Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1467895

tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1080 : 31 Januar 2008, 14:39:24
Ta psica definitivno ne stane 1€.   ::)
Da izveš pravo ceno moraš poklicati človeka, ki jo prodaja.  ;)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1081 : 31 Januar 2008, 14:39:58
ceno 1 euro dajo prodajalci zato, ker marsikdo oglase sortira po ceni. tako se njegov oglas glede na ceno razporedi na začetek izpisanih zadetkov ;)

...sledi svojim sanjam


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1082 : 31 Januar 2008, 16:03:02
Realna cena!


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #1083 : 31 Januar 2008, 16:37:37
Amapk, ali rodovniški, je?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1084 : 31 Januar 2008, 16:55:46
Že oglas je čuden...čistokrvno nemško ovčarko z rodovnikom... če ima rodovnik je brez veze da napiše čistokrvno... po navadi psi, ki imajo predolgo dlako zlasti po usešah ne dobijo rodovnika.... če se motim naj me gdo popravi! GG


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1085 : 31 Januar 2008, 17:18:30
Motis se. V Sloveniji vsi psi, ki so potomci rodovniskih starsev z urejenim vzrejnim dovoljenjem, dobijo rodovnik. Ne glede na napake napram pasemskemu standardu ali kakrsnim koli deformacijam (teoreticno bi tudi trinogi zeleni zlati prinasalec - karikiram, ne ...) dobil rodovnik, ce bi bili zadoscni navedeni pogoji. Je pa res, da taki mladici potem dobijo vzrejno prepoved (pri n. dogah npr., so tak primer t.i. sivi harlekini). Kako tocno je z dolgo dlako in NO, ne vem. Vem, da dolga dlaka ni zazeljena, ne vem pa, kako je z morebitno paritvijo takih psov.
Sicer je pa oglas povsem normalno napisan, tako pise vecina prodajalcev, ce ne drugega zaradi tega, ker se prodaja ogromno cistokrvnih psov - brez rodovniak (jasno, to ne obstja, ampak ...)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1086 : 31 Januar 2008, 17:21:21
Saj pri mladičku tako in tako ne moreš videt če bo dolgodlak :P tisti, ki so bolj kosmati že ko so mali imajo napisano srednje dolgo dlako, drugi pa kratko.

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1087 : 31 Januar 2008, 19:23:41
Takoj se vidi če imajo oddlakana ušesa..in to naj bi bila napaka...GG


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #1088 : 31 Januar 2008, 19:28:33

Eva - lepe slike in čudovita psička. :-* :)

psička ni moja je od kolegice.so samo fotke moje.je pa drugače Kala(ta psička) res faca.pa še pikice ima po jeziku :P :P.res je srček.

lp



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1089 : 31 Januar 2008, 20:06:02
Takoj se vidi če imajo oddlakana ušesa..in to naj bi bila napaka...GG

Ampak ne more se pa zaradi tega psu odvzeti rodovnik.Pomen rodovnika menda vsi poznate.Predvsem je to dokazilo o pasjih prednikuih,.... Torej si vsak mladič rodovniških,zdravih staršev,z opravljenim vzrejnim dovoljenjem zasluži rodovnik.Pa naj bo dolgodlak,albino,brez ene noge,slep,....
Drugače je pa potem z vzrejnim dovoljenjem.Se pa dolgodlakim mladičem ne vpiše vzrejna prepoved,ampak pač vzrejnega ne naredijo,če je dlaka daljša od predpisane.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1090 : 31 Januar 2008, 22:37:44
Že oglas je čuden...čistokrvno nemško ovčarko z rodovnikom... če ima rodovnik je brez veze da napiše čistokrvno... po navadi psi, ki imajo predolgo dlako zlasti po usešah ne dobijo rodovnika.... če se motim naj me gdo popravi! GG


 PA ŽENSKA, DAJ ČE TI JE ŽE VSEENO ZA PASMO, NAJ TI NE BO VSAJ VSEENO ZA OSTALE ŽENSKE, KI SE MORAJO ZARADI TAKIH KOT SI TI POTRJEVATI DA IZJEMA POTRJUJE PRAVILO IN DA NISMO VSE ŽENSKE  KURE!

