gonjenje divjadi

elarab · 19025

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 06 Junij 2006, 13:49:33
No malce šale a ne, ampak dejstvo je, da je uspel en sam husky na počitnicah na nekem dalmatinskem otoku v zelo kratkem času pobiti res veliko število ovac (koliko točno se ne spomnim). Po trditvah lastnice, je lastnik ovce lepo očistil in spravil meso, tako da se ne njej ne psu ni zgodilo nič hudega. Tudi je res, da je drug husky pospravil vse damjake v ogradi nekje na gorenjskem. Vendar je bilo v ogradi, ki sta jo opustošili gonički, ki sta ušli lovcu iz pesjaka več damjakov.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 06 Junij 2006, 15:53:02
V "hitrostnem klanju" so tudi malinoisi baje dobri. Za primere napada na divjad nevem, vem pa,da je en brat mojega starega ušel v ogrado z ovcami in porabil manj kot 5 min, da je poškodoval eno (prvo- š eni imel grifa  ::)) in zaklal še štiri. V tem času je  uspel za njim prit lastnik in ga dat v povelje. Ovčar pa tak   ???
 Kako so potem rešli finančno plat ne vem :-\ , mislim pa, da so ovce cenejše od divjadi  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #32 : 07 Junij 2006, 11:27:56
Lastniki huskijev so mi zatrdili, da za ovco, ki jo ubije pes plačajo dvojno tržno ceno, če je kmet dobre volje. Crko seveda lahko obdržijo.


elarab

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 03 Julij 2006, 22:49:53
veš kaj deteljica, lahko je bit pameten z odpoklicom, dokler nimaš konkretnega opravka s huskyem na terenu. zato ni potrebno solit pameti, ker sem samo vprašala za nasvet, ne pa jamrala, da me pes ne uboga.



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 04 Julij 2006, 08:05:07
leerab, a si mogoče pomislila na kliker.
Baje je to huda zadeva  :o , tako da ti sigurno uspe  ;D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 04 Julij 2006, 08:43:20
, ker sem samo vprašala za nasvet, ne pa jamrala, da me pes ne uboga.
Nisi jamrala ,da te pes ne uboga? kaj pa je to drugega,če se pritožuješ,da ne pride, ko ga pokličeš, ali pa  da se ne uleže na povelje, ko zagleda divjad?
Vztrajam pri svoji trditvi, da se reče da pes uboga samo, kadar uboga vedno , ne glede na moteče dejavnike.
V vsakršnem drugem primeru,oz iskanju izgovorov zakaj kdaj ne uboga- pomeni da pač NE uboga.
Ni vmesne poti-ja ali ne.
Ko bodo ljudje to dojeli tudi ne bo problemov s spuščenimi psi , ki vedno ubogajo- razen, ko ne ubogajo, ker jih bodo lastniki ob možnosti da se zgodi "razen" privezali.

Sicer pa se ob tem spomnim tega razgovora:
"A vaš pes uboga?"
"Ja, moj pes vedno uboga.Jaz rečem:
" ..a prideš al ne !!!"
in on pride al pa ne . ;)


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #36 : 04 Julij 2006, 11:17:30
še vedno bi rada spoznala koga, ki mu je uspelo narediti odpoklic pri huskiyu. Do te mere seveda, da ga zanesljivo prikliče tudi kadar vidi bežečo divjad. Žuli me, ali se to da narediti ali pa res ne.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #37 : 04 Julij 2006, 11:33:07
Glede odpoklica za bežečo divjadjo..misliš pri tem,da se samo obrne proti lastniku in pride,al da mal zašiba in se po parih metrih ustavi in pride nazaj?Namreč v domžalah je en husky,ki je na odpoklic ful priden.Sicer gre za divjadjo,ampak se na klic odzove in pride nazaj.

Rina dostikrat zašiba za kakšnim zajcem,pa ne da bi jih podila zdaj do onemoglosti,ampak mal zašiba in se po 3-4ih metrih ustavi,ker se ji ne zdi smiselno lovit te hitre živali.Srne še nismo srečal,ampak pomoje so prevelike,da bi se spravla v to,da bi letela za njimi.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 04 Julij 2006, 12:01:13
Ni važno na kakšen način, važno je, da reagira na klic in se ustavi. Čim prej, tem bolje. Če se enkrat zažene, potem  za to da se ustavi takoj ob klicu že rabi tiste 3 - 4 metre. Samo kaj, ko se to rado kar kmalu raztegne na 300m, potem pa adijo.
Kje si pa videla tistega huskija in kašen je? Vem za enega odraslega samca, ki ga pripelje malo starejši gospod, ta pes je spuščen in ne dela problemov, tudi goniti ga še nisem videla. Vendar ne bi mogla reči da ima ravno narejen odpoklic. Pač dela kar hoče in pride kadar sam hoče. Nekako tako, kot to počne Lana odkar je gluha. dela kar hoče, vendar se drži vseh pravil lepega vedenja, ki so  bila privzgojena nekoč v mladosti.


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #39 : 04 Julij 2006, 12:08:44
Jaz tudi poznam enega husky-ja samca, ki je res fenomenalno vzgojen. Za moje pojme kar najbolje vzgojen pes v našem koncu. Ko ga ima lastnik na povodcu sicer vleče naprej, ampak pustimo to, saj je nenazadnje husky vlečna pasma... 8) Ko pa je spuščen, je pa res...odpoklic obvlada 100% in tudi, ko se srečamo in je spuščen, se ustavi in počaka, da mu lastnik naroči bodisi naj pride k njemu bodisi naj počaka ali pa gre okrog. In potem točno to, kar mu lastnik reče, tudi naredi.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #40 : 04 Julij 2006, 12:09:26
Ta husky je z Štude/Mačkovcev in se sprehaja za bistrico(ta del ob avtocesti in na drugi strani reke).Ime mu je Luka,trenira pa tudi agility.Star je tam okrog dveh let,prej manj kot pa več.Je pa bol temne barve in ga sprehaja mlajša punca.


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #41 : 04 Julij 2006, 12:26:47
Bomo malo več hodili za Bistrico, saj je pravi čas za to.


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #42 : 04 Julij 2006, 18:10:18
Tudi jaz imam skoraj vsako dnevno srečanje z srnami, saj živim čisto zraven gozda.
Naše srne pa zgledajo kot, da bi bile že udomačene :o,sploh ne bežijo več, če pa že, pa samo malo odskakljajo proč (ne preveč daleč).  ???
Meg je letos pozimi ujela srno. Srna je kar stala, Meg pa je skakljala okoli nje in ni vedela ali jo bi pasla ali se igrala z njo, vredu je bilo to, da jo Meg ni grizla, samo letala je okoli nje. Potem sem pa pse hitro privezala in šla stran, saj sem se bala da je srna kaj bolna.

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja