vidim potrebe po šolanju z zatezno samo zaradi tega, ker jo rabi na izpitu.

Dober trener je zame tisti, ki lahko psa nauči tudi brez telesnega kontakta  ;) se da, tudi pri težkih psih (samo malo več časa vzame in seveda šolanje ne zgleda instant atrakcija).

Ne poznam g. Vaupotiča zato o njemu konkretno nebi. Poznam pa nekaj načinov šolanja in šolanje, ki obvezno priporoča prisilna sredstva preden se psa sploh vidi  mi niso všeč. Po ogledu njegove strani pa vidim, da na psih sploh ne obstaja druga ovratnica kot zatezna, vedno pripeta na zateg tudi izven poligona - na srečanjih, piknikih... med drugim tudi na premladih psih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 05 Marec 2012, 10:24:25
Tudi za BBH od letos naprej kovinska zatezna ovratnica ni obvezna. Na izpitu se lahko uporablja katerakoli ovratnica, ostaja pa seveda prepoved bodečk in električnih ovratnic.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #37 : 05 Marec 2012, 11:08:09
No jaz šolam mojo vižlo pri Alfakan in sem več kot zadovoljna. Sem se pa odločila za to varianto, ker mi je najbolj ustrezala zaradi malčice doma. Inštrultor pride na dom ob dogovorjeni uri, treningi so intenzivni, napredek ob spoštovanju začrtanega programa velik.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 05 Marec 2012, 12:02:31
Tudi za BBH od letos naprej kovinska zatezna ovratnica ni obvezna. Na izpitu se lahko uporablja katerakoli ovratnica, ostaja pa seveda prepoved bodečk in električnih ovratnic.

o a reeess? Novost, ki mi je všeč.  >:D Lahko komu, ki mi trdi, da pa mora imet kovinsko povem, da temu ni tako  >:D

A kje to prav posebej piše - pravilnik dobavljiv v pdf.?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #39 : 05 Marec 2012, 12:51:52
Ni še, ampak bo menda objavljeno na spletni strani komisije za šolanje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 05 Marec 2012, 13:27:35
pozdrav
No jaz vem da sem lani na KD Pobrezje moral imet zatezno ovratnico na treningih in tudi izven, tako nam je dal navodila nas trener ki je vodil tecaj. ne vidim nic slabega v tem ce pes ima zatezno , saj to ne pomeni da izvajas silo nad njim, ker moji vsi psi do danes so jo imeli in na niti enen nisem izvajal z njo nasilja, odnosno bolecine. Moj pes gre ob meni na poleg sedaj brez povodca in tudi na pocasi gre brez seveda ne v naselju ker ni dovoljeno bi pa si upal ker uboga na besedo in vse to smo dosegli brez sile, samo lepa beseda in nagrada in doma vsak dan 10 min treninga.
No kod dejal ene moti ene pa ne moti zatezna ovratnica ampak jaz sem zahvalen g Vaupoticu za to kar je mojega psa naucil doma pri meni in na terenu. Pes je proti prej kod dan in noc. No sicer pa je res da je 101 in pogled na sole in 101 misljenje o solah in KD-jih.
lp



vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 05 Marec 2012, 14:35:09
Lahko torej zatrdite da ni inštruktor na vajah nikoli cuknil psa, ko je bil ta neposlušen? Prav tako nobenemu tečajniku ni nikoli naročil, da naj psa "malo" potegne, ko kakšne vaje ni opravil okej? Srčno upam, da se je šolanje pri njem res spremenilo v takšno smer, ampak ne vem zakaj bi se v enem letu tako spremenil, sploh zato, ker potem ne bi imelo smisla, da še vedno vztraja pri zateznih ovratnicah. Kot vidimo na slikah, je to očitno obvezna oprema na njegovih urah in imam zaradi tega pač svoje dvome.
Vam verjamem, da je pes sedaj popolnoma drugačen in da vas uboga. Ampak jaz si za svojega psa želim, da me uboga zato, ker me ima rad in ima veselje do dela, ne pa zato, ker ga je strah tako mene kot potega zatezne ovratnice.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #42 : 05 Marec 2012, 15:52:18
Glede ostalega ne vem, kadi pa se :)

