Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 591630

search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #30 : 16 Marec 2006, 08:07:54
Pa je bilo takšnih primerov z njo že več ???



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #31 : 16 Marec 2006, 08:15:18
JA se je že nekajkrat ponovilo. Preberi si temo od začetka, ali pa na sosednjem forumu.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #32 : 16 Marec 2006, 08:34:36
Uf, hudo! potem mora pa resno razmisliti o svojih dejanjih. Temo sem preletela od začetka, vendar sem mislila, da je to vse ta primer.  Mogoče bi si morala umisliti kakšno drugo pasmo. Manjšo in lažje vodljivo, na primer.
Lp, Ines!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #33 : 16 Marec 2006, 09:01:14
Oseba s tako malo občutka odgovornosti ne bi smela NIKOLI imeti nobenega psa.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 16 Marec 2006, 09:04:29
Sicer bi pa rekla naslednje. Jaz si ne upam takole obrekovati te lastnice, ker smo vsi lastniki psov in nikdar ne veš, kdaj boš ti na vrsti. Verjetno ta napad, ni izviral iz njenih želja, tako kot tudi iz naših ne. Prepričana sem,  se zaveda, da ni v redu kar se je zgodilo. Zato pazljivo!!!
Lp, Ines!

To se je ponovilo že vsaj tretjič, v prejšnjih primerih so bili žrtve psi. Če meniš, da se tebi utegne to ponesreči zgoditi trikrat, potem je verjetno bolje, da nimaš psov.


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 16 Marec 2006, 09:13:55

Sicer bi pa rekla naslednje. Jaz si ne upam takole obrekovati te lastnice, ker smo vsi lastniki psov in nikdar ne veš, kdaj boš ti na vrsti. Verjetno ta napad, ni izviral iz njenih želja, tako kot tudi iz naših ne. Prepričana sem,  se zaveda, da ni v redu kar se je zgodilo. Zato pazljivo!!!
Lp, Ines!

a kdaj bom jaz na vrsti, da me taki psi napadejo - mene ali mojo psico??! Ker če si mislila, da bi se lahko zgodilo, da bi moja psica napadla mimoidočega.... :-X Jo imam pod kontrolo, kar ne morem reči za to žensko. Jaz jo poznam, sem jo večkrat videla, kako je nemočna pri obvladovanju mrcin in lahko samo rečem - hvala klincu, da se z Bučko nismo srečali že zelo dolgo časa. Glede na to, da se je to že dogajalo pa mi ne govorit, da gre za zavedanje, da nekaj ni v redu. Ne se it papeže tlele, to so resne reči!

Maša



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #36 : 16 Marec 2006, 09:16:43
Urška se strinjam toda tudi mi, ki smo odgovorni oz. se trudimo na tem, se moramo zavedati, da so to tudi pasji ljubitelji. Neko ljubezen do psov že imajo, da se odločijo zanje. Mogoče le niso kos tako velikemu zalogaju. Je pa res, da bi se morali malo več posvetovati, pogovarjati s poznavalci, prilagajati okoliščinam, kdaj tudi koga kaj vprašati in delati s psi.
Saj veš, da do agresije lahko privede ogromno situacij. Verjetno je bila tukaj kriva predvsem pomanjkljiva socializacija in navezanost na lastnika. Morda celo premalo sproščanja nagona, ki ga dosežemo preko igre, sprehodov, ... Samo ona ve, kje je naredila napake in samo stiskamo lahko pesti, da se bo iz tega kaj naučila. Seveda ji pa tožba ne uide. Jaz bi se v takem primeru (upam, da nikoli  :'() na vse pretege trudila vzpostaviti nek zdrav odnos z javnostjo, žrtvijo in tudi pse bi oddala v primerno lastništvo - brez pomislekov, ljudem, ki znajo delati s takšnimi psi. Le čas bo pokazal kaj bo storila ona.
Če se spomnimo samo primera z Rotweilerko, ki je napadla dekle in odziva njenega lastnika (tudi sta bili v napadu dve psici). On je izvedel vse skupaj izredno korektno (posredoval je izredno hitro in v navalu agresije ubil lastno psico s kolom).
Nikoli ne smemo tega obsojati, ker nikdar ne vemo, kdaj lahko nas to doleti. Vsak pes je lahko nepredvidljiv. Se ne strinjaš?
Pa se sedaj vprašaj, kako bi se ti počutila v takšnem primeru?
Lp, Ines!



