Bullmastifi napadli človeka!

MIŠA · 592192

Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 16 Marec 2006, 11:26:51
Tamle na tistem forumu, katerega link je prilimala Miša teče zanimiva debata....sem si vzela malo časa in prebirala  ;). Skratka kar mrgoli takšnih in drugačnih pasjih strokovnjakov  ::). Popolnoma se strinjam, da bi ženska morala biti ustrezno kaznovana. To je po mojem mnenju enakovredno oboroženemu napadu na osebo in ona 100% odgovarja za svoje živali in njihova dejanja.
Kar pa se tiče izseljenega gospoda z Anglije pa takole. Jaz sem razpeta med Anglijo in Slovenijo že nekako 5 let in zelo dobro poznam pasjo sceno in tudi sodelujem na najbolj obiskanem angleškem forumu. Pasem, ki so v Veliki Britaniji prepovedane so: Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro in psi tipa Pit Bull. Torej, mnenja se krešejo predvsem pri zadnji "pasmi". Kaj je sploh pes tipa Pit Bull? Res je, da so kastrirali vse AmStaffe in podobne pse, ampak Anglija je domovina Staffordshirskega Bull Terrierja, ki pa je v zelo tesnem sorodstvu z omenjeno pasmo. Skratka, zadnje čase se na otoku pojavljajo Irish Staffordshire Bull Terriers, ki niso nič drugega kot malo višju Staffiji in potemtakem Pit Bulli! Prodaja teh je zelo, zelo razširjena in legel je kot listja in trave..... večinoma se oglašujejo v lokalnih časopisih, "vzreditelji" so pa lokalni "chavi" (izraza sploh ne bom prevajala)  ::).
Torej, dejstvo je da tudi v Angliji zadeve NISO pod kontrolo in na čeloma se vsi angleški pasji lastniki strinjajo, da je prepoved omenjenih pasem totalna bedarija in da bi morala imeti država pač lastnike malo bolj pod kontrolo in popolnoma nič drugega.

Pa še zanimivost..... Bullmastifi, Dogo de Bordeaux, Angleški Mastifi itd. ki se v mojem pogledu ne razlikujejo ravno veliko od prepovedanih pasem na otoku, so popolnoma legalni in izredno razširjeni. Tako, da ne vem po kakšni logiki so potegnili črto med "nevarnimi" in nenevarnimi pasmami!?
http://en.wikipedia.org/wiki/Dangerous_Dogs_Act

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #61 : 16 Marec 2006, 11:27:13
Popolnoma se strinjam z Andrejo. Vsaj B-Bh za vse pse, predvsem za zahtevnejše pasme - pa ne zato, ker jih ne maram, temveč zato, ker sem lastnica ene izmed takih pasem, in vem koliko škode naredijo neumni lastniki psov pasmam, ki so tako ali tako na tapeti. Obvezno šolanje bi po mojem odvrnilo marsikaterega mulca od nakupa takega psa.

Druga stvar, ki se strinjam z Andrejo je pa to, da moraš psa fizično obvladat. Nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi, in v takem primeru moraš biti sposoben obvladati psa. Če tega ne zmoreš, si izberi drugo pasmo. In pika.

Obnašanje lastnice se mi zdi arogantno, vsak vodnik mora biti odgovoren za dejanja svojega psa. In če se ji nek vzorec obnašanja neprestalno ponavlja,  moraš nekaj ukrenit. Ona pa ni NIČ.

