Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468972

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #480 : 02 November 2007, 08:38:17
Zgornji je 4x svetovni prvak  ;) :P ... in med zgornjim in spodnjim..je en cel svet razlike  ::) GG


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #481 : 02 November 2007, 08:45:02
Izkušnje se na žalost lahko pridobijo samo z leti in z delom...vsak se uči vedno od starejših, bolj izkušenih! Tako deluje svet..in pri ljudeh in pri pseh ! Vsi imamo svojega mentorja ! Uživajte! GG



Naša  Rea sedaj stara 11 let je enkrat skočila v eno starko, ki je hotela pobožati mojega sina v vozičku... In lahko rečem, da je to izjemno coolska psica, ampak šolana je bila za obramo in to je to..moji otroci ji lahko vzamejo hrano v bosku ne bo naredila ničesar, ampak tujcu, ki bi naredil neprimeren gib...pa ne bi dala roko v ogenj glede njene rakcije.. Zato imam raje moje škotske medvedke !Uživajte naprej ! GG


Zakaj pa bi bila kakšna zamera... lahko bi bila delovna linjia NO 1000% boljša to ne spreminja moje mnenje...zame je PRAVI NO samo razstavni NO... Uživajte še naprej in brez zamere


Črn in dolgodlak...torej skoraj belgijski ovčar  ... ne glede, če vprašate povprečnega Slovenca  kakšen je NO... in mu pokažete delovne in razstavne NO... bo brez dvoma izbral...takšnega



Nekaj citati zezajo, zato sem ti dala vse pod en citat.

Tudi jaz spoštujem starejše in izkušenejše, ne bom pa dovolila, da mi starejši človek samo na račun tega, da je starejši meče naprej, da zato, ker je starejši nič ne vem, če je več kot očitno, da ima on zmešane pojme v glavi.

Pa pojdiva najprej na vaši Reo. Mene bi bilo sram, da vaš škot ne bi odreagiral isto kot je ona, če mi gre tujec proti otroku. Bi se pa nekaj vprašala glede šolanja, pa ne sedaj krivde pripisat markerju.....nekaj ni štimalo tukaj ali v karakterju psice, ker je bila kolerik ali pa v nedokončani obrambi, ker čist pes v glavi bo opozoril predno ugrizne, torej nekaj ne štima.

In da vam vaši ljubi škotki ne bi nakazali tujcev na vašem ozemlju...hmmm mene bi zaskrbelo. Namreč imamo škotka v ulici in je fantastičen vratar. Pa ni prvi škotek pri tisti hiši.


No pa dajva še malo okoli delovnega in lepotnega. Po temle, da je črn skoraj belgijc se mi zdi, da vem v čem je problem tvojega zagovarjanja lepotne vzreje. V barvi! Ne boš verjela so tudi čisto tako Rexi kot jih poznaš ti.
Za osnovo, da povdarjaš povezavo med starostjo, znanjem, izkušenostjo in sodelovanja v debatah pa ti resno predlagam....preberi si standard
BARVA Črna z rdečerjavimi, rjavimi, rumenimi do svetlosivimi ožigi. Črna, siva z temnejšimi ožigi, črnim plaščem in črno masko. (kopirano iz http://www.kdnos-drustvo.si/ )

In dokler ne ugotovimo, da se nam gre vsem samo za pasmo, potem se bomo pač "kregali" kdo je lepši, mene zanima kdo je tak, zaradi česar imam radi nemce.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #482 : 02 November 2007, 08:52:21
Zgornji je 4x svetovni prvak  ;) :P ... in med zgornjim in spodnjim..je en cel svet razlike  ::) GG
Oprosti moji nevednosti :(
Hoss vom Lärchenhain je 4x svetovni prvak česa  ??? ??? ???


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #483 : 02 November 2007, 08:54:46
AH Igis no, v lepoti a ne!

To je tak k pri misicah, da se lepota in pamet pogosto ne srečata  :P :P

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #484 : 02 November 2007, 09:05:12
AH Igis no, v lepoti a ne!

