Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468840

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #600 : 14 November 2007, 09:27:06
IgiS hvala, da skrbiš za mojo "varnost"...

Tudi v najhujših sanjah si ne predstavljam imeti takšnega psa...to ni pes to je robot, suženj... jaz si predstavljam odnos pes lastnik čisto drugače... zame je harmonija pes lastnik čisto drugačna kot ga ti predstavljaš med lastnikom in delovnem NO:::Sorry, nisem za ta "klub"... Če bi mogoče bila pri vojski ali policiji  ;)


Ah GG saj ne vem al si samo v letih, ko nimaš kaj pametnega za počet al res ne veš kaj govoriš


Poglej zadaj je postelja, to pomeni, da je bilo leglo med ljudmi. Ampak ne boš verjela ta psica je isto tako nora na obrambi in ne boš verjela šolana je bila celo na obleko, pa je kotila med ljudmi in spi v postelji.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 14 November 2007, 09:31:29
No, zagovorniki delavcev - rada bi videla sliko NO delavne linije z izrazitim črnim plaščem in rjavimi ožigi. Pa da vas vidimo, kaj mi lahko ponudite :P

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #602 : 14 November 2007, 09:38:09
No, zagovorniki delavcev - rada bi videla sliko NO delavne linije z izrazitim črnim plaščem in rjavimi ožigi. Pa da vas vidimo, kaj mi lahko ponudite :P

Bolj izrazito ti ne moremo ponuditi. Pa mi daj ti takega lepotca s tako izrazitim črnim plaščem in rjavimi ožigi  :-[ :P :P :P >:D

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #603 : 14 November 2007, 09:44:34
Ta mi je pa preveč črn :( Bi mela recimo še enga NO delavnega, samo, če bi bil takšne barve kot sta moja2 :P Ker mi (sorry, če bom koga užalila) črni in sivi niso glih ne vem kok všeč...mogoče bi se lažje navadila, če bi mi rekli, da je to recimo čurimuri ;D

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #604 : 14 November 2007, 09:49:08
Ta mi je pa preveč črn :( Bi mela recimo še enga NO delavnega, samo, če bi bil takšne barve kot sta moja2 :P Ker mi (sorry, če bom koga užalila) črni in sivi niso glih ne vem kok všeč...mogoče bi se lažje navadila, če bi mi rekli, da je to recimo čurimuri ;D

A zdaj bi pa še rada odtenke al kaj?

No kje je vaš lepotec z izrazito črno barvo na plašču in z črno masko kjer ni kar nekaj gor?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 14 November 2007, 10:00:31
ja moj naprimer nima črne maske, tamala je pa dokaj temna in upam, da bo taka tudi ostala.

Snoopy


Dina



...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #606 : 14 November 2007, 10:03:14
Simi hvala za tako prijazne besed  ::)
Citiraj
Ah GG saj ne vem al si samo v letih, ko nimaš kaj pametnega za počet al res ne veš kaj govoriš
..

Vse je stvar okusa...si ne predstavljam tak odnos kot ga ima SKY
Citiraj
imava čudovit odnos,pes spi v moji sobi,vedno je z mano,.....,tako da........

Za takšen odnos imam moža in otroke... s psi, konji, mačkami pa imam drug odnos... nimam ne volje, želja, časa, energije...da bi iz enega psa naredila senco moje sence  ;) in brez zamere...saj smo vsi civilizirani...


Simi ko sem pa napisala tole
Citiraj
Če bi mogoče bila pri vojski ali policiji  
sem pa samo mislila. če bi imela 8 ur na dan, da bi se ukvarjala s psom, oziroma, če bi to bila moja služba  ;) GG
    



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #607 : 14 November 2007, 10:11:58
Meni je všeč ta stari VA1 Jeck vom Noricum, SCHH3, FH, Kkl 1,



Nič posebnega ampak klasika  8) GG


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #608 : 14 November 2007, 10:13:57
ja moj naprimer nima črne maske, tamala je pa dokaj temna in upam, da bo taka tudi ostala.

Snoopy


Dina




No ko ste že ravno spravili na delovno linijo. Kje ima pes črno masko, ki bi jo moral imetu?
Kje ima psica čiste vžige? Pa je Dina še nekako najboljši približek standarda med lepotci, tako da tega ne vzami kot slabo.