Se strinjam za BBH, a naj bo z večinoma odvezanim psom, le tako je res kaj vreden.
Fizično obvladat psa- ja kaj je to ? če si pripravljen ga pač zadržiš (tako bi bilo  na izpitu), ampak, če nenadoma potegne in te presenti , ga pa ne- tako je bilo v mojem primeru srečanja s (predvidoma tem ) bulijem.
Iz mojih osebnih izkušenj z dobermanom ,kjer sem moral zelo veliko delat na odpoklicu in sem zato imel tudi treninge na vrvici , ti povem, ko je nepričakovano potegnil , je potegnil skoraj vedno vrvicio iz rok( npr enkrat za srno , ki je skočila iz gozda).Pa to ni imelo veze z mojo majhno težo ,ker me ni odvlekel- samo moje požgane roke so ostale.In možu je tudi že enkrat ostal le ročaj fleksija v roki, ko je en naš  pes hitro  stekel nepričakovano v drugo smer (in fleks je bil za to težo psa, ne kakšen laks). In takrat ni bilo druge varovalke kot moj odpoklic, ki pa na srečo deluje. In še , če grem po spominih napafdov na moje pse- napadalec je vedno od nekje ušel ali se iztrgal in vodnik ni imel nobenega povelja s katerim bi psa odpoklical ali ustavil. Tole z bulijem je bi menda edini primer,ko me je napadel  pes nanormalnem sprehodu.
Hudi napadi se zgodijo skoraj vedno, ko psi niso privezani- uidejo iz avta, boksa, skozi luknjo v ograji, ovratnica se sname, vrvica strga. Psa mora človek  fizično in psihično oz s poveljem obvladat, če želi zagotoviti varnost okolice v nepredvidljivih situacijah.

In zadnje je tudi mene najboj razbesnelo- aroganca- najprej te od nekoga pes napade (lai tvojega psa) on pa se dere nate in ne poskuša svoje psa niti odstranit.
Razumem in prebavim marsikaj, tudi kakšen pretep med psi, se pač zgodi, 100 % varnost ne obstaja, z vsemi ukrepi vključno, ampak potem se opravičiš, pomagaš in paziš naslednjič ,da se to ne dogodi več, ne pa po sistemu:  "najboljša obramba je napad"

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 16 Marec 2006, 11:34:03
Na žalost je tako, da je dovolj, da že pri enem psu narediš napako v vzgoji, potem pa ostali od njega poberejo same negativne nauke. Psi pa so lahko še nevem kako dobro vzgojeni, če jih je več kot eden, v večini primerov, prevlada krdelni nagon. To pomeni, da se počutijo močne in napadajo. Samo za primer naj povem, da sta moji mali čivavi obe skupaj imeli toliko poguma, da sta napadli eno nemško dogo ali eno mastinčico. V dokaz vam lahko ponudim veterinarska potrdila.


Misko tut spedena Chucka ce mu prevec tezi he he .. al  ga v šape gricka alpa v znable.

p.s. A jih mas se doma al kako :) pol bo pa res treba en srecanje narest spet :P



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #63 : 16 Marec 2006, 11:36:34
Torej, dejstvo je da tudi v Angliji zadeve NISO pod kontrolo in na čeloma se vsi angleški pasji lastniki strinjajo, da je prepoved omenjenih pasem totalna bedarija in da bi morala imeti država pač lastnike malo bolj pod kontrolo in popolnoma nič drugega.

Pa še zanimivost..... Bullmastifi, Dogo de Bordeaux, Angleški Mastifi itd. ki se v mojem pogledu ne razlikujejo ravno veliko od prepovedanih pasem na otoku, so popolnoma legalni in izredno razširjeni. Tako, da ne vem po kakšni logiki so potegnili črto med "nevarnimi" in nenevarnimi pasmami!?
http://en.wikipedia.org/wiki/Dangerous_Dogs_Act

Ne prepoved pasem ne vodi nikamor.
Vodi pa v rešitev (skoraj popolno) prepoved nerodovniške (posedovanja in prodjanja) vzreje pasemskih psov,kaor tud načrtna vzreja križancev, v kombinaciji s selektivnimi preiskusi značaja za pridobitev vzrejnega dovoljenja- na pasji strani
in obvezen izpit ala BBH samo z odvezanim psom za vse lastnike psov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #64 : 16 Marec 2006, 11:39:29
Ko je že debata o teži psa in lastnika: tudi Slavi na tem forumu ima več velikih psov doma. In sama je med bolj drobnimi. A to pomeni, da ne bi smela peljat psa na sprehod? Pa jih in to še več skupaj. Pa jih ima vseeno pod konrolo, čeprav dvomim, da bi jih bila sposobna fizično zadržat... Ampak psi so naučeni, da jo ubogajo.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #65 : 16 Marec 2006, 11:39:55
Simi je krasno napisala.
Vsak pa pač naredi kar je v njegovi moči. Problem je, ker jih je večina mnenja, da se jim ni treba trudit, da bi vzgojili psa, primernega za določeno okolje. V mesto popadljivi psi ne spadajo. Če jih imajo za obrambo pa naj jih takrat ko niso v "službi" vozijo okrog z nagobčnikom. Sej nagobčnik ni tak bau bau.
Da ne bo pomote, tudi na vas ne, oz. v vsakem primeru morajo biti pod nadzorom. Če čuvajo ovce pa čuvajo ovce, se ne potepajo okrog in strašijo ljudi...
Upam, da nisem zakomplicirala ;)-

