Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 591547

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
: 15 Marec 2006, 19:54:16

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 15 Marec 2006, 19:57:39
Še ena pasma ki jo bodo označili za morilsko  :-\ :'(

Bog ga vedi kakšne so ble resnične okoliščine.

Lp, Črt



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #2 : 15 Marec 2006, 19:58:26
Sma skoraj istočasno napisala. Samo da jaz v drugo temo.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=8&c_id=103591

Črt, a lahko ono pobrišeš. ;)  ::)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 15 Marec 2006, 20:02:19
Če je kdo gledal Tv Dnevnik na TVS 1,je bil tudi en članek o tem :-\

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #4 : 15 Marec 2006, 20:02:25
Ja sem tudi jaz slišala, GROZA!
Niso mu mogli pomagati niti očividci, en z gasilnim aparatom, psi se niti zmenili niso za to, niti gospodarica.
Bilo je rečeno, da je gospodarica enega prijela, vendar so ostali še zmeraj napadali, ne vem zakaj ni mogla odstraniti vsakega posebaj  ???
Lahko samo pomislim, da niti enega ni znala obvladati, zakaj jih je imela 4.  ::) Za njeno varnost doma,... no ja,...  :-X


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 15 Marec 2006, 20:10:56
katastrofa ...  :-X

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #6 : 15 Marec 2006, 20:12:21
Jaz lahko povem samo eno: 4  pse je zelo težko obvladati, ko se združijo v napad. To lahko povem po lastnih izkušnjah, ko moja Betka maltretira Zoyo in si pokažeta zobe. Če v pravem momentu z Bobijem ne skočiva vmes ali pa, če se jaz z svojm telesom ne vržem med dvoje mastino čeljusti...je  huda kriza.

Ženska definitivno ni mogla sama obvladati 4 psov, pa če bi bili kakšne manjše pasme, kamoli bullmastifov. Upam, da poškodovani gospod ni utrpel večjih poškodb in da bo hitro okreval.

Upam, da sedaj ne bodo tudi pri nas začeli razmišljati v smeri sankcioniranja pasem na bolj in manj agresivne  :-\

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #7 : 15 Marec 2006, 20:31:51
Popolnoma razumem, da bi gospodarica težko obvladala vse pse na samem prizorišču. Pomislila sem na to, če je že enega psa odstranila, bi ga poskušala zapreti v hišo in se lotila naslednjega. Vendar v takih okoliščinah, stresa, hrupa, panike, norenja,... močne agresije, ki si jo 4 psi spodbujajo en od drugega, mora biti pa res vse skupaj grozno.

Tudi jaz upam na čimhitrejše okrevanje poškodovnacu in čim manj problemov gospodarici in psom.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #8 : 15 Marec 2006, 20:37:40
tazko je vzdržat 3 mastife se posebno 53 letnici(smo zakaj je mela 4 pse ???)
tudi jaz upam na čimprejšne okrevanje poškodovancu in čim manj problemov lastnici in seveda psim :)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


shiva

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 15 Marec 2006, 20:41:37
Čimmanj problemov lastnici in psom? Ne razumem vas...



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 15 Marec 2006, 20:47:52
lastnico je treba pretepest pol pa še pse !

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 15 Marec 2006, 20:51:47
Čimmanj problemov lastnici in psom? Ne razumem vas...
sva že dve... jaz sem za odvzem psov lastnici! če ni sposobna obvladati svojih psov jih ne mora imeti in pika.  ::) zaradi nje se bodo spet obešali na to da je cela pasma nevarna in taki dogodki lahko spodbudijo najbolj nesmiseln zakon kar jih je - zakon o prepovedi "nevarnih pasem"  ::) če nisi sposoben kontrolirati svojih psov, jih nisi sposoben imeti.  ::)

s1b ne govori neumnosti!!! >:(



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 15 Marec 2006, 20:56:19
lej tko vam povem, kriv je lastnik in lahko je kriv tudi pes. Človek je pametnejši čeprav se pogosteje pokaže da je le navaden kreten. Treba je vedeti da psi niso izjeme in da se najdejo tako imenovani pasji psihopati tako kot med ljudmi recimo Plut. Ne morte kar preprosto obsoditi človeka dokler se situacije dobro ne preuči. Sicer nočem delovati kot škof uran in nisem na strani lastnice, temveč proti njej ! Če ni sposobna imeti in kontrolirati psov je ona kriva, psi so krivi ker so napadli. Simpl  8)


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #13 : 15 Marec 2006, 21:00:01
se strinjam z šapo! 

sploh pa če prav razumem so bili spuščeni. ..zelo odgovorna lastnica, ki očitno ne pozna svojih psov ali pa jih noče!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 15 Marec 2006, 21:54:32
To žensko poznam iz Tivolija, čeprav je že nekaj časa nisem videla. Prebrala sem zgodbo iz sosednjega foruma in jo zagotovo prepoznala. Ženske včasih sploh nisem razumela, kar nekaj je švefljala, da sem bila prepričana, da je nalita. Sicer je zdravnica, nam pa je za Bučko svetovala, da ji moramo v mleku in čokolinotu raztapljati maslo, da se ji ne bodo rebra videla... Vem za njena dva psa (pes in mlajša psica), nisem pa vedla, da ima še dva. No, zdaj ne več... Katastrofa.

Maša



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 15 Marec 2006, 22:03:25
Tole je res grozno  :-\ Spet bojo pa seveda nasrkali psi...

Ko bi se vsaj naši človečki, ki so za take stvari odgovorni, malce zbrigali že ob prvih prijavah proti tej osebi... madoniš tole me pa razjezi!