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 16 Marec 2006, 09:17:08
Upam, da bo imela tale ženska ČIMVEČ problemov in težav zaradi tega napada. Bo naslednjič vsaj premislila preden si bo nabavila nove pse (ker močno dvomim, da jo bo tole zadržalo  >:( ).
O teh bulmastifih sem že marsikaj slišala, pred leti so napadli prijateljicino psičko, ki pa je na žalost poginila (so bile poškodbe prehude) in definitivno ni bil to prvi napad njenih psov. Kar samo kaže na njeno ignorantsko vedenje. Niti enega psa ne bi smela imeti, tudi majhnega ne.
V današnjem Dnevniku je slikica na kateri je dobro vidno, da so policisti ubili samca .

Lep pozdrav, Ivana


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #38 : 16 Marec 2006, 09:21:38
a kdaj bom jaz na vrsti, da me taki psi napadejo - mene ali mojo psico??! Ker če si mislila, da bi se lahko zgodilo, da bi moja psica napadla mimoidočega.... :-X Jo imam pod kontrolo, kar ne morem reči za to žensko. Jaz jo poznam, sem jo večkrat videla, kako je nemočna pri obvladovanju mrcin in lahko samo rečem - hvala klincu, da se z Bučko nismo srečali že zelo dolgo časa. Glede na to, da se je to že dogajalo pa mi ne govorit, da gre za zavedanje, da nekaj ni v redu. Ne se it papeže tlele, to so resne reči!

Maša
Poslušaj  maša kdo se gre papeža in kdo ne me sploh ne zanima. S tako neumestnimi se niti ne mislim pogovarjati s teboj. Ne poznam ne nje, ne tebe. Pač nisem človek, ki bi pri nekomu iskala le slabe stvari in ne dopuščam, da bi se napadalo osebo z vseh strani, ker to ni pošteno. Povedati hočem, le to, da je najbolj pametno, če vsak pometa pred svojim pragom in pusti ostale na miru. Kdo ti pa pravi, da se moraš srečevati z njo. Pusti jo na miru in pojdi naprej. A sem bila dovolj jasna, ali moram še narisati, da boš razumela v čem je point!!!
Lp, Ines!



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #39 : 16 Marec 2006, 09:26:52
Upam, da bo imela tale ženska ČIMVEČ problemov in težav zaradi tega napada. Bo naslednjič vsaj premislila preden si bo nabavila nove pse (ker močno dvomim, da jo bo tole zadržalo  >:( ).
O teh bulmastifih sem že marsikaj slišala, pred leti so napadli prijateljicino psičko, ki pa je na žalost poginila (so bile poškodbe prehude) in definitivno ni bil to prvi napad njenih psov. Kar samo kaže na njeno ignorantsko vedenje. Niti enega psa ne bi smela imeti, tudi majhnega ne.
V današnjem Dnevniku je slikica na kateri je dobro vidno, da so policisti ubili samca .

Lep pozdrav, Ivana
Ja na žalost je v naši preljubi državici tako, da se tam kjer je to res nujno potrebno, zelo počasi urejajo zadeve. Tudi pri nas v Zagorju je žal tako, da ima en narkič nekaj pitbulu podobnega in napada vse povprek. Pred kratkim je napadel tudi človeka in ga zagrabil za vrat. In odziv tega ničvredneža: "Če ne boš tiho, bom pripeljal še enega"  >:( >:( >:(
Seveda je v vseh primerih posredovala policija, vendar je to njihov stari znanec in očitno se sploh ne sekira, ker jim kar naprej govori o svojih pravicah ki jih ima kot državljan. in kje so zavraga tvoje dolžnosti >:(!!!



