Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468861

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #420 : 30 Oktober 2007, 08:52:17
Zato, ker pri nobeni pasmi do sedaj ni bila videna takšna škoda, ki je bila narejena. Iz nobenega hitrega, agilnega, za delo zainteresiranega psa niso naredili večje spake kot iz nemškega ovčarja. Zato!
Nimam nič proti Pax-u niti proti tvojima2. Vsi so mi lepi, ampak samo lepi kot vsak pes pa nič več!
Zakaj se pa potem določeni ljudje upajo trditi stvari, kot jih je pisala GG ? Da delovni pes ne more biti družinski pes, da zakaj ne sprejmemo, da NO ni več delovna pasma in podobno. vse to je zelo žalostno in pomilovanja vredno!
NO-ji so najbolj razširjeni- tako nerodovniški, kot rodovniški po celi Sloveniji in bolj ko je ena pasma popularna slabši je njihov karakter, izgled pa se prilagaja trendom !
In jaz ne kritiziram nobenega od psov, pač pa ljudi , ki so bili tako neumni, da so iz krasne pasme ustvarili ponekod že invalide.
Ne govorim, da so vaši psi invalidi - sploh ne, več kot očitno je, da so krasni in kar precej učljivi spremljevalci, ampak to kar so bili nekoč, pa nikoli več ne bodo in tudi NISO!
a tudi nihče ne govori, čigavi psi so lepi, najlepši, normalno je za vsakega najlepši njegov pes in nevem ZAKAJ NA TEM FORUMU VSI TAKOJ ODREAGIRATE KOT DA SE IZVAJA ATENTAT!!!???
Jaz konkretno pa poznam več ZP-jev, ki so imeli kljub morda prezgodnji smrti bolj normalno življenje - kot pa NOji tistih HUDIH razstavljalcev.
Pa pika pa amen pa konec!



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #421 : 30 Oktober 2007, 08:56:22
Dina zarad tega se pa ne sekiraj preveč. vedno se bo našel kdo, ki bo ti skritiziral pasmo do konca. Pa še to, ko se je ravno govorilo o linijah, tega je več, to je problem v večih pasmah in ne samo pri NO-jih.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 30 Oktober 2007, 08:59:32
Ni vse v tem, kaj naredijo vzreditelji, tudi sam lahko svojemu psu zelo škodiš. Če imajo vsi predniki slikane kolke in imajo normalno displazijo, tvoj pes pa ima na tem področju probleme, ki kot kaže niso dedni-kdo je kriv?

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #423 : 30 Oktober 2007, 09:15:14
IgiS gledala sem tvoj film nekaj sekund...in me je samo groza...ko sem delala obrambo z mojim Lexom mi takrat ni bil všeč...ne maram agresivih, napadaljivih, neprevidljivih psov... meni so pač všeč družinski psi tudi če so NO... Naš Lex (nisem naredila I do konca zaradi obrambe), naša Rea ima I...Pax bo pa tudi izšolan ampak samo do I... ker več je zame že preveč...

Tiste pse ki jih želite vi so za policijo in za specilalce ne za "normalne" lastnike... Moj mož je imel delovnega (imel je III.) in razstavnega psa...v 80.h je bil 5 v celi Jugi... ampak ga je moral vedno imeti na očeh...ko je srečal enega strička ki je imel klobuk in ga je hotel pozdraviti in dvigniti klobuk mu je pes že visel na trebuhu...to je bil zanj znak markeja za napad...takšne NO jaz ne rabim v neposredni bližini moje družine, če bi pa bila v vojski pa mogoče...In še to IgiS..ali si že kdaj videl v živo policijske NO, ki so šolani za iskanje mamil ... imam rajše da je moj na vrtu kot razstavni pes...kot takšen ugobi "džanki" GG


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #424 : 30 Oktober 2007, 09:20:55
IgiS gledala sem tvoj film nekaj sekund...in me je samo groza...ko sem delala obrambo z mojim Lexom mi takrat ni bil všeč...ne maram agresivih, napadaljivih, neprevidljivih psov... meni so pač všeč družinski psi tudi če so NO... Naš Lex (nisem naredila I do konca zaradi obrambe), naša Rea ima I...Pax bo pa tudi izšolan ampak samo do I... ker več je zame že preveč...

Tiste pse ki jih želite vi so za policijo in za specilalce ne za "normalne" lastnike... Moj mož je imel delovnega (imel je III.) in razstavnega psa...v 80.h je bil 5 v celi Jugi... ampak ga je moral vedno imeti na očeh...ko je srečal enega strička ki je imel klobuk in ga je hotel pozdraviti in dvigniti klobuk mu je pes že visel na trebuhu...to je bil zanj znak markeja za napad...takšne NO jaz ne rabim v neposredni bližini moje družine, če bi pa bila v vojski pa mogoče...In še to IgiS..ali si že kdaj videl v živo policijske NO, ki so šolani za iskanje mamil ... imam rajše da je moj na vrtu kot razstavni pes...kot takšen ugobi "džanki" GG

 :D :D Pa ja ne da misliš, da pse naučijo iskat mamila tako, da jih drogirajo?? :D :D ::)

Drugače pa pri meni ni debate meni so tudi lepši delavci :P Najbolj črni in sivi, od simi Ajša in Bajka bi mi bili kar ok :P Vsekakor pa tudi če so klasično obarvani čim večji črn "plašč" :-* Mislim, da je simi imela enega takega fanta v leglu, če se prav spomnim je sky na .com enkrat prilepil njegovo sliko, mmmmm :-*

Lp nina



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 30 Oktober 2007, 09:22:44
GG, menda smo osamljeni primerki, katerim je všeč NO razstavne linije ???

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #426 : 30 Oktober 2007, 09:27:31
Ninci..kako pa misliš da šolajo iskalce mamil...govorila sem s švicasko enoto na meji in tudi na letališči v Zurichu...da pes najbolj išče mora biti "in need"  :'( GG


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #427 : 30 Oktober 2007, 09:38:18
IgiS gledala sem tvoj film nekaj sekund...in me je samo groza...ko sem delala obrambo z mojim Lexom mi takrat ni bil všeč...ne maram agresivih, napadaljivih, neprevidljivih psov... meni so pač všeč družinski psi tudi če so NO... Naš Lex (nisem naredila I do konca zaradi obrambe), naša Rea ima I...Pax bo pa tudi izšolan ampak samo do I... ker več je zame že preveč...

Tiste pse ki jih želite vi so za policijo in za specilalce ne za "normalne" lastnike... Moj mož je imel delovnega (imel je III.) in razstavnega psa...v 80.h je bil 5 v celi Jugi... ampak ga je moral vedno imeti na očeh...ko je srečal enega strička ki je imel klobuk in ga je hotel pozdraviti in dvigniti klobuk mu je pes že visel na trebuhu...to je bil zanj znak markeja za napad...takšne NO jaz ne rabim v neposredni bližini moje družine, če bi pa bila v vojski pa mogoče...In še to IgiS..ali si že kdaj videl v živo policijske NO, ki so šolani za iskanje mamil ... imam rajše da je moj na vrtu kot razstavni pes...kot takšen ugobi "džanki" GG

Ti naj bi se ukvarjala z vzrejo?  :o  Tako zgrešenih pojmov pa že dolgo, dolgo, dolgo nisem zasledila.

Agresiven, napadalen in nepredvidljiv pes nima na obrambi kaj delat, ker če živcev ni, ni niti obrambe. Kakšna je pa razlika med šolanjem enke ali trojke?

Šolanja vašega psa raje ne bom komentirala, ker ne vem kje in kako ste delali... Policijski psi za iskanje mamil - džankiji? Daj mi potem povej kako šolajo tiste, za iskanje minsko-eksplozivnih sredstev - jih "futrajo" z eksplozivom?  >:D

Ma saj ni čudno, da je pasma taka, kakršna je. GG, po mojem mnenju bi se ljudje s tvojim načinom razmišljanja morali v širokem loku ogniti vzreji katerekoli delovne pasme.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #428 : 30 Oktober 2007, 09:43:40
Urška, torej so se švicarski cariniki hecali težko verjamem... ;) , ker niso res za hec...