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #66 : 16 Marec 2006, 11:45:07
Deteljica... se pridružujem mnenju!!

dog4ever, če jih zadrži ni noben problem. Ali fizično ali pa z besedo. Slednje je itak bolj zaželjeno, ampak nikoli se ne ve kdaj se kaj zgodi. In ona sigurno ve kaj dela... No upam... je ne poznam ;)-

Nesreča se pa lahko zgodi vsakemu. Ampak nesreča se zgodi enkrat. Izjemo ma dvakrat v primerni člasovni razdalji...
Nesreče ne obsojam. Nikoli!
Bom pa sigurno jezik stegenla, če se bo ta "nesreča" ponavljala...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #67 : 16 Marec 2006, 11:47:14
Andreja ,nisi, ampak, če se motim sta bila npr rotveilerja z vasi in ne iz mesta.
In tudi če bi se ta dva rotija ali tile mastifi sicer vedno sprehajali z vrvico in nagobčnikom, zagotovo to ne bi spremenilo napada ob pobegu iz boksa ali avtomobila.
Zato bi moral vodnik poleg tega ,da psa vodi na vrvici  dokazati tudi , da ga obvlada tudi brez vrvice, ne glede na to če je v mestu ali na vasi ali v gozdu.

(Sorry ,vidim,da sva istočasno poslali mail.ampak ne bom brisala) ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 16 Marec 2006, 11:48:44

 Če jih imajo za obrambo pa naj jih takrat ko niso v "službi" vozijo okrog z nagobčnikom. Sej nagobčnik ni tak bau bau.


Ce imas psa za obrambo je prvo, da imas obvladljivega psa, ki bo hipoma padel v prostor ali v katerokoli drugo povelje. Ki bo hipoma spustil na povelje spustil. Samo za tako poslusnost - ne obrambo, so leta treningov in neskoncno bolecin na vodniku, ker ga pes ruka na poligonu.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #69 : 16 Marec 2006, 11:57:11
simi se strinjam... ne grejo pa na žalost vsi v šolo učit obrambe. Sploh pa baje takih pasem tega ne smeš učit. Sicer po o tem ne vem kaj dosti in se bom vzdržala komentiranju o obrambi. Nikoli dela...

šef je šef in prostor je prostor... Brez pardona.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 16 Marec 2006, 12:01:56
šef je šef in prostor je prostor... Brez pardona.
Zato bi morala pa biti toleranca nic pri vaji prostro, ne pa da se lahko in premika in da enkrat gre v prosotr ali pa ne, odvisno od dneva. Ampak dokler se ne bomo zavedali odgovornosti, ki jo imamo kot vodniki psov bomo to tolerirali.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #71 : 16 Marec 2006, 12:11:06
Jaz se tudi spomnim te gospe iz Tivolija, ko je imela samo 2 psa, ki pa sta se z mojo Kano celo igrala. Ime jima je bilo Joya in Knight, problem pa je nastal, ko se je psica začela goniti in jo je pes čuval. Priča sem bila napadu na enega psa, ki je hotel povohati Joyo, čeprav je bil še daleč od nje in ga je Knight samo za vrat zgrabil brez opozorila in ga držal na tleh. Takrat je tudi psica začela napadat, ker je očitno mislila, da je fajn. Lastnica jo je zvlekla dol in jo držala, jaz sem držala mojo Kano, da ne bi slučajno vmes skočila, čeprav ni kazala na to, lastnik napadenega psa, je pa potem Knighta dol zvlekel s svojega psa in mu na srečo ni bilo nič. Sem potem še slišala, da sta še enkrat napadla neko psico, ampak jih je imel takrat en prijatelj na sprehodu, in takrat je bila kriva ovratnica (zatezna), ker se je baje strgala. Vem, da je imela gospa te pse za razstave in očitno za vzrejo, nisem si pa mislila, da bo nabavila še dva, če je že ta dva težko obvladala. Se spomnim, da sem jih enkrat kasneje srečala in sta že po dva hodila na sprehod vsak z enim psom po temi, da ne bi srečali psov in takrat so tudi mene s Kano full opazoval v katero smer greve. Vsekakor se strinjam, da bi morali lastnico kaznovati in bi potem tudi drugi malo razmislili kakšen je njihov pes in ustrezno ukrepali z vzgojo, da do takih primerov ne bi več prišlo. Če ne zaradi posledic na žrtvi napada, pa zaradi posledic kazni za lastnika.

