Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468257

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1140 : 08 Februar 2008, 19:51:56
Ena super zverina!   ;D
In to iz slovenskih tekmovalnih logov.    :o





Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #1141 : 08 Februar 2008, 20:03:22
lep kuži!!!  :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1142 : 09 Februar 2008, 09:32:12
Ali ste člani KDNOS ? GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1143 : 09 Februar 2008, 09:56:29
Ne (še) :) Razmišljamo o tem...

Ena izmed lepših včerajnšnjih slikc (copyright: Ovcka)



lp

...sledi svojim sanjam


Lero

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1144 : 09 Februar 2008, 11:33:01
Koliko let pa živijo te ne nemški ovčarji in koliko zrastejo?



Lero

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1145 : 09 Februar 2008, 11:34:39
Ja kolk let pa živijo?



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1146 : 09 Februar 2008, 11:41:12
življenska doba: 12-13let

teža:SAMCI:30-40kg
                 SAMICE:22-32kg

plečna višina:SAMCI:60-65cm
                            SAMICE:55-60cm

:)


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1147 : 09 Februar 2008, 15:36:32
Ali ste člani KDNOS ? GG
Jaz sem, pa ti?


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1148 : 09 Februar 2008, 16:13:51
Igis, ne vzet kot provokacijo ali kaj podobnega, ampak res me od nekoga, ki je član zanima kakšne so članske ugodnosti, pravice, dolžnosti? Hvala :)

lp

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1149 : 09 Februar 2008, 18:01:29
Pri nas smo se odločili, da bomo Kalo ob nasledni gonitvi parili, zato počasi zbiram zainteresirane plemenjake.Imamo precej ostre kriterije ,a se bomo o podrobnostih dogovarjali s morebitnimi lastniki samčkov.Samo osnovni pogoji so :iščemo samca z vsemi potrebnimi dokumenti ,kateri nam morajo biti na vpogled,telesna ocena odlično,kolki 1a,izključno delovna linija z ravnim hrbtnim delom,zaželjen je krepak in nizek samček.Naj ima priloženo sliko.
Sliko Kale prilagam in bom odgovorila na vsa vprašanja resnih lastnikov plemenjakov. ;DVkolikor sem prošnjo dala pod napačno temo me prosim prestavite. :-[



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1150 : 09 Februar 2008, 19:48:12
Pri nas smo se odločili, da bomo Kalo ob nasledni gonitvi parili, zato počasi zbiram zainteresirane plemenjake.Imamo precej ostre kriterije ,a se bomo o podrobnostih dogovarjali s morebitnimi lastniki samčkov.Samo osnovni pogoji so :iščemo samca z vsemi potrebnimi dokumenti ,kateri nam morajo biti na vpogled,telesna ocena odlično,kolki 1a,izključno delovna linija z ravnim hrbtnim delom,zaželjen je krepak in nizek samček.Naj ima priloženo sliko.
A ni tako, da ponavadi lastnik psice išče psa in ne obratno  :P
Me pa zanima, zakaj hočeš pariti z "izključno delovna linija z ravnim hrbtnim delom" če imaš lepotno psico? Kaj boš s tem dosegla?

Pa še to
nizek in krepak delovni samec z ravnim hrbtnim delom ne more dobiti oceno odlično  ;D ;D ;D , saj pri naših sodnikih ne  :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1151 : 10 Februar 2008, 02:35:23
Ena super zverina!   ;D
In to iz slovenskih tekmovalnih logov.    :o





Lp Zoran

A ta ji pa ne bi bil všeč?  :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1152 : 10 Februar 2008, 09:27:26
A ta ji pa ne bi bil všeč?  :)


Ta je od Lovrenčič Silvota in je na voljo za paritev. Telefonska številka: 031-390-976.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


roberd

  • Gost
Odgovori #1153 : 10 Februar 2008, 10:01:13
Me pa zanima, zakaj hočeš pariti z "izključno delovna linija z ravnim hrbtnim delom" če imaš lepotno psico? Kaj boš s tem dosegla?

Saj poznate tisto urbano legendo, kako je Marilyn Monroe na neki večerji Albertu Einsteinu rekla, da bi rada z njim imela otroka, popolnega otroka, Einstein ji je pa odgovoril: "Ah, but what if it had my looks and your brain?" Monroejeva je res občudovala Einsteina, toda srečala se nista nikoli.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1154 : 10 Februar 2008, 12:01:54
Igis ne vem kaj si mislil s tem da ponavadi lastnik psice izbira plemenjaka.Saj jaz SEM LASTNICA PSICE:ne vem kaj ni jasno.Kaj hočem doseči s parjenjem s samcem. ki je delovne linije: najprej izgled psa z ravno hrbtno linijo mi bolj ustreza.Pri nas smo imeli vedno delovne pse in ne razstavne in moja psička je pač kupljena iz razstavne linije, a jo učimo za reševalko,kot vse naše pse,tako da je (delovna)..Mislim da se bomo tako izognili tudi večjemu riziku displazije.Nižanje zadnjega dela telesa že zelo resno ogroža zdravje nenazadnje pa izgled nemca.Nočem razpravljati z  zagovorniki in ljubitelji irazstavnih ovčarjev še manj pa žaliti mišlenje kogarkoli, a v naši družini smo pač vsi takega mnenja in se imamo kot lastniki psičke pravico odločiti po svoje.Kar se pa tiče tega da želimo nižjega samca pa je razlog v tem da je Kala centimeter previsoka za slovenski standard,ker izhaja iz Nemčije kjer je plečna višina po standardu 5 cm višja.Mišljeno je bilo seveda ne da je samec PRENIZEK ampak med nižjimi seveda še v standardu in kot tak seveda lahko pridobi telesno oceno odlično.Že v opisu iskanja samca sem napisala da so moji standardi iskanja plemenjaka visoki kar je posledica tega da vzrejo jemljemo zelo resno.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1155 : 10 Februar 2008, 12:28:49
Takole smo pa včeraj pozirali na poti na Klančiše :)