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 16 Marec 2006, 09:28:13
Kdo ti pa pravi, da se moraš srečevati z njo. Pusti jo na miru in pojdi naprej. A sem bila dovolj jasna, ali moram še narisati, da boš razumela v čem je point!!!
Lp, Ines!

se zajebavaš?! Pojdi to povedat tistemu nesrečniku v bolnico, pa tistim, ki so svoje pse že reševali zaradi njenega zavedanja, da je nekaj narobe...svašta



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 16 Marec 2006, 09:29:10
S&R: Saj ne misliš resno, ne  ::) Ravno tako je naredila moja prijateljica, je hotela iti samo mimo s psico, pa zato psice nima več. Ne zdi pa se mi normalno, da se morajo normalni ljudje umikati takim osebam (ki več kot očitno v večih situacijah ne obvladajo svojih psov). Ne vem zakaj bi se morala maša na vsakem sprehodu neprijetno počutiti (pa ne samo ona tudi drugi, ki to žensko poznajo) in se umikati  :o ?


Lep pozdrav, Ivana


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #42 : 16 Marec 2006, 09:30:41
Pa dobro Ines... 1x se se lahko zgodi, da ti pes napade psa, ampak ce se pa to dogaja, je pa druga zgodba. Vsekakor takih psov potem ne paris!!! in ce ze dveh ne mores obvladati, si ne omislis se dveh. Ce si kiksnil pri vzgoji (ce se temu sploh lahko tako rece) dveh, bos skoraj sigurno se pri vzgoji drugih dveh...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #43 : 16 Marec 2006, 09:33:42
Edina upravičena sankcija, ki bi zadevala vse lastnike in bodoče lastnike psov je test sposobnosti, varianta izpit,  in za psa obvezen izpit B-Bh.
V večini so psi zelo slabo vzgojeni in lastniki jih sprehajajao brez nekega nadzora in še manj z nagobčnikom. V ta test bi jaz vključila tudi to ali je lastnik fizično sosoben obvladat psa. To pri enem ni tak hud problem... Ko se pa število veča je pa kar huda...

Nebi bilo niti slabo uvest nagobčnike. Sploh za tiste, ki naj bi imeli za sabo en napad. Pa nima veze ali na psa ali človeka in spuščanje z vrvice bi bilo tudi dobro predebatirat kdaj in predvsem kje.
Kaj bi bilo, da bi kakšen majhen otrok mimo prišel!!!

Sramota... Brez kanjčka odgovornosti. Premalo se zavedamo da so naši ljubljenčki lahko potencialno nevarni pa nima veze velikost. Je pa res, da škoda ponavadi raste z velikostjo... To je pač dejstvo...

OK... ne vemo točno kaj se je zgodilo, ampak močno dvomim, da bi ta moški izzival 4 bullmastife...  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #44 : 16 Marec 2006, 09:34:48
se zaj#!avaš?! Pojdi to povedat tistemu nesrečniku v bolnico, pa tistim, ki so svoje pse že reševali zaradi njenega zavedanja, da je nekaj narobe...svašta
A si mogoče v teku debate našla kaj takšnega, da bi jaz ščitila njeno dejanje? Beri članke v celoti in jih tako tudi jemlji.
Ne, draga Bučka, nimam časa za zaj#!ancije, ker je moja energija preveč vredna, da bi jo puščala v zrak  ;). pa še nekaj: smisel človeštva je v slogi in ne v prevladi. Le na takšen način se rešuje probleme.



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 16 Marec 2006, 09:36:36
sloga do groba. amen



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #46 : 16 Marec 2006, 09:42:25
Pa dobro Ines... 1x se se lahko zgodi, da ti pes napade psa, ampak ce se pa to dogaja, je pa druga zgodba. Vsekakor takih psov potem ne paris!!! in ce ze dveh ne mores obvladati, si ne omislis se dveh. Ce si kiksnil pri vzgoji (ce se temu sploh lahko tako rece) dveh, bos skoraj sigurno se pri vzgoji drugih dveh...
m.
... ali pa boš potem še najbolj kiksnil pri vseh. Se strinjam. Res je tudi to, da bi morali imeti vsi psi, ki stanujejo in se gibajo v urbanem okolju opravljen izpit B-Bh. Vendar kot sem že prej napisala se moramo iz tega vsi lastniki psov nekaj naučiti, ne pa samo gledati po konjsko (naravnost) in sebe izpuščati iz vsega tega. Vse skupaj mi pride naprej kot pri tisti šolski zgodbici, ko povejo učitelji staršem na roditeljskem sestanku, da je en otrok razbil steklo, in potem vsi starši povprek vpijejo, da njihov pa že ni bil, ker je prelepo vzgojen. A razumeš kaj mislim?
Sicer je problem tukaj resen, vendar se ga ne da spremeniti. Je kar je. Žal pa se mora za večje sankcije s strani države zgoditi nekaj hudega.
Lp, Ines!



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #47 : 16 Marec 2006, 09:53:17
Vse skupaj mi pride naprej kot pri tisti šolski zgodbici, ko povejo učitelji staršem na roditeljskem sestanku, da je en otrok razbil steklo, in potem vsi starši povprek vpijejo, da njihov pa že ni bil, ker je prelepo vzgojen. A razumeš kaj mislim?
Ne, zal ne razumam kaj si hotela povedat. Primerjava se mi zdi cisto "mimo".

Ce bi jaz imela doma 2 psa, za katera bi vedela, da sta agresivna in da jih ne morem obvladat (to bi vedela iz izkusnje), si 10000% ne bi omislila se enega takega psa. Tudi ju ne bi parila. Spela, npr. zna bit neskoncno zoprna do nekaterih psov -  ocitno neke stare travme, ker je to ze od zmeraj (do drugih je cisti cuker, tretjih ne smirgla pol posto). Ampak ker je taksna kot je, vedno pazim kje in kdaj jo spustim in dokler bom imela Spelo, si ne bom omislila se enega psa. Moj naslednji pes bo namrec doga in menim, da nisem sposobna (fizicno) obvladat dveh tako velikih psov. In pes je vedno le pes, ki mu lahko enkrat naredi klik ... (vzrokov mali milijon)
Skratka, jaz lastnico teh bullmastiffov obsojam na celi crti. Upam, da bo dobila prepoved posedovanja psov (hahaha, optimist), za pse pa upam, da jih bodo evtanazirali oz. dali nekam, kjer ne bo niti teoreticne variante, da se napad (na zival, ali bog ne daj cloveka) ponovi.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #48 : 16 Marec 2006, 10:02:23
Jaz nekako še razumem napad psa na drugega psa (sploh če samec napade samca). S tem, da napadeni pes ni preveč poškodovan (da pride samo do repenčenja in "nedolžnega" pretepa). Ne razumem in ne toleriram, da pes poškoduje (ali celo ubije!) druge živali (pse, mačke, ptiče...), da jih "trga" (kot v primeru wipetke).. če bi moj pes to naredil, se mu verjetno ne bi pisalo dobro... Ampak, da napade pa človeka ??? in to brez razloga ??? ne, za to pa sploh ni opravičila... Pri meni bi psi sami odšli v pekel... Se je pa v tem primeru lepo pokazalo, kaj je sposobno narest kardelo...

Samo imam občutek, da bo sedaj nekaj dni to prva novica v Slo, kmalu bodo pa vsi pozabili... In ta ženska bo spet kupila (ali vzredila) nove pse in čez nekaj let...



