Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1469740

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #120 : 16 Oktober 2006, 19:44:05
Vse najboljše Ronu! :D Pa še kar nekaj veselih let z Kano in Zino! :-* :-*

Lp



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #121 : 16 Oktober 2006, 20:55:56
Ooo Ron! vse naj naj!! :-* pa na čim več lepih, veselih, slastnih, zažogotekajočih :D ... let ;D :-* :-*
pa ne preveč Zini pa Kani nagajat. (čeprav malo nagajanja nikoli ne škodi ;) )


lp. tina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #122 : 17 Oktober 2006, 15:55:01
Malo zamujam... Roniju vse naj naj, pa še enkrat toliko let  :o  :D  8)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #123 : 17 Oktober 2006, 21:20:57
Tudi jaz spadam med zamudnike :-[...Ron vse naj naj za tvoj rojstni dan, pa še veliko veselih in lepih let :-* :-* :-*



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 01 November 2006, 17:47:52
Rinchy ne razumem povsem. Je bil Fidi tvoj????? ali je bil pri tebi samo v varstvu. Moje sožalje. Berem tale forum in moram reči, da je bil prečudovit pes, sploh ne morem prehvaliti njegovega izgleda.
Jaz sem v soboto dobila dolgodlakega nemškega ovčarja in sicer je bil najden ob cesti v Zagrebu z zlomljeno nogo in shiran. Pobrali so ga in oskrbeli, imel je 2 operaciji na nogi, sedaj pa smo ga mi posvojili.
Je izredno prijazen, zelo rad se crklja ;) Edino kar me malo skrbi je, da bi bi se kaj spopadla z mojim Yorkširskim terierčkom. Prve 2 dni se je namreč zelo zaganjal vanj, Kan pa se je samo umikal. Sedaj, ko se je malo navadil in ni več zbegan zaradi novega doma, pa se mu kar postavi po robu. Ne vem ali bi se z njim igral ali bi ga zagrabil ???

Evo še slike:
http://www.moj-album.com/uredi/gigosy/5197341/


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #125 : 01 November 2006, 18:16:02
Najprej pozdravljen Gigosy! Fidi ni bil moj,je bil od Ane(Chayka na tem forumu).Enkrat je bil v mojem varstvu,ko so bili oni na počitnicah.Drugače pa smo bili vsak dan skupaj na sprehodu,zato imam tudi ogromno njegovih slik! In res je bil lepotec med ovčarji!  :-*

Tvojadva psa imej vedno pod nadzorom in ju ne puščaj sama skupaj,da ne bo prišlo do kakšnega napada.Počasi ju privajaj enega na drugega.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 01 November 2006, 19:32:04
Hmmm pa misliš da se bosta navadila drug na drugega


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #127 : 01 November 2006, 19:47:12
Ne vem,mislim da se bosta.Preberi temo vzgoja in poglej če je kje kakkšna taka tema ki bi ustrezala tvojemu 'problemu'.Če je ne boš našel,odpri novo in vprašaj za nasvet!

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 02 November 2006, 08:40:47
O.k. bom! Hvala za nasvet ;)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #129 : 02 November 2006, 19:55:18
Gigosy, zelo lep pes :D



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 02 November 2006, 22:12:19
Hvala Jackie, se strinjam! Je tudi zelo zelo prijazen ;) Edino malo me skrbi za mojega malega miška, ker je tako drobcen ga lahko v momentu zdrobi.

Še njegove slike, da boste videli kako zelo majčken je :)

http://www.moj-album.com/uredi/gigosy/3840190/
http://www.moj-album.com/uredi/gigosy/3847889/


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #131 : 02 November 2006, 23:09:48
Gigosy pes je res zelo lep :-* . Ti pa verjamem, da te je za yorkija strah; tudi mene je bilo ko smo domov pripeljali 3-mesečnega leoberžana, da bo kaj naredil maltiju. Ampak psa sta se na srečo zelo lepo navadila en na druzga in se imata zelooooooo rada.
Vsem nemškim ovčarjem pa pošiljam en veliiiiiiiiik koš  :-*.