Aja, pa S1b, glede Pluta, nič ne opravičujem njegovih dejanja, ampak dejansko se morilci ne rodijo morilci  ;) Na človeka v veliki meri  poleg genetike in lastne volje vpliva tudi okolje  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #16 : 15 Marec 2006, 22:16:57
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=8&c_id=103591
Lahko si ogledate video posnetek prizorišča po napadu.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #17 : 15 Marec 2006, 22:46:43
Pa se se ne ve iz katere psarne psi prihajajo?



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #18 : 15 Marec 2006, 22:58:28
To ne. So pa pulicaji tok streljal, da se je ena krogla odbila od tal in priletela zkozi okno v bljižnjem stanovanju. Ranjen ni bil nihče.  ::)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 15 Marec 2006, 23:28:04
Malo poznam ta del Ljubljane, pa me zanima, če se kdo spomni naslednje... Kaj ni pred leti (max 5 let nazaj) bil primer, ko je na tem področju prišlo do napada bulmastifa? Če se prav spomnim je šlo za napad psa (ali celo dveh) na sprehajalca s psom, ki ga je le ta rešil tako, da je psa (whippeta?) vrgel čez ograjo na dvorišče ene od hiš.

Kdo je lastnik in kdo vzreditelj je pa res lahko najti. Stric Google te odpelje na stran SKVPM pod rezultate letošnje spomladanske specialke in odgovor je na dlani.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #20 : 15 Marec 2006, 23:31:05
Na enem od forumov je kolega povedal, da je bil njen sosed 45 let in da naj bi omenjena gospa delala na psihiatriji v Polju.

Izvedeli naj bi tudi že ime in priimek lastnice bullmastifov, na siolovem forumu so javno objavili:

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=12562&page=4

Če je ime pravo ???
Pod domnevno lastnico omenjenjenega imena smo našli naslednje slike psov, na SKVPM straneh:

http://www.skvpm-klub.si/pasme/bulmastif.html

Ravno tako na sosednjem forumu mojpes netu:

http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=25


Jutri naj bi bilo vse objavljeno v Direktu.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #21 : 15 Marec 2006, 23:32:29
 ;D Urška, si pa hitra  ;) Lahko bi se prijavila v Jonasovega milijonarja  :P

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 15 Marec 2006, 23:50:25
Urška, lastnik whippetke je napisal na mojpes.com forumu zgodbo, ko sta njegovo psičko napadla 2 bullmastifa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #23 : 15 Marec 2006, 23:53:47
Urška, lastnik whippetke je napisal na mojpes.com forumu zgodbo, ko sta njegovo psičko napadla 2 bullmastifa.

mojpes.net  ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 16 Marec 2006, 00:29:42
Nisem hitra, imam pa za take zadeve vražji spomin. Žensko naj kaznujejo, čeprav hudo dvomim, da bo VURS ukrepal, glede na to da so dr.med.  in dr.vet.med. skorajda stanovski kolegi. Odvzamejo naj ji pse in ji prepovedo lastništvo živih bitij. Pa nekajdesetmiljonsko kazen naj iztožijo od nje. Si jo očitno lahko privošči.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #25 : 16 Marec 2006, 00:51:46
Aja, pa na RTV forumu se motijo. Kot kažejo rezultati omenjene razstave psov ni kupila, ampak vzredila.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 16 Marec 2006, 01:13:16
glede na to, da ima tudi naš predsednik predstavnika "nevarnih pasem" doma, dvomim da bo kar tako za brezveze uvedel zakon o prepovedi pasem...  :-\  vsaj upam no...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #27 : 16 Marec 2006, 01:26:24
Glede na to, da so se napadi na ostale pse zgodili 3 leta nazaj, dva od omenjenih psov pa sta sodeč po rezultatih razstave stara slabih 15 mesecev, se človek vpraša, kako se na vzrejnem pregledu testira karakter psov oz. če sploh se. Pa kako lahko taka psica sploh dobi vzrejnega? Kaj prenaša na potomstvo je nekdo danes izkusil na lastni koži. Sedaj pa me zanima, če bodo ti psi dobili trajno vzrejno prepoved?


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #28 : 16 Marec 2006, 06:13:59
še enkrat se je izkazalo za pravilno. En pes - mir, vsaj dva psa - krdelo - napad. Tudi volk ne bo nikoli napadel, če bo sam. Kolikor bosta dva, samo beži, dokler še lahko. Lastniki se tega premalo zavedajo in potem nastane tole. Žal mi je ustreljenega psa in ostalih dveh, ki sta poškodovana, ker težko verjamem, da lahko 1 ženska spravi 3 tako mogočne pse na dobra pota. Jaz priznam, da treh nemških dog sama nikoli ne bi vzgajala, če že ne zaradi drugega zarati tega, ker moraš pri psu vedno gledati kaj lahko naredi v maximumu svoje moči in predvideti, če si temu kos.
Sicer bi pa rekla naslednje. Jaz si ne upam takole obrekovati te lastnice, ker smo vsi lastniki psov in nikdar ne veš, kdaj boš ti na vrsti. Verjetno ta napad, ni izviral iz njenih želja, tako kot tudi iz naših ne. Prepričana sem,  se zaveda, da ni v redu kar se je zgodilo. Zato pazljivo!!!
Lp, Ines!



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #29 : 16 Marec 2006, 07:16:19
Ne vem, če se tale lastnica zaveda česarkoli. Očitno je, da se problem pri njej ponavlja in da jo iskušnje ne naučijo. To ni normalno.  >:( Se pa strinjam z Urško glede vzrejnega in prepovedi vzreje. Pa še za eno prepoved sem. Takšno, ki bi neodgovornemu lastniku ali pa vzreditelju onemogočala, da imajo kakršnegakoli psa, bog ne daj več.