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #49 : 16 Marec 2006, 10:03:53
Z moje strani se zaključuje razlaganje o tem kaj mislim.
Sicer me pa zanima, kako je kaj s peticijami v takšnih primerih. Ima kdo kakšne izkušnje o tem? Moja sošolka iz srednje šole je imela neverjetno sosedo in je cela ulica zbrala peticijo in se je morala odseliti. Je možno tudi v takih primerih posredovati na takšen način?
Lp, Ines!



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #50 : 16 Marec 2006, 10:15:11
Na žalost je tako, da je dovolj, da že pri enem psu narediš napako v vzgoji, potem pa ostali od njega poberejo same negativne nauke. Psi pa so lahko še nevem kako dobro vzgojeni, če jih je več kot eden, v večini primerov, prevlada krdelni nagon. To pomeni, da se počutijo močne in napadajo. Samo za primer naj povem, da sta moji mali čivavi obe skupaj imeli toliko poguma, da sta napadli eno nemško dogo ali eno mastinčico. V dokaz vam lahko ponudim veterinarska potrdila.

Da bi morali sprejeti zakon, da bi imeli psi opravljen izpit je za moje pojme čista traparija. Ker, kot sem rekla, vse kar je v paru ali več psov skupaj, lahko napadejo samo na osnovi krdelnega nagona.

Jaz bi se raje vprašala nekaj drugega: kdaj bomo sprejeli zakon o pravilnem prevozu domačih živali v avtomobilu??? Če bi omenjena gospa imela v avtomobilu kletke ali vsaj oprsnice za pripet na varnostni pas, bi bila verjetno zgodba drugačna. Dokler pa bo lahko vsak posameznik pisaril in razlagal po internetu, da se njegov pes dobro počuti edino, če sedi med sedeži ali celo na prvem sedežu in je neprivezan, do takrat se nam bodo dogajale podobne ali še hujše nesreče, kot je ta.

Sama imam veliko odgovornost do svojih psov. Enega po enega peljem v kombi. Že samo srečanje s sosednjim popadljivim ovčarjem bi mi poslabšalo dan. V vozilu so psi ločeni med seboj, da nimajo možnosti prepiranja in vsak prevoz psa pri meni izgleda takole:



Tudi glede samega davka na pse smo daleč za evropo. Pri nas v Avstriji stane odvoz kadavra celih 136 eu, v čemer je vštet prihod, odvoz, teža psa in sežig ter veterinarska potrdila. Kako je pri nas ? Higienik pride ko pride, odpelje zastonj, edino na posebno zahtevo odda potrdilo.

Že v osnovi je naš kinološki svet obrnjen na glavo. Namesto, da bi pobirali davke na pse, davke na psarne, ki služijo in živijo od tega, visoke kazni za nepravilno prevažanje psov in še veliko drugega... Med drugim tudi opravljanje obveznega šolanja in psihološkega testiranja bodočih lastnikov ( tako kot v avtošoli). Za lastnike potencialno nevarnih pasem pa uvesti dodatne psihološke teste in če je potem kakšen nešolan pes naredil napako, visoke kazni.

Na kratko : na animal planetu si oglejte, kako deluje živalska policija, ki ima v Amerili visoka pooblastila.

Mogoče pa bodo tudi pri nas začeli razmišljati o čem podobnem.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #51 : 16 Marec 2006, 10:46:28
Jaz bi se raje vprašala nekaj drugega: kdaj bomo sprejeli zakon o pravilnem prevozu domačih živali v avtomobilu??? Če bi omenjena gospa imela v avtomobilu kletke ali vsaj oprsnice za pripet na varnostni pas, bi bila verjetno zgodba drugačna.