AH!...Torej Simi vzreja delovne NO...torej sedaj razumem zakaj je debata šla v to smer...vsi vzreditelji morajo najti svojo tržno nišo  ;) ..

No in če ti Urška imaš Rotija, je tudi vse razumljivo  ;D ..Zgolj v vednost se ne ukvarjam z vzrejo NO temveč škotških ovčarjev.... jaz imam rada miroljubne pasme.. ne killerje!! GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #429 : 30 Oktober 2007, 09:45:28
In Urška še to... I lahko naredi skoraj vsak NO...če je več ali manj dojemljiv...III je pa že višja stopnja delovenga driva... to je kakor osnovan šola in univerza... nismo vsi unvi. dipl..ali   :D ???


roberd

  • Gost
Odgovori #430 : 30 Oktober 2007, 09:47:20
GG, zdaj, po ponovnem branju, dopuščam možnost, da sem v tvojih izjavah prebral več, kakor pa si napisala. Tema je za nas zaljubljence v pasmo pač tudi nekoliko emocionalna, tako da ni lahko ostati objektiven. To je moj prvi zagovor. Drugega pa mi ponujaš sama z izjavami, kot je tale:

Če ima pes zdrave kolke je zame stava ok...

Nisem vzreditelj, a vem, da starša s še tako zdravimi kolki ne moreta biti zagotovilo za kvalitetne potomce. Celo če se omejimo zgolj na kolke. Če so moje informacije pravilne, celotna današnja zahodno nemška razstavna linija izhaja iz nič več kot treh samcev (Mutz von der Pelztierfarm, Canto von der Wienerau, Quanto von der Wienerau). Znotraj tako ozko omejenih genskih resursov bo nujno prihajalo do napak, tudi ob zelo premišljenem in strokovno utemeljenem selekcijskem kombiniranju. Slikanje kolkov kot tako problema ne rešuje. Kolke moramo pravzaprav slikati ravno in zgolj zaradi tega, ker vzreditelji svojega dela ne opravljajo dobro.

Kar zadeva sam razcep na razstavno in delovno linijo, je do nje prišlo v povojni Zahodni Nemčiji, medtem ko so vzhodno nemške in češko-slovaške linije nemških ovčarjev do danes ostale to, kar je nemški ovčar od vselej bil: delovna pasma, nemara najbolj vsestranska med njimi. Čeprav je nemški ovčar povsem sposoben opravljati tudi funkcijo hišnega ljubimca, njegove zmožnosti pa tudi njegove potrebe presegajo zmožnosti in potrebe povprečnega lastnika. Namesto, da vzreja pasmo prilagaja povprečnemu lastniku, naj si povprečni lastnik raje omisli kako drugo pasmo. Izbira je pestra. Drugo pasmo pa naj si raje omisli tudi vzreditelj, ki ni sposoben ali pripravljen producirati psov, ki so sposobni upravičiti svoje ime.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #431 : 30 Oktober 2007, 09:52:06
No in če ti Urška imaš Rotija, je tudi vse razumljivo  ;D ..Zgolj v vednost se ne ukvarjam z vzrejo NO temveč škotških ovčarjev.... jaz imam rada miroljubne pasme.. ne killerje!! GG

Ja, saj priznam, mi našega vsak dan v vrtec peljemo, da se naje. Pa ful je problem, kadar gre z mano v mesto. Prstek tukaj, prstek tam, potem pa večerja ostaja.   :-X

GG, rasizem (kakršenkoli) ne sodi med človeške vrline.

O delu pa s tabo nima smisla debatirati, ker nimaš razčiščenih niti najbolj osnovnih pojmov.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #432 : 30 Oktober 2007, 09:53:02
Dina, GG nihče se ne spravlja na vaše pse, sta mi prav simpatična, vendar pa na žalost je pri NO, pa buldogih ..... lepo vidno v kake ekstreme smo ljudje sposobni iti zaradi nekih lepotnih idealov.. In tko k je Kajcyka rekla, se ne delijo samo NO na delovno in lepotno linijo, se tudi pri moji pasmi ::) in to je prva napaka ki jo ljudje naredimo pasmi.

Psi iskalci mamil niso nobeni "ubogi" džankiji, ker v tem primeru ne bi mogli dolgo opravlajti svojega dela, moj kolega je imel psa streniranega po policijskem režimu , pa ni nikdar in nikoli napadel kakega človeka ker je un roko dvigni v pozdrav, je čisto lepo ločil zgleda "delo" od sprehoda. Osebno mislim da je nekje pri vas GG prišlo do kratkega stika v vzgoji ;)
Tudi NO on katerem sem jaz gor rasla in ga je moj stric treniral po nasvetih ki jih je moj oče prinesel iz vojske, ni nikdar nikogar napadel če je le ta samo roko dvignil v pozdrav, bi se pa to spremenilo v primeru napada na katerega od nas. Nekoč se je nek lokalni pijanček neki spravil mahat z rokami in dret name, ja pes je reagiral vendar je takoj ko sem rekla sedi, se je pes usedel tesno poleg mene in nadzoroval situacijo, pa sem bila takrat 6 let stara mula, jaz pa sem mirno poklicala strica da je uredil situacijo. Pa še to pes ni skočil v njega ampak se je postavil v obrambno držo pred mano.

In ja če najdem takega NO še kdaj ima pri meni še v istem momentu zagotovljen dom ;)

Dina včasih ima veliko poleg tudi sreča ;), za opisan primer psa od kolega mojega očeta, ti lahko povem da je bil pes do 1 leta nošen po stopnicah, njegovi predniki pa naj bi imeli kolke bp.

Urška zdaj vem zakaj je bil Pax v celju tako cartav in zadovoljen, najbrž je prej enga obiskovalca pomalical :D Ok naslednjič v vajino bližino samo s kilskim zrezkom :D ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 30 Oktober 2007, 10:00:05
Ja, potem zgleda, da sem jaz imela srečo pri starejšem psu, da še ni čist pokriplan in to, da sem ga pazila, ko je bil mlad in ga pazim zdaj, ko je star (da se preveč ne napreza) ni imelo nobenega pomena...pa še nekaj, moj pes je normalno funkcioniral, preskakoval ovire, tekel, skakal...ni bil kot kakšen penzionist doma na kavču :P sreča pač?

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #434 : 30 Oktober 2007, 10:33:49
Urška,oprosti,sem si sposodil tole slikico Ajšinega "mladička".  ;)

To je zame pojem NOja.Moram reči,da je Ajša imela v leglu kar nekaj čudovitih primerkov.Sploh tale in dve njegovi sestri sta mi bili fantastični.



Simi ne vzreja delovnih NOjev,torej gotovo ne išče tržne niše,poleg tega to niti nima veze,ker nismo tule simin fan club,ker jo nekateri poznamo zgolj na videz.
Tržno nišo so žal iskali vzreditelji,ki so na podlagi le te ustvarili psa,kakršnega pač so.

Pa še nekaj me zanima-če že sledimo vašim zablojenim predstavam,da so delovni nemci pač killerji   ::) ,ali je bilo treba,da so ustvarili po vaše mirnega,prijaznega,....psa,mu uničiti hrbtno linijo,kolke,kote in narediti funkcionalnega invalida?
Kakšeno povezavo ima karakter z tem videzom?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #435 : 30 Oktober 2007, 12:01:25
Ninci..kako pa misliš da šolajo iskalce mamil...govorila sem s švicasko enoto na meji in tudi na letališči v Zurichu...da pes najbolj išče mora biti "in need"  :'( GG
Boga je prihodnost NO če sloni na vzrediteljih s takim znanjem, kot ga imaš ti  >:(
Vsi psi, ki iščejo drogo so "in need" sam ne po drogi, ampak po želji, da odkrirejo drogo, ker takrat dobijo ali žogico (igra) ali hrano.
Zakaj misliš, da so labradorci dobri za odkrivanje drog ??? zato, ker so POŽREŠNI, pa ne da jim paše droga, paše in pasja hrana  ;D ;D ;D ;D
Po tvoji logiki dajo psem za iskanje izpod ruševin najprej jesti prešvicana in razpadajoča trupla da jih pol lažje najdejo  :o ;D ;D ;D ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #436 : 30 Oktober 2007, 12:11:47
GoldenGirl kdorkoli ti je rekel, da pse za iskanje drog zadrogirajo da imajo potem željo po iskanju te je po domače povedano fajn nategnil ::) In najbrž se švicarski carini še vedno smejijo tej "potegavščini" :D Psov ne zadevajo, ker kot so omenili pred mano bi bili potem totalno nesposobni za kakršnokoli delo. Tako kot psov, ki jih šolamo za reševalce ne futramo z človeškim mesom, da bi bili potem sposobni iskat izgubljene, ponesrečene, mrtve, zasute v ruševinah itd. ... ali pa sta mogoče mojidve za to tako navdušeni nad iskanjem, ker vesta da bosta potem najdbo lahko pojedli :o ;D

