Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468039

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #150 : 02 Februar 2007, 21:12:02
Hello! Pridružila se bom tudi tem forumu..in upam, da me ljubitelji škotov ne bodo imeli za izdajalko...
Da bo "mir" v hiši (pri nas so nekateri "zasvojeni" z nemškim ovčarjem), smo se odločili, da si bomo privoščili poleg mojih škotov še nemškega ovačarja...

Čež 7 tedenov gremo v Hanover iskati malega Pax-a Von Athaba...Sedaj je star teden in pol...Izvira iz pasne Von Athaba ( www.athaba.de ).

O, čestitke za bodočega nemca. :)
Seveda te nimamo za izdajalko, saj so nemci pravtako psi kakor škoti. ;)

Los je car!


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #151 : 02 Februar 2007, 23:50:01
GoldenGirl, čestitke za novega člana. ;) Pa upam na kakšne slikice malega. ;D

Drugače pa...danes ima naša Eta rojstni dan. Dve leti je že stara.;D  Kako gre hitro...Želim ji vse najboljše in veliko zdravja, igre ter vsega kar paše zraven. ;) :P
Pa še ena slikica....
...ko je bila Etka še majhna.... :-* :-* :-* :-*

Lp, ella

p.s: lepe slike ovčarjev na prejšnji strani. :-*

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #152 : 03 Februar 2007, 09:07:42
Rina..Namen je tudi ta, da se bodo škoti in nemec dobro razumeli...Sedaj imamo še Reo, 10 let staro nemško ovčarko...Rea je hotela Frosty-ja ko je bil majhen parkrat "ukiniti"..izgleda da so ji šle njegove pike in barva na živce...

Pax (izbrali smo to ime ker pomeni MIR v latinščini), bo pa najmlajši novi član...in mu bodo škoti postavili svoja pravila..Upam, da ne bo postal tako "tečen" in dominaten kot moj Lex...ki sedaj živi pri enem prijatelju na kmetiji...

Ella slike bodo takoj ko bo Pax 5 tednov štar...Uživajte!GG 


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #153 : 03 Februar 2007, 19:17:09
Še nekaj slikic Ete-slikano pred približno enim tednom:






lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #154 : 04 Februar 2007, 09:49:04
Ella! Vaša Eta je zelo lepa...podobna je zelo naši Rei, ki je sedaj stara že 10 let in se še zelo dobro drživ...Uživajte GG


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #155 : 22 Februar 2007, 10:11:24
V Obalnem zavetišču se nahaja rodovniški nemški ovčar, če kdo morda pozna koga, ki bi ga imel.

Kopiram: Dom išče rodovniški nemški ovčar. Prijazen do ljudi, otrok in muc, indiferenten do psov in povsem nezdružljiv s ptiči in kurami. Pretirano šolan ni, na sprehodih neproblematičen, okolica ga ne zanima pretirano, razen tla tik pod njegovim smrčkom. Nujno rabi nov dom.


Kontakt:
Obalno društvo proti mučenju živali
Benčičeva ulica 2C
6000 Koper
Mobitel: 031/349-823 ali 041/626-448
Email: [email protected]
spletna stran

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #156 : 24 April 2007, 21:12:11
Tar je bil pa 10.aprila starejsi se za eno leto. Zdaj jih ima ze 4. 8)


Več slik tukaj.

Pa cestitke GG za novega clana in pa Eti za rojstni dan! Ja, vem da sem hitra ::)

Lp



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #157 : 24 April 2007, 21:18:09
Pax (izbrali smo to ime ker pomeni MIR v latinščini), bo pa najmlajši novi član...in mu bodo škoti postavili svoja pravila..Upam, da ne bo postal tako "tečen" in dominaten kot moj Lex...ki sedaj živi pri enem prijatelju na kmetiji...

Kaj pa ce bo tecen?  Bo sel k drugemu prijatelju?



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #158 : 24 April 2007, 22:07:56
Mašy, čestitke Taru. ;) Mi je pa Tar ful všeč, res čudovit ovčar. :-* S katere psarne že prihaja? Saj vem, da si nekje že napisala in mislim, da ni iz Slovenije(če se ne motim)?

GG, zdaj je najbrž mali že pri vas kajne? :) Kako se kaj razume s škoti? Pa kakšna slikica je tudi zaželjena. :-[ ;D

Lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #159 : 24 April 2007, 23:28:56
Vse najboljše Taru :) Res je lep predstavnik nemških ovčarjev :D..lp


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #160 : 26 April 2007, 21:36:57
Ja, Tar ni iz Slovenije. Prihaja iz hrvaske psarne Crveni Mayestoso.
Je pa tudi meni lep, ceprav mi nemski ovcarji ne potegnejo nekako. Sicer je malo majhen, ampak zame je kul. Drugace pa mu v teh dneh na veliko odpada dlaka. Kljub krtacenju mu ta leti na vse strani, sploh ce zacnes z bozanjem. Zal je kar se krtacenja tice le pri meni cisto na miru in v taki pozi kot rabim za dolocen del, ker pa sem zadnje dni bolj malo tam je seveda vsakega krtacenja drugih hitro konec ker barabin noce in noce stat. Bomo preziveli ;)

Lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #161 : 26 April 2007, 21:55:51
Zdravo vsi...Pax je že tu skoraj mesec dni in je super prijazen in hiperaktiven...Izgleda da je podedoval delovno vnemo po starših saj imata oba oplavljeno izpit III.... S škoti se super razume..torej smo mu dali pravo ime PAX  ;) ;) ... Nika! Dati Lexa prijatelju je bila težka odločitev...Ker sva bila najboljša prijatelja 9 let ampak ni bilo druge izbire...Bil je tako agresiven do drugih psov in konjev...da sem ga mogla imeti vedno na povodcu..pri prijatelju pa super uživa, stalno spuščen in je cel "grund" njevov... ;D ;) ! Redno ga obiskujem, ampak videla sem da me ne pogreša...Sedaj je srečne in sem srečna tudi jaz.







To je bilo prvi dan..sedaj ima že ušesa pokonci...jutri ga moram ponovno slikati...ampak ker stalno šiba ga je težko ujeti  ;D :o GG


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #162 : 26 April 2007, 22:07:36
O kakšna kepa. :-* :-* Ja, čimveč ga slikaj. ;D Boste hodili kaj v šolo?

Mi smo bili pa danes pri veterinarju. Eti se je namreč pojavila taka čista mala bunkica pod učkom in smo najprej mislili, da je kakšen 'mozoljček' ali kaj takega in da bo kmalu izginilo. Ker pa še do danes ni izginilo smo šli k veterinarju in je ugotovil, da je nek majhen tumorček, sicer nenevaren in rekel naj ga opazujemo. Če bo izginil super, drugače ga bodo morali izrezati. Ete sicer ne moti, tudi boli je ne, tako da upamo da bo izginilo. Pa še pomanjšalo se je malo. :)

Imam pa tudi jaz nekaj novih slikic, na računalniku so že, samo še na net jih je treba spravit. Bom jutri prilimala kakšno. ;)

Lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #163 : 12 Maj 2007, 12:53:17

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #164 : 14 Maj 2007, 09:29:54
Pax Von Athaba sedaj star 3,5 mesecev...   ;D GG 









Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #165 : 06 Junij 2007, 12:02:35
Mene pa zanima, če kdo ve za kakšno psarno nemških ovčarjem pred nekaj leti iz Ljubljane (Vič), kjer so imeli baje ful veliko svetovnih prvakov?


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #166 : 06 Junij 2007, 16:31:15
Citiraj
Mene pa zanima, če kdo ve za kakšno psarno nemških ovčarjem pred nekaj leti iz Ljubljane (Vič), kjer so imeli baje ful veliko svetovnih prvakov?

Takšna ne samo da ne obstaja v Ljubljani,ampak ne obstaja v Sloveniji.  ;)

A je to povezano z onim "pametnim" sodelavcem?



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #168 : 06 Junij 2007, 16:49:13
Če se prav spomnim,je Eta Cicerova.
Torej prihaja iz Psarne Cicerove,ki je v lasti g.Pliberška.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #169 : 06 Junij 2007, 17:35:19
Von Der Haus Gill Kennel
Yla ze Zelené uzlabiny CS

http://www.gillsgermanshepherds.com/dogs/ela.jpg

Quitte von Lugwigseck

http://www.gillsgermanshepherds.com/dogs05/Quitte2.jpg

Kaj pomeni DDR- Full DDR line??

So komu všeč tile psi? http://www.truehaus.com/

No psi od Cicerove mi niso všeč-ni moj tip. Sam ta Eta mi je delovala bolj delovno, je pa res da so ble tud slike take, da se ni dalo videt linije.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #170 : 06 Junij 2007, 17:43:57
Citiraj
So komu všeč tile psi? http://www.truehaus.com/


Men so precej,ker obožujem delovne linije NOjev.  ;)

Še psebaj ta http://www.truehaus.com/unya.jpg

in ta http://www.truehaus.com/lexa8-06a.jpg


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #171 : 06 Junij 2007, 17:44:36
Enako, se pridružujem zadnjima 2 postoma...  :)



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #172 : 06 Junij 2007, 18:20:16
Takšna ne samo da ne obstaja v Ljubljani,ampak ne obstaja v Sloveniji.  ;)

A je to povezano z onim "pametnim" sodelavcem?



Lp Zoran




Ja točno tako. Baje so njihovi psi bili večkratni svetovni prvaki. Imajo jih pa baje v nemški, avstrijski in izraelski policiji. Pa neke njihove potomce v ameriški policiji.  ???  ::)

Kr neki!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #173 : 06 Junij 2007, 18:25:21
Citiraj
Ja točno tako. Baje so njihovi psi bili večkratni svetovni prvaki. Imajo jih pa baje v nemški, avstrijski in izraelski policiji. Pa neke njihove potomce v ameriški policiji.

To je pa res kr neki.

Če bi takšni vzreditelji v Sloveniji obstajali,bi se jim morali vsi klanjati in sigurno takšni vzreditelji ne bi ven metali takšnih bedarij.

Vzreja nemških ovčarjev je zahtevna stvar in tako uspešen vzreditelj,kot je opisan zgoraj,verjetno ne obstaja niti na celi zemeljski obli,kaj šele v Sloveniji.

Razen če so mogoče vsake toliko časa meli mešance,da so utrdili linijo.  ;)   ::)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #174 : 06 Junij 2007, 18:32:49
Ne,  sej baje sedaj že 4 leta ne vzreja. Ne vem kje bi lahko to preverila, mogoče na KZS, ker priimek vem. Ja pa še to, rekel je da niso nikoli nobenega psa prodali, ker oni so imeli pse zato ker jih imajo radi in so jih podarili dobrim ljudem.  8) 8) 8) 8) ::)

Mislm...


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #175 : 06 Junij 2007, 18:37:18
Ha,ha,ha!
  :D  :D  :D   ::)   ::)   ::)

Ampak veš,takšnih ljudi je polno.
Saj niso slabi al pa karkoli,samo takoooo zelo radi so najpametnejši.

Se da kakšnega podobnega srečat skoraj na vsakem koraku.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #176 : 06 Junij 2007, 18:47:28
Ja sej imaš prav, meni tud vsak ki ima 5 minut časa nekaj pametuje. Kaj lahko pes je, kaj ne sme. En tip zadnjič mi je razlagal, da je imel ful dobro šnavcerko, ki jo je ful razstavljal....potem pa sva prišla na hrano, pa je rekel da jo hrani z uno hrano iz Tuša, ker jo ima baje psica najraje. ::) >:( >:(

Ta sodelavec mi je pa dons spet pametoval, da kako sem lahko tok omejena, da sploh razmišljam o tem, da bi dala psico sterilizirat, ker to spremeni karakter, pa zredi se, pa ne more zadrževat vode, pa kao je ful nevarno za razne bolezni....mah sej itak brez veze, najbolje da mu samo kimam, ker se ga potem najhitreje rešim, drugače me kar na hodniku ustavi in pametuje....


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #177 : 10 Junij 2007, 13:19:54
 ;D ;D  Zadnjič mi je starejša gospa razlagala, da je njen NO potomec večkratnih svetovnih prvakov (mati in oče od psa), kupili pa so ga v okolici Ptuja. Nisem imel srca, da ji povem, da so jo zelooooo nateeeegnili  ;D ;D 


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #178 : 10 Junij 2007, 13:41:41

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1