To je tak k pri misicah, da se lepota in pamet pogosto ne srečata  :P :P

Ma tut v lepoti NE  :P
Punca (gospa) spet mal naklada  :P :P
To je isto, kot da bi rekel da je sosedov cucek 4x svetovni prvak v obratu v levo  :o ;D ;D ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #485 : 02 November 2007, 12:43:07
Dokler bodo svetovni prvaki taki kot je tisti tazgornji bo šla pasma po poti v maloro. Tisti spodnji je samo kolateralna škoda.

Ne vem kakšne škote imaš, ampak zame pes, ki mirno pusti tujcu da se dotakne tvojega otroka v vozičku ni pravi pes, ne glede na pasmo (izjema - če je načrtno šolan v tej smeri, da  100% zaupa tujcem). Moje pacifistične samojedke brez nagonov vseeno opozorijo na tujca, ki pride na "njihovo" ozemlje, čeprav ga ne požrejo ko ga zalotijo in ujamejo. Čeprav so načeloma že po naravi zaupljive do ljudi in čeprav so večinoma tudi v tej smeri šolane (se pusti odnesti popolnemu tujcu recimo).


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #486 : 02 November 2007, 13:15:44
Pes bi moral samo v tvojem glasu in obnašanju čutiti če je en tujec nevaren/grozeč ali ne... tukaj smo se vsi mirno pogovarjali nekaj minut in samo napačen gib gospe, je bil znak (hitri dvig roke), da je to nevarnost.. in to me moti pri šolanih psih..ker nisi nikoli sproščen..samo šolanje za obrambo naredi psa takega...

Moji škoti, zlasti Frosty, ki je zelo teritorjalen..je super čuvaj..tudi pri konjeniškem klubu, ker se on počuti gazda...takoj ko se tujci bližajo, je pozoren in gre v njihovo smer...enih 20m okoli klubskega prostora je njegov teritori...opozori z laježem, če nisem v bližini...ko ga pokličem in mu rečem, da je ok se pa umiri... GG


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #487 : 02 November 2007, 13:40:34
Oprosti moji nevednosti :(
Hoss vom Lärchenhain je 4x svetovni prvak česa  ??? ??? ???
Mi boš odgovorila zlata deklica  ??? ??? ??? ??? ???


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #488 : 02 November 2007, 13:53:44
Pes bi moral samo v tvojem glasu in obnašanju čutiti če je en tujec nevaren/grozeč ali ne... tukaj smo se vsi mirno pogovarjali nekaj minut in samo napačen gib gospe, je bil znak (hitri dvig roke), da je to nevarnost.. in to me moti pri šolanih psih..ker nisi nikoli sproščen..samo šolanje za obrambo naredi psa takega...

Moji škoti, zlasti Frosty, ki je zelo teritorjalen..je super čuvaj..tudi pri konjeniškem klubu, ker se on počuti gazda...takoj ko se tujci bližajo, je pozoren in gre v njihovo smer...enih 20m okoli klubskega prostora je njegov teritori...opozori z laježem, če nisem v bližini...ko ga pokličem in mu rečem, da je ok se pa umiri... GG
Zato pa ššolamo pse, da znamo predvideti in ustrezno preprečiti njihove reakcije kajne ?
Ron je vedno "prijel" človeka ki je z nenavadnim gibom ogrožal koga od članov družine. In tu ne vidim nič slabega.
Če nisi v naši bližini pa krili z rokami kot hočeš pa te ne bo niti pogledal  ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #489 : 02 November 2007, 14:14:28
http://www.pedigreedatabase.com/pictures/120862.jpg

http://www.shawlein.com/The_Standard/04_The_Back/The_Back.html

Tudi če smo pri standardu za kvazi razstavno linijo tale zgornji pes nima "lepo podrtega (če to že lih obstaja)" hrbta, ampak preveč krivega. OK mogoče ne poznam pasme ampak v standard pa sploh če je ilustriran še znam pogledat.

In glede tehle hrbtnih linij...včasih so bili nemci z ravnimi hrbti, so pa bili če se prav spomnim edina pasma, ki se jo je razstavljalo tako, da je šla ena noga daleč nazaj in da so pridobili videz "spuščene hrbtne linije". Na žalost pa te potem šla tudi vzreja v to, da je hrbet zdaj že sam po sebi pobit  :'(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #490 : 02 November 2007, 14:16:32
kaj vse so naredili ljudje  >:(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #491 : 02 November 2007, 14:22:02
Neyka, drugače kot z eno nogo nazaj jih ne moreš lepo postaviti, ker če imajo noge vzporedno se jim prekrižajo.


WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 02 November 2007, 15:17:21
Pes bi moral samo v tvojem glasu in obnašanju čutiti če je en tujec nevaren/grozeč ali ne... tukaj smo se vsi mirno pogovarjali nekaj minut in samo napačen gib gospe, je bil znak (hitri dvig roke), da je to nevarnost.. in to me moti pri šolanih psih..ker nisi nikoli sproščen..samo šolanje za obrambo naredi psa takega...


NAPAKA! Samo napačno in nedokončano šolanje naredi takega psa! Ne meči vsakega šolanja obrambe v isti koš! Zato vedno zagovarjam šolanje psov le pri ˝resnih˝ vodnikih, za katere 100% vem, da bodo šolanje pripeljali čez določeno stopnjo- vodljivost!

Kjer je red, svobode ni!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #493 : 02 November 2007, 16:09:14
GG odgovarja g IgiS-u....  :-[

Sorči, pomešala sem Rezultate od :

VA1 (CH) Hoss vom Lärchenhain

Date                 Place              Judge     Group Result Seat
September 2001 Düsseldorf Peter Meßler GHKLR    V   10
Ágúst 2000 Bremen Peter Meßler GHKLR V 1

 :-[  :'( GG




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #494 : 02 November 2007, 16:16:25
WolfSlo! Koliko jih je pa sploh takih v Sloveniji??? Da sploh najdeš pravega markerja je cela znanost...poleg tega se govori, da ti nekateri namenoma uničijo psa, da jim slučajno ne bi delal konkurenco  :) ... un mladega psi, ki začne delati obrambo lahko zelo hitro uničiš  ;) ! Vse je mogoče na sončni strani Alp  ;D GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #495 : 02 November 2007, 16:24:57
Citiraj
WolfSlo! Koliko jih je pa sploh takih v Sloveniji??? Da sploh najdeš pravega markerja je cela znanost...poleg tega se govori, da ti nekateri namenoma uničijo psa, da jim slučajno ne bi delal konkurenco   ... un mladega psi, ki začne delati obrambo lahko zelo hitro uničiš   ! Vse je mogoče na sončni strani Alp 

Res je,ni jih veliko.So pa.In ti ki so res dobri,zagotovo ne bodo šli nobenega psa namerno uničit. Nekaj od teh boljših tudi osebno poznam in so zagotovo ljudje na mestu.

Zgodbe o namerno uničenih psih so prišle predvsem od ljudi,ki sami sebi ne morejo priznati,da imajo preslabega psa ali da ga niso sposobni izšolati in iščejo vsakršne druge izgovore.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


WolfSLO

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #496 : 02 November 2007, 17:25:13
WolfSlo! Koliko jih je pa sploh takih v Sloveniji??? Da sploh najdeš pravega markerja je cela znanost...poleg tega se govori, da ti nekateri namenoma uničijo psa, da jim slučajno ne bi delal konkurenco  :) ... un mladega psi, ki začne delati obrambo lahko zelo hitro uničiš  ;) ! Vse je mogoče na sončni strani Alp  ;D GG

Ne vem koga imaš ti v mislih  :-[  Vendar marker, ki dela nekega psa, ne bo namerno uničeval svojega dela, ker je to potem Sizifovo delo, blatenje svojega dela in uničevanje imena  :P

