Zaužitje tujka

scythe · 79014

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 04 Avgust 2009, 21:59:36
Abby je včeraj pojedla celo palčko od sladoleda, pa se mi zdi da danes ni šla še nič na veliko potrebo tako da me zanima ali je potrebno h veterinarju ali mislite, da bo palčko prebavila?


LP



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #31 : 04 Avgust 2009, 23:12:53
Če ne kaže znakov bolečin ali drugih težav, bi še počakala, verjetno bo izločila. Če tudi jutri ne bo iztrebljala normalno, bi pa šla ja ;)
Pri Maju je trajalo menda skoraj 4 mesece, da je izločil alu embalažo od paštete  ::)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 05 Avgust 2009, 21:08:08
Danes je kakala tako, da je verjetno vse ok.



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 22 Januar 2010, 10:43:29

No, sem se malo narežala, ko sem prebirala to temo, pa tudi malo oddahnila! Danes zjutraj je moj kužon namreč požrl staro usnjeno rokavico (podloženo odznotraj z blagom). Ima namreč nadvse rad vse, kar jaz nosim-zokne, štumfe, posebej pa rokavice-ampak tako, za cufat in vleč,požrl še ni ničesar (vsaj opazila nisem... :-[ :-[ ) zato sem mu pred cca. slabim mesecem "poklonila" moje stare rokavice, ki jih je bil vesel bolj kot katerekoli igračke. Potem je tiste rokavice prevažal naokrog, jih stresal, cartljal...danes zjutraj je eno rokavico posebej natančno obdeloval in grizljal, potem pa se je naenkrat vstal, se stresel in ko malo natančneje pogledam, vidim, da rokavice ni več! (bi jo pa sigurno videla, ker je bila črna, kuža pa jo je obdeloval na snegu). Tako, da, po prebiranju prejšnjih postov v tej temi vidim, da je najbolje čakati in paziti, če je vse ok...uh, upam, da bo prej mimo kot v 4 mesecih  :o ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #34 : 29 Januar 2010, 19:11:06
Saj ne morem verjeti.... spet sem tukaj zaradi "zaužitja tujka". Ta moj pesjan....  >:(

Danes mi je v moji odsotnosti izpraznil celoten koš za smeti. Vključeno z parimi prežvečenimi čigumiji, rabljenimi (papirnatimi) robčki in nekaj zobne nitke.

Glede čigumijev sem zaradi ksilitola klicala na veterino, so rekli, da ne bo nič (glede na kile). Potem pa sem se šele sedaj spomnila na vse tiste robčke....  :-X Upam, da se mu ne bo zabasalo v črevesju....  :-\

Zaenkrat še ne bom delala iz muhe slona - da vidimo če bo pokakal vse skupaj....

Jao...

Lp,
Mojca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 30 Januar 2010, 13:54:02
Bina tudi je robčke, karton. Enkrat ji je mama dala star fascikel-potem je bil iztrebek siv-karto:D 1x sem pa lahko razbrada SD Slovenije rdeč trak za ključe ;D Kot bi jo stradali, pa bi ji kaka kila manj prav pasala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #36 : 31 Januar 2010, 23:13:08
Na srečo Astor ni nič bruhal, tudi na blato gre (samo v soboto mi je uspelo videt kakec in je bil normalen). Me pa je začelo skrbeti, ker ne je... Oz. poje zelo malo (obicajno celo porcijo briketov, sedaj le 1/8 odmerjenega)...
Ne vem..kakšen dan ga bom še opazovala, ce pa ne bo bolje, potem pa i guess na veterino :(


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 01 Februar 2010, 10:08:22

Joj, scyte, držim pesti, da bo vse ok z Astorjem! Saj verjetno bo, robčki se meni ne zdijo neka huda zadeva...pa je možno, da se mu zabašejo? Ne bi prej razpadli..? Verjetno pa res manj je, ker ima poln želodec oz. črevesje.