GG  tabi pa na žalost res ne morem parirat In ja, razen da lahko komentiram to, da govoriš največje neumnosti kar jih človek, ki se ukvarja s psi in celo vzrejo lahko govori.



http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #609 : 14 November 2007, 10:17:59
simi, to, da Snoopy nima črne maske sem že sama povedala, čeprav se je full spremenil, prej je bil bolj temen, zdaj na starost je pa po sprednjih tacah full posvetlel, po zadnjih je pa iz peščeno rjave ratala rdčekasto oranžna, pa tudi glavo je imel v najboljših letih temnejšo. Za tamalo se mi pa zdi, da bo dobila še malo barve po tacah.

mogoče se tukaj lepše vidi, da ima tudi rjavo in ne samo črno barvo :)


...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #610 : 14 November 2007, 10:21:54
Simi stvar je preprosta.. ali je imeta psa in ga šolati "obsedenost"... in pes nadomesti druge tvoje potrebe.. ali pa ga imaš za prijateja in imaš z njim tudi takšen odnos...

To je pač vse vezano na to... kako si predstavljaš odnos pes/človek in dejansko razlog zakaj imaš psa...

Tisti pravi vzreditelji, ki se grejo pravo vzrejo imajo par zaposlenih, ki jim šola pse... torej...  

Zanima me kaj je po poklicu, oziroma s čim se ukvarja lastnik ali trener tiste "super delovne" psičke ??? Da dosežeš takšno "usklajenost" moraš delati kar nekaj let... to je zame bolj cirkuška predstava... in še enkrat no hard feelings  :) GG      


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #611 : 14 November 2007, 10:32:51
Simi stvar je preprosta.. ali je imeta psa in ga šolati "obsedenost"... in pes nadomesti druge tvoje potrebe.. ali pa ga imaš za prijateja in imaš z njim tudi takšen odnos...

To je pač vse vezano na to... kako si predstavljaš odnos pes/človek in dejansko razlog zakaj imaš psa...

Tisti pravi vzreditelji, ki se grejo pravo vzrejo imajo par zaposlenih, ki jim šola pse... torej... 

Zanima me kaj je po poklicu, oziroma s čim se ukvarja lastnik ali trener tiste "super delovne" psičke ??? Da dosežeš takšno "usklajenost" moraš delati kar nekaj let... to je zame bolj cirkuška predstava... in še enkrat no hard feelings  :) GG     

Sem zelela izrezat ven le najvecje kozle iz tegale posta, pa sem ugotovila, da nimam nic za ven dat, ker je vse ena taksna godla, da je ni vecje :-\

GG, pa od kod ti jemljes vse te tvoje teze in ugotovitve? Pa clovek bi res po tvojih postih dejal, da imas tam nekje najvec 12 let, pa se to bi morala odrascati v druzini, ki se ne uklvarja s psi.
Daj, pojdi malo med ljudi, ki svoje pse solajo in se pogovori z njimi. Mogoce bos pa izvedela, da niso to le cudaki iz tvojih postov.
Pa pravi vzreditelji imajo zaposlene ljudi??? Kje ze??? Kaj je to zate pravi vzreditelj???

Blumina




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #612 : 14 November 2007, 10:40:31
Citiraj
Tisti pravi vzreditelji, ki se grejo pravo vzrejo imajo par zaposlenih, ki jim šola pse... torej...  

Samo pri razstavnih,kjer se je šlo,se gre in se na žalost bo še naprej šlo izključno za denar.
Vsi ki smo malce bolj v kinologiji,predvsem iz logov vzrediteljev nemških ovčarjev (razstavnih seveda) poznamo ogromno zgodbic,ko so bili potrebni izpiti tudi kupljeni,ko psi niso opravili preizkusa poguma in so vzrejne ponavljali,ko.......vse le zato,da bi vzrejnega dobili in služili.Brez kakršnekoli ljubezni in odgovornosti do pasme.
Odgovorni vzreditelj bi,če njegova pes ali psica ne bi opravila preizkusa poguma ali ne bi bila sposobna opravit potrebnega izpita,to psico/psa takoj umaknil iz vzreje,ker se s takimi dolgoročno dela samo škoda.


Citiraj
Vse je stvar okusa...si ne predstavljam tak odnos kot ga ima SKY
Citiraj
imava čudovit odnos,pes spi v moji sobi,vedno je z mano,.....,tako da........


Za takšen odnos imam moža in otroke... s psi, konji, mačkami pa imam drug odnos... nimam ne volje, želja, časa, energije...da bi iz enega psa naredila senco moje sence   in brez zamere...saj smo vsi civilizirani...

No,jaz pa takšno senco imam,ampak predvsem ker sem to želel in ker sem takšno senco bil sposoben vzgojiti in izšolati do te mere,da je lahko moja senca.
Poleg tega živim v stanovanju in moji psi nimajo te "sreče",da bi lahko živeli zunaj v boxih.

Ponavadi takšen odnos in tako vzgojene ter šolane pse kritizirajo predvsem tisti,ki sami tega niso sposobni doseči in je potem lažje zagovarjati bolj "svobodne" pse.


Kar se tiče barv-zakaj bi sploh kdo moral kazati delovnega nemca z IZRAZITIM črnim plaščem in rjavimi ožigi?
Kje pa piše,da bi no moral biti takšen?
V standardu so zelo lepo opisane vse dovoljene barve.


