Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1465943

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #30 : 15 Oktober 2005, 10:06:41
Kako lepe slikce od Fidija! Še posebej tista kjer sta zraven Chaya in Rina! :) :-*

Jaz sem pa na novo malo poslikala Tara. Od začetka do konca oktobra se bodo slikce zbirale tukaj. ;)


Lp, Maša



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #31 : 15 Oktober 2005, 11:53:46
No ella, lepo da vedo kaj vas morajo najprej naučiti :)

In to je čista resnica... ko ti enkrat uspe da pes vso svojo pozornost posveča tebi... takrat si na konju po domače povedano ... takrat ga lahko naučiš česar koli si zaželiš ...

Kako pa drugače tvoja psička? Kako se obnaša do ostalih kužkov? Je bolj delovne linije ali razstavne?
Zanima me pa tudi kako ste jo spravili v Slovenijo... ste jo uvozili sami ali preko nekoga? Če ste preko posrednika me zanima katerega.

LP, Črt

P.s.: UPS, saj nikjer ne piše da ni slovenskega izvora ;D  Ali sem pač na slepo uganil?



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #32 : 15 Oktober 2005, 17:58:21
Upam res, da bom kmalu dovolj zanimiva, da mi bo naklonila malo pozornosti.  ;D ;D ;D

Do ostalih kužkovv se obnaša v redu, včasih je morda preveč gorba, ampak se je zadnjič v pasji šoli ful lepo igrala z enim brenijem. Je bolj delovne linije.  ;)

Hm, ni smo jo spravili v Slovenijo, ker je kupljena v Mariboru.

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #33 : 26 Oktober 2005, 19:35:34
Evo še ena Fidijeva fotka.Samo kako se učasih na travniku lepo postavi,prav tista prava "ovčarska poza" :o :).

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #34 : 26 Oktober 2005, 19:44:11
Me spominja na Ponchota Ronchota v mladih letih ..
Ron se pa še zdaj rad "postavlja "  ;D



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #35 : 30 Oktober 2005, 12:38:26
No, da bo med pesjanar.si srečanjem na forumu padel vsaj en prispevek bom pa prilepila nekaj novih Tarovih slikic! ;D ;D ;D ;)



Takole od daleč opazujem konja in koze ... takole poziram v jesenskih barvah ... tako izgleda vsakodnevno norenje ... tako pa bujenje Šekija. :P

Več slik pa v albumu. :)

Lp, Maša



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #36 : 31 Oktober 2005, 09:51:15
Mašy... super slikice ... je pa res lepotec tale vaš Taro.

Pa vedno mu jeziček ven binglja :D

LP, Črt



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #37 : 31 Oktober 2005, 09:59:37
Mašy... super slikice ... je pa res lepotec tale vaš Taro.

Pa vedno mu jeziček ven binglja :D

Ja, res je lep! Še meni je zelo všeč, čeprav mi niso ovčarji ne vem kako fletni. :)
Jeziček pa ven biglja od utrujenosti... :P ;) Če ni vsaj malo utrujen in začnem fotkat nobena slika ne uspe, ker ne miruje! ;D

Lp, Maša



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #38 : 31 Oktober 2005, 16:49:26
Ful je lep Taro.  ;)

http://spela.moj-album.com/album/898922/
to je pa Eta..sicer 3 mesece nazaj... :-\ ::)

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 31 Oktober 2005, 20:55:27
taro je res en lepotec ;D
me pazanima ali je kaj narobe,ker ima fido proti koncu jezika črno piko ???
Lp,Ana



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 31 Oktober 2005, 23:03:12
Taro je res lep ja ..
Nasploh mam respect pred NOji, sem se Fidija ful bala ucasih.. resno .. :P pa tut tko, do drugih nc kej ne coham pa to.. edin npr Fidota ko ga vidm ..
Drugac mi je pa Tar ful lep ;) Pa fido isto..
Glede pike .. Nekje sme slisala da naj bi imeli to tudi newfi .. Kao pigment .. ?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #41 : 01 November 2005, 12:37:31
Tudi pri moji babici je imel prejšni NO črno piko na jeziku ... ne upam pa si trditi ali je imel rodovnik ali ne ... je pa res da edina pasma ki jo poznam ki ima to zapisano v standardu je novofundlanec ... tako da kaj ga veš kateri prednik je bil njufi... ali pa je čisto slučajno tako naletelo :)

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #42 : 01 November 2005, 16:07:20
Jaz tudi poznam NO-ja, ki ima črno piko na jeziku. Tako, s premerom kakšna 2 cm. Je pa rodovniški tist pes. ;)

lp, rina

Los je car!


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #43 : 01 November 2005, 19:48:10
Trigi, ekstra zate: klik ;)

Jaz sem tudi že videla NO-ja s črno piko na jeziku, pa je bil tudi rodovniški, tako da ni nič narobe, če mene vprašaš! :)

Lp, Maša



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #44 : 02 November 2005, 08:11:35
;D Mašy ... kolk se ti da

Hvala za slikico... moram pa priznat da bolše zgleda če mu ven visi jeziček :) Zgleda tak ... dobrovoljček :)

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #45 : 02 November 2005, 08:55:14
odlična slika. Ja res boljše zgleda, če ma jezik ven...kot da se smeje! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

pl

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #46 : 02 November 2005, 09:05:19
;D Mašy ... kolk se ti da

Uf, ja ... itak, da se mi da. Za PeSjanarje vse. ;D ;)

Ja, res zgleda lepši če ima jeziček ven. Pa saj vsak kuža lepši zgleda z jezičkom. :P ;D

Lp, Maša



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 03 November 2005, 16:32:27
sem se že vstrašila da je kaj narobe če ima piko...saj jo bom probala slikat in bom dala sliko..sem najprej mislila da je dlaka pa hočm dat dol pa vidm da ni to to..

hmm..da bi bil njegov prednik njufi pa ne verjamem ;)
Lp,Ana



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #48 : 03 November 2005, 18:18:56
Črt še 2x sem prebrala standard in se ozmerjala da sem blesava, ker tega še nisem vedla (se mam za precej dobrga poznavalca njufi standarda), da njufom piše v standardu da morjo met črno piko na jeziku. V njufi temmi na prvi starni je standard. A mi lahko citat podaš prosim?

Pri mojih sosedih imajo prikupno mešanko (za moje pojme) z NO. Se bom potrudla s kakšno sliko, da vam jo malo predstavim. Stara je pa okrog 8, 9 mesecev že zdaj.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #49 : 03 December 2005, 14:10:13
No, tale tema je pa malo zaspančkala. Zato vam prilagam slikico velikega Tara in malega (res čisto malega) snežačka. ;D :) Večji snežak bo pa ko bo več snega, sedaj ga namreč skoraj več ni in ima Taro namesto zimskih radosti, spet jesenske travnate norosti. :P

Lp, Maša



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #50 : 03 December 2005, 14:24:31
hehehehehe ... jaz mam pa veliko snega pa sem poskusla nardit snežaka ampak mi Indi vse sproti pokvari ... tak da dvomim da mi bo kdaj uspelo .. hihi ;D :D



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #51 : 03 Februar 2006, 19:58:51
No, tema je malo zaspala, zato naj povem, da je imela naša Eta včeraj svoj prvi rojstni dan! :P Joj kako čas leti... :o

Vse najboljše Eta!

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 03 Februar 2006, 19:59:50
vse najbolše eta  :-*

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #53 : 04 Februar 2006, 11:31:14
Uf, res gre hitro čas. Že kar 1 leto ima! Hudo. Vse najboljše in še mnogo let! :-* :-*

Lp, Maša



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #54 : 07 Februar 2006, 13:53:49
Nekaj novih Fidotovih slik(se merka pri nas do četrtka)  ;)








Takole se nastavi za čohanje... 8)

Več slik pa v AlBuMu

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #55 : 08 Februar 2006, 14:50:41
Kdaj je pa pri nas "lepši"... Z jezičkom ali brez :D
http://ronchy.moj-album.com/slike/252357/EJI8R_ahLN3oqtix.v.jpg
http://ronchy.moj-album.com/slike/252357/A30ZjEAFiGed35_L.v.jpg

sliki zaradi hitrejšega nalaganja strani spremenjeni v povezavi; zoe



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #56 : 10 Februar 2006, 20:01:28
Rinchy, lepe slikce! :)
Kana, meni izgleda lepši z jezičkom. Kot vsak pes - tako zgleda da se smeji. ;D

No, jaz pa prinašam kaj drugega kot nekaj novejših slikic. Pri Taru je še vedno snegec in pesjan uživa kolikor se da - sploh rad se valja po snegu. Evo, ena za pokušino:


Več pa si jih lahko ogledate TuKaJ.

Aja, v sredo sva se s Tarom odpravila na sprehod s prijateljem Donom. In ko smo se že izmučeni vračali proti domu srečamo enega človeka z dvema hčerkama, ki nam je rekel, da moramo dati psoma nagobčnike, ker lahko napadeta kakšnega otroka. Mislim halo. A tako Tar kot Don sta le lepo gledala, hodila ob nogi in se niti nista zmenila za dekleti. Jaz pa si le mislim da naj da stric sebi nagobčnik, da ne bo stresal takih komentarjev. Pa saj ne rabijo vsi psi nagobčnikov, kot da so vsi napadalni... Sicer pa zakaj bi dve najstnici sprehajali dva psa po ulici če bi bila napadalna do otrok. :-\ Ok, nima veze. Po eni strani sem se tudi nasmehnila temu komentarju, a bila rahlo razočarana da imajo nekateri o psih mnenje da so napadalni do otrok že ko psa samo vidijo na daleč in ta sploh ne kaže nikakršnega znaka agresije - ravno obratno.

Lp, Maša




S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #57 : 11 Februar 2006, 20:27:33
Hei ful mate lepe NO in odlično slikate  :o ! Mene zanima če morajo imeti policijski psi rodovnike ? To me zanima še posebej zato, ker se spomnim par let nazaj da je bil ustreljen policijski NO med hrvaško in slovensko mejo... bil je novopečeni oči in celo policija je vzela k sebi enega od mladičev(samčka), ki pa ga je ne vem iz kakšnega razloga dobil prijatelj od mojega očija . Mladiča se spominjam, bil je zelo lep in živahen . Tako da smo tega mladička skoraj kupili od prijatelja  :D ;D . Neki sem očija spraševal o tem psu pa je reku da se ne spomni dobro in ve le to da ga policija ni mogla uporabljat zaradi enih papirjev ali česarkoli...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 24 Februar 2006, 05:07:24
Berg Bricberg





Jaso Podkopski


Iz leve proti desni:Marko von den Rotten Mater,Prinz ter skrajno desni kosmatinc Čopi Slo Land(jaz sem pa s črnim labradorjem ;)  )


Katarina Črny Timotey
http://www.moj-album.com/slike/52692/UNmhG1nkTEPAfjgc.jpg


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ursy4ever

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 11 Marec 2006, 10:38:17
ej, S1b kaj un kuža ni bil čistokrven?? meni se zdi da mora bit čistokrven :( čeprav ne vem kaj je narobe če ni čistokrven...
LP:ursy

to je moj kuža!!