Lp


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #72 : 16 Marec 2006, 12:32:09
Pozabila sem pritisniti na pošlji  :-[...

Moramo se zavedati nečesa. Res je, da je psihično obvladovanje na prvem mestu. Mogoče se motim, ampak to lahko dosežemo samo s šolanjem (pa ne mislim s tem na izpit B-BH). Na žalost večina ljudi, ki ima močne pse, fizično ali psihično, psov ne šola. In v tem je problem. Zato zagovarjam fizično obvladovanje.

Pri Tyri je bilo ogrooomno truda vloženega v to, da v kritičnih situacijah uboga na besedo. Kot je Simi rekla, prostor ali karkoli že je tisto povelje, ki pomeni ustavljenje psa, mora biti čim bližje 100%. 

 




vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #74 : 16 Marec 2006, 13:51:42
Obžalovanja vredno, da je do kaj takega prišlo.  :( Mislim, da se moramo zamisliti vsi lastniki psov (tako tistih "potencialno nevarnih" kot "nenevarnih" pasem)  in še več delati na šolanju in socializaciji psov. Krivica se po takem dogodku naredi posamezni pasmi in nanjo meče slabo luč.

Predvsem pa se moramo zavedati ,že pred nakupom psa, svojih sposobnosti glede obvladovanja posamezne pasme (fizičnih in psihičnih).

Samo upamo lahko, da javnost vse ne bo posplošila in bomo "norci" vsi, ki imamo malo večje pse in bodo naši vsi vsesplošno ogrožali vse okoli sebe :'(.

Resnično pa obsojam neodgovorno dejanje te gospe in ne razumem, da že prej nihče ni ničesar ukrenil, saj je bilo očitno že kar nekaj prijav... >:(



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #75 : 16 Marec 2006, 15:19:11
Tale sveža novica me pa izredno preseneča. Ustreljen pes se zdravi na vet. kliniki >:(, začasni odvzem psa  >:( >:(. Sem pričakovala malo več pameti od državnih organov.
Lp, Ines!



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #76 : 16 Marec 2006, 15:24:04
Mene pa zanima, kako reagirati v primeru takega napada? A se vržeš na tla in delaš mrtvega, bežiš ali se braniš?
Lp


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #77 : 16 Marec 2006, 15:28:51
Mene pa zanima, kako reagirati v primeru takega napada? A se vržeš na tla in delaš mrtvega, bežiš ali se braniš?
Lp
uležeš se na tla , z obrazom proti tlom, nogami skupaj in si glavo pokriješ s sklenjenimi rokami.
Poskušaš biti čim bolj prilepljen na tla in tiho, ne glede na bolečine.
Enako velja za napade medveda  ;)
Najhujši napadi so plenski, in z nereagiranjem plena nagon ugasne.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #78 : 16 Marec 2006, 15:36:42
uležeš se na tla , z obrazom proti tlom, nogami skupaj in si glavo pokriješ s sklenjenimi rokami.
Poskušaš biti čim bolj prilepljen na tla in tiho, ne glede na bolečine.
Enako velja za napade medveda  ;)
Najhujši napadi so plenski, in z nereagiranjem plena nagon ugasne.
tale možakar tega zagotovo ni obvladal. Tako pa je poskušal bežat, plezal po ograji , padal , se boril s tem pse samo še spodbujal. Dodatno jih je razdražila  nestrokvna pomoč prisotnih- vpitje, gasilni aprati, trobljenje - vse ozračje je bilo nabito z vonjem po strahu in adrenalinu. Čudim se, da pri vsem tem cirkusu nima hujših poškodb oz da je sploh preživel. Kajti štirje mastifi po moji oceni rabijo manj kot 5 minut da ubijejo človeka, če je to njihov namen.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #79 : 16 Marec 2006, 15:47:15
To sicer povsem drži, ampak po pravici povedano, jaz že ne bi mogla biti pri miru, če bi me psi trgali.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #80 : 16 Marec 2006, 15:50:57