Zadnji vzpon proti vrhu in malo utrujena Dinčka


lp

...sledi svojim sanjam


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1156 : 10 Februar 2008, 12:57:02
chory poskusi klicat na kinološko zvezo. Boš vsaj dobila kontakte ljudi ki imajo v slo na voljo samce za paritev, potem pa sama pregledaš kaj bi bilo primerno zate (glede na linijo).

Javljal se ti pa noben lastnik samcev ne bo sam  ;) Jih boš najverjetneje ti iskala in klicarila in prosila ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1157 : 10 Februar 2008, 15:49:46
chory kakšni pa naj bi bili mladiči od tvoje psice in od "tiste zverine"...?? GG


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1158 : 10 Februar 2008, 17:20:56
Igis ne vem kaj si mislil s tem da ponavadi lastnik psice izbira plemenjaka.Saj jaz SEM LASTNICA PSICE:ne vem kaj ni jasno.
Mislil sem na to, ta se ti noben dober samec NE bo ponujal. Najti ga boš morala sama  ;)

želimo nižjega samca pa je razlog v tem da je Kala centimeter previsoka za slovenski standard,ker izhaja iz Nemčije kjer je plečna višina po standardu 5 cm višja.
Ti to čisto resno al se zajebavaš ???

Drugače pa podpiram tvoje razmišljanje čeprav se ne da zadeve tako hitro popraviti.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1159 : 10 Februar 2008, 17:52:03
IgiS..tokrat se stinjam...  :P
Citiraj
čeprav se ne da zadeve tako hitro "popraviti"
  ;) .. če se lahko temu tako reče  :P GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1160 : 10 Februar 2008, 19:08:43
če se lahko temu tako reče  :P GG

Ja, temu se definitivno tako reče.   :P

Ogromno razstavnih primerkov izgleda, kot  da so nujno potrebni popravila.

Lp zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1161 : 10 Februar 2008, 19:29:10


Ogromno razstavnih primerkov izgleda, kot  da so nujno potrebni popravila.

Lp zoran

smrk, smrk  :'( :'( :'( A tistle moj primerek slikan par postov višje je tud potreben obdelave...  :P

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1162 : 10 Februar 2008, 22:00:31
smrk, smrk  :'( :'( :'( A tistle moj primerek slikan par postov višje je tud potreben obdelave...  :P

Dina,o tvoji sva pa že.Veš,kakšno je moje mnenje.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1163 : 11 Februar 2008, 07:18:54
Dina,o tvoji sva pa že.Veš,kakšno je moje mnenje.  ;)


Lp Zoran

 :D ja vem kakšno je tvoje mnenje ;) samo, jaz se tako trudim in prilepim slikce...pa noben nič ne komentira :(  :-[ :-\

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1164 : 11 Februar 2008, 09:10:58
:D ja vem kakšno je tvoje mnenje ;) samo, jaz se tako trudim in prilepim slikce...pa noben nič ne komentira :(  :-[ :-\

Lepa,lepa!  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1165 : 11 Februar 2008, 09:13:16
Lepa in pametna  :D

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 11 Februar 2008, 12:00:34
Igis vem da se prav veliko lastnikov plemenjakov ne bo ponujalo na veliko a je ta moja ponudba le dodatna in nekaj samčkov imamo že ogledanih.Kar se pa tiče tvojega vprašanja če se zajebavam a mislim resno ga čisto dobro ne razumem.Če misliš s tem da so v Nemčiji po standardu N.O. 5 cm višji mi je to povedal kinološki sodnik ki mi je ocenjeval Kalo,in mislim da mu je verjeti.
GG: ne vem točno kaj si mislila s tem kakšni naj bi izgledali mladički moje psičke in tiste zverine... ???Vem da se škode z nižanjem zadnjega dela nemcev ne da kar tako odpraviti vendar če ne poskusimo ne more biti uspeha.Zato se bom tudi trudila, da hibe svoje psičke ( previsoka) poskusim popraviti na njenih potomcih.In ne ni me sram da se trudim vzrediti najboljše kar se bo dalo.Tudi parili ne bomo kar vsako leto ker moja psica ni reprodukcijski material,ker pa bo gotovo kakšen ostsal doma pa bi rada imela najboljše kar lahko jaz naredim.Brez skrbi samčke pa iščemo tudi na druge načine.Hvala za nasvete.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1167 : 11 Februar 2008, 12:06:57
Tale (zverina) od Silvota je pa po mojih kriterijih konstrukcijsko ČUDOVITA, a sem izbirčna in bolj mahnjena na barve Reksa,čeprav ni čisto izključeno,ker tako lepega psa težko vidiš.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1168 : 11 Februar 2008, 12:09:08
Dina tvoja lubica ma pa tko leoo glavico (barve) da ni kaj sama hvala in pohvala. :D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1169 : 11 Februar 2008, 12:17:46
Dina tvoja lubica ma pa tko leoo glavico (barve) da ni kaj sama hvala in pohvala. :D

Hvala :)

...sledi svojim sanjam