Mimi*


rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 06 Marec 2012, 07:23:15
hehe no potem pa je zopet zacel kadit. A je to greh? no ne bom vec komentiral, jaz kod dejal vem kaj je naredil iz mojega psa in zato vsak ima svoje mnenje in izkusnje in za mene je koncana diskusija. Lep uzitek naprej in obilo uspeha pri solanje kjerkoli ze



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 06 Marec 2012, 08:52:22
OT Se veselim novega pravilnika in se priporočam da se ga tu nekje pač linka.  8)

Drugače pa - sej šolanje z zatezno ovratnico je lahko tudi korektno - nič ne rečem. Bi v določenih primeri morda celo šlo. Samo zmoti me dejstvo, da se zatezna priporoča preden se psa sploh vidi in začne z njemu delat. In seveda to da so takšni inštruktorji po navadi proti klasičnim najlonskim ovratnicam, oprsnikom - že po defoltu. Na tem mestu se jaz uprašam - zakaj so tako proti? Ker da se ne da psa učiti na oprsniku...aha...torej na zatezni se jih pa da ali kako  ??? To daje znak. da se zatezna dejansko uporablja (ali zlorablja odvisno od primera).

Kot pravim pa gospoda osebno ne poznam in ne morem govorit kako dela. Sem pa konkretno pogledala njegovo stran. Kar pišem je samo videno s fotografij. (ok da vsaj malo pohvalim - zatezne znajo vsaj prav gor naštimat)

Mimi89bu kaj pa multimedijska šola? Kolikor vem je malo ceneje. Dobiš navodila sproti domov. Napredek ti inštr. sproti spremlja. Bojda je pa to tudi praksa v tujini, kjer so razdalije do KD predolge jo to menda kar redna praksa, ki se obnese, če se le malo potrudiš. Šola se namerc tebe in ne toliko psa. Ti samo kot dober vodnik zanš potem vajo predstavt psu  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #45 : 06 Marec 2012, 12:50:14
Kje pa je to, oz kje to najdem?

Zdaj sem se ze s tolikimi dobila, da se sploh nocem vec. Nazadnje sem se dobila z eno, ki mi je celo povedala, da moja bokserka sploh ni problematicna, da je nadnaravno inteligentna in da je zelo pridna, hitro si nastudira vso stvar in da je ona (je trenerka oš) sploh ne bi dajala v solo, razen na kak tecaj, izrecno zaradi socializacije. Da nasploh ucenje nama gre super. Saj punca je res ful dojemljiva, ce z necim zacneva, si hitro pride gor, kaj hocem od nje in po 2, 3 dneh punca obvlada stvar. Vsi trenerji so mi do sedaj jasno povedali, da z individualnimi urami ne bom resila cisto nic. Moja psica potrebuje samo socializacijo.

Mah, saj ne vem vec nic. Mozgane na off, zdaj cimvec hodiva v druzbo ljudi in psov - prej je bilo obratno, zaradi njenega obnasanja nisem vec hodila med ljudi, nasla sem poti, kjer ni nobenega, uro, ko je manj psov zunaj. Se trudiva vsak dan... vztrajava.

Mimi*


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #46 : 06 Marec 2012, 16:13:33
Kje pa je to, oz kje to najdem?


To je tečaj preko spleta, recimo.