PS: mislim, da bi to temo morali prenesti kam drugam

On topic z mojim mnenjem:

nemški ovčar je delovna pasma. Zato bi morali VSI psi, ki vzrejajo, zadovoljiti VSE zahteve standarda. Med katerimi so tudi:

˝ZNAČAJ

Nemški ovčar mora biti uravnovešen, močnih živcev, samozavesten, popolnoma sproščen in (razen, ko ga razdražimo) nenevaren, vendar pa pozoren in vodljiv. Nemški ovčar mora imeti dobro izrazen nagon po plenu, biti mora samozavesten in obremenljiv. Le pes s taksnim značajem je primeren kot pes spremljevalec, delovni pes, obrambni pes ali pa pes čuvaj.
˝

˝TELO

Zgornja linija poteka od začetka vratu preko dolgega in visokega vihra in ravnega hrbta do rahlo padajočega križca brez vidnih prekinitev. Hrbet je zmerno dolg, čvrst, močan in ustrezno mišičast. Ledja so široka, kratka, močno oblikovana in mišičasta. Križec naj bi bil dolg in rahlo padajoč (približno 23o v odnosu do horizontale) in mora preiti v rep brez vidnih prekinitev zgornje linije.
˝

Po prebranem in vidnem na terenu, bi rekel da je ˝delovna˝ linija bližje standardu.

Kjer je red, svobode ni!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #497 : 02 November 2007, 19:01:37
Sky, WolfSLO...to je isto, ko kuhinja na razstavah..tisti, ki misli, da jo ni, še vedno verjame v Dedka mraza  ;D ... ker se na žalost vse vrti okoli denarja..denar je sveta vladar tudi v kinogoliji... :'(


To je opis Bijou-ja Vom Freese Land...
Körbericht/koer report:
Besonders typ- und ausdrucksvoll, sehr gut pigmentiert, groß, kraft- und gehaltvoll, kräftiger Kopf mit ausgeprägter Maske, hoher Widerrist, gerader, fester Rücken, gute Länge und Lage der Kruppe, korrekte Winkelanlagen der Vor- und Hinterhand, ausgeglichene Brustverhältnisse, gerade Front und Schrittfolge, flüssige weit ausgreifende Gänge mit wirksamen Nachschub und freiem Vortritt. Sicheres Wesen

Besondere Vorzüge:
Ausdrucksvoller, sehr gut pigmentierter, geprägestarkter Rüde mit guten Gebäudeverhältnissen

Beratung für die Zuchtverwendung:
Zur Verbesserung von Gepräge, Pigmentierung und Knochenkraft.

Very well, largely, strength and substantial, Strong head with pronounced mask, high Withers, clean, firm back, good length and situation of the croup, correct angle plants of the pre and hind angulation, balanced Brisket in proportion, clean front and signal element sequence, liquid wide outreaching gait with effective supply and free precedence pigments particularly type and expressive. Safe nature

Special advantages:
Expressive, very well pigmented, strong movement presented male with good body structures

Consultation for the breed use:
To the improvement of Structure, pigmentation and bone strength.
 

Njegovi dosežki : V (SG18 JHKL Rüden, 2005), SchH3, IPO3   

in še slika ...




Kaj je po tvoje z njim narobe?? GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #498 : 03 November 2007, 07:58:46
Citiraj
Sky, WolfSLO...to je isto, ko kuhinja na razstavah..tisti, ki misli, da jo ni, še vedno verjame v Dedka mraza   ... ker se na žalost vse vrti okoli denarja..denar je sveta vladar tudi v kinogoliji...


Tukaj pa imaš nekaj prav.Denar je sveta vladar.In ravno zato dober marker ne bo namerno uničil nobenega psa.Ker si bo s tem pokvaril ugled in ime,posledično pa bo manj denarja.Obratno pa s kakšnim mestom višje na tekmi,ne doseže ničesar,ker nagrade niso denarne (kadar sploh so).