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #81 : 16 Marec 2006, 15:58:52
To sicer povsem drži, ampak po pravici povedano, jaz že ne bi mogla biti pri miru, če bi me psi trgali.
seveda ne, lahko pa poskušaš biti čim bolj pri miru in tiho.
Če bi se takoj spravil v ta položaj, ko ga je prvi podrl , bi jih veselje kmalu minilo in bi dobil samo nekaj malenkostnih poškodb.
spomnim se primera,ko je napadeni od medveda zavzel ta položaj- odnesel jo je z nekaj globokimi praskami na hrbtu in pocufano obleko. Tu pa je vendarle šlo za domače pse, celo težko rečemo da nesocializirane, čeprav srborite, saj so redno hodili na sprehode in razstave.
Če se spomnim napada na mojega samca- predvidoma enega od teh psov- moj se ni branil- dobil je samo en ugriz -malo raztrganin zaradi otresanja.( Pa ne da bi bil vedno tak maček,ali da bi zdaj kdo mislil ,da se da psa vzgojit ,da sepusti cotat  ;)  ampak točno ve da ni več sposoben borbe zato se loteva druge taktike) Ko je pes pogruntal, da ne bo nič pretepa, ga je dokaj kmalu spustil in tudi pusti odit, čeprav lastnik anista nič ukrenila..

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #82 : 16 Marec 2006, 16:10:15
Ne vem, ti mi povej. Marsikdo ima pse nad 50 kg, med njimi je tudi - Urška ima 50kg psa, pa ga obvlada.
Na prvem mestu je, da ga psihično ''obvladaš'', ampak ko to odpove - kaj pa takrat?


Ja, res je, Pax ima več kot 50 kg, če peljem zraven še Ajko jih imata skupaj cca 80. In ju obvladam. Samo, če bi bila omejena na izključno fizično obvladovanje, ju ne bi mogla zadržati.

Zadržiš lahko manjšega psa, pomisli samo, kako težko si ti držala Tyro in s kakšno močjo je psica te kilaže sposobna potegniti.

Poskrbeti moraš, da to ne odpove. Jaz sem ob takih incidentih neizmerno vesela treningov obrambe, spuščanja na povelje, ovladovanja psa ko je v nagonu ipd. Preizkušeno v praksi - Pax je na povelje trikrat spustil psa, ki se je spuščen zagnal v nas. In v trenutku, ko je pes prenehal z napadi in se začel oddaljevati je na povelje zopet padel v prostor.

Koliko pa je ljudi, ki imajo svoje pse pod kontrolo do te mere? Koliko ljudi ima pse, ki jih v normalnih okoliščinah lahko odpokliče? Recimo iz preproste igre z drugimi psi?


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #83 : 16 Marec 2006, 16:14:32
Urška...

Tyro sem sposobna popolnoma obvladati, tako psihično kot fizično. In to stanje tudi vzdržujem, s takšnimi in drugačnimi treningi.

Na forumu poznam pa samo tebe, ki ima 50 kg psa. Zato sem te dala za primer...



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #84 : 16 Marec 2006, 16:15:07
Najbolj me ob takih zgodbicah jezi to (pa nocem biti pametna), da ljudje, katerih psi kadarkoli pokazejo znake agresije, nic ne naredijo na tem. In potem se lahko pes prosto sprehaja brez nadzora.
Ce sem lahko jaz devala Azorju nagobcnik gor, da ni vec "davil"  (saj v bistvu jih ni zadavil, ampak jih je lovil in se igral z njimi, samo je kuro hitro kap) kur, ne razumem kako ne morejo dati gor nagobcnika, ce vidijo da je agresiven do drugih ljudi, psov...
Potem ti pa se po moznosti recejo: "Saj ni hud..."

