Ime psarne

ABBY LABRADOR · 3400

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 09 April 2012, 14:22:10
Živjo, mene zanima kako ste prišli do imena vaše psarne, ima mogoče kakšen pomen ipd. :)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 April 2012, 19:04:21
Mi smo iskali nekaj kar paše naši pasmi, da bo ime v jeziku države iz katere izhaja pes  in da soupada s karakterjem pasme. Cane Corso (Cane=pes in Corso=Cohors=stražar) in država njegovega izvora je Sicilija.
In tako smo prišli do imena CUSTODE DEL MIO CORPO, ki pomeni VARUH MOJEGA TELESA.  :P


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 09 April 2012, 21:07:00
Ja...prve črke najinih priimkov KRU in STER....spredaj pa sva dodala Mc kot tipično škotsko predpono, če psi že od tam izbirajo, na koncu pa še of, ker sva želela imeti psarno kot priimek, torej za imenom in nastalo je "of McKruster"



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 10 April 2012, 10:06:26
VALGAIA iz imen otrok - Tisa Gaja in Val Bor  ;) Ker ju kličemo Tisa in Bor, sva pač "preostali" imeni združila in uporabila za ime psarne.





LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #4 : 10 April 2012, 10:15:09
Hm, jaz sem pa imena spomnila bolj kot ne po nakljucju. Nekaj casa sem kombinirala imena mojih prvih psov, pa ni nic pametnega prislo ven. Potem sem pa enkrat poslusala pesem George-a Micheal-a, ´Flawless´in sem razmisljala, kako so moji psi zame´flawless´in prisla na idejo, da bi se pa moja psarna lahko imenovala FLAWLESS  :)