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #499 : 03 November 2007, 08:36:02
Nagrade niso denarne...ampak uspešen pes, v delu in/ali razstavljanju, je več vreden tudi kot plemenjak..torej več € za lastnika.. in po navadi drugi vzreditelji ne marajo konkurence...zato obstaja kuhinja povsod in povezava, sodniki/trenerji/markerji/handlerji/vzreditelji.. itd  8) Po navadi v vsaki državi imaš par vzrediteljev, ki "kontrolirajo" vzrejo za neko pasmo in ne marajo novih prišlekev  :) in priznani vzreditelji imajo svoj kader...markerje, handlerje in tudi sodniki jih poznajo  ;) tukaj sva nekaj ugotovila
Citiraj
Denar je sveta vladar
!GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #500 : 03 November 2007, 10:51:03
Že,ampak pri delu je tako,da je zelo malo markerjev tudi vzrediteljev,poleg tega se jih kar nekaj resno ukvarja z markiranjem in šolanjem in jim njihov uspeh na tem področju prinese večji kos pogače,kot pa eventuelna vzreja.
Sploh,ker smo že nekajkrat ugotavljali,da vzreja itak ni dobičkanosna dejavnost.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #501 : 03 November 2007, 13:16:39
Joj GG, ti si pa res pristašica teorije zarote.
Je pa tako, da se je pred leti dalo videti veliko zanič markerjev, ki so ti mimogrede uničili psa - pa ne zanalašč mogoče. Danes so pa pogoji za markerje tako strogi, da jih je takih z licenco malo (če pustiš, da ti psa trenira marker brez licence si za posledice itak kriva sama), tisti ki so, so pa vsaj v osnovi v redu. Čisto noben ne bo šel zanalašč uničit psa od konkurenta, daj no daj. Dober marker lahko zasluži bistveno več z markiranjem, kot pa bi mu prinesel najdražji možni plemenjak (koliko pa misliš da stane skok najboljšega našega delovnega nemca in koliko skokov misliš da ima v celem življenju) Sploh pa dobrega psa ni tako lahko uničiti, to se dogaja zanič psom z zanič markerji in neumnimi lastniki. Tvoja kinološka "hobotnica" sodi nekako v isti predal kot zafiksani pasji iskalci droge. Je pa najlažje svoje slabo delo prevaliti na markerja, pa morebitnega zanič psa je tudi pokvaril marker, pa če sodnik na razstavi raje vidi tapravega škota in ne modernih izpeljank, je tudi podkupljen. Bljak.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #502 : 04 November 2007, 08:37:42
Draga Lanabela! Če se ne motim smo še, oziroma ponovno v demokraciji, kateri bistveni koncept je pravica svododbega izražanja... in to naj bi bil tudi princip takih Forumov..Ne vem kje je tvoj problem, da si tako zaničevalna, agresivna in še kaj bi se našlo... nekatiri bi tukaj videli neko frustracijo, nek kompleks več/majn vrednosti, ki ga izražaž s ponižanjem mnenja drugih..

Vsak ki nekaj napiše izrazi svoje mnenje/prepičanje.. vloga drugih je da konstruktivno odgovorijo, ali pa, da so pametno tiho...

Jaz sem pisala o markerjih pred 10 leti ko sem sledila področje NO in sem hodila na specialke... sedaj to ne počnem več in me tudi ne zanima... Iste pomislike so imeli tudi moji znanci, ki se že več kot 20 let ukvarjajo z vzrejo NO...Torej ne vem če sem samo jaz  :-9

Citiraj
Je pa najlažje svoje slabo delo prevaliti na markerja, pa morebitnega zanič psa je tudi pokvaril marker, pa če sodnik na razstavi raje vidi tapravega škota in ne modernih izpeljank, je tudi podkupljen. Bljak.


Draga Lanabela.. Hvala za tvoje prijazne besede o mojih pseh..jaz na primer se ne bi NIKOLI dovolila, takšnih pripomb glede tvojih, ali psov drugih...ne glede ko berem tvoje poste...se včasih res sprašujem..

Ne glede, ali se ti zdijo takšne zaničevalne pripombe na nivojo takšnega kinologa, kot misliš da si ? GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #503 : 04 November 2007, 12:02:18
Citiraj
Je pa najlažje svoje slabo delo prevaliti na markerja, pa morebitnega zanič psa je tudi pokvaril marker, pa če sodnik na razstavi raje vidi tapravega škota in ne modernih izpeljank, je tudi podkupljen. Bljak

Sicer se zna Lanabela sama branit,ampak kolikor jo poznam tega niti ne bo storila.Niti z besedo ni omenila tvojih psov,ampak le po svoje prikazala mišljenje nekaterih.

Poleg tega je ena redkih od katere postov se lahko človek marsikaj nauči.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #504 : 04 November 2007, 18:12:28
Če se konstruktivno ne strinjam z nekom naj bom pa raje pametno tiho (če se ne strinjam sem pa destruktivna in agresivna?) Hm.
Demokracija velja za vse enako, ali pa je ni. Velja torej tudi zame.

Tvojih psov nisem niti omenila. Res pa je, da mi moderni škoti niso všeč, prav tako kot mi niso všeč moderni nemci. To pa menda lahko napišem, a ne. to je moje mnenje. Mnenje ima lahko vsak kakršnega hoče. Tebi so ti psi všeč in to je tvoje mnenje. Vse OK ane.

Druga stvar so pa dejstva. Ta so kakršna so, ne glede na to ali so meni ali tebi všeč. Dejstva so kakršna so ne glede na to, koliko ljudi misli drugače. Dejstvo je, da psi za iskanje droge niso zafiksani. Dejstvo je, da je anatomija nemcev "lepotcev"   spremenjena toliko, da veliko psov zaradi tega trpi. Dejstvo je, da pes, dobro izšolan v športni obrambi zaradi tega ne postane nevaren....Dejstva je mogoče preveriti in dokazati. Sama si napisala si nekaj neumnosti, zakaj se pa zdaj jeziš name?

O mojih psicah lahko napišeš kar te je volja. O meni tudi. Nič ne bom užaljena. Pravijo, da si ljudje izbirajo pse, ki so jim podobni.  Viš, jaz imam rada samojede, ker imajo smisel za humor in se znajo zabavati tudi na svoj račun. Pa čisto nič ne zamerijo. Škoti so pa silno zamerljiva bitja, krivega prsta jim ne smeš pokazati.

PS: kje si pa pobrala da se imam za nekega nevemkakšnega kinologa?




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #505 : 04 November 2007, 18:51:03
Iz kje pa to,
Citiraj
Škoti so pa silno zamerljiva bitja, krivega prsta jim ne smeš pokazati.

... To je spet ena humoristočna ali en mit, ali pa slobo vzgojen pes, ki ne ve kdo je gospodar in ne samo škot  8) ... tudi sence zamere nisem začutila pri mojih  ;) ..." Tel maître, tel chien"...  8) GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #506 : 05 November 2007, 11:01:10
Pravijo, da so samojedi trmasti. Moje psice niso trmaste. Niti pikice tiste kljubovalne trme ni videti. Je torej tisto o trmastih samojedih samo mit? Nikakor ne, ti psi so trmasti kot sto hudičev skupaj. Ampak če jim ne daš vzroka za trmo, potem pač niso trmasti. Preprosto. Če bi se šla s katero koli od psic bost, bi verjetno zmagala ona, čeprav sem tudi jaz precej trmaste sorte.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #507 : 05 November 2007, 14:55:13
No in zamerljivost škotov... ;D, prosim kaj več o njej... GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #508 : 06 November 2007, 09:01:22
Ali mi lahko kdo svetuje kakšnega dobrega markerja... za našega Paxa ? Hvala! GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #509 : 06 November 2007, 09:03:05
Citiraj
Ali mi lahko kdo svetuje kakšnega dobrega markerja... za našega Paxa

Marcel Vodovnik-ŠKD Celeia

Ne samo odličen marker in inštruktor,ampak tudi človek na mestu.  ;)
Tel.št.: 041/708-959


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!