 Moj Tedi je zaenkrat še ok, bo počasi že 2 tedna, kar je požrl tisto rokavico, pa nič ni videt, da bi ga kaj mučilo...pred par dnevi je z mize ukradel tudi 4 male žemlje in dve sirovi štručki in vse požrl (ok, to je tak še nedolžna zadeva-verjetno ni ravno tujek) in je vse ok...sicer ga ne morem stalno nadzorovati, ko se pokaka, ampak upam, da je šlo že vse ven...

ja, čara, ne moreš verjet, kaj vse lahko konča v pasjem gobcu in riti :P Obesek za ključe in to celo rdeč!!! :o Moja sodelavka ima francosko buldogico, ki kar "sesa" po tleh v parku, ko sta na sprehodu  :-X Najraje ima bruhanje pijanih študentov  :-X :-X :-X, pa tudi vrečk, papirja, gumic za lase, raznoraznih kakcev in čikov se ne brani... ::) Najhuje pa je, da ob prihodu domov večino "posesanega" izbruha na preprogo... :-X :-X :-X. No, vsaj tako je bilo pred časom, sodelavka intenzivno dela s psičko in sedaj je že bolje, kužika ne požre več vsega, kar ji pride pred nos  :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #38 : 01 Februar 2010, 19:15:27
Ne, Astor definitivno ni (bil) v redu...  :-\ Smo dopoldne klicali na veterino in so rekli, da naj čimprej pridemo. So ga slikali in na srečo ni bilo vidne blokade v prebavilih, ima pa razbolel trebušček (+ želodec poln plinov). Plus tega so mu odkrili še sum na erlihijo (borelijo že tako ali tako imamo), tako da smo še to testirali... Zaenkrat je pristal na večkratnih majhnih obrokih in eni raztopini, ki mu jo moram dajati pred vsakim obrokom.
Upam, da ostane samo pri tem....  :-\

Ti pesjani "požrešni".....  :-X  :-*



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 12 Februar 2010, 08:07:03
Evo, pa se je zgodilo tudi nam. Eden od mladičev je pojedel po vsej verjetnosti kamen.
Prvi dan je bruhal, drugi dan je driskal. Tretji dan pa je zruhal vse kar je pojedel, kaka ne. Včirja smo bili pri veterinarju in slikali.
Tujek vsekakor je in to ne lih majhen. Če ne pride kaj hitro ven, bo potrebna operacija. Kakšna ideja kaj poizkusit... pred operacijo?
Svečka ni pomagala nič.
Hvala!
Lp,



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #40 : 12 Februar 2010, 13:57:09
kaj pa če probate z rahlo krožno masažo trebuščka, moji je vedno pomagala pri takšnih težavah, ki jih ni bilo malo v mladosti, pa tudi zdej se kje kaj najde...nagajivci... ::)



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 15 Februar 2010, 08:04:08
ojoj, Domino, to se pa sliši kar resno  :-\

Ste že uredili zadevo-kako je mali? Jaz na žalost pojma nimam, kaj bi še lahko storili... :-\ držim pesti, da bo oz. je vse ok!


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 07 Avgust 2010, 22:37:52
Eno vprašanje: kaj pa če se tujek ustavi nekje v grlu/požiralniku? Bart je dans na sprehodu našel palico in prav veselo skakal okrog mene, kao - lej k mi ne moreš vze-e-e-e-t! >:D Ko sva šla domov, je pa parkrat hrknil, kot da se pripravlja na bruhanje, ampak bruhal potem ni. Pojedel je ful trave in doma ogromno pil. Hrano sicer požira, ampak se vidi, da malo težje - parkrat mora pogoltnit, da gre res dol. Naj počakam do jutra, če bo kaj bruhnil al tečem na urgenco? :-\

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 08 Avgust 2010, 04:58:25
Na tvojem mestu bi šla takoj h veterinarju...
*Od enih prijateljev labradorka je isto požrla palico in se ji je zataknila in se skoraj zadušila...



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 06 December 2010, 22:18:59
ha no še ena tema zame.

Naš požre  vse kar je užitno (priboljškov sploh ne prežveči) tko da mu kaj za žvečenje sploh ne upam kupiti. Pred parimi meseci sem prišla domou in pride Rooney k meni jokat, pa gre stran nekaj hrka in spet pride k meni jokat. Rečem očetu če mu je dal kaj za jest, kakšen priboljšek al karkoli in si je CELO kost za grizenje stlaču v gobček in sapnik. Sam na srečo je to tolk velka zadeva da sm lahko sama vn izvlekla.

