gonjenje divjadi

elarab · 19072

elarab

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 17 Marec 2006, 19:31:11
imam sibirskega huskya, starega 1 leto. Pes je poslušen in priden, dokler na sprehodu v gozdu ne zavoha divjadi ali zajca.  Klici ne pomagajo, ker jo takoj pobriše za žrtvijo. Kako naj ga odvadim tega, je sploh možno? imate kakšne izkušnje?



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 18 Marec 2006, 08:57:13
Odvadil ga boš bolj težko, ker imajo huskyi močan lovski nagon. Tudi moja priajteljica ja imela samičko huskya in ji je vedno pobegnila, kadar sta šli v gozd na sprehod. Zadnjič ko ji je pa pobegnila se več kot en teden ni vrnila in so jo potem našli poginulo  :'(

Tako da ti predlagam, da ko gresta v gozd imej psa ne flexu (pa si kupi tistega zelo dolgega  ;) ) in se bo lahko natekel ne bo pa imel možnosti, da bi ti pobegnil. Ker pri naši flatki, ki se v kaj "zavoha" pomaga samo da stečeš za njo in jo zagrabiš za hrbet, da se "prebudi", ker tudi če jo samo za ovratnico primeš ne pomaga0 >:( in bi ona še kar naprej vohala....

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 18 Marec 2006, 09:05:25
meta pa si slišala, tud za kakega AM , da je takle pobrisal za kako divjadjo. Sem že slišala, kako je en AM poklal grdo eno ovco :( : No moja bo v gozdu lepo na vrvici, ziiher je ziher ;)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 18 Marec 2006, 09:16:19
Ja tudi AM so znani da dostikrat pobrišejo po svoje. Pri nas v naselju je en pes AM, ki si ga sploh ne upajo spuščat, ker vedno ko so ga spustili je šel po svoje in se ni zmenil za klice. Samo ne vem kako je bil šolan, če je sploh kaj bil, ker tudni na vrvici vleče kot, da bi bil vlečna žival.

Je pa dosti primerov, da so psi ubili kakšno drugo žival. Atra se stalno podi za vrabci in je že enega lepo fentala. Pa še par takih primerov:
- en flat je mlado srno zadavil
- nemška ovčarka je lovila kure in jih ubijala
- rotvajlerka je ugriznila konja iz lastnikovega hleva

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 18 Marec 2006, 09:28:54
No za mojo ne morem trdit, kako bi odreagirala, zato bo na takih mestih lepo na vrvici, ko bo Askin odpoklic vsaj 95 % procentno siguren, bo tako. Za golobi se še tu pa tam zažene. Doma papagaja prav lepo opazuje , papagaj pa njo in se prav nič ne zaganja proti njemu. Zajčke in še druge živalce take manjše je v eni  trgovini tako lepo opazovala, samo ne vem kako pa bi odreagirala, če jih sreča v naravi. Mi je ušla edino k konjem, bi se z njimi igrala (verjetno so ji tako zelo zanimivi, ker so mahali z repom so) in enkrat tudi do ovc hotela, sam bi se igrala še takrat z njimi, ker je bila takrat šele okol 6 mesecev stara in mislila, da se bodo vse živalce igrale z njo ;), samo da se je takrat srečala s električnim pastirjem in jo je ucvrla dalje, takrat me ni niti malo upoštevala moje klice, na srečo me je čakala doma pred bajto vsa prestrašena (takrat jaz že prepričana bila, da bom morala na radio in ostale stvari dati oglas), od takrat dalje se je tem el.pastirjem na daleč izogibala, krav pa se je bala, do njih pa ni nikoli rinila. No ja te dogodivščine je doživela nekje na gorenjskem, kamor zaideva večkrat...lp


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 18 Marec 2006, 11:00:28
Ja mi smo imeli činčilo 4 leta preden smo dobili Atro in nista bila ravno naudušena eden nad drugim. Atra ga je želela pojest, činčo pa se je zaganjal vanjo, če se je preveč približala kletki. Ampak je potem kmalu poginil, ker je bil ful užaljen, da ni edini scrklanec v familiji in se sploh ni več pustil božat in cartat (ful je bil razvajen, pa zvečer smo ga spuščali po stanovanju,...). Na koncu pa tudi hrane ni več povohal :'( :-\