Ja, TA zgodba bi bila drugačna, ampak ne preveč... OK, če bi bili psi v boksu ali privezani, ne bi napadli tega Tržičana, bi pa napadli kje drugje in koga drugega. Deteljica je napisala, da je bullmastif napadel njenega psa privezan na sprehodu. A bomo tudi prepovedali sprehajanje privezanih psov? In v prejšnjih dveh primerih so tudi bullmastifi napadli na sprehodu... Ti psi so bili očitno kot tempirana bomba, ki je samo čakala, kdaj jo raznese. Tako da v tem primeru bi se z drugačnim načinom prevoza že izgonili napada, ampak ti psi so napadali tudi na sprehodu...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #52 : 16 Marec 2006, 10:50:56

Že v osnovi je naš kinološki svet obrnjen na glavo. Namesto, da bi pobirali davke na pse, davke na psarne, ki služijo in živijo od tega, visoke kazni za nepravilno prevažanje psov in še veliko drugega... Med drugim tudi opravljanje obveznega šolanja in psihološkega testiranja bodoèih lastnikov ( tako kot v avtošoli). Za lastnike potencialno nevarnih pasem pa uvesti dodatne psihološke teste in èe je potem kakšen nešolan pes naredil napako, visoke kazni.


To sem mela pa jaz v mislih in se absolutno strinjam z vsem, kar si še navedla v svojem postu.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 16 Marec 2006, 10:55:03
Popolnoma se strinjam z Andrejo. Vsaj B-Bh za vse pse, predvsem za zahtevnejše pasme - pa ne zato, ker jih ne maram, temveč zato, ker sem lastnica ene izmed takih pasem, in vem koliko škode naredijo neumni lastniki psov pasmam, ki so tako ali tako na tapeti. Obvezno šolanje bi po mojem odvrnilo marsikaterega mulca od nakupa takega psa.

Druga stvar, ki se strinjam z Andrejo je pa to, da moraš psa fizično obvladat. Nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi, in v takem primeru moraš biti sposoben obvladati psa. Če tega ne zmoreš, si izberi drugo pasmo. In pika.

V tem primeru se moram strinjati z večino, da tale lastnica ni ravno ''normalna''. Če pes pogosto razkazuje agresijo do psov ali pa celo do ljudi, mora biti tak pes vedno na povodcu in z nagobčnikom. V kolikor imaš več kot enega takega psa, pelji vsakega psa posebej na sprehod - ustrezno ''opremljenega'', in se tako izogni problemom. Ali pa spokaj vse pse v avto, in jih pelji nekam kjer ni drugih ljudi in psov - ni ti jih treba vozit v Tivoli, kot počne to ona.

Obnašanje lastnice se mi zdi arogantno, vsak vodnik mora biti odgovoren za dejanja svojega psa. In če se ji nek vzorec obnašanja neprestalno ponavlja,  moraš nekaj ukrenit. Ona pa ni NIČ.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #54 : 16 Marec 2006, 11:04:38
Delno se strinjam, Tyra, samo koliko bi moral bit clovek tezek, da obvlada 80 kg psa?

Potem bi vse pasme nad 50 kg odpadle za vecino ljudi... mislim, da ni vse v fizicnem obvladovanju...

battito animale


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #55 : 16 Marec 2006, 11:14:15
Delno se strinjam, Tyra, samo koliko bi moral bit clovek tezek, da obvlada 80 kg psa?

Potem bi vse pasme nad 50 kg odpadle za vecino ljudi... mislim, da ni vse v fizicnem obvladovanju...

Ne vem, ti mi povej. Marsikdo ima pse nad 50 kg, med njimi je tudi - Urška ima 50kg psa, pa ga obvlada.
Na prvem mestu je, da ga psihično ''obvladaš'', ampak ko to odpove - kaj pa takrat?



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #56 : 16 Marec 2006, 11:20:14
Ne vem, ti mi povej. Marsikdo ima pse nad 50 kg, med njimi je tudi - Urška ima 50kg psa, pa ga obvlada.
Na prvem mestu je, da ga psihično ''obvladaš'', ampak ko to odpove - kaj pa takrat?