V Sloveniji ima recimo tak način dela Silvia Trkman. Ona preko spleta da naloge (seveda se pred tem včlaniš v tečaj in seveda je plačljivo), ti jih izvedeš, se posvetuješ itd. ampak ona je bolj specializirana za mladičke in seveda agility. Veliko takih je tudi v tujini, recimo Susan Garrett, ima cele seanse za različne zadeve. Meni je recimo simpatična tale
https://www.youtube.com/watch?v=RVAD3ZcpTVM  ima celo množico posnetkov :) in objavlja jih zastonj. Dobiva samo donacije. Aja, po to ni susan Garrett, Susan ne dela zastonj ;)

Je pa sedaj cela poplava internetnih trenerjev :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #47 : 06 Marec 2012, 20:03:51
Bilo je omenjeno veselje, da gre pes z dvignjenim repom....Veselje pri nas izgleda tako (al agi, al poslušnost, nima veze), Ko se spravlja v nahrbtnik klin za prevez na poligonu, to skače v zrak, se vrti, tulu, gruli, praska, priganja, teka sem in tja, še na wc nima it časa, takoj skoči v avto, me odvleče do poligona in če se vrata dlje časa odpirajo, popraska po njih.

No, pol se pa da lepo delat z njo, ko je varno prepričana, da ne grema domov, in da smo tu zato da nekaj počnemo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #48 : 06 Marec 2012, 21:26:16
Bilo je omenjeno veselje, da gre pes z dvignjenim repom....Veselje pri nas izgleda tako (al agi, al poslušnost, nima veze), Ko se spravlja v nahrbtnik klin za prevez na poligonu, to skače v zrak, se vrti, tulu, gruli, praska, priganja, teka sem in tja, še na wc nima it časa, takoj skoči v avto, me odvleče do poligona in če se vrata dlje časa odpirajo, popraska po njih.


To je lahko tut čista histerija kar opisuješ

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 07 Marec 2012, 16:44:36
No evo odgovor o internet tečajih  ;) če pa psici manjka samo socializacija pa najbližja šola ali pa tečajniki, ki hodijo tja (da se zmenite za dodatne vaje v parku  ;) - seveda ne kar vse povprek- po navodilih inštruktorja). Je pa fajn kiro koli početje s psom. Pa tudi če je v začetku to vaja, ki je sploh ne rabi za v javnost (od trikcov do agija...). Kar koli bosta delali se bo poznalo na vajinem odnosu in zaupanju tudi v javnosti.

Samo pozicija repa ni mirodajna.  ;) Hrt ga recimo redko kdaj nosi tako visoko kot čov.
Mirodajno je kompletno obnašanje. Ki zavisi od pasme do pasme (sem lahko vključiš pozicijo ušesov, ustnic, pogled, zategnjenost/sproščenost celega telesa...).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 07 Marec 2012, 17:18:46
To je lahko tut čista histerija kar opisuješ

Bi lahko bila, ampak tukaj mi je to čisto všeč, ker z vsem možnimi načini sporoča "gremoooo!!!!!!Žur!!!!" meni je to všeč.  Ob enem se je pa tudi v takem stanju zmožna skoncentrirat in umirit, ni da bi bila kot kura brez glave, tako da verjamem da gre res samo za izraženo veselje in ne histerijo.
Recimo, ko jo spustim iz avta oz. gre ko jo pokličem in če vleče, se hitro spomni, da je nekdo na drugi strani in umiri korak, tudi če vidi, da je tam poligon in da so ovire, pa drugi psi, pa kaj vem kaj še. Lahko tudi mirno gleda kako drug pes teče agility.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 08 Marec 2012, 19:31:25
Ima kdo kakšne novejše izkušnje s šolo Ognjene v Sinji Gorici? 10 let nazaj je imela super šolo, in me zanima,če je še vedno tako? (iskalnik mi ne vrže nič ven o njeni šoli)

Once you go boxer, you never go back :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #52 : 16 Marec 2012, 12:41:41