Lp zoran

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #613 : 14 November 2007, 10:48:40
Blumina..prav imaš...ostala sem pri svojih 12. letih in še vedno živim v "stilu" Lassie se vrača.... v harmoniji z mojimi nešolanimi psi v naravi in v družbi konj in ostalih živali...

SKY o tem nisem prepričana
Citiraj
Ponavadi takšen odnos in tako vzgojene ter šolane pse kritizirajo predvsem tisti,ki sami tega niso sposobni doseči in je potem lažje zagovarjati bolj "svobodne" pse.

Nikoli nisem želela ali poskusila imeta takšnega psa... Tudi ko gledam "preveč" šolane pse me moti... to ni odnos pes/človek po mojem okusu...

Isto pri konjih... terensko jahanje je prekrasna simbioza narava/človek/konj... visoka dresura/preskakovanje ali galopske dirke ...zame ni to to...ker s tem uničiš konja in njegovo dušo... GG   



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #614 : 14 November 2007, 10:49:08
GG, toliko neumnosti kot jih ti tule pišeš že ni več smešno ampak žalostno. O šolnju se ti niti ne sanja, zato mi je zdaj že kristalno jasno od kod vse tvoje zmote. Če s psom nisi sposoben vzpostaviti odnosa, kjer lahko skupaj delata, potem res ne moreš razumeti pomena NO-ja kot delovne psame. Samo potem škoda, da imaš to pasmo sploh doma.

Poleg tega pa naj mi kdo pokaže razstavnega nemca s črnim plaščem, takega, kakršnih se še malce spomnim. Poudarjam - s plaščem in ne s supermanovim ogrinjalcem ali sedlom, kakršne imajo današnji razstavni psi.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 14 November 2007, 10:50:10

Kar se tiče barv-zakaj bi sploh kdo moral kazati delovnega nemca z IZRAZITIM črnim plaščem in rjavimi ožigi?
Kje pa piše,da bi no moral biti takšen?
V standardu so zelo lepo opisane vse dovoljene barve.


Sky, ne gre se zato, da nebi vedela kakšne barve so pri NO možne in dovoljene. In ja, poznam standard. In nisem rekla, da kdo mora pokazati takega in takega psa, ampak, da me zanima, če je kakšen delavni NO, ki ima barvno kombinacijo podobno razstavnim (ker ima vsak pravico do svojega mnenja in ker je meni takšen bolj všeč). In to iz tega razloga, ker so si veji tako različni, da bi skoraj lahko govorili o dveh pasmah.

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 14 November 2007, 10:55:10
Poudarjam - s plaščem in ne s supermanovim ogrinjalcem ali sedlom, kakršne imajo današnji razstavni psi.

A moja je tudi superman s sedlom  ???

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #617 : 14 November 2007, 10:57:28
Urška zakaj je šolanje sploh potrebno ??? In si ti prepričana, da lahko s psom vzopstaviš odnos samo preko šolanja...

NO...nimam jaz...ga imam moj mož...sem ga imela in sem ga podarila, ker mi te "delovne" značilnosti ne odgovrajajo...jaz imam pasmo, katero ni potrebno šolati (n.p. obrambo) lahko pa z nijm delaš veliko stavri... GG

http://home.online.no/~roeysla/activities.cfm





blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #618 : 14 November 2007, 10:59:52
...zame ni to to...ker s tem uničiš konja in njegovo dušo... GG   


Ja, pa ljuba dusa. A si ze zadnjih nekaj let govorila s kom o kaksnih sodobnih nacinih solanja? Tudi konj, in ne le psov?
Ubijanje duse?
 :'(
Res bi te rada srecala v zivo in ti pokazala svojo ubogo ubito duso...
Si si ze kdaj pogledala kaksen prispevek o kliker treningu konjev? In kako z veseljem le ti sodelujejo s svojimi ljudmi? In to na terenu kot tudi v ogradi ali stali?
Ce se nisi, potem malo pobrskaj po netu. Saj izobrazevalje ne boli...

Blumina



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #619 : 14 November 2007, 11:09:48
Hvala sem in sem pristaš naravenga konjarstva... smo imeli pri nas celo "tečaj"..





in ja tudi "sodobno" šolanje poznam... ampak tukaj smo zelo daleč od tistega filmčka in tudi glede obrambe in sledi ne vem kako to dosežeš na ta "naraven/harmoničen" način...  ; D


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #620 : 14 November 2007, 11:14:44
Citiraj
Urška zakaj je šolanje sploh potrebno

Zakaj?

Kot prvo zato,ker se veliko ljudi rado aktivno ukvarja s svojimi psmi-kamor seveda spada tudi šolanje.
Npr.mojemu psu je delo v veliko,veliko večje veselje,kot kakršenkoli sprehod.Zakaj mu ne bi ustregel?

