Poceni, a kvalitetna hrana..

Ria · 79261

Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 21 Maj 2015, 17:45:58
Če se kdo spozna, mi dejte povedat glede tega Ontaria.... Okej, poceni hrana z relativno veliko mesa, ampak... piščančje meso 20%, piščančja jetra 15%? Meni se zdi to ogromen procent jeter. A je to uredu al...?

Tukaj vsaj napiše procent jeter in procent mesa, v kakšnih drugih hranah istega ranga pač piše samo 'meso in mesni stranski proizvodi', od česar je lahko zaradi mene tudi 90% jeter ali kljunčkov ali nogic in podobno, pa mi tega ne vemo, ampak vseeno... Ima kdo kakšno mnenje o tem?

Samo tko iz firbca, ker me je zmotilo, sicer ne nameravam kupovat :) (pa še tema o mačkah je, ampak če že omenjamo)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 21 Maj 2015, 19:09:17
To je vsekakor bolje kot" meso in stranski proizvodi mesa"

STRANSKI PROIZVODI= perje/dlaka glave, kopita, rogovi in drobovine , ponekod sem zasledila, da celo evtanizirane živali?

Skratka v to kategorijo spada vse kar se NE je in je CENOVNO UGODNO

Zato so takšne hrane poceni.

V klavnicah poznamo 3. kategorije klavnih proizvodov.

In v 3. kategorijo spadajo produkti, ki se jih naj ne bi jedlo.


Sem zgrešila, da je tema za mačke, v mr.petu imajo seveda tudi mačjo hrano.


Niso nujno strupeni. A niso zdravi.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #62 : 21 Maj 2015, 20:49:57
Kdo naj tega ne bi jedel, psi ali ljudje?

Mi, ki hranimo tudi surovo hrano, psom brez problemov dajemo drobovino (jeter res ne 15%), glave (nekatere imajo gor še perje ali dlako), kurje noge,  nisem se pa še dokopala do kopit, ampak  tisti ki se ukvarjajo z obdelavo/obrezovanjem konjskih kopit redno dajejo obrezke svojim psom. Oziroma eno kravjo kopito mi je pes celo našel v gozdu in ga par dni žvečil, dokler ga nisem v kanto vrgla.



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 21 Maj 2015, 21:31:46
Ja okej, ne rečem, da tega psi ne smejo jesti, tudi jaz dam z veseljem psu jetra, ledvice, sapnike in drugo, kar sama ne bi nikoli dala na krožnik. Sem mu navdušeno dala tudi kurje nogice pa se mu je preveč čudno zdelo za jest, je fina rit  ::) kopita so pa itak fajn za žvečit (samo smrdi pa precej).

V primeru teh briketov, ko je skupno torej mesa 35%, od česar je jeter skoraj polovica, me zanima, ali to predstavlja kakšen problem? Zdravstveno, na daljši rok. Vi, ki hranite surovo, vem da dajete tudi drobovino, ampak najbrž jeter ne vsak dan, sploh pa ne skoraj polovice dnevne količine mesa. Zelenjave in ostalega tukaj ne štejem, ker ni bistveno, ampak v smislu samega deleža jeter v vsakodnevnem obroku.

Vprašala sem ravno zaradi tega razmerja, saj drugače se mi zdi relativno okej hrana za malo denarja. Ker če primerjaš to hrano in kakšno drugo hrano istega cenovnega razreda, ki ima navedene samo meso kot stranske proizvode, me zanima, katera je torej 'lesser of two evils'  ;)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 21 Maj 2015, 21:41:11
Surovih jeter se hrani 5%



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #65 : 20 September 2017, 10:01:56
Babi ima eno mačketino, katero hrani in ji ponudi zavetje, prav zelo priljudna pa ni, se boji ljudi, razen babi. Kakorkoli-penzija je nizka. Malo ji pomagam jaz. Pa vseeno, tudi jaz sem na tesno oz. pač je situacija taka, da je prišel nepredviden večji strošek...Kakorkoli.

Cenovno ugodna mačja hrana konzerve in briketi? Še vedno velja, da je DM znamka OK in pa Lidlova ali Hoferjeva OK? Mačketina je zaenkrat zdrava in ni potrebe po posebnih dietah, dobi tudi odrezke mesa.

Kako je s Purino One, Concept for Life-outdoor cats, Sannabelle? Ker mačketina ni pretirano rada noter. Tudi v zimskem času se pride na kratko pogret, potem pa ven, če pa ima babi obiske, pa takoj zbeži (je neka uta zunaj, tako, da ravno zmrzuje ne, ni pa idealno.)

Pa konzerve-te ima seveda raje kot brikete, pa sem babi predlagala, da brikete malo s toplo vodo ali malo olja pokapa in zmeša.
Se mi zdi, da so DM konzerve ugodne za svojo velikost? Kak Stuzy cat je verjetno OK?
Bi res bilo tak slabo če bi jedla konzerve od Whishas, Felix, Smila? Sicer sem opazila pri dnu sestavin, da je sladkor dodan-ni čudno, da ima tako rada Whiskas vrečke.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #66 : 20 September 2017, 12:27:51
Tapoceni dm/hofer variante konzervic naj bi bile zgolj kot priboljšek, meni se je še najboljša zdela ena hoferjeva pasja konzerva (romeo?) za okrog 80c. Zdaj pa raje kar homemade delam - skuham meso, zmiksam skupaj z vodo v kateri se je kuhalo in zamrznem po porcijah za ene dva dni. Brikete imam pa sanabelle in smilla, oboje je nekaj čez 20€ za 10kg.

btw, mačke po naravi niso priljudne. Pa v zobe ji malo poglejte, znajo met nagravžne gingivitise in jim tud zarad tega briketi ne grejo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #67 : 20 September 2017, 14:50:50
 :/ Gignvitis praviš. Huh, upam, da ne, ker to enostavno ni možno preverit, mačke ne moreš primit, jaz je še nikoli nisem videla recimo, je pa res, da sem tam samo 1x mesečno, še to ne nujno. Opcija bi bila, da se mačko ulovi v živolovko in pelje do veterinarja. Bom sicer rekla babi naj malo gleda kake ime zobe, ko bo mačka jedla, če bi na tak način lahko kaj vidla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 20 September 2017, 18:36:43
Zobe se (vsaj na hitro) vidi tudi pri zehanju. Pa če si pri grizenju pomaga tako, da glavo precej nagiba na stran pomeni, da nekaj ni ok z zobmi.
Glede prehrane mačk pa...briketi so najslabši v vsakem primeru. Ker so suhi, mačke pa že po naravi zelo malo pijejo. Mokra hrana je definitivno boljša (Schmusy, Catz Finefood iz Zoohita recimo so dokaj poceni, ali pa Bozita, Smilla - še bolj poceni variante). Najboljše pa je seveda surovo meso v pravem razmerju. Predvsem je pomembno, da se jim v prehrano dodaja tavrin (v surovem ga je največ v govejem srcu) in jetra ter ostale organe, pa seveda kosti. Nikakor pa mačke hraniti samo s pasjimi konzervami - ravno zato ker v pasjo hrano ne dodajajo tavrina, ki ga mačke ne proizvajajo same in ga morajo pridobiti s prehrano.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #69 : 20 September 2017, 20:05:43
Smilla, Bozita-ok to zna it skozi. Kombinacija malo zmočenih briket in konzerve, tako nekako in kot dodatek obrezline mesa. Ni šanse za surove obroke, sicer dobi takole mal mesa stran, ampak v smislu pravih  obrokov pa ne, žal ne, ker ne uspem tako zelo redno hodit tja, da bi obroke skupaj naredila, za babi niti nisem sigurna, če ima zamrzovalnik, tile predpripravljeni pa drago stanejo.. Za zobke bomo pa po najboljših močeh preverili, v skrajni sili pa z živolovko.

Oz. če so same konzerbe Bozita, Smila in občasno kaj kvalitetnejšega zadosti, v smislu vseh hranilnih snovi + videla sem neke dental priboljške od Sanabelle in od Smille.

Pustmo ob strani, da je babi 1x dobila dimljen losos, pa ji ni bil všeč in je to mački dala za jest. Take dobrote so redko na meniju. :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 20 September 2017, 20:43:18
Sanabelle je od Bosch, uporabljam jo za moji muci.
Kupujem tidi vrečke v Spinu, konzerve imajo raje iz Lidla ali Hoferja, tiste, ki imajo notri koščke.
Drugače pa ne morejo biti slabi briketi iz Spina, tisti, ki so Premium.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #71 : 21 September 2017, 08:16:45
Hvala punce. Torej od Briketov pridejo v poštev Porta21, Sanabelle, Smilla, pa po primerjavi sestavin in sestave tudi tale Concept for Life Outdoor Cats  ne bi bil slaba izbira v kombinaciji s konzervami (večinoma Smilla, Bozita ipd), ter kakšen dodatek od mesa, juhe probala bom za hec nabavit tele Dental priboljške, škodit ravno ne more.