Zdj če psiček vidno slabše požira bi mu jst probala fajn gobček odpret pa fino pogledat. Prstov notr ne bi tlačila da tujek ne bi šol še globlje ter še v kakšen bolj nevaren položaj. Mogoče bi mu blo fino dat kaj za spit kar izove bruhanje ( mislim da je v tej temi napisano), inmogoče bo izloču z bruhanjem? drugače pa veterinar!



LacenS

  • Gost
Odgovori #45 : 16 April 2013, 19:57:20
Mislim, da paše sem...
Danes na "zabavi" se je razbil sok(pago)- padel je iz mize, preden sem videla kaj se dogaja, je psica že navalila. Večinoma so bili sicer večji kosi stekla, nekaj pa tudi drobnih. Možno je, da je zaužila kak košček.
Trenutno zgleda ok.
Na kaj moram pazit?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #46 : 17 April 2013, 21:36:21
Krvavo bruhanje, krvava driska, ... zmanjsana jescnost, zmanjsana zivahnost, ... pa gobec pregleduj par dni, ce so jezik in ostala tkiva ok.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


LacenS

  • Gost
Odgovori #47 : 18 April 2013, 09:01:02
Hvala za odgovor!
 :)




tanitaboss

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 28 April 2013, 08:45:21
Pozdravljeni!

Rabila bi vašo pomoč za našega kužka pasme pitbull terrier, star 4 leta. Pred mesecem je začel bruhat in imel je drisko. Zato sem ga odpeljala k veterinarju , da bi ugotovil kaj mu je in izvidi so pokazali na zelo močno notranje vnetje. Zato so ga zdravili z antibiotiki in infuzijo, 14 dni je bilo ok, nato se je začelo spet vse ponovno bruhanje brez driske. Psiček je začel izgubljati na teži. Tako so naju poslali na RTG slikanje in se je lepo videlo da je kuža pojedel dva velika kamna (oblika kot teniška žogica, še malo večje), naredili so  nujno operacijo. Povedali so mi, če bi še čakali 3 dni da bi kuža umrl, ker je imel v črevesju že vse natrgano. Ostal je na kliniki za živali in še dobival 4 dni infuzije, saj jesti ni smel ničesar. Peti dan je odšel domov z navodili, da mu dajemo hrano i/d Canine in tablete. Spet je bilo vse ok do petka ko je začel spet bruhat, ne vem več kaj naj storim. Kuža je tako suh, ko ima obrok se očke ugrezajo v jamice in se skoraj obrnejo. Niti ne vem, če sem na pravi temi, se že v naprej opravičujem.

Lep pozdrav!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #49 : 28 April 2013, 10:36:39
Pravilo št. 1. psa, ki ima občutljiv želodec ne hranit z briketi ali konzervami ampak moraš sam kuhat in pripravljat uravnotežene obroke, pa dodaj probiotike (se na veterini dobijo prav za pse). + več manjših obrokov dnevno, recimo 3-4 in potem počasi in postopno, če ne bo problemov preideš na dva obroka (spet postopno, kot pri mladiču, manjšaš en vmesni obrok in večaš ostale obroke)