Lp,  ;)



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 03 November 2006, 07:34:30
Tudi mi smo imeli pred Kanom dolgodlakega nemškega ovčarja. Star je bil 14 let, ko smo ga morali uspavati, ker ni več mogel hoditi in jesti. Bil je krasen karakter in nikoli ne bi storil nič žalega nobenemu (ne človeku ne živali). Imel je zelo rad majhne psičke.
Upam, da se bosta tudi s Kanom razumela.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #133 : 03 November 2006, 18:31:32
Gigosy, zelo lep obraz ima - Kan namreč .
Glede yorkija pa ... Ne skrbi , tudi mi imamo small&large kombinacijo tako da. Edino kar ti priporočam je , da yorkija ne zavijaš v vatko , ampak ju pustiš, da se sama zmenita ( seveda paziš da ne pride do kakšnega nasilnega podrejanja ali ravsa), sama mislim da bo prej kot slej pri vas prišlo do rangiranja, glede na to , da sta oba samca odrasla  ;) Ti bo že uspelo  :)
http://gigosy.moj-album.com/album/5197341/?os=5197351 - Na tej sliki je res krasen... Lahko še kakšno sliko!?
Pa še ena našega seniorja - Ron



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 03 November 2006, 19:55:47
Hey Jackie!

Kot vidim imaš tudi ti lepotca doma  :o
Krasno, se mi zdi da sta si kar mal podobna s Kanom  ::)

slikca ja samo trenutek, problem je ker jo ne znam prilimati tle gor hehe...

bom dodala v album, samo jih žal še nimam veliko, ker je komaj prišel  :)

http://www.moj-album.com/uredi/gigosy/5197341/?os=5634341

lp


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #135 : 04 November 2006, 08:58:05
Meni se je zdel Fidi krasen , kot pomlajšan Ron, edino kar je bilo ima Ron bolj ravno hrbtno linijo od Fidija , razlikovala pa sta se še po gobcu..
Drugače je bil pa res lep  :)
Našemu Ronu smo njegovo mrenico že skoraj odpravili  ;D
Se lahko na zadnji sliki vidi , kako je lepo v kotičkih ( groza, nekega jutra jo je imel čez pol očesa- seveda takoj k veterinarju po antibiotik in kapljice)...
Glede dodajanja slike pa : [ img ] direkten link do slike [ / img ] -pa brez presledkov

Pa počohaj oba lepotca  :-*



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0

Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 04 November 2006, 09:08:03
 ;D pa res! Hvalaaaaaa


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #138 : 03 December 2006, 15:18:03
Pozdravljeni!
Nova sem v tej temi...Meni so nemški ovčarji res lepi psi, zame najbolj poznani!Tako, kot je že nekdo omenil, je v naši vasi že skoraj pri vsaki drugi hiši en nemški ovčar!Ravno včeraj sem šla z mami na sprehod, (bilo je že pozno, tam okoli 19.00) in začne en nemški ovčar lajat na naju...seveda ni bil le eden, pri nas smo tega že navajeni, da psi lajajo, ko gre kdo mimo njih, to zato, ker so čuvaji...No, da nadaljujem: Kmalu je iz hiše prišel gospod, od psa pa se je slišalo samo še cviljenje...Očitno ga je ta gospod tepel...To se mi zdi prav žalostno, da nekateri nimajo prav nobenega spoštovanja do psov... :'(


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #139 : 09 December 2006, 15:53:36
Športni kinološki klub Vrtojba organizira dne 17.12.2006:
SLOVENSKI VZREJNI PREGLED z oceno zunanjosti-SLO
in
KORUNG

Prijavnice lahko dobite na : www.leomegy.com

LP
Igor


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #140 : 14 Januar 2007, 21:19:18
Danes sem v pisarni CACIBa v Ljubljani videla cepilno knjižico od enega NO, tko da če jo kdo pogreša (mislim, da mora biti ena punca) nej kontaktira KZS ;)