TOLIKO ANTIPROPAGANDE KOT JO TI DELAŠ TAKO NA TEM KOT NA SOSEDNJEM FORUMU ŽE DOLGO NI NAREDIL NEKDO TEJ LEPI PASMI O KATERI JE GOVORA.

Če te že v imenu pasme ne morem prositi da počasi utihni, potem mogoče te lahko zaradi žensk.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1091 : 01 Februar 2008, 06:06:56
Simi... baj de way..na drugem forumu je gospodična pisala "Glavni problem pa je to, da sem po naravi precej blaga in mirna. In enostavno vem, da bi naš NO rabil odločnega in dominantnega lastnika (mi je res žal, da pred enim letom nisem vedela tega, kako zelo pomembno je, da najdeš psa, ki karakterno ustreza lastniku)."

To je bil povod za moj odgovor..in če ti niso všeč dominatne pasme v čem je tukaj problem in zakaj to pomeni, da si kura... In kakšno travmo iz otroštva nosiš v sebi da se moraš stalno dokazovati??? Jaz nimam problema s tem...dokazovanjem... Veš da je kompleks manjvrednosti bolezen  ;) GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1092 : 01 Februar 2008, 07:14:15
 :o Dominantna pasma? Če je NO dominanten gre po mojem prej za izjemo, kot pravilo, ali pa posledico slabe vzgoje...

...sledi svojim sanjam


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1093 : 01 Februar 2008, 07:23:07
:o Dominantna pasma? Če je NO dominanten gre po mojem prej za izjemo, kot pravilo, ali pa posledico slabe vzgoje...
Potem je zelo veliko izjem ali pa nevzgojenih NO.
Ni provokacija so samo moje izkušnje oz. natačnjeje opazovanje lastnikov NO, ki jih na mojem koncu ni malo.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1094 : 01 Februar 2008, 07:31:33
Ja možno  :-\ In če je veliko izjem lako rečem samo na žalost... Dina je naš 3. oz. moj 2. nemški ovčar, pa ni bil noben nevzgojen, noben ni bil dominanten (nekdo je enkrat poskusil - pa mu ni uspelo :P ), oba, ki sta že pokojna sta bila naučena, da jima je dovoljeno lajanje samo in le takrat, ko ni nikogar zraven in kdo hodi okrog hiše, pa tudi Dina je že skapirala to. Ko pridem za "obiskom" še jaz ima, da je tiho :) če sem pa zraven pa niti ne laja, ker tako jaz vidim, kdo gre mimo :) No naj povem še to, da smo imeli vse brez problema spuščene kadar je bil kdo na obisku oz. kak pinknik poleti, je vedno pes lahko bil zraven v naši družbi. Pa nikoli ni vzel ene stvari iz mize, fehtaril ali poskušal šnofati. Nikomur ni težil, vesel je pa bil, če ga je kdo pocrkljal :) Uglavnem, naši so bili do zdaj vsi neproblematični. Edina izjema je bil Čort, ampak ne šteje, ker je bil težek karakter - kraševec pač ;)

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1095 : 01 Februar 2008, 11:23:21
Prevec je nedominantnih prevec popustljivih lastnikov.. Jaz gledam dva nemska ovcarja, ki sta zacela z osnovno solo ravno lani takle cas, kot midva malo solo. In letos se vedno hodita. Ampak, ta NO ne znata niti odpoklica, za sedi jima je treba 3x rect, kaj sele za prostor. Pri odpoklicu zmeraj raje po svoje odtavata in se ne dasta priklicat. Enega vodi starejsa zenska, drugega pa starejsi moski. Da ne omenjam, da jima drugi s psmi niti blizu ne smemo priti, ker lahko hitro pride do provokacije z njihove strani in kaksnega pretepa.  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1096 : 01 Februar 2008, 11:37:00
a res ali kaj? :o Si predstavljaš, da bi bila Dinček taka  :D bi bilo takoj konec naših zmenkov :P

