Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1470008

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1560 : 03 Junij 2008, 09:47:13
Poglejte si tukaj rezultate...vsi zmagovalci v "mlajših" razredih so SAMO PD.... in poglejte opise! GG

http://www.kdnos-drustvo.si/Files/Specialna%20razstava%20za%20nemske%20ovcarje-Komen-2008.pdf


Nisem čist razumela kaj si hotela povedat s tem :-[

cestitke Dini za prvo razstavo ;D

Hvala :)

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1561 : 03 Junij 2008, 09:57:30
Simi ful lepe fotke. Sem pa dolgo buljila v drugo slikco kaj naj bi bilo tisto oranžno med Ajšo in Bajko. No sedaj sem ugotovila, da je mačkon  :P :P :P.

 :D ja naš muc prav uživa v družbi svojih dveh bab. Sploh pozimi, ko se nekako preplete med njijh. Pa tudi na sprehode hodi z nami, tako da ne vem kdo koga bolj čuva.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1562 : 03 Junij 2008, 11:37:46
Samo to, da so bili vsi psi prav dobri ...samo v razredu zreli in delovni, je bila ocena odlična...  GG


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1563 : 03 Junij 2008, 19:41:05
zivijo!

evo tukaj so se slike našega korenjaka sm so že mal stare ;D.... nove še pridejo ;)


lp simon

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1564 : 03 Junij 2008, 21:04:16
Luškan mešanček.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1565 : 03 Junij 2008, 21:11:11
v bistvu ni mešanček, verjetno sm se mal narobe izrazu na tej slikah je star 8 mesecev.........
je se otrok:)

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1566 : 03 Junij 2008, 21:42:06
v bistvu ni mešanček, verjetno sm se mal narobe izrazu na tej slikah je star 8 mesecev.........
je se otrok:)

A je rodovniški? ???

...sledi svojim sanjam


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1567 : 03 Junij 2008, 22:14:14
Ena slika Dine iz razstave:



Drugače pa je Dina ena zelo lepo vzgojena psička :P.


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1568 : 03 Junij 2008, 22:52:11
ne rodovnika nima, ampak je zagotovo čistokrvni ;) to vem ker smo ga dobili pri eni ''enoti'' kjer solajo pse.........

dina je pa res lepo naucena gospa ;D

upam da bom tudi jaz imel podoben uspeh pri solanju in vzgoji....

lp

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1569 : 04 Junij 2008, 07:26:24
ne rodovnika nima, ampak je zagotovo čistokrvni ;) to vem ker smo ga dobili pri eni ''enoti'' kjer solajo pse.........

dina je pa res lepo naucena gospa ;D

upam da bom tudi jaz imel podoben uspeh pri solanju in vzgoji....

lp


Sicer upam, da ne bo spet prepira, ampak dejstvo je, da vsak pes, ki nima rodovnika je po zakonu mešanček. Brez rodovnika ni nobenih zagotovil o čistokrvnosti in pasemski pripadnosti staršev, njihovemu zdravju, karakterju,....

In tudi "enota", ki šola pse (ne vem kakšna enota naj bi to bila), žal ni nikakršno zagotovilo o čistokrvnosti.

Seveda zaradi tega vaš pes ni nič manj vreden ali ljubljen, je pa mešanček.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1570 : 04 Junij 2008, 07:39:03

Sicer upam, da ne bo spet prepira, ampak dejstvo je, da vsak pes, ki nima rodovnika je po zakonu mešanček. Brez rodovnika ni nobenih zagotovil o čistokrvnosti in pasemski pripadnosti staršev, njihovemu zdravju, karakterju,....

In tudi "enota", ki šola pse (ne vem kakšna enota naj bi to bila), žal ni nikakršno zagotovilo o čistokrvnosti.

Seveda zaradi tega vaš pes ni nič manj vreden ali ljubljen, je pa mešanček.  ;)


Lp Zoran

Se podpišem pod tole! kalis, brez zamere, ampak - that`s the fact ;)


Drugače pa je Dina ena zelo lepo vzgojena psička :P.

Uuuuuuuuuuuuuuuuu...hvala lejca_ :) ...pa mi bo še nerodn ratal :-[ :-[ :-[

...sledi svojim sanjam


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #1571 : 04 Junij 2008, 08:34:43
ni nobene zamere, k jst sm itak bolj nov v tem... ker to je moj prvi pes. ;D
tako da ne poznam dobro teh zadevščin ;)

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1572 : 04 Junij 2008, 08:42:13
Ja, dejstvo je, da pes brez rodovnika ni in ne more biti čistokrven, ker o njegovem poreklu in domnevni čistokrvnosti nimaš nobenih dokazov. Drugo dejstvo pa je, da pes kot tak ni nič slabši in zato nič manj tvoj in ga nimaš čisto nič manj rad kot rodovniškega. Pa glede na to, kakšni so problemi pasme upam, da nimaš nikakršne želje po tem, da bi tvoj kuža kdaj imel naraščaj. ;)

...sledi svojim sanjam


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1573 : 04 Junij 2008, 09:25:16
Oh prosim nikoli in nikdar ne načrtno parit nerodovniških kužkov-mešancev je polno po zavetiščih(so tam po leto in več in jih tudi uspavajo), psov na verigah, pod kolesi avtomobilov. Kastracija/sterelizacija ali pa res 360% biti skrben in pozoren v času gonitve.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1574 : 04 Junij 2008, 09:48:06

Sicer upam, da ne bo spet prepira, ampak dejstvo je, da vsak pes, ki nima rodovnika je po zakonu mešanček. Brez rodovnika ni nobenih zagotovil o čistokrvnosti in pasemski pripadnosti staršev, njihovemu zdravju, karakterju,....

In tudi "enota", ki šola pse (ne vem kakšna enota naj bi to bila), žal ni nikakršno zagotovilo o čistokrvnosti.

Seveda zaradi tega vaš pes ni nič manj vreden ali ljubljen, je pa mešanček.  ;)


Lp Zoran


Na žalost te enote niso imele rodovnikov, ker niso imele statusa, da bi ga lahko imele. Sedaj ga imajo.
Kar nekaj nerodovniških potomcev ima moja psica, pa so definitivno vsi čistokrvni.

Tudi drugi moj mladič je naredil kar nekaj čistokrvnih brez rodovnika, ker so šli ti psi v enote. In ne boš verjel, ko se take pse prodaja v enote, tu mislim na tujino sploh ne vzamejo rodovnika, ker nimajo kaj delat z njim. Preverjeno, in ne bučke od šteparjev.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1575 : 04 Junij 2008, 09:50:39
Simi, lahko prosim malo bolj razložiš zakaj niso mogli imet rodovnikov in za kak status se je šlo in kako ga sedaj imajo? Pa ne vzet kot provokacijo, samo zanima me... :)

lp

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1576 : 04 Junij 2008, 10:24:26
Govorimo o enotah Slovenske vojske in policije.
SV je postala sedaj no ne cela, ampak del kjer šolajo pse, so postali člani KZS in s tem dobili tudi možnost opravljanaj vzrejnih pregledov. Ker ni več pogoj za vzrejni pregled IPO I tudi šolani psi za posebne namene nimajo več ovir za pridobitev vzrejnega.
Kar se pa tiče zdravja in pregledov, so pa definitivno najbolj poregledani psi.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1577 : 04 Junij 2008, 21:40:05
Hvala za pojasnilo :)

...sledi svojim sanjam


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1

teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1579 : 07 Junij 2008, 22:37:30
ko smo šli mi pantotu kolke slikat za kasnej vzrejno so za nami prišla še 2 od policije z enim nemškim ovčarjem z nagobčnikom, sam so hudi ;D pa bol temni, mi niso tko všeč :P moj je lepši :P :P :P :P ;D

***
rest in peace my precious friend


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #1580 : 07 Junij 2008, 22:42:19
Smo bli v MB-ju na tekmi in tam so meli tudi policaji pse.

Vedno ko smo šli mimo je to use tolk začelo renčat in lajat,sej ni čudno da se ljudje pol nemcev bojijo.

LP Anja
Naj album


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1581 : 07 Junij 2008, 22:47:43
 ;D znajo bit hudi pa tut čiste mucike (lohk tut čisto takšne, sterilizirane, ki se samo crkljajo) ;D :-*

***
rest in peace my precious friend


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1582 : 07 Junij 2008, 22:50:21
;D znajo bit hudi pa tut čiste mucike (lohk tut čisto takšne, sterilizirane, ki se samo crkljajo) ;D :-*
Res je, moj kuža tudi vsakega preliže  :P od glave do pete  8)


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1583 : 07 Junij 2008, 23:19:50
 ;D moj je kr mal preveč zaupliv do ostalih, no na kakšnega pa zna clo zalajat, sam more bit kr nek razlog, da se mu zdi da je nekdo od naših ogrožen :P ;D

***
rest in peace my precious friend


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1584 : 08 Junij 2008, 10:40:44
Jaz še nobenega psa od SV in policije nisem vida, da bi bil napadalen. Videla sem jih več od SV in vsi so ali mirno ležali na komandi-brez vojaka v bližini, ali sedeli ob vodniku-čisto mirno tako do drugih psov kot do ljudi.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1585 : 08 Junij 2008, 16:36:05
policijski, vsaj ti katere sem jaz srečala vedno lajajo, tako da se kar malo ustrašiš no

***
rest in peace my precious friend


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1586 : 08 Junij 2008, 20:24:01
Jaz sem na eni akciji hodila blizu vodnika policijskega psa in ta pes je vsakič, ko je imel priložnost (pavza), izkoristil, da se je šel h komu božat.  ::)

In nikoli nisem srečala policijskih psov, ki bi kar nekaj renčali in lajali. Videla sem jih pa samo na kaki prireditvi ali Koprska/Rumena noč. Verjetno jih tudi izbirajo glede na to kam grejo...?


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1587 : 08 Junij 2008, 20:49:46
najbrž, meni je policaj rekel, da prijaznih in družinskih psov ne rabijo, mora biti že po genih bolj napadalen :P

***
rest in peace my precious friend


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1588 : 08 Junij 2008, 22:15:37
Jaz sem naletela enkrat na enega policaja, ki je kao vodnik policijskega psa in ima psa veckrat pri sebi doma. Pesjan  full veselo mahal z repom in sem pac vprasala, ce ga lahko pobozam. Njemu je padla kar tema na oci in je rekel izvoli, samo zavedaj se, da potem ga bom moral pretepsti, ker on je policijski pes in se ne sme pustiti bozati, ce se, temu sledi kazen.  ???

Me je sokiralo, da nisem nasla skoraj vec nobene besede. A to naj bi bila stalna praksa? Ceprav verjetno ne, ker je tudi on izgledal bolj hlodaste sorte z iq-jem na ravni bukve :)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1589 : 08 Junij 2008, 22:19:29
Meni je pa skoraj sosed, ki šola policijske pse rekel (ko je bla Dinč stara nekje dva meseca in je cvilila, ker me je slišala spodaj, videla pa ne), da naj grem in jo fajn prebutam, da se me bo bala, potem imam pa perfektnega psa, ki me bo vse ubogal ::) :-X :-X

...sledi svojim sanjam