Bom pa preverila še te konzerve in brikete Hofer/Lidl/DM. Sladkorju bi se že rada izognila.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #72 : 21 September 2017, 11:42:12
Pa če misli mešat karkoli z briketi, naj bo to le za posamezen obrok in ne da bo recimo imela zunaj nastavljene brikete prelite z župo in bi te naj jedla cel dan. Ko se zadeva začne kvarit s škodljivimi bakterijami, za mačke ni več ok ker so občutljive na to, sicer pa načeloma takega itak ne bo jedla. Tako da pač pazit koliko "mešanice" naredi, da ne bo na koncu še stran metala.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #73 : 21 September 2017, 13:06:09
Ne, ne, ne. Ona pride na okno in pove, da je lačna. Babi postreže in potem pospravi. 2x na dan imata tak ritual. Tako, d apoje sveže pripravljeno, kar pusti, pa babi vrže v smeti. Te brikete, če so malo z oljem pomešani ali malo tople juhe preliti poje takoj. Sploh te, ki sem jih nazadnje dala. Enih chipshit ni hotela jest (kdo bi ji zameril).

Edino posodo z vodo ima celi dan na razpolago in dnevno zamenjano.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 22 November 2017, 12:34:34
Hvala punce. Torej od Briketov pridejo v poštev Porta21, Sanabelle, Smilla, pa po primerjavi sestavin in sestave tudi tale Concept for Life Outdoor Cats  ne bi bil slaba izbira v kombinaciji s konzervami (večinoma Smilla, Bozita ipd), ter kakšen dodatek od mesa, juhe probala bom za hec nabavit tele Dental priboljške, škodit ravno ne more.

Bom pa preverila še te konzerve in brikete Hofer/Lidl/DM. Sladkorju bi se že rada izognila.


Kaj pa Applaws? :)

Applaws za mladiče

Sestava:
posušeno piščančje meso (62%), mleto piščančje meso (17%), krompir, pivski kvas, rezanci sladkorne pese, sok pečenega piščanca (1%), lososovo olje, vitamini in minerali, jajce v prahu, celuloza in rastlinska vlakna (0,03%), sol za kuhanje, kalcijev karbonat, morske alge/kelp, brusnice, DL-metionin, kalijev klorid, izvleček juke, izvleček citrusov, izvleček rožmarina.


Analitske sestavine

beljakovina   38.0 %
maščoba   20.0 %
vlakno   2.1 %
pepel   10.5 %
kalcij   2.3 %
fosfor   1.5 %
omega-3 maščobne kisline   0.8 %
omega- 6 maščobne kisline   3.8 %
taurin

2 kg
236051.1
€ 11,99 ( € 6,00 / kg)


7,5 kg
236051.3
€ 35,99 ( € 4,80 / kg)
 
Kupi se preko ZOOHIT, imaš še ostale verzije:

http://www.zoohit.si/shop/macke/suha_macja_hrana/applaws/suha_hrana/532088




AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #75 : 29 December 2017, 01:16:17

Kaj pa Applaws? :)

Applaws za mladiče

Sestava:
posušeno piščančje meso (62%), mleto piščančje meso (17%), krompir, pivski kvas, rezanci sladkorne pese, sok pečenega piščanca (1%), lososovo olje, vitamini in minerali, jajce v prahu, celuloza in rastlinska vlakna (0,03%), sol za kuhanje, kalcijev karbonat, morske alge/kelp, brusnice, DL-metionin, kalijev klorid, izvleček juke, izvleček citrusov, izvleček rožmarina.


Analitske sestavine

beljakovina   38.0 %
maščoba   20.0 %
vlakno   2.1 %
pepel   10.5 %
kalcij   2.3 %
fosfor   1.5 %
omega-3 maščobne kisline   0.8 %
omega- 6 maščobne kisline   3.8 %
taurin

2 kg
236051.1
€ 11,99 ( € 6,00 / kg)


7,5 kg
236051.3
€ 35,99 ( € 4,80 / kg)
 
Kupi se preko ZOOHIT, imaš še ostale verzije:

http://www.zoohit.si/shop/macke/suha_macja_hrana/applaws/suha_hrana/532088


Applaws mamo mi in je super za ugodno ceno res dober :)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #76 : 29 December 2017, 07:22:54
Smila je precej ugodnejša. Sploh konzerve.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #77 : 30 December 2017, 00:03:01
Smila je precej ugodnejša. Sploh konzerve.

Hvala za nasvet, ampak bomo kr ostali pri applaws :)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #78 : 31 December 2017, 00:09:18
Ni bil nasvet.  ;D Saj ga nisi rabila, odgovorila sem na predlog meni. Babi futra sedaj Smilo (briketi + konzerve) + malo mesa. Je vseeno le nadgradnja Whiskasa in ostalih hran, ki vsebujejo sladkor, manj mesa itd.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!