Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1465916

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #60 : 11 Marec 2006, 10:44:15
Hei ful mate lepe NO in odlično slikate  :o ! Mene zanima če morajo imeti policijski psi rodovnike ? To me zanima še posebej zato, ker se spomnim par let nazaj da je bil ustreljen policijski NO med hrvaško in slovensko mejo... bil je novopečeni oči in celo policija je vzela k sebi enega od mladičev(samčka), ki pa ga je ne vem iz kakšnega razloga dobil prijatelj od mojega očija . Mladiča se spominjam, bil je zelo lep in živahen . Tako da smo tega mladička skoraj kupili od prijatelja  :D ;D . Neki sem očija spraševal o tem psu pa je reku da se ne spomni dobro in ve le to da ga policija ni mogla uporabljat zaradi enih papirjev ali česarkoli...
Jah po moje , da skoraj morajo biti rodovniški. Saj se le z pasmo lahko približno napove določene pozitivne in negativne lastnosti. Naš ron je biuši policajček pa je rodovniški takoda...



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #61 : 23 Marec 2006, 20:07:08
Hm ... kar se tiče tega jaz ne vem. Tarov oče je policijski pes, mami je pa tudi baje bivša policistka (ali ravno obratno), pa imata oba rodovnike (logično, če je Tar rodovniški). Pomojem morajo biti rodovniški, ampak ne trdim pa nič.

Sicer pa -> nove slikce! :)

...klikni sliko za ogled albuma...

Lp



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #62 : 02 April 2006, 10:40:25
Če kdo slučajno išče kakšno nemško ovčarko, je v zavetišču Horjul ena zelo scrkljana psička, stara 6 let, ki išče nove lastnike. Je rodovniška, sterilizirana in cepljena ter vajena bivanja v stanovanju.
Telefon: 051/30-44-35

http://www.moj-album.com/slike/76039/NgDGhTHd2m3i9kZf.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1601452/H0np6znzCvEz02lJ.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1601452/zO1ANS5B0SKwLeL5.v.jpg


Lp


tesi

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 21 April 2006, 19:40:00
pozdravljeni,
tudi jaz imam mlado nemško ovčarko Tesi, ki je zares izjemna psička. Zato sem se odločila, da pripravim spletno stran, na kateri jo bom lahko predstavila. A nikakor nisem mogla mimo tega, da ne bi napisala kaj več o tej pasmi...karkoli želite izvedeti (zdravje, dedne bolezni, karakter, standard,..skratka vse, kar sem počasi zbirala). Gradivo sem v glavnem dobila iz tujih strani o nemških ovčarjih.

Moja spletna stran je bila danes uradno poslana v svet :)

http://za-te.net



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #64 : 26 April 2006, 20:14:54
tesi, zelo lepa spletna stran in čudovita psička! ;) Pa seveda dobrodošla na forumu... ;)

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #65 : 27 April 2006, 22:36:04
Eta in Atos:


Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
nekaj bi rada vprašala - s čim češete NO? rada bi kupila tisto rokavico da bi lahko mojega počesala... pa so mi bile nekam čudne v trgovini... take plastične zobke majo - pa me zanima ali se da z njimi počasat NO ali ne? če ima kdo kakšno sliko "rokavice - glavnika" bi bila zelo vesela

LP, Tina



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Nemški ovčarji iščejo nov dom!!! Klik... :-\

tinaZ, a to neke take rdeče-bele rokavnice? Ne vem no ... če je to to pri Taru lih ni šlo. Smo imeli nekaj časa za bokserja tako in ko smo kupili novo sem potem to (sicer je bila že bolj "pri koncu") poskusila pri Taru. Pa ni šlo kaj veliko ven, čeprav z krtačo je šlo pa precej dlake stran po tistem. Morda pa sicer gre, ampak ima Tar drugačen tip dlake. Sicer pa je odvisno tudi kako dolgo dlako ima, da veš kaj kupiti. Če ima kratko je pomojem tudi rokavica dovolj ali pa tista gumjasta (ti tudi slikam, ker najbrž ne veš kaj mislim), če ima dolgo je pa bolje kaka "ornk" krtača oziroma glavnik. Ti bom jaz slikala kaj ima Taro zdaj za česanje ... dobiš slikico v roku tedna dni.

Ko smo ravno pri česanju... Pred nekaj dnevi je bil Taro skopan in razčesan - kakšen lepotec, pa suhec je izgledal. Zdaj je sicer dlaka spet malce "umazana" (no, saj ga potem počešemo, ampak ni več isto kot po kopanju). Pa koliko dlake gre stran... :o Jaz sem samo gledala kakšne šope mu češem ven - to je bilo tisto res "generalno" česanje. Zdaj je že v redu. Drugače pa imam nove slikice, ampak to kasneje.

Lp, Maša



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Tesi, ravnokar sem bil na tvoji strani in sem opazil, da ima tvoja psička zelo dober rodovnik! ;D Aja pa pohvala za stran!



tesi

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Hvala Ella za dobrodošlico in moram reči, da je tvoja psička zelo lepa. Je ubogljiva?
Hvala tudi tebi, Tim...veš, želela sem predstaviti čim več stvari o NO...in še vedno imam veliko gradiva, na žalost pa premalo časa za prevajanje  ::)
tesi ima zares dober rodovnik...a verjetno jaz nisem prava lastnica zanjo, ker me vedno znova pretenta,pa če sem še tako previdna, sicer je ...hm...še vedno ji rečem exemplarna psička, ker zna biti protislovna-zelo pridna, ubogljiva, hkrati pa samosvoja.. :-[



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Koliko naj bi bil standard za maks. višino oz. težo pri nemškem ovčarju? Danes sem na sprehodu srečal ogromneeeeeega NO, imel je ziher 70 cm plečne in čez 50 kil pa sem vprašal če ima rodovnik pa so rekli, da ima... Se mi je zdel zelo velik za NO vsaj proti drugim, ki jih jaz poznam.


LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Po standardu je plečna višina za psa od 60 do 65 cm, so pa možna tudi majhna odstopanja. ;)



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Evo, obljubljene slikice:


Taro med poziranjem na sosedovem travniku... ;D


Taro med šibanjem... ::) Takemu divjanju se nikoli ne upre, sploh če mu kaj mečeš.

Več slikic pa si lahko ogledate TuKaJ. :)

S1b, jaz tudi poznam enega velikega nemškega ovčarja. No, pravzaprav je Tarov sosed in najboljši prijatelj. Na TeJ slikici lahko vidiš, da je večji od Tara, samo se ne vidi kaj dobro - v živo je pa precej večji (jaz sem se ga na začetku kar malce bala dokler nisem videla kako pridno se s Tarom igrata in da je pravzaprav čisto prijazen). Ne vem pa če je rodovniški, tako da je lahko zaradi tega velik, če ima kakšnega drugačnega prednika...

Lp, Maša


p.s.: V priponki sta dve slikici Tarove krtače...



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Hvala Ella za dobrodošlico in moram reči, da je tvoja psička zelo lepa. Je ubogljiva?
Hm, je kar ubogljiva ja...oz. najbolj uboga očija, ker ga ima za 'ta glavnega'. Zelo je pridna, če smo sami oz. če v bližini ni tujega psa, kadar je pa pes zraven je pa bolj tako tako. ::) Drugače pa hodita z mami na KD Barje in bosta junija delali izpit po programu B/BH. ;)

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
naš sparky ratuje po hrbtenici bel, oz tja pa sem se pojavlja to. (zgorja je črna dlaka spodaj pa bela) ali menja dlako ali pa bo naš sparky šekast :) :P :P

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Naši bližnji sosedi dobijo v začetku junija 8 tednov staro nemško ovčarko  :D. Žal mami ni vprašala iz kje je, mogoče kdo ve, kje je kakšno leglo trenutno?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #76 : 09 Junij 2006, 19:40:18
Nadja, a so jo že dobili? 8)

Aja, da malo osvežimo temo povejte, ali boste vi vzeli vaše ovčarje s seboj na morje? Mi bomo Eto vzel in smo jo tudi lansko leto. Drugače pa Eta in mami ne bosta šli delat B/BH izpita, ke Eta še ne zna dovolj dobro. Največ težav ji dela poleg(pri vaji sploh ne gleda mami. ::))Tako, da jo bomo med počitnicami dobro naučili in bomo šli potem delat ta izpit. ;) Je pa sedaj malo bolj pridna na sprehodih in ne vleče več toliko v druge pse kot je včasih.  :P

Pa še ena slika naše scrkljanke v njenem najljubšem položaju ;D :D ;D:


lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #77 : 09 Junij 2006, 19:51:23
Nisem še videla tamalčka, sporočim, ko bom vedela kaj več  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #78 : 09 Junij 2006, 19:52:43
Ok, pa potem ko ga boš videla ga malo pofotkaj. 8) :-[

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #79 : 11 Junij 2006, 21:23:22
Eva danes so dobili kepico  :D Mali je ime Dona, stara je 7 tednov in iz Žirov  :-*
Ful je luškana, ima pa bele nogavičke, tako da dvomim, da je z rodovnikom...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #80 : 21 Junij 2006, 11:39:35
Danes se bomo za vedno poslovili od Fidija..stanje se mu je tako poslabšalo,da mu niti tablete ne pomagajo več.Že od včeraj zvečer leži v travi in ne mora ustat.  :'( :'(

Počutim se pa tko,kot da me zapušča moj pes  :'( :'( :'(

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 21 Junij 2006, 15:21:39
Nina, ana...sožalje  :'(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #82 : 21 Junij 2006, 15:38:54
Sožalje Chayki, vsem njenim in tebi  :'(

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #83 : 21 Junij 2006, 15:56:16
Sožalje... :'( :'( Pa še včeraj je prav veselo sedel pred vhodnimi vrati, ko sva šli z Nino mimo. :-\ :'(

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #84 : 21 Junij 2006, 16:31:39
Joj ne morem vrjeti... :'( :'( :'( Iskreno sožalje Ani in njenim, prav tako tebi Nina. :(


Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #85 : 21 Junij 2006, 16:41:14
Hvala! Preden so ga odpeljali,sem se šla še z Rino poslovit od njega.Ležal je na tleh,učke je imel čisto motne..niti z repkom ni pomahal ob najinem prihodu,pa se me je drugače vedno razveselil,če ne mene,pa Rine.V vodo je počasi namakal jeziček,učke je težko odpiral...okoli pol 3,pa so ga odpeljali k veterinarju v Ljubljano,kjer je zaspal...za vedno  :'(

Fidi,počivaj v miru!

Nina :'(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #86 : 21 Junij 2006, 16:49:33
Sožalje Ani, Chayi in vsej njeni družini za izgubo njihovega lepotca :'( :'(, prav tako sožalje Nini z Rino :'( :'(. Kako je moralo bit to hudo :'(, raje ne premišlujem o tem. Tolažijo/te se lahko le s tem da mu je tam, kjer je lažje in ne preživlja muk (kakršne je pred smrtjo(predvidevam)). Kaj pa mu je bilo, da je do tega pršlo :'( (če ni še prekmalu za taka vprašanja :()

Lp, Nika ...Fido R.I.P :'( :'( :'(



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #87 : 21 Junij 2006, 16:58:17
Sožalje vsem ki so ga imeli radi, pa tudi jaz mislim da se bo zdaj imel kjerkoli že je čisto v redu, čeprav vas bo pogrešal  :'( :'( :(




KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #88 : 21 Junij 2006, 17:22:04
oo groza  :'( Sožalje res...vem, kako hudo je ob izgubi ljubljenčka, tako da - držte se. In res je, da čas zaceli vse rane - potem se boste pa spominjali vseh lepih trenutkov z njim. Bodite hvaležni za vsa leta njegove družbe.....

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #89 : 21 Junij 2006, 18:49:22
Tisto,kar ga je že dolgo mučilo so bili kolki in hrbtenica.Par mesecev je težje vstajal,in pri prvih korakih rahlo zašepal.Dali so na preiskavo krvi če bi bila mogoče borelija/erlihija,pa je bil negativen.Slikali so hrbtenico in kolke.Na slikah se je videlo,da ima slabo(krivo) hrbtenico in slabe kolke.Na kosteh je imel bule,po mnenju veterinarja naj bi šlo za kostnega raka,ki je že zelo razširjen.Fidota je počasi pobiralo,čisto pomalo...imel je dneve,ko je super vstajal in dneve,ko ni mogel hodit po stopnicah.Dosmrtno je bil prisiljen na jemanje tablet(Rymadil) in prepovedana mu je bila hoja v hrib ali navzdol.Samo sprehodi,tako dolgi,kot jih sam zmore.Dočakal je tisto povprečno življensko dobo ovčarja,žal je kratka,tako kot pri bernijih  :(
Upam,da se bo srečal z našo Lucy tam zgoraj!

Mogoče bo Ana kaj več napisala o Fidotu,če se bo kaj javila na net.Jaz vem toliko,kolikor sem napisala.
Sčasoma bo žalost izginila,samo pozabili ga pa ne bomo nikoli.Tistih njegovih fint,ko je jedel samo ko je k njemu prišla Rina,ko se je igral samo ko je prišla Rina,drugače je bilo vse nezanimivo.Res je bil en cuker,pa čeprav mi ovčarji niso ravno pri srcu(slabe izkušnje).

Ena zadnjih Fidotovih fotografij;dobila bom sliko od danes,da boste lahko videli te njegove žalostne učke  :'( Mislim,da je vedel,da se poslavlja...



Dobro,da imajo še Chayo,da jim bo malo popestrila žalost v hiši.Sem pa prepričana,da ne bo dolgo trajalo,da bo prišel nov kuža.Kateri,pa naj zaenkrat ostane skrivnost.Samo toliko povem,da ne bo nemški ovčar.

lp,
Nina


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si