Šolanje je potrebno tudi zato,ker rabimo pse reševalce,rabimo pse za odkribvanje mamil,eksploziva,rabimo pse vodiče slepih,rabimo pse za pomoč invalidom,.....

In ne,odnosa ne moreš vzpostaviti samo preko šolanja.Ga pa najlažje.In tako odnos grdiš in krepiš zaupanje eden do drugega.



Citiraj
In to iz tega razloga, ker so si veji tako različni, da bi skoraj lahko govorili o dveh pasmah.

To ti pa dam prav.Res bi morali govoriti o dveh pasmah in v bistvu tudi govorimo,ker ti psi nimajo čisto nič več skupnega.Žal.  :(


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #621 : 14 November 2007, 11:17:28
Citiraj
in tudi glede obrambe in sledi ne vem kako to dosežeš na ta "naraven/harmoničen" način...  ; D

 ::) ::) ::) ::)

Ravno šolanje obrambe temelji na najbolj naravnih nagonih.    8)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #622 : 14 November 2007, 11:19:08
GG lepo prosim ne govori, da je dresura/preskakovanje uničevanje konjske duše. Sploh veš kako konji v tem uživajo? Ne uživajo samo v terenu ampak marsikateri drugi stvari tudi  ;) če je to uničevanje zate, potem isto misliš za westrn discipline? kolikor jaz vem imate to v vašem klubu...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #623 : 14 November 2007, 11:23:41
Zakaj?


To ti pa dam prav.Res bi morali govoriti o dveh pasmah in v bistvu tudi govorimo,ker ti psi nimajo čisto nič več skupnega.Žal.  :(


Lp Zoran

Ne, ne govorimo o dveh pasmah - oboje je še vedno NO, kar pa meni žal ne gre skupaj. Vse lepo in prav, če bi bil razstavni NO, delavni pa nevem npr. nemški delavni pes ali pa kar koli drugega. Ker mi enostavno ne sede črn ali siv nemec. Na žalost. Pa ne zaradi raznoraznih Rex-ov...da ne bo spet kdo mislil.

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #624 : 14 November 2007, 11:28:38
Dina nažalost je človeška nečimrnost pripeljala pasmo tako daleč da se deli, ampak zakaj bi bil show predstavnik NO, delavni pa Nemški delavni pes. NO je delavna pasma in kot taki bi potem lahko show predstavnikom dolepli show ali kaj podobnega poleg ;)

Treba bilo delati na tem da se tole ločevanje ukini in se povrne NO njegovo staro slavo ;) Simi potem se čez nekaj let za takega lepotca oglasim pri tebi ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 14 November 2007, 11:31:34
Ja rekla sem npr. :) Lahko bi rekla kar koli. Satin, ali so recimo pri tvoji pasmi take razlike, da si predstavniki "iste" pasme sploh niso v ničemer niti podobni? Ali je to pri kakšni drugi pasmi?

...sledi svojim sanjam


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #626 : 14 November 2007, 11:34:15
Kaj pa takole:
- lepotec bi bil "Nemški Lepotni Pes" (NLP) ali Neznani Leteči Predmet  ;D ;D ;D ;D ;D :P
- delavni pa enostavno Nemški Ovčar (NO)

Konji so za jahat NO pa za delat  ;)

p.s.
pa brez zamere ...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 14 November 2007, 11:38:12
Moja lubica je že zdaj NLP :P = NajLepši Pes. Kdo je bil pa prej lepotni ali delavni?

...sledi svojim sanjam


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #628 : 14 November 2007, 11:39:09
Moja lubica je že zdaj NLP :P = NajLepši Pes. Kdo je bil pa prej lepotni ali delavni?

Jasno da delavni  :o


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #629 : 14 November 2007, 11:39:41
Ja rekla sem npr. :) Lahko bi rekla kar koli. Satin, ali so recimo pri tvoji pasmi take razlike, da si predstavniki "iste" pasme sploh niso v ničemer niti podobni? Ali je to pri kakšni drugi pasmi?

Zaenkrat še ne tako velike, je pa tudi že prišlo do razslojevanja, resnično pa upam da samo do te mere kjer je zdaj in ne še kaj. Kajti priznam da bom potem po vsej verjetnosti to pasmo občudovala samo še od daleč kot zdaj NO. Namreč moja pasma ne bi bila več tisto kar je mene dobesedno zasvojilo z njo, približkov pa ne maram, če imam lahko original ;) Pa ne me narobe razumet, sta mi tvoja Dinca in Snoopy čist všeč, poleg tega tud nista videt da bi bila tako močno podrta ;)

Dina delovni seveda, lepota v nastajanju te pasme ni štela nič, štele so njegove delovne sposobnosti :P ::)