Tako da zdaj zagotovo ne bi kupila še kakšne male živalice, ker bi zagotovo postala Atrin plen.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 18 Marec 2006, 11:10:52
No ja jaz tudi ne namervam nobene nove žiovalice kupovati (želva in papagaj sta čisto dovolj), no ja poleg Aske seveda ;) ;D.. Da bi si pa kako novo omislila, pa trenutno ni pogojev, ker se rajši tem  tolko več posvetim, še posebno Aski, s katero sedaj spet pridno v šolo hodiva, kamor je dosedaj rada zahajala tako ona kot jaz ;D....lp


alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 18 Marec 2006, 12:47:06
Jst mam tudi probleme s srnami. Ema je križanka med labradocem in bavarskim barvarjem, tko da ma kar izrazit lovski nagon. Zaenkrat rešujem situacijo tko, da jo opazujem, in ko zasumim da ima nekaj v nosu jo takoj pokličem in zamotim z igračo (hrano). Če mi to ne uspe laufam v drugo smer stran od nje. Če pa ima njen dan ko bi samo šnoflala za srnami pa jo dam na povodec, sploh takrat, ko se povalja po srninih drekcih (si prikrije vonj). Sicer pa veliko delava na odpoklicu.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #8 : 18 Marec 2006, 13:06:59
Naša tudi vsake toliko časa prepodi kakšno srno ampak ne daleč, se hitro vrne ko se jst tolk derem (če se pa bojim za srnice, sploh jih je pa lepo gledat kako se pasejo na travniku pod nami :) ) rajši pileti domov ;D (živimo pa zraven gozda) ampak ona je švicarka ti pa nimajo nevem kakšnega lovskega nagona.Poznam pa enega huskyja, ki je z nama hodil v šolo in je enkrat zbežal in sta skupaj s še enim kužom pobila 24 kokoši :o Tako da je treba najbrž res paziti ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 18 Marec 2006, 14:51:13
Žal bo moral biti husky tam, kjer obstaja najmanjša možnost, da sreča divjad ali kakšno drobnico lepo varno privezan. Ali pa si pripravi poseben fond za plačevanje poklanih ovčk ali zdravljenje zastrejenega psa.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #10 : 20 Marec 2006, 13:21:53
Živjo, tudi sama sem lastnica 6 let starega Huskya Larsa in zaradi njegovega močnega lovskega nagona in "gluhosti" ko jih zavoha, ga imamo na Flexiju. Na žalost ne gre drugače, prvo ker je moj pes moja odgovornost in ne želim da povzroča škodo, v primeru da mi ga lovec ustreli, kar bi ga pri nas zagotovo, ne morem potem valiti krivdo na ves ostali svet čeprav je v resnici moja ker ga kljub zavedanju da me v tistem momentu ne sliši nisem imela privezanega. Nabavi si tisto flexi, ki je malo daljši. Psu  ne bo hudega se bo ravmno tako lepo razmigal ;)


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #11 : 29 Maj 2006, 09:50:59
Pozdravljeni!

Pred mngimi leti smo tudi mi imeli nemškega ovčarja kateri je lovil srne po gozdu. Njegov nagon ga je gnal tako daleč da se je snel iz ketne in pobegnil in ga nismo videli tudi po en dan. No enkrat so prišli lovci in nas opozorili kaj počne po gozdu, ob prihodu nečakinje k hiši pa je pokazal tudi agresivnost na otroke zato smo ga pač morali usmrtiti, ker ga teh razvad enostavno nismo mogli odvadit, skratka ko enkrat začne lovit je psa to zelo zelo težko odvadit.

lp

Toni



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 29 Maj 2006, 10:57:59
Se da spraviti pod kontrolo tudi takega psa, samo ni "kliker" sistem, pa zato ni najbolj popularen.

Zadevi se reče teletakt, gonjenje divjadi je pa ena redkih zadev, kjer se mi zdi uporaba upravičena.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #13 : 29 Maj 2006, 11:26:47
Zadevi se reče teletakt, gonjenje divjadi je pa ena redkih zadev, kjer se mi zdi uporaba upravičena.