Obvlada, če je pripravljena. Če te pes dobi nepripravljeno, te lahko že 30 kg pes vrže na tla...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #57 : 16 Marec 2006, 11:21:35
lilit... s pravim prijemom lahko komot obladaš ENEGA 80 kilskega psa. No... komot ravno ne ;)-
ampak ga...
Dveh pa zelo težko, če nista primerno vzgojena.
Sej tudi če imaš doma krdelo, le-to vpošteva voljo vodje. In če je vodja dovolj močan(ne mislim fizično) in spoštovan. Ga ubogajo tudi če bi se najraje stepli.
Primer je krasno opisan na sosednjem forumu. Napaden je bil član krdela, ampak šef je reku drugim prostor in prostor je bil in pika.

Je pa spet res, da če maš 45 kg bo težje obladat 90 kg mrcino, se pa da... Ta primer je mogoče že mali ekstrem.

Če bi vsaj kak izpit bil pogoj bi tista mularija, ki bi imela psa samo za paradirat po ulici, da vsi vidijo kako vleče in kako izgleda strašen bi v prvi vrsti popadali kot kegli... sicer pa brez nadzora itak ni nič. Še iztrebkov za sabo v mestu redko kdo pobira... :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #58 : 16 Marec 2006, 11:22:56
Saj zato pravim... tezko rec, da moras tudi fizicno obvladat psa, ce je to itak nemogoce, ce imas ti 60 kg in pes 80... pa tudi ce ima pes 30 in ga psihicno ne obvladas, ti ne pomaga nic.

battito animale


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #59 : 16 Marec 2006, 11:24:42
Dogodka ne bom komentirala, ker ne vem kaj naj komenitram.
Zakona, ki bi prepovedal posedovanje psov takim ljudem nimamo.

Tudi sama imam dva psa, nemski ovcarki. Ena ima 40, druga pa 36 kg. Vem kako ju je fizicno zadrzat. Ce si nepripravljen ju ne zadrzis. Roko na srce, tudi samo ene ce sem nepripravljena ne zadrzim. Govorim o fizicnem obvladovanju psa.
A s tem, ko sem si izbrala velikega psa sem si prevzela nase tudi popolno odgovornost, kar pomeni, da me nepripravljene ne sme dobiti.
Ko sem se odlocala za se eno psico je bilo prva moja misel dva sta trop. Se toliko huje ker sta mama in hci. To pomeni, da bo mama dozivljenjsko branila mladica. In tocno tako tudi je.
Torej sem sposobna fizicno nepirpravljena zadrzati skoraj 80 kg? Nisem. In ni cloveka, ki je sposoben nepripravljen zadrzati to tezo. Torej moram imeti pse, ki me bodo ubogali, ki bodo imeli eno povelje - prostor ob katerem bodo padli dol, ampak dobesedno dol in se ne bodo premaknili. Poleg tega sem se ze takoj zavedala, da moram imeti vsaj enega pse 100% psihicno pod kontrolo in to mora biti tamala, ker bo vedela, da ima potuho (konjenico) v mami. Pustimo to, da sem se zaradi treningov obrambe naucila reakcij, ko se na brzino postavis v pozo kjer zadrzis psa in ja zadrzim tudi obe psici. A koliko nas je takih, ki so nam zaradi vecletnega treninga presli nekateri gibi v podzavest? Zanemraljivo malo.

Kaj hocem povedat. Ja zelo lepo je imeti dva psa, odgovornost ki s tem nastane je pa ogromna in tega se ljudje ne zavedajo.

Srcno upam in si ze celo dopoldne zelim, da bodo konco nasi inspektorji stopili na ceste in na licu mesta izdali nalog za mandatko za kar imajo vse pristojnosti. Psi v urbanem okolju morajo biti na povodcu in srcno upam, da bodo po hitrem postopku sprejeli, da se mandantna kazen iz 50.000,00 dvigne, ker na zalost smo tako glupi, da se nam odgovornost vkljuci sele takrat, ko nas uzge po zepu.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji