Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468386

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 18 Oktober 2007, 13:15:40
imam psa in psičko in opažam, da si tamala hoče Snoopya podredit, ker ga grize in skače direktno na njegov hrbet, če leži pa pride in samo postavi tace na njegov hrbet, drugač mora pa skočit :) samo jo vedno opozorim, da ne sme če ne zaleže jo dam stran

Simi, saj se zavedam kaj počne :) Pa tudi zaveda se kdo je šef. Nikoli še nisem udarila nobenega psa, pa oba dobro vesta, da sem jaz tista, ki prinese hrano, ki ju pelje ven, ki pove kaj se lahko in kaj ne sme, da lahko od mene pričakujeta nagrado ali pa kazen. Po moje se da vse doseči na lep nečin, brez prisile in tako tudi delam. Tamala npr. pokaže to, da mi je podrejena tako, da me pride pozdravit in ko jo pobožam da ušeske nazaj in se mal "prizemlji" :) ko pride recimo mami ali pa bog ne daj sestra, se pa takoj zakadi v njo in jo grize pa skače po njej...pa tud tko je, uboga na splošno vsakega člana družine, če pridem jaz ima lahko tisti, ki ji poveljuje kilogramski zrezek v rok za nagrado, pa jo sploh ne gane, ko sem jaz zraven ne šmirgla nobenga :) in mislim, da tako tudi prav, naj ima pes enega gospodarja, če gospodarja ni, pa mora ravno tako ubogati tudi ostale. ane?

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #271 : 18 Oktober 2007, 13:23:37
Dina! Kaj boš naredila s Snoopyjem ko se bo Dina gonila ? GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #272 : 18 Oktober 2007, 13:24:46
Res lahko preprečuješ rangiranje in sam določiš kdo bo glavni. Si pa s tem krepko zakompliciraš življenje, zlasti če imaš več psov in če si za pasjega vodjo izbereš tistega psa, ki to dejansko ni. Vendar se nemške ovčarke med seboj  ponavadi ne združujejo v taka taprava krdela, tako da so medsebojna razmerja veliko preprostejša.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 18 Oktober 2007, 13:33:07
GG, nič ne bom naredila :) Snoopy ima velik pesjak, Dinica ima pa ograjeno teraso. Da ne bo zdaj kdo mislil, da se ima eden boljše od drugega ali pa da ima kdo kaj več-pesjak ima streho, terasa tudi, oba imata dovolj velike in tople (izolirane) hiške. Glede na to, da ima Snoopy 13 let in se je že malo umiril oz. "polenil" njemu prostorsko zadošča pesjak, Dina, ki je pa še mladiček in nima nikoli dovolj norenja pa ima teraso, ki ji omogoča več kot dovolj gibanja. Vseeno pa še oba sprehajam. Snoopya na malo krajše sprehode, Dino pa na daljše v katere je vključeno tudi igranje (z mano ne z drugimi psi :) ) in pa ponavljanje vaj poslušnosti. Lanabella, tukaj ne gre za to, da bi določala kdo naj bo glavni, ampak za dejstvo, da je Snoopy že toliko in toliko dlje pri hiši in da se niti nebi pustil, da ga tamala komandira oz. si ga podreja.

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #274 : 18 Oktober 2007, 13:44:37
Res lahko preprečuješ rangiranje in sam določiš kdo bo glavni.

Saj ne preprečuješ rangiranje, le ti določaš do kje bo šel. To je bistvena razlika.
Sistem naj se zmenijo sami je pa zame itak popolnoma mimo in znak da človek ni sposoben biti vodja.




http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #275 : 18 Oktober 2007, 13:50:54
Nikoli še nisem udarila nobenega psa, pa oba dobro vesta, da sem jaz tista, ki prinese hrano, ki ju pelje ven, ki pove kaj se lahko in kaj ne sme, da lahko od mene pričakujeta nagrado ali pa kazen. Po moje se da vse doseči na lep nečin, brez prisile in tako tudi delam.

Vodstva v kardelu si ne narediš s tepežem in prisilo, to je položaj, ki si ga izboriš s odločnostjo in fer playom.

Glede uboganja ostalih članov družine....družina je novo pasje kardelo, tu se strainjamo torej....če izhajamo iz kardela morajo ubogati vse člane družine s tem da vodjo najbolj ostale pa tudi toliko da so vodljive.
Jaz spoštujem svojega očeta, ki se ni nikoli ukvarjal z vzgojo psov v naši hiši, bil je le dnevni sprehalajec. Pa ima tamali spuščeni (živimo v gozdu) in ju ima hudičevo dobro pod kontrolo v določenih primerih bolje kot jaz. Kako je to dosegel...preko sprehodov in metanj palčk pa dajanje piškotov zvečer. On ima sistem, vsakič ko pridejo s sprehoda dobita piškotek. Drugače ga ne dobita in ga niti ne probata prepričevati, da bi ga.
Mama je pa samo tista, ki daje piškote. Vse je v hiearhiji.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #276 : 18 Oktober 2007, 13:56:13
Meni je pa super imeti samca in samico... ker sta vedno "zaljubljena"... med gonitvijo pa paziš tistih 14 dni dvakrat letno... če nočeš oziroma ne smeš pariti!

Mi smo imeli 9 let... 1/2 brata in sestro in je bilo enkratno... bila sta nerazdružljiva...

Dve psici je pa vedno ljubosumje... 

Lex in Rea







Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 18 Oktober 2007, 14:00:37
Ja, pri meni je tudi nekako tako, oči in mami peljeta ven Snoopya, Dino nikoli. Ker Dino še navajam da sem jaz "tista". Snoopya pa pelje še kdo drug, če nimam časa, da bi peljala oba. Dino pa res za enkrat le jaz. Pa Snoopya sem od začetka tudi tako navajala. Tako da je bil enkrat štos, ko sva šla z očijem skupaj na sprehod s Snoopyem in mu je oči neki rekel, Snoopy me je pa sam tako gor pogledal kakor hočeš-kaj mi pa ta govori? Če ga je pa sam peljal ga je pa ubogal  :) Mami je pa bolj tko za crkljat, pa Snoopya tud kdaj pa kdaj vzame s sabo, drugač je pa tko za vodo nosit, pa mal za vadit poslušnost pa za crklat uglavnem. :) Sicer pa opažam, da zna bit tamala čuvaj :) Preden smo jo dobili sploh nismo vedeli koliko nevarnosti je okrog naše hiše  :o to kar naprej laja :) Če gre kdo mimo, če pride sosedov maček na naše dvorišče bo lajala dokler ne bo šel nazaj domov, če kakšen drug pes zalaja, mora odgovarjat-zanimivo je pa to, da če Snoopy laja, pa ona nikoli nazaj ne odgovarja :)

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 18 Oktober 2007, 14:06:09
Ja, Snoopy tako ali tako nima rodovnika, ker je bilo takrat še po starem in je rodovnik dobilo prvih 5 ali 6 mladičev, on pa pač ne, ker smo poznali in zaupali lastnikom, da bo vse ok. Tako, da tudi, če je še sposoben ne sme nič poskušati :) Enkrat smo sicer imeli eno psičko na obisku, pa mu ni bila všeč, ga sploh ni zanimala. Tako, da upam, da mu še vedno psičke ne dišijo :) Mogoče bo pa takrat že v modi kakšna takšna "menjava" :) tako kot recimo nekaj časa solastništvo. In potem recimo zamenjam enega mladiča iz mojega legla za enega, ki pač ne bo sorodnik :) samo za vsak slučaj, če bi kaj ustvarjala :) da ne pride do kakšnega incesta  ;D

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #279 : 18 Oktober 2007, 14:27:16

Dve psici je pa vedno ljubosumje... 





o kakšnem ljubosumju govoriš?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #280 : 18 Oktober 2007, 14:30:06
Mogoče bi bolj rekli, da gre za tekmovalnost med njima katera bo deležna več ljubezni. Ker se mi zdi, da se psičke še vseeno rajši crkljajo kot psi. Saj se psi tudi, samo ti jasno pokažejo da imajo enkrat pa tudi crkljanja dost. Saj pri meni je tako. Samo po moje tudi tega ni, če ne delaš razlik. Če mam jaz oba naenkrat pri sebi moram kar lepo obe roki uporablat, oba božat, če dam enem priboljšek, morem dat drugemu tudi...

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #281 : 19 Oktober 2007, 12:58:04
Ne gre za drug problem.. Layla, ki je pri nas samo nekaj mesecev je ful ljubosumna na Aisho, ki ja tarpva... Takoj ko jih spustim začne Layla lajati na njo, in jo ščipati... doker Aisha ne znori.. pol pa še fanta pomagata Aishi in Layla "potegna ta kratko"!... Več psic je lahko problem... GG     


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 19 Oktober 2007, 13:58:14
GG, a misliš, da je več psic lahko problem tudi če sta to mama in hči?  :-\

...sledi svojim sanjam


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #283 : 19 Oktober 2007, 14:14:43
Mi sploh nimamo s tem problemov...mamo 2 psici in se odlično razumeta, razen karad Nera Izi preveč teži pa ji more pokazat, da je ona šef...sam ni hujšega..Nera takoj razume


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 19 Oktober 2007, 14:36:45
Pa sta kaj v sorodu ali čisti tujki? :) A sta že od malega skupaj?

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #285 : 19 Oktober 2007, 14:43:34
Poznam več primerov, ki imajo probleme med psicami..tudi mama in hči... če so obe alfa samici, je lahko velik problem... in ko ena postaja starejša je lahko zelo problematično, ker ji ta mlajša tudi če je hči vedno teži, ker hoče prevzeti vlogo glavne...

Ena prijateljica vzrediteljica, je mogla dati hči stran, ker se je vedno tepla z mamo za prevzem mesta šefa krdela...GG

 


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 19 Oktober 2007, 14:50:06
GG, to se pa pri nas nimajo kaj kregat - če bom pa jaz alfa samica :P  :P :P

...sledi svojim sanjam


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #287 : 19 Oktober 2007, 14:56:34
Pa sta kaj v sorodu ali čisti tujki? :) A sta že od malega skupaj?

Sta od istega vzreditelja samo da tastarejša psica ni bila vzrejena pri njemu...sta eno leto razlike. pa nista od malega skupaj  ::)

Samo sta si pe ful različne v karakterju...Iza taka mirna psička, ki se dela nevidno, če je ne ogovoriš. Nera pa je norc na kubik, ki bi samo norel in nič drugega  :D Seveda, če ni zadovoljna s pozdravom, pa skoči nate in ti pritisne enga slinstega  :D :D


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #288 : 19 Oktober 2007, 15:24:04
Jaz govorim o primerih vzrediteljev, ki imajo 5-10 psic.... in še več ;)

Glede sorodstva pri vseh živalih, je zadeva zelo jasna...takoj ko mladič zapusti "gnezdo", ni več mame, bratov in sester... to je res pri psih, kri konjih in tudi pri drugih... Ko mladič gre in če pride nazaj čez mesec dni, ga mama ne bi spoznala...tudi konj ko zapusti hlev in pride čez čas nazaj.. nima več isti vonj in ga ostali težko sprejmejo nazaj!

Vse je vezan na vonj...mama spozna svojega mladiča na vonj...ko izgubi tisti edinstveni vonj ni več njen mladič! GG

     



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 19 Oktober 2007, 15:32:09
GG, a bote imel s Paxom tud mladičke?

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #290 : 19 Oktober 2007, 15:38:32
Naprej kolki, pol pa izpiti, pa razstave, pa vzrejno dovoljenje...pol pa taprave psice  ;) GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 19 Oktober 2007, 15:46:44
A bo kaj popusta za pesjanarje  :o  :P jaz sem se tudi odločila-najprej ograja okrog in okrog hiše, za še večji bivalni prostor (to v vsakem primeru), potem pa če bo zdrava, lepa, dobrega karakterja + vse kar je treba si pa full želim imeti eno leglo :) aja, pa oči mora najprej v penzijo, da bo varuška, če jaz ne bom imela dopusta :)

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #292 : 19 Oktober 2007, 15:47:58
Boš tut kolke slikala in naredila vzrejni pregled ali misliš imeti mladičke brez rodovnika? GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 19 Oktober 2007, 15:53:11
Nikakor ne brez rodovnika. Zato sem si tudi kupila (vsaj po priporočilih) dobro psičko z rodovnikom. Pri treh mesecih sem jo že dala na "tehnični pregled" :) in moj vet. pravi, da je zdrava. Za kolke bomo pa videli pri enem letu, ane. A veš, da zdaj hodimo v šolo h Juretu in da je moja najmlajša in najbolj poslušna kužica :) saj, ne da bi se hvalla  ::) ampak, če pa Jure tko pravi

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 19 Oktober 2007, 16:00:20
GG mislim, da se preveč zavedam problemov in napak, ki so jih povzročili meni tako ljubi pasmi, da bi si drznila imeti mladičke brez rodovnika, samo vprašanje pa je, če ne bom potem v zahvalo temu lahko kar vse komplet obdržala. Glede na to, da imajo že za vsakim vogalom t.i. nemškega ovčarja (samo, da je brez rodovnika) ali pa celo rodovniške no, ki imajo pa pač mladičke brez rodovnika, ne vem koliko je še kaj povpraševanja po kvalitetnem, rodovniškem no-ju. Tudi če pogledaš razne psarne, ki prodajajo pol leta stare ali pa še starejše "mladiče" ti je kmalu vse jasno.

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #295 : 19 Oktober 2007, 19:23:44
Čestitke za malo šolo  :)...

Če imaš kvaliteto na vrhu pri vseh pasmah ni problem prodati mladiče... Lastnik od psarne od Paxa ima že par legel rezerviranih za naprej.. ampak to je rezultat ogromno, sreča in vztrajnost  ;) GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #296 : 19 Oktober 2007, 19:38:06
Na kakšni podlagi pa ti izbiraš samčke za svoje psičke? Kakšni so kriteriji? Kaj vse morjo met?

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 19 Oktober 2007, 22:13:17
...kako sem utrujena-še dobro, da gremo med sprehodom še na kakšno hitro kavico, da si lahko takole malo odpočijem




Ko sem pridna in lepo ubogam, pa dobim kakšen slasten priboljšek...mmmmmnjam




ker pa priboljškov ni nikoli dovolj, mi jih moja šefica prinese kar polno skledo :)


...sledi svojim sanjam


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #298 : 20 Oktober 2007, 10:58:07
Mi mamo tud nemškega ovčarja Kana star pa je pet let. :)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 20 Oktober 2007, 11:08:10
Jaz imam pa 2 ;) :P V tej temi so večina nalepljene slikce od Dina, Snoopya imam pa v avatarju ;) Nalep kakšne slikce od Kana, da bomo videli kakšen je, pa da tema ne zamre.

...sledi svojim sanjam