Samo ne pozabi omenit, da je uporaba obvezna pod strokovnim nadzorom!! Da ne bodo ljudje kar nekaj po svoje pse stresali. Ker je pravi trenutek zelo pomemben!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 29 Maj 2006, 11:59:30
Če se ti pes  ko te ni zraven snema s ketne, potem mu noben teletakt nič ne pomaga. pomaga pa malo boljše privezovanje (recimo z dvojno ovratnico) ali pa soliden pesjak. pa pes na povodcu, ko se gre v gozd. teletakt je izključno za pse, ki so sicer dobro vzgojeni  in ubogajo, pa je divjad ali kakšne ovce zanje preveč vabljiva.


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #15 : 29 Maj 2006, 15:28:21
Ne ta kuža je že dolgo pokojen in se ne snema več s ketne.

lp

Toni



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 29 Maj 2006, 16:34:16
Nič ne de, saj je še veliko takih in podobnih kerlcev - ne bo jih še kmalu zmanjkalo.


elarab

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 01 Junij 2006, 11:13:36
najlepša hvala za odgovore, čeprav sem nekaj takšnega pričakovala...
Pes je drugače priden in ubogljiv, ne povzroča drugih neumnosti, ampak ko zavoha divjad ne pomaga odpoklic ne druge finte, ker ga enostavno že ni več.... Vrne se sam kmalu nazaj, tudi ve, da je eno neumno ušpičil (se stisne k tlom in skrije glavo, ker čaka, da ga naderem), a si ne more pomagat...  zgleda, da mi pride v poštev res samo še flexi.
lp



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #18 : 01 Junij 2006, 12:37:23
Nekaj je tule napisano (izkušnje, načini...)

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4707.0.html



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #19 : 05 Junij 2006, 10:54:41
Zadevi se reče teletakt, gonjenje divjadi je pa ena redkih zadev, kjer se mi zdi uporaba upravičena.

edini problem je ,da z gonjo začnejo psi, katerih vodniki nimajo pravega pristopa k šolanju  in si tako tudi s teletaktom ne vedo pomagat.
Ker, ko se malo bolj poglobiš v poslušnost in izšolanost psov , ki jajago, v 99,99% primerih odkriješ ,da ti psi ne da ne ubogajo le zaradi divjadi, ampak ne poznajo odpoklica tudi v drugih okoliščinah- npr ko tečejo k psu, ko se igrajo s psom, ko jih hočeš odpoklicat od pozdravljanja neznanacev,ko koplje krtino,  ko jim naročiš najprinesejo crkovino pokazat,ki so jo ravno našli itd itd ....in vse te zadeve se da elegantno naučit brez teletakta  ;)
V glavnem, ko imate psa , ki res 100% uboga v vsaki drugi okoliščini si s teletaktom lahko kaj pomagate pri dijvačini... v nasprotnem primeru pa lepo po vrsti šolanje od A dalje pa naprej..... in ko boste lahko poleg z odvezanim psom šli skozi jato kur in mimo domačih živali  se pa pogovarjajte dalje do takrat pa  nehajte jamrati, da pes ne uboga ,ko vidi divjad.
Kajti resnica je , da vaš pes sploh ne uboga.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 05 Junij 2006, 11:31:30
edini problem je ,da z gonjo začnejo psi, katerih vodniki nimajo pravega pristopa k šolanju  in si tako tudi s teletaktom ne vedo pomagat.
Ker, ko se malo bolj poglobiš v poslušnost in izšolanost psov , ki jajago, v 99,99% primerih odkriješ ,da ti psi ne da ne ubogajo le zaradi divjadi, ampak ne poznajo odpoklica tudi v drugih okoliščinah- npr ko tečejo k psu, ko se igrajo s psom, ko jih hočeš odpoklicat od pozdravljanja neznanacev,ko koplje krtino,  ko jim naročiš najprinesejo crkovino pokazat,ki so jo ravno našli itd itd ....in vse te zadeve se da elegantno naučit brez teletakta  ;)
V glavnem, ko imate psa , ki res 100% uboga v vsaki drugi okoliščini si s teletaktom lahko kaj pomagate pri dijvačini... v nasprotnem primeru pa lepo po vrsti šolanje od A dalje pa naprej..... in ko boste lahko poleg z odvezanim psom šli skozi jato kur in mimo domačih živali  se pa pogovarjajte dalje do takrat pa  nehajte jamrati, da pes ne uboga ,ko vidi divjad.
Kajti resnica je , da vaš pes sploh ne uboga.