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 30 Januar 2007, 19:55:29
Lep pozdrav od novinke na vaših straneh.Pri nas imamo dve nemški ovčarki in kadar koli smo se odločali za novega psa smo pregledali in preštudirali vse pasme(in pri tem seveda uživali) in se na koncu odločili za ovčarčka. Ker je naša prva psička ki bo letos aprila stara osem let sterilizirana še nismo imeli mladičkov. Kala pa je prišla v našo družino marca lansko leto in je bila komaj sedaj stara eno leto. Počasi bo treba slikat kolke in upat da  nima displazije.Obe se imata zelo radi in se razumeta, čeprav smo ju imeli mesec dni pod strogim nadzorom dokler Lara ni dojela da je kala naša. Potem pa jp je začela paziti kot punčico svojega očesa,kar je Kali lepo izkoriščala in malo izazivala druge pse potem pa iskala potuho pri Lari. No sedaj pa lepo sama poskrbi za svojo R...Aja pozabila sem napisati da smo z gorenjskega konca.Lupčka vsem.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #142 : 01 Februar 2007, 09:26:13
Hello! Pridružila se bom tudi tem forumu..in upam, da me ljubitelji škotov ne bodo imeli za izdajalko...
Da bo "mir" v hiši (pri nas so nekateri "zasvojeni" z nemškim ovčarjem), smo se odločili, da si bomo privoščili poleg mojih škotov še nemškega ovačarja...

Nemški ovčarji so bili pri hiši že več kot 25 let...sedaj smo si pa zaželeli nekaj posebnega. Čež 7 tedenov gremo v Hanover iskati malega Pax-a Von Athaba...Sedaj je star teden in pol...Izvira iz pasne Von Athaba ( www.athaba.de ).

To je oče :
           

Bijou von Freese Land...




in mama Bluna Von Athaba...




Uživajte! GG


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #143 : 01 Februar 2007, 09:40:20
GG, čestitke za novoprihajočega člana družine...  :o  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #144 : 01 Februar 2007, 10:21:23
Majchy! Hvala...Saj veš da more življenje biti pestro... ;) GG


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #145 : 01 Februar 2007, 10:24:56
GoldenGirl - čestitke na novem članu in po starših sodeč bo vaš kuža zrastel v krasnega prelepega ovčarja. ;)


Tudi mi smo imeli pred Tajem dva nemška ovčarja - ne naenkrat, vendar enega za drugim.
Pa naj še jaz prilimam nekaj slikic za popestritev teme.

Rick:



North:



Lp
Tina




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #146 : 01 Februar 2007, 14:31:32
Tukaj pa še slike od mojega Lexa, ki je bil še baby in naša Rea....Lex je moj prvi pes!

 

še Lex

in

Lex in Rea!



Uživajte!  ;) GG


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #147 : 01 Februar 2007, 18:17:53
GoldenGirl, lokacija prve slike se mi zdi pa zelo znana  ;D

Čestitam za novega člana! Saj vem, da je še mlad, ampak me vseeno zanima kakšna prihodnost je namenjena najmlajšemu članu... poleg uživanja z ostalimi psi in konji, seveda  :)
Se bo kaj razstavljal ali šel pogledat reševalce, mogoče agilitaše?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #148 : 01 Februar 2007, 18:57:19
Tina! Gospodič naj bi se intenzivno treniral...(oče in mama imata opravljen SchH3) in tudi razstavljal...Tako da bodo moji imeli družbo na razstavah...

Poleg tega, je to sobivanje škot/nemec tudi poskusne narave...Namreč me zanima če bodo bolj ali manj miroljubni škoti pozitivno vpivali na... po navadi bolj dominantnega nemca! GG


ursa94

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 02 Februar 2007, 19:15:06
ja js mam tudi nemškega ovčarja... ;D je star že 7 let ampak je še kot nov :P je priden in uboga. dobili smo ga še kot mladiča in ga učili nekaj osnovnih ukazov kot so: k nogi, sedi ipd.   psi so mi zelo všeč in se zavedam njihovega pomena zato tudi skrbim zanj.

če želiš imeti pravega in iskrenega prijatelja....si kupi psa