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


TaDe

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 19 Marec 2012, 22:12:39
Spoštovani.
Ker sem zasledila pogovor o Zorro prijazni šoli za pse bi z vami rada delila tudi svojo izkušnjo. Sama sem se odločila psa začet šolati in po nekaj pozitivnih priporočilih sem se odločila za g. Vaupotiča. Moram povedati, da sem nad njim navdušena in ne samo jaz pač pa tudi moja psička. S treningi sem zelo zadovoljna, vidi se napredujoč rezultat, psička dela tako kot je treba, na začetku je bila na določene stvari malo plašna, kar pa se je zelo hitro tudi spremenilo. Nikoli pri njemu nisem zasledila dobene prisile, temveč se je resnično delalo in se še dela s pozitivno motivacijo. Všeč mi je bilo plačilo na obroke, tudi cena je dokaj nizka glede na rezultat in glede na primerjavo z ostalimi šolami. Tudi sama sem slišala še za eno šolo v Kamnici, kjer pa sem slišala same pritožbe in same slabe rezultate in, da se dela s prisilo. Ne želim nikogar spravljati v slabo luč ampak povem kako sem slišala od ostalih, ki so se pri njemu šolali psa. Iskreno povedano v vse pritožbe, ki ste jih napisali malo dvomim. Ko sem se pogovarjala tudi z ostalimi tečajniki nisem dobila dobene pritožbe na njega - ravno nasprotno, saj so vsi zelo zadovoljni. Res pa je, da ima vsak svoje mnenje glede določenih društev in privatnih šol in moj namen ni niti komu vsilit mojega mnenja. Zelo sem zadovoljna, da trening poteka tudi v vsakem vremenu, da se psička navadi tudi hoje in uboganja v dežju, snegu  ... Glede prehrane, ki mi je svetoval sem bila kar malo prijetno presenečena, saj psička na začetku briketov ni želela jesti, ko pa je dobila te jih je pojedla takoj. Cena hrane je zelo ugodna glede na kvaliteto. Na treningih sem zasledila tudi ljubezen do psov in vidijo se njegove dolgoletne izkušnje, zato bi le še dodala " vsaka čast g. Vaupotiču. Bila sem prisotna tudi na pikniku in resnične pohvale tudi na to. Vsakemu priporočim to šolo odločitev pa je vsakega posameznika kako se bo odločil.

Lp!



rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 23 Marec 2012, 12:53:39
Tade se popolnoma strinjam z teboj. Sola je odlicna ampak vsak se mora sam odlocit v kaksno solo gre ali klub. Jaz vem da mi ni zal in da pes dela kod urica in je me prav vesel ko sem z njim.
Tud to je ugodno ja da je na obroke in preko njega lahko delas vse izpite. jaz sem naredil za psa vodnika sluzbenih psov z 95 tockami :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #55 : 28 Marec 2012, 11:28:30
...Kot urica...
gdo...kdo....in še in še

Zatezna je nevarna med pasjo igro (zobje, kremplji)...če jo človek sicer zna uporabljati in je ne zlorablja ali pa napačno uporablja pa ni noben bav-bav. Edino zna biti zoprno, če izbereš tako z majhnimi členi, pa ima pes tak tip dlak,e da ga oguli-je boljša z dolgimi členi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rodezijski

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 30 Marec 2012, 12:03:46
aja oprosti sem pozabu da smo pri uri slovenscine. Se opravicujem za slovnicne napake ga Profesor



klarica

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 30 Januar 2013, 16:56:09
Pozdravljeni,
jaz imam zelo probleme z mojim psom in bi zelo rada imela kakšnega trenerja na domu(saj ga nebi marali nikamor peljati),če bi mi kdo povedal tudi približno ceno... :) hvala



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 30 Januar 2013, 17:31:27
Jaz vem za Alfakan, ampak cene pa ti ne vem povedati, najbolje da kar napišeš mail in vprašaš. :)



klarica

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 30 Januar 2013, 21:40:38
Hvala,bom pogledala oz. poslala mail... :)