Deteljica, sem skoraj crknila od smeha ko sem prebrala tole. Včeraj sva šla s Paxom namreč na travnik in nama je nenadoma iz visoke trave pot prekrižala četica turških petelinčkov, ki so se še prav nesramno ustavili, si naju ogledali in potem odkorakali naprej.  :D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 05 Junij 2006, 11:36:33
Deteljica, sem skoraj crknila od smeha ko sem prebrala tole. Včeraj sva šla s Paxom namreč na travnik in nama je nenadoma iz visoke trave pot prekrižala četica turških petelinčkov, ki so se še prav nesramno ustavili, si naju ogledali in potem odkorakali naprej.  :D

Kaj misliš ;) , koliko bi jih odkorakalo naprej  ::), če bi srečali huskya, ki sicer veeednoooo uboga (beri je "poslušen in priden) , samo na divjačino ne  :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 05 Junij 2006, 11:42:25
Mi smo pa včeraj imeli bližnje srečanje s srnami. pozimi jih velikokrat videvam in sem nanje pozorna. Zdaj ko je dolg dan pa jih skoraj nikoli ne vidim, ker smo na polju takrat, ko srne večinoma počivajo. Včeraj pa sem že na koncu sprehoda ravno privezovala dve psici, ena pa je nekaj prav pozorno opazovala. Sem mislila da so vrane, ko pa sem čez čas pogledala, me je skoraj kap, saj je bila luštna družina srn mogoče 10m stran na travniku. Ko sem se zravnala, so pobegnile, psica pa je še enkrat dokazala, popolno pomanjkanje nagon, saj se je čisto mirno prišla privezat ko je bila na vrsti.
Slabše se je godilo zadnjič malce problematični Betki, ki je v travi našla vrano, ki še ni zala leteri. Bi ji takoj zavila vrat, če bi jo ujela. jaz sem se zadrla, hkrati pa je nanjo pikirala tastara vrana in jo malce pokljuvala med ušesi...betka sploh ni spremenila hitrosti samo smer, in se je naredila neumno. tamale vrane kao niti videla ni.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #23 : 05 Junij 2006, 12:00:50
Moja je tudi stekla za srno...
Bila je čisto gluha in totalno v elementu. Takrat jih je prvič in do zdaj tudi zadnjič dobila, pol pa konec sprehoda, na vrvico in domov. Od takrat ni več problemov.
Očitno mora biti pri teh stvareh, ki so tako močne, prav tako močen protidražljaj, ker s hranco in igro verjetno niti polovica psov nebi odreagirala. Sicer pa na kokoši ni trzala, na mačke niti, ptičev niti ne pogleda, zajcev tudi ne...
Srna pa ... uf...

Je bilo pa tako, prvič me je ubogala in ni stekla zanjo, drugič je stekla, ampak se na moj klic vrnila, tretjič se je pa zgodil ta dogodek. Vsakič se je stopnjevalo in vsakič prej sem jo tudi pohvalila, ker je ubogala. In to res zeeelooooo pohvalila. No, niti malo ni pomagalo...
Seveda so to bili trije ločeni dogodki.

Prej sem mela lovsko psičko, ki sem jo tudi pripravla do tega, da če sem rekla ne v polnem teku za zajcem, je tudi obstala, dokler ji nisem dovolila, da gre po sledi.
Pri njej je zadostovalo, da sem dvignila glas. Za angleške setre pravijo, da so zelo mehki psi, verjamem pa tudi da določenih psov, nikoli ne moremo naučiti zadovoljivega nepreganjanja divjadi... Je premočno zasidrano v njih.

Je pa pri vsakem psu to specifična problematika in ni za posploševat in je ogromno odvisno od splošne poslušnosti.

Sicer bi bila pa presrečna, če bi lahko dosegla rezultat tudi na drugačen način... A sem mogoče pretiravala?
To se večkrat vprašam...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #24 : 05 Junij 2006, 12:44:45
Kaj pretiravla?   :o
Ubi boga!  >:(
Jest jih žive oderem, da jim kakšno ganjanje pride na pamet    :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #25 : 05 Junij 2006, 12:45:39
Deteljica poznam kar nekaj Huskyev ki tega tudi ne bi naredili, eden od njih jih celo čuva, lahko ti pa pokažem tudi kar nekaj predstavnikov drugih pasem ki bi jim po hitrem postopku zavili vrat! Eden izmed mojih znancev se z vsakega obiska pri svojem dekletu, ki živi na vasi, vrne domov z večerjo (beri zadavljeno kuro), pa nima huskya ampak navadnega kokeršpanjela! Za kure ja zapravil že malo premoženje, poelg tega pa jih na jedilniku sploh ne sme videt več zaradi vsega.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 05 Junij 2006, 13:30:38
A bsolutno nič nimam proti Huskyjem ;) in ne dvomim,da jih je mnogo drugih pasem enako ali bolj klavsko razpoloženih  ::). Primer sem navedla  zgolj zaradi tega, ker se eden od postov v tej temi nanaša na Huskya , ki po mnenju vodnika zelo lepo uboga- razen, ko vidi divjačino.
Moje splošno mnenje o psih je, da se lahko reče da ubogajo, ko izvedejo željeno vedenje kadar  mi to želimo ne pa "razen ko to in razen ono".Pred tem jaz ne rečem  ubogajo. Govorima lahko samo o razumevanju oz poznavanju besednega zaklada.
Kajti dejstvo je ,da mi odpoklic psa koristi le v primeru, če deluje v točkah, ki jih ljudje navajajo kot "razen"  8). V vseh ostalih primerih je večinoma popolnoma vseen, .čepes  pride malo prej ali malo kasneje, ali pa če ga grem iskat   :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #27 : 05 Junij 2006, 15:25:44
Deteljica ni tako hudo mišljeno kot je napisano ;), samo malo sm trenutno na kratko zaradi vseh "pametnih" komentarjev s strani tistih ki so ratali kvazi strokovnjaki na kinološkem področju po gledanju trenj in branja časopisov, še posebaj tistih katerih njihovi kvazi poslušneši odpeti laufajo naokoli na sprehodu, preganjajo vse živo, moj ki je pa na Flexiju je pa največji krvoločnež ::) >:( Sama sm za to da so med sprehodom v gozdu vsi psi pripeti, no na žalost tega na našem koncu še dolgo ne bom doživela, ker imajo vsi poslušne, pametne in ubogljive pse... ::) >:( In to kljub temu da so jih lovci nekaj že obstrelili ali celo pokončali, seveda so bili potem lovci krivi za vse, oni in njihovi psi ki so povrh naredili še škodo pa bolj nedolžni od samih devic >:( Imamo celo enega ki ima manjši trop 6 mešancev, ki so prav divji in se niti avta ne ustrašijo, seveda včasih kak zmanjka ampak ga kmalu nadomesti nov >:( Če so cepljeni raje ne bi razglabljala ker je jasno da ne!
Moj je prav zaradi tega ker vem kakšen močan nagon imajo Huskyi na Flexiju, še posebaj sedaj ko imajo srne mlade, ena celo vsako leto v bližini naše hiše. Videla pa sem tudi že kako domača psa gonita srno z mladičem, ko sva se s kolegico zadrli nanju in ju poskušali še odvrniti z metanjem palic vanju, sta se momentalno zaustavila in že naredila par korakov v najino smer, nato pa se vseeno obrnila za srno in njenim mladičem, no na žalost se za srno ni srečno končalo ob želji da obrani srnjačka sta jo grdo poškodovala, mladič pa si je revež polomil noge, tako do so ju morali lovci milostno pokončati, enega psa so obstrelili, drugi pa je padel pod streli. Seveda so bili lovci potem tagrdi in žleht, češ da streljajo kar počez, lastnik pa se je pridušal čez njih, njegovi psi pa nedolžni.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 06 Junij 2006, 12:55:38
Če husky nima plenskega nagona ni pravi husky. Kar seveda ne pomeni, da o vsi klavci. Vendar pri nas rekord v številu pobitih prostih ovc na časovno enoto še vedno ponosno nosi husky, rekord v številu damjakov v ogradi pa sta huskiju za las odnesli istrski gonički, vendar sta bili potrebni dve. Huskiju v čast gre dejstvo, da plen vsaj zna pokončati na hitro, vaški pasji klavci pa večinoma trgajo še žive živali.


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #29 : 06 Junij 2006, 13:07:55
Ta odgovor mi pa ni jasen, kako pa si prišla do teh podatkov o pobitih ovcah in damjakih na časovno enoto?


lp

Toni