Psička se ne more vsesti in težko vstane

Staci · 3501

Staci

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Upam, da ta tema še ne obstaja, sem na hitro preletela, ker se nama mudi ven, a nisem našla nič takega.

Kakšen mesec nazaj se je malo čudno vsedla in je dvignila zadnjo levo tačko (kjer imamo izpah pogačice, a dvig tačke ni bi ta razlog), takoj isti večer sem ugotovila, da je težje vstala, a je bilo naslednji dan bolje, zato nisem polagala pozornosti. Nato je kakšen dan kasneje prišepala na desno zadnji tačko in od takrat imamo večje probleme. Bili smo na obisku pri Matku, a  on je delaj, da je to zaradi pogačice in ni več polagla pozornosti temu, da kuža težko vstane in ne more sesti in smo odšli s progonozo, da bo čez 3 tedne bolje, a seveda se je stanje poslabšalo, sem šla k enemu drugemu vetu in mi je dal neke tablete proti bolečini, ki so tudi protivnetne. Naredil je rentgen, jo pretipal in mogel ugotoviti kje jo boli. Jutri jo peljem še k enemu, ker sedaj že na lavč ne more skočiti. Sprehode imamo na povodcu (no vsaj upam, da me ubogajo, ko jo peljejo na sprehod brez mene), ki so dolgi eno uro - mogoče mal preveč. Sam je včasih moške težko prepričat v kaj. :(.

Ali je mogoče kdo že imel tako izkušnjo. Ko hodi ne šepa in tudi tekla bi, če bi jo pustili, da teče.

NAJ vam hvala za odgovore. Sem že kar zelo žalostna, ker ji ne morem pomagat, razen, da jo nesem po stopnicah in pomagam vstajat in premagovat ovire. Upam, da jutri dobim kakšen boljši odgovor. Na kakšen način lahko vidimo ali ima kaj natrgano ali pretrgano ali pretegnjeno.

Ana



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Maj 2012, 19:31:43
Če psa nekaj tako boli, eno uro dolgi sprehodi niti približno niso primerni, ampak strogo mirovanje...
Po treh tednih strogega mirovanja pa vidiš ali stanje izboljša ali ne.

Bulldogs... And nothing else...


Staci

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Maj 2012, 19:42:09
Hvala!

Sem že ničkolikorat rekla, a me niso poslušali. Jutri jo peljem na pregled, sledi mirovanje.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Maj 2012, 19:55:23
Ampak to takšno mirovanje, da se gre ven na povodcu samo kakat in lulat in nič več. In po parih dnevih vidiš ali sploh kaj pomaga ali čisto nič. Še najbolje bi bilo, da bi kuža bi bil v kletki, ko je sam doma, da ne more skakat na posteljo, kavč...

  ker sedaj že na lavč ne more skočiti. 


Ne sme skakat na kavč in iz njega!

Bulldogs... And nothing else...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 20 Maj 2012, 20:00:08
Vprašanje. Lahko bi bila tudi hrbtenica. In medtem ko včasih strogo mirovanje pomaga, v drugih primerih škodi, ker mišice še dodatno oslabijo. Če ne bodo mogli priti do diagnoze, bo treba izključiti tudi klopne bolezni.