Imam tudi eno kolegico, ki ji nikakor ne morem dopovedat, da naj ze enkrat njen pes nosi nagobcnik. Imajo pitbula, ki je ze pohabil nevemkoliko psov (in potem placujejo operacije). Ampak revcek ne more nosit nagobcnika, ker se potem kar zaletava in mu ni vsec. Pa tudi na povodcu ne more bit, ker pac se more malo zdivjat.  >:(
Mah, saj brezveze, eni bi res rabli malo pod-uka... samo ne vem kaksnega...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #85 : 17 Marec 2006, 00:06:34
Po mojem mnenju je za dogodek kriva lastnica in po njeni zaslugi bodo marikateri psi, ki veljajo za t.i. "nevarne pse" ponovno pod drobnogledom.

Ne verjamem v nevarne pasme, potencialno je lahko nevaren vsak pes - ugrizne čivava, pudelj ali pa doberman, ker gre za žival s svojim nagonom in ne glede na dresuro mu določenih nagonov ne moremo izbiti iz glave in ne moremo predvideti vseh reakcij svojega ljubljenčka, ker mu ne vidimo v možgane. Še zase in za svoje človeško kompanjone ne moremo vedno 100% garantirati, da nam ne bo "dvignilo dekla" in bomo koga primazali. Razlika pa seveda je, ali te "primaže" deklica ali pa 100 kg silak, kot je razlika ali te ugrizne čivava ali pa doberman.

Skratka skrbnik psa MORA poskrbeti, da ima stvari vedno pod kontrolo. Če imaš pa 4 pse, ki je vsak težji od tebe, imajo zdrave in ostro zobovje, povrhu so še pa družina (v tem primeru krdelo), moraš vedeti, da si ti samo del njihovega krdela, ki pač ne deliš z njimi njihovega nagona in zatorej ne moreš predvideti njihovih dejanj, ne glede na vse silne treninge, ki smo jih z njimi imeli.Treningi lahko pomagajo pri poslušnosti, v izogibanju potencialno nevarnim situacijam, NE smejo pa nas zaslepiti, da smo z njimi zaobšli NAGON, ker nismo in očitno je, da vsak misli za svojega kosmatinca, da je nenevaren okolici. Torej pamet v roke in preprečit takšne situacije.

Mene osebno je že ugriznil pes - moj lasten pudeljček, napadel me je potepuški pes, ker sem zavarovala svojega psa pred napadom in bila sem v neljubem dogodku, ko sem fantovega apbt 5 minut čuvala, medtem ko je šel na WC. Pes je bil prava muca, izjemno nežen in cartljiv, zunaj je vedno bil pripet in z nagobčnikom. Kljub temu pa je ponorel, ko je prišel mimo škotski ovčar in če ne bi lastnik opazil, da sem se oklepala vrvice z zadnjimi močmi, ki sem jo imela in hitro skril psa v avto,  bi se lahko zadeva drugače končala. Meni je postalo jasno, da psa ne bi mogla sama obvladati, zato ga tudi nikoli več nisem želela sama voditi na sprehod. Ta apbt se nikoli ni tepel z drugimi psmi, ker so mu preprečli stike z njimi, nagone pa je vseeno imel.

Verjamem, da je lahko skrbnik psa ali večih psov naivno prepričan, da ima vse pod kontrolo, vendar pa, ko pride do prvega primera agresivnosti, bi se pa moral zamisliti in predvideti, kam lahko vodijo stvari v najhujšem primeru in kako to preprečiti. Če pa je takšnih primerov več, potem pa skrbnik ni naiven, temveč malomaren in kot takšnemu bi morlai izdati prepoved posedovanja psov.

To je nekako kot pri strelnem orožju - vsi vemo,da je nenevarno, če nima streliva. Ko je pa strelivo not, je potrebno imeti zatikač. Če je pa še ta odpet, pa je verjetnost strela bolj realna možnost. In potem se čudimo, kako neodgovorni so starši v Ameriki, ki imajo v omari nabito puško, s katero potem njihovi otroci streljajo okoli in pride do tragedij.

V čem se to razlikuje od dejanj tega "starša" in njenih "otročičkov"?