Kaj pravi veterinar na nenehno bruhanje? Če je pes zdaj spet oreng pre-suh (vidiš rebra, hrbtenico, boh ne daj še medenico zraven) potem kar lepo k dežurnemu veterinarju, vse podrobno opisat (vključno s prehrano!).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #50 : 28 April 2013, 10:41:47
Tako poškodovana sluznica rabi čas da si opomore, ponavadi par tednov. V vsem tem času rabi dietno hrano. Sama imam za take primere raje doma kuhano kot kupljeno (juhice s piščancem, puranom  ali ribo in korenjem z malo krompirja ali riža, pasirano in v 5 ali več zelo majhnih obrokih. Naši lahko dobijo tudi mlečni obrok, vendar vsi psi mleka ne prenesejo. Obnese se dodajanje lanene sluzi, ranital pa tako ali tako verjetno dobiva. tudi pije naj velikokrat po malo.
Zaradi tega, ker je suh se ni treba sekirat, ko se bo pozdravil, bo dobil nazaj tudi težo. paziti je treba da dobi dovolj tekočine, ker lahko dehidracija poškoduje ledvice.
V času, ko se sluznica zdravi, pes še vedno sem ter tja bruha, sploh če je travo. Vsekakor bi bilo
pametno ob vsakem poslabšanju poklicat veterinarja, ki ga je operiral.  Ob vstrajnem bruhanju vsega pojedenega in popitega bo treba k dežurnemu po infuzijo - drugega med vikendom itak ne delajo.


tanitaboss

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 28 April 2013, 14:59:31
Hvala za hitre odzive.

Bila sva pri veterinarju in je dobil infuzijo Hartman+ vodo, antibiotike, inekcijo proti bruhanju..... Tudi stehtala sva ga izgubil dodatne 3 kg. Ko ga pogledaš ga je sama kost in koža, nažalost je že tako daleč, da se mu res vidijo vsa rebra, medenica, glava je čisto posušena ličnice so zelo izrazite..... Kuham mu vse lepo in dodajam počasi, ker konzere i/d Canina (za črevesje)  noče niti povohnit. Jutri sva napotena na ponovni pregled RTG slikanje, da vidijo če se mu je od operacije skrčilo črevesje.

Teh navadnih konzer in brikotov mu nisem dajala.
Javim se še jutri, da vidim kaj mi bo rekel veterinar, ki ga je operiral.

Najlepša hvala in lep pozdrav!



tanitaboss

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 02 Maj 2013, 12:50:25
Pozdravljeni!

Tako kuža je na kliniki že 3 dan in to z novo diagnozo - pomanjkanje kisika v krvi. Kakšne so možnosti za preživetje? Ker sem sedaj klicala, da bi malo povprašala kako se drži in mi je rekla dežurna veterinarka, da zelo slabo in da je na infuziji. Niti pomisliti nočem, da bi ga morala uspavati.


Lp in hvala!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #53 : 02 Maj 2013, 20:04:31
To ni diagnoza ampak simptom. Držimo pesti da se bo izmazal.


tanitaboss

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 04 Maj 2013, 15:26:28
Sporočam, da je kuža včeraj poginil.  :'( :-\ Bil še je enkrat operiran ampak na žalost ni zdržal še ene anestezije. Hvala vsem za odgovore.

Lep pozdav!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 04 Maj 2013, 16:29:12
:'(

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 07 December 2013, 07:05:28
Nasa kanta za smeti je bila spet na delu. Raztrgal je lezisce comfort in si postregel s polnilom. Danes zjutraj je izbruhal eno pest polnila in kup trave, tudi na blato je sel. Mislite, da bo zadeva prisla ven po naravni poti?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 07 December 2013, 08:08:25
Če je samo peno požrl ja.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 07 December 2013, 12:01:36
Jaz tudi mislim da bo.. Imam jaz tudi eno tako kanto doma :D Megi je spomladi požrla žogico. Velikost teniške, samo da je bila gumijasta in je piskala. Poslušam ko se je igrala in žogica piska, piska in kar naenkrat nič. Gledam okoli žogice nikjer. Panika.. Pokličem takoj veterinarja in mi je rekel da naj jo drugi dan zjutraj pripeljem na operacijo :-\ Malo mi je bilo čudno zakaj drugi dan ko se že premakne naprej.. Potem pa sem tukaj brala na forumu da se je to že marsikomu zgodilo. Ker je psička jedla normalno, bila je normalno aktivna, bruhala ni sem jo pustila. Dreke smo kontrolirali skoz če bi blo kaj not.. Ampak potem po 3 tednih :o jo je zbruhala na kavču :D v 3 delih
Drugač pa je Maddox ko je bil mlajši jedel nogavice. Sploh nismo opazili dokler nismo na travi zunaj našli zokne zapakirane v drek :-X dobro da ga je minilo :D