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1097 : 01 Februar 2008, 11:53:58
Tay ja seveda sem mislila Ricka, sem se zmotila, k imamo tolk imen pa se takoj zmedem.Ej saj Petra pa zelo dobro poznam saj sva oba Tržičana .Tudi dosežke Kvine sem stalno spremljala.Ja zelo dober rod ste imeli.Zato je bil Rick neponovljiv.Pa saj so vsi naši psi.S Tayem pa imaš tudi veselje da se reče, ane.Veš sem šla na stran z rodovniki pa bom pogledala a imajo naši psi kaj skupnih prednikov.Poročilo sledi.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1098 : 01 Februar 2008, 11:56:52
Mi mamo pa spletno stran :) Če koga zanima...naslov je v mojem podpisu :P

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1099 : 01 Februar 2008, 12:04:33
Dina..LEEEPPPAAAA...

Kar se tiče dominatnosti...vse je odvisno od psa (temperamanta), vzgoje (lastnika) in izkušenj... Torej Dina.. tvoji so bili pač dobro naučeni
Citiraj
ki sta že pokojna sta bila naučena, da jima je dovoljeno lajanje samo in le takrat, ko ni nikogar zraven in kdo hodi okrog hiše
.. in po tempramentu ne preveč dominanti ... Moj Lex je bil tudi z ljudmi pravi medo... njegova dominantnost je prišla na plan samo pri drugih pseh... it to je to...


Poleg tega Dina je psička...in psičke niso na splošno tako dominantne...lahko se pa hitro stepeje s kakšno drugo psico in to po navadi zares... ker se zelo ljubosumne...bolj kot samci...


AMPAK ITAK GOVORITI NA SPOŠNO JE BREZ VEZE..Ugivajte! GG 


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1100 : 01 Februar 2008, 12:20:38

Poleg tega Dina je psička...in psičke niso na splošno tako dominantne...lahko se pa hitro stepeje s kakšno drugo psico in to po navadi zares... ker se zelo ljubosumne...bolj kot samci...


AMPAK ITAK GOVORITI NA SPOŠNO JE BREZ VEZE..Ugivajte! GG 


zato pa pšttttttt

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1101 : 01 Februar 2008, 12:23:53
Dina..LEEEPPPAAAA...

Hvala  :-[

Kar se tiče dominatnosti...vse je odvisno od psa (temperamanta), vzgoje (lastnika) in izkušenj... Torej Dina.. tvoji so bili pač dobro naučeni .. in po tempramentu ne preveč dominanti ... Moj Lex je bil tudi z ljudmi pravi medo... njegova dominantnost je prišla na plan samo pri drugih pseh... it to je to...

Po moje bi lahko bili dominantni, če bi jim to pustili :) Tudi Dina je bila največ "norec" v leglu :P Moji so bili in je tudi Dina prijazna do drugih psov in ljudi - razen če je doma laja v opozorilo ;)

Poleg tega Dina je psička...in psičke niso na splošno tako dominantne...lahko se pa hitro stepeje s kakšno drugo psico in to po navadi zares... ker se zelo ljubosumne...bolj kot samci...

Za enkrat nebi rekla, ker ima tudi ženske prijatelje :) prej bi rekla, da bi se v določenih primerih, ko jo določena prijateljica mal šavsne, ali ji prijateljček kaj ukrade lahko celo malo postavila zase, ampak ne - si mirno najde drugo zaposlitev :)

...sledi svojim sanjam


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1102 : 01 Februar 2008, 12:38:50
tale je boljši:
PRODAM ČISTOKRVNO NEMŠKO OVČARKO OČE DOVGO DLAK MATI SREDNJE DLAKA
http://www.bolha.com/oglas2905702  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

če so pa tole Nemški ovčarji, pol si pa ....
http://www.bolha.com/oglas2982903  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #1103 : 01 Februar 2008, 12:45:58
Tay ja seveda sem mislila Ricka, sem se zmotila, k imamo tolk imen pa se takoj zmedem.Ej saj Petra pa zelo dobro poznam saj sva oba Tržičana .Tudi dosežke Kvine sem stalno spremljala.Ja zelo dober rod ste imeli.Zato je bil Rick neponovljiv.Pa saj so vsi naši psi.S Tayem pa imaš tudi veselje da se reče, ane.Veš sem šla na stran z rodovniki pa bom pogledala a imajo naši psi kaj skupnih prednikov.Poročilo sledi.

A res Rickovega vzreditelja poznaš? :o
Ja Rick je bil neponovljiv, :-* kakšen je pa to bil pes, ni za opisat - prečudovit vizualno in karakterno. :-* :) Res smo imeli srečo z njem. Pa meni je bilo tako všeč, ker je bil zelooo velik. ;D Me je pa spremljal celotno moje odraščanje. Dobila sem ga pri devetih letih, zapustil nas je pa dan pred mojim osemnajstim rojstnim dnem  :'( - na ogromno žalost vseh nas, ga še danes nismo preboleli in ga verjetno nikoli ne bomo. Sva bila pa res ta prava prijatelja in sva se skoz skupaj tiščala, najraje je pa izvajal home-made agility... :D :) to sem jaz celo dvorišče opremila z rekviziti za preskakovanje in podobno, seveda čisto na pamet in po svoji domišliji, še na lestev sem ga učila plezati, pa mu je šlo kar dobro... :-* ;D
 Se pa spomnim, da sta bile takrat, ko sem kupila Ricka, zraven še dve njegovi sestrici in sicer eni je bilo ime Rika, druga pa je bila Rija. Me prav zanima, če teli dve psički kdo pozna ali pa katerega drugega malčka iz legla.
A pa je Peter obdržal kakšnega mladička iz tega legla ali ne... :)


No komaj čakam poročilo! :o :)



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1104 : 01 Februar 2008, 12:50:35
Ta je pa najboljša:
Iz legla sta naprodaj še dve psički pasme Nemški ovčar. Sicer brez rodovnika, a z odličnim pedigrejem. Psički sta stari 7 tednov, cepljeni, opravljeno zdravljenje proti zajedalcem.
http://www.bolha.com/oglas***  :o :o :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Tole ja pa že preveč:
Naprodaj so delovni nemški ovčarji,rodovniškega psa in nerodovniške psice.So zelo lepe oblike in močne konstrukcije,razgliščeni in prvič cepljeni.
http://www.bolha.com/oglas*** >:( ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Končam ,ne morem več  ???


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1105 : 01 Februar 2008, 13:10:01
IgiS...temu se reče MARKETING  :P GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1106 : 01 Februar 2008, 13:15:25
IgiS...temu se reče MARKETING  :P GG

Ne, pa ne :P Temu se pravilno Slovensko reče oglaševanje  :D Sicer pa tole ni več nobeno oglaševanje, ampak navadno zavajanje kupcev :P

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1107 : 02 Februar 2008, 15:03:53
Ja  Tay s Petrom smo malo izgubili stike ker je on iz Sebenj jaz pa iz Bistrice .Drugač je bil pa včasih najboljši prijatelj mojega brata.Psičk iz tega legla ne poznam , ker kot jaz vem jih ima Peter bolj poredko da ne matra psičke( dober vzreditelj).Če ga kaj srečam ga bom pobarala kje ima mladičke in povedala da si ga pohvalila.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1108 : 02 Februar 2008, 15:06:28
Dina na tvoji spletni stranoi sem ugotovila zakaj je tvoja Dina tako všečna mojim očem Kalin dedek Karly vonArminius je Dinin pradedek.No a si vidla da gliha vkup štriha.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1109 : 02 Februar 2008, 15:09:34
Pa še pripomba z moje strani Simi očitno imaš GG močno v želodcu ,tako zelo da si že prav žaljiva in stalno drezaš vanjo tudi ko nimaš razloga.Daj nehaj s tem ker je moteče.