Dejstvo, da sem načelno proti razlikovanju "nevarnih" in "nenevarnih" pasem še ne pomeni, da pa podpiram, da ima lahko vsak neodgovorni osebek psa, s katerim ne zna ravnati, ne glede na to, kakšne pasme je. Vzreditelji oz. prodajalci psov, starši, skrbniki in pe kdo, bi morali malo preveriti, komu dajejo kakšnega psa v roke in morda ne bi bilo slabo razmisliti, kako bi lahko brez masovne histerije s predpisi uredili nadzor nad skrbniki psov, nenavsezadnje jih je veliko neodgovornih - tudi v smeri mučenja in krutosti.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #86 : 17 Marec 2006, 11:42:49
Za tole zgodbo sem prebrala šele včeraj v časopisu, saj nisem uspela priti nič pogledat na internet. Sploh nisem mogla verjeti kaj sem prebrala... Jaz namreč mimo te hiše vsak dan hodim na fax in velikokrat sem opazila te pse, samo nisem nikoli opazila vsek 4ih. Lastnica je bila vedno tam s samo 2 psoma, tako da sem mislila da ima samo 2 bullmastifa...Potem pa v novicah preberem tole zgodbo.Pa saj ne morem verjeti.

Glede krivde pa je logično da niso krivi psi, čeprav so le ti najbolj nastradali. :( Sicer pa tudi ne vemo kaj je bil povod za napad in zakaj je pes sploh napadel (ker je branil lastnico?). Sama vem, da je lahko tudi pes kot je pitbull, rotweiler lahko zelo prijazen. Moja bivša sodelavka ima pitbula in marsikdo bi rekel: "Uuuuu kako nevaren pes!" Ampak sploh ne drži.Pes je tak kakršnega ga lastnik naredi. Npr. ta pitbul je največja carta na svetu in zelo prijazen :) Nevarna pasma psa je lahko vsaka, če jo pač tako vzgojiš... Mislim pa da obvladati 4 pse je kar problem, sploh bullmastife, ki so velika pasma. Sploh pa je problem lahko že pri enem psu, ki ne uboga in ne posluša ukazov, kaj šele pri 4ih.
Saj se braniš ko te pes napade, samo pri 4 psih kot so bullmastifi, pa si verjtno res nemočen.Pri enem psu bi se še branil, samo 4 psi... Ne vem kako da niso poslušali lastnice, ali da jih vsaj lastnica ni po enega in enega zvlekala v hišo in poskušala obvarovati tega napadlega človeka.  ???


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #87 : 17 Marec 2006, 11:47:10
lastnico je treba pretepest pol pa še pse !

??? Pretepsti pse? To ne bi rešilo ničesar. Saj psi niso ničesar krivi. Nikoli ne boš vedel kaj se je v tistem trenutku pletlo bullmastifu po glavi. Mogoče je tisti človek naredil samo majhno napačno potezo in jo je pes videl kot nevarnost za lastnico in ga je napadel... Ne vem.Samo psi so sedaj tisti, ki so nastradali, pa ne samo ti 4 bulmastifi, ampak že samo ime bullmastif.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #88 : 17 Marec 2006, 13:25:15
Naka. vse kar ima v imenu bul ali mastif, pa še ostali po malem.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #89 : 17 Marec 2006, 16:11:28
??? Pretepsti pse? To ne bi rešilo ničesar. Saj psi niso ničesar krivi. Nikoli ne boš vedel kaj se je v tistem trenutku pletlo bullmastifu po glavi. Mogoče je tisti človek naredil samo majhno napačno potezo in jo je pes videl kot nevarnost za lastnico in ga je napadel... Ne vem.Samo psi so sedaj tisti, ki so nastradali, pa ne samo ti 4 bulmastifi, ampak že samo ime bullmastif.

Psi niso nedolžni in se najdejo tudi psi, ki so malo čudni.Pes ne bi smel v nobenem primeru napasti saj kot sem prebral in slišal da je bil napadeni mimoidoči in da ni bil vsiljiv. Moraš razumeti, da se to lahko zgodi tudi tebi in da živa podivja čeprav je imela perfektno vzgojo.. Pes je pač žival in dela napake. Psa bi jaz pretepel ne glede ali je bila zato kriva vzgoja ali pač njihova lastna volja. Če bi se zgovarjali na vzgojo bi lahko tudi jaz ubil človeka in tako rekel "kriva je vzgoja" in bi bil oproščen! No jaz sicer mislim da je v tem primeru bila kriva vzgoja in nagon krdela.


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?