Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1469775

roberd

  • Gost
Odgovori #1200 : 12 Februar 2008, 14:21:19
Dina, ti govoriš o socializaciji, socializaciji, socializaciji. O tem, da se psu določene situacije predstavijo tako, da v njih ne doživlja stresa. Dobri živci, mislim genetsko, se pa prepoznajo ravno po tem, kako hitro se pes prilagodi v situacijah, ki jih ni vajen, oz. po tem, koliko samokotrole lahko ohrani takrat, kadar je pod stresom. Stabilen karakter ni to, da npr. pes določene situacije sploh ne zazna kot nevarne, da ne reagira, ampak to, da v zanj nevarni situaciji reagira zbrano, da je sposoben zadevo shendlat.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1201 : 12 Februar 2008, 14:26:11
...to se bo pa pri nas še pokazalo, s časom :) upam pa na najboljše ;)

...sledi svojim sanjam


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1202 : 12 Februar 2008, 14:34:40
roberd, a imaš ti slučajno črno psičko od Harija?


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 12 Februar 2008, 16:32:15
Ja ja se oproščam,mislila sem na Iskanje Pogrešanih Oseb IPO. :-[.Samčka za parjenje pa imam čas iskati zelo dolgo ,ker se je Kala raavnokar gonila.Verjetno bomo sedaj gledali bolj v smeri reševalcev s katerimi bo opravljala skupaj izpite in tiste ki že delajo.Ni vrag da bomo našli kaj lepega,pametnega in karakternega.Upanje umre zadnje.Hvala za lepe želje Ninci.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1204 : 12 Februar 2008, 19:59:19
Ja ja se oproščam,mislila sem na Iskanje Pogrešanih Oseb IPO