Kar se tiče šolanja obrambe mislim, da so tisti, ki se s tem ukvarjajo (Igis, Urška, deteljica...) že 100x ponovili, da če z psom ne delaš obrambe resno je brez veze da jo delaš. In obrambo moraš delat do konca in ne nehat nekje na sredi, ker ti potem pes ni več všeč, ali način dela, ali ker si si premislil ali ker.... s tem narediš več dreka kot koristi.
Pri škotih recimo ti je pomembno, da ima pes pašni nagon, ja zakaj hudiča če ga potem za pašo ne uporabljaš? In v drugem primeru ti NO-ji z nagonom niso všeč ??? Dve pasmi, ki sta služili nekoč istim namenom pa imaš za njiju popolnoma drugačna merila. NO je za na razstave, če kaj dela postane killer, škot je pa za ovce past in ker dela je soft?

Lp nina







simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #437 : 30 Oktober 2007, 13:02:36


AH!...Torej Simi vzreja delovne NO...torej sedaj razumem zakaj je debata šla v to smer...vsi vzreditelji morajo najti svojo tržno nišo  ;) ..



SIMI NE VZREJA, SIMI JE IMELA ENO LEGLO!!!!!


G.G. Res bi te še enkrat vprašala od kje ti ideje o tem, da so potem delovni psi, ki gredo če z obrambo agresivni.


A se lahko za nazaj javim in grem v zapor, ker sem psico, ki je bila tako na šolski obrambi, kot je bila šolana da grize obleko, zaprla skupaj z sedmimi mladiči in z majhnimi otroci straimi do 5 let skupaj v pesjak in jih pustila do so se igrali.



http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #438 : 30 Oktober 2007, 14:15:19
Naj povem, zakaj se vtikam v eno pasmo in jo kritiziram. Zato, ker smo pri nas nekoč imeli nemške ovčarje in delali z njimi takrat, ko je bilo to še nekaj zelo nenavadnega. In ker vem kakšni so bili  psi takrat in kakšni so danes. Po izgledu in karakterju. In mi je danes zares hudo, ko vidim kriplaste pse na razstavah. Komur ni všeč nemec z nagoni, naj si omisli mopsa ali šicuja, nemškega ovčarja pa naj si kupi plišastega in si ga da na kavč.
Drogiranje psov za iskanje mamil je slaba šala. Razen če je zate zasvojenost z igro zadrogiranost (pes išče igračo, ki diši po drogi). Sicer nisem ravno navdušena za šolanje obrambe, ampak trditev, da so tako šolani psi nevarni ali celo kilerji je pa smešna.(ker se moje izkušnje s šolanjem obrambe začnejo in nehajo pri zlati prinašalki, izšolani samo po takratnem B (sedanemC) ne bom več pametovala. Je pa tista kuzlica čisto solidno delala, čeprav je bila resnici na ljubo videti smešna. In je ni njeno predznanje nič motilo pri nadaljnem šolanju za reševalko)
Pa še to. Pes ni narejen samo iz kolkov. Tisto, kar nemce zares pohabi je ponavadi hrbtenica.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #439 : 30 Oktober 2007, 15:02:00
Končno zanimiva debata...ampak vsi samo govorite od svojega psa, od psa od strica, od psov na razstavah, od svoje edine psice, od svojega edinega legla.. Pojdite malo po svetu in se malo izobražujete pri takih ki so imela po 20-30 legel in enih 20-30 vzrejnih psov...boste opazilii razliko...

Ninci če pa res verjameš, da se specialci za iskanje droge igrajo z žogicami...je pa res lepo... Koliko takšnih psov si sploh videla v živo..kako se obnašajo ???

Meni je bila ful zanimiva ena TV odaja o prijazosti šlužbenih NO... dogajalo se je v enem vretcu... policist in NO... in novinar ki naklada o "neoporečnosti" teh šolanih psov..pes lepo sedi poleg svojega vodnika..novinar ga želi pobožati pes pa skoči in mu odgrizne pol obraza... zanimiva izkušnja...za novinarja...pol so mu razlozili da te šolane pse ne smeš gledat v oči in ne smeš nikoli jim kljubovati... novinar bi se moral prikloniti, da bi ga lahko pobožal... in to je bil vrhunsko šola NO! Uživajte še naprej ...in naj vsak obdrži svoje iluzije !GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #440 : 30 Oktober 2007, 15:07:47
In glede mojih škotov...rada preiskusim z njim pašni nagon, ker je bilo dokazano, da  imajo psi z močim nagonom na ovce tudi bolj stabilen karakter brez znakov plašnosti in nervoze. 

In plašen karakter in neprimeren temperamant je pri škotih največji problem...zaradi tega so izgubili del svoje popularnosti!

In še enkrat..nimam nobene želje/ambicije vzrejati NO...jaz sem namenoma zamenjala pasmo ...delovni ali razstavni NO NISO PASMA ZAME..in to ne zaradi kolkov in hrbtenice, ampak zaradi njihove "dominatnosti" in "grobosti"..To je stvar okusa... GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #441 : 30 Oktober 2007, 15:17:14
Citiraj
Končno zanimiva debata...ampak vsi samo govorite od svojega psa, od psa od strica, od psov na razstavah, od svoje edine psice, od svojega edinega legla.. Pojdite malo po svetu in se malo izobražujete pri takih ki so imela po 20-30 legel in enih 20-30 vzrejnih psov...boste opazilii razliko...

Večina ljudi,ki se je v to debato vključila v zadnjih dveh dneh je v kinologiji že dolga leta,večina ima ogromno izkušenj,večina je videla ogromno NOjev,se izobraževala,zanimala,.......definitivno nismo amaterji,ki smo se vključili z namenom,da bi samo kritizirali.
Saj vse,kar je bilo napisano o razstavnih NOjih,ni bilo naisano na pamet in izmišljeno.To so dejstva,ki so dobro sledljiva in popolnoma neoporečna.Ogromno je materiala o tej problematiki in ne morete nekateri odkrivati tople vode,če so celo v matični domovini si priznali,da je vse skupaj šlo predaleč in poskušajo sedaj nekoliko popravit vso stvar.

In veliko nas je tule,ki šolamo,ne ki smo šolali 15-20 let nazaj,ampak,ki neprekinjeno šolamo že 10,15,več let,za različne potrebe.Torej nam trditi,da so psi za odkrivanje mamil šolani tako,da so odvisni od mamil je smešno in skoraj neverjetno,da to na forum napiše odrasla oseba,ki se s psi ukvarja več kot samo sproti.
To je skoraj za mythbusters.
Poleg tega sem imel dobrega znanca,vodnika psa za iskanje narkotikov,ki ni nikoli omenjal kaj podobnega,je pa večkrat razložil princip učenja.
To,ko pišeš kakšni so ti psi.Kakšni pa so?Se tresejo?Jim oči švigajo sem in tja?So njihove mišice napete?
To ni abstinenčna kriza,ni turkey,to je tisti pravi drive,ko pes res želi delati.Verjamem pa,da takšne želje po delu nekateri še niste videli.
To pa ne pomeni,da ne obstaja.
Imam enega takega doma.Ni sicer NO,ampak ravno tako še nikoli ni bil na drogi."Edina droga je žoga."



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #442 : 30 Oktober 2007, 15:20:39
GG, ne boš verjela, ko sem gledala tisti posnetek, sem prej, preden je pes prijel novinarja za nos rekla da se bo zgodilo prav to. Sem že večkrat videla tako situacijo, ko se nekdo tako nerodno skloni nad psa. Moja davno preminula jazbečar mix je tako skoraj odgriznila nos babnici, ki se je sklonila nadnjo in nekaj piskala kako lušten kužek. Pa seveda ni bila nikoli šolana za obrambo. Celo moje sedanje psice, bi reagirale podobno. Ker pa so (razen ene) skrajno pacifistične, bi tvoj nos vseeno ostal cel. No pri tisti eni...No pes ni zgrabil novinarja zato ker bi bil šolan, to je povsem normalna pasja reakcija. Mogoče bi lahko rekli kvečjemu da je bil premalo šolan?

Ja videla sem v živo, kako se šola tiste "nesrečne" pse za iskanje droge in tudi malo poskusila. V bistvu ni veliko razlike od šolanja za iskanje utopljencev, mrtvakov...in od tiste oblike šolanja iskanja zasutih in pogrešanih pri katerih nagrada pride od vodnika in ne od markerja. Ali pa tistih za iskanje eksploziva (pa ne da misliš, da tiste pse futrajo z eksplozivom?). Uh pa še vse sorte so jih naučili iskati, kar je pač ravno takrat najbolj vroča tihotapska roba (celo piratske CDje recimo, ti so še manj okusni od eksploziva)


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #443 : 30 Oktober 2007, 15:29:38
Ninci če pa res verjameš, da se specialci za iskanje droge igrajo z žogicami...je pa res lepo... Koliko takšnih psov si sploh videla v živo..kako se obnašajo ???
...
j ...in naj vsak obdrži svoje iluzije !GG
Ojojoj, pa ali res mislis, da smo vsi mo ostali, ki pisemo na ta forum popolni neznalci?

Ma daj no, malo odpri oci, poskusi slisat tudi koga drugega in spoznala bos, da so poleg tebe nekateri vrhunski strokovnjaki, ki svoje delo res dobro obvladajo. In videla bos tudi tisto kar sedaj ne vidis. Polno pozitivno naravnanih ljudi, ki s svojimi sluzbenimi ali pa na pol sluzbenimi psi zivijo skupno lepo nezafiksano zivljenje.
Ali pa smo mogoce res zafiksani. Ja, zase ze lahko recem, da sem zafiksana s potrebo po zivljenju s psom.

Blumina



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #444 : 30 Oktober 2007, 15:34:54
Absolutno ne dvomim o vaši profesionalnosti... ampak po navadi vrhunski kinologi ne pišejo na "takšnih" forumih...  Kakšna je sploh povprečan starost članov foruma??? Poleg tega poznam prave kinologe..ki sicer niso nikoli agresivni in podcenjevalni ! GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #445 : 30 Oktober 2007, 15:45:21
Citiraj
Absolutno ne dvomim o vaši profesionalnosti... ampak po navadi vrhunski kinologi ne pišejo na "takšnih" forumih...  Kakšna je sploh povprečan starost članov foruma???

To je popolnoma nepomembno.Pomembno je,da v tej debati ni otrok,ki bi si nabijali poste.Mislim,da tudi nisi po nobenem postu mogla določit,da bi ga napisal kakšen otrok.

Tukaj imaš Lanabelo,ki se s kinologijo ukvarja +++ let,ki je izšolala več psov reševalcev in agilitašev,pa verjetno katero tudi,če ne vse v poslušnosti.Imaš Blumino,ki je vsaj od kar jo jaz poznam izšolala dve psici za reševalki,s tem,da je s sedanjo apsolutno eden najboljših teamov na tem področju in tudi inštruktorica šolanja reševalnih psov,imaš Simi,ki je inštruktor šolanja,z velikimi uspehi predvsem na socializaciji,imaš Urško,ki je zelo uspešna tekmovalka v klasiki,imaš IgiSa,ki se ravno tako uspešno ukvarja s šolanjem,imaš mene,ki sem do sedaj izšolal dva psa reševalca do najvišjih stopenj,moj tretji je pripravljen na izpite,poleg tega tekmujem tudi v poslušnosti in sem precej let vodil tečaje v društvu,imaš....te poznam,prepričan pa sem,da tudi ostali niso ravno nevedni otroci.

Tako da si lahko prepričana,da pišemo tehtno in z znanjem.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #446 : 30 Oktober 2007, 17:43:49
SKY! To je vse lepo in prav..samo ena stvar me bega...ne poznam nobenega sodnika ali pa vzreditelja, ki bi dajal tako v nič eno pasmo..po navadi sodniki nimajo destruktivne temveč konstuktivne kritike... TO me vedno presenti nočejo nikoli kritizirati pse drugih  ;)!

Sem članica tujih forumov in se debate nikoli ne prelevijo v takšno destruktivno debato... poleg tega je en princip...nobeden ne kritizira psa ali pasmo od ostalih...

Iz vašega pisanja zadnje dni je bilo razbrati samo to, da bi se mogla ukiniti vzreja razstavnh NO in ta pristop me zelo čudi s strani takšnih konologov in ljubiteljev psov, kot ste vi ! Takšen kinolog bi mogel strmet k tem da bi popravil napake, ki so jih naredili drugi..

Moja želja na priemer, je izboljšati temperament škotov, ki je zame njihova trenutna največja slabost! Uživajte naprej vsak s svojimi psi in prepičanji  ;D GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #447 : 30 Oktober 2007, 18:07:59
Citiraj
Sem članica tujih forumov in se debate nikoli ne prelevijo v takšno destruktivno debato... poleg tega je en princip...nobeden ne kritizira psa ali pasmo od ostalih...

Še enkrat,nihče ni kritiziral direktno nobenega od vaših psov,nadaljnje,veliko nas je,ki smo kritizirali linijo,ne pasme kot take in kar nekaj od teh nas je,ki nismo kritizirali pasme od ostalij,ampak svojo pasmo,ker tako Simi,kot IgiS in tudi sam,imamo NOje,torej lahko kritiziramo,ker je to upravičena kritika.

Kar se tiče sodnikov je spet druga zgodba in vprašanje je,zakaj se jih ni več postavilo v bran pasmi,ko so videli,da gredo stvari v ekstreme.

In ne,vsaj jaz si zagotovo ne želim prepovedi vzreje razstavnih NOjev,želim pa si,da bi se pasma vsaj približala temu,kar je nekoč bila.Predvsem zdrav pes,močne,pravilne telesne zgradbe,ki je lahko prenesel tudi največje napore.

Izboljšati pa ne mi,ne ti ne moremo nič.Lahko samo opozarjamo na napake,ki pa žal so.In upamo,da bodo vzreditelji v matični domovini to opazili,ker ko bodo oni zopet začeli delovati predvsem v dobro pasme,jim bo sledil tudi preostali svet.Ker,konec koncev,so NOji pasma,kjer se standardi še vedno postavljajo,prilagajajo,....v njihovi matični domovini Nemčiji.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #448 : 31 Oktober 2007, 07:13:43
Torej čakajmo na nove boljše čase... "be positive, think positive"... zame je naš Pax in Rea kar v redu, za nemene, ki jih imamo... šolanje, razstavljane in družinsko druženje... poleg tega meni preveč delovni, naspeedirani psi kot jih omeniš ti SKY, katerekoli pasme, mi niso bili nikoli pri srcu.. NO me osvoji s svojim prekrasnim kasom in gibanjem ... in trenutno vse tiste, ki smo jih imeli niso odstopali od tega.. Pax ima isti kas kot bi gledal Lipicanca z visokimi kodi in to mi je užitek in mi ni mar, če je bil včaš NO nek naspeediran delovni pes... meni je všeč takšen kot je sedaj! GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #449 : 31 Oktober 2007, 07:23:33
GG, ne boš verjela, ko sem gledala tisti posnetek, sem prej, preden je pes prijel novinarja za nos rekla da se bo zgodilo prav to. Sem že večkrat videla tako situacijo, ko se nekdo tako nerodno skloni nad psa.

By the way...Koliko takšnih "nerodnih" sodnikov sem že videla na razstavih da krilijo nad psom..takoj vidiš razliko tistega pravega ljubitelja, ki se skloni, da je na nivoju psa in tiste, ki se dejansko bojijo in delajo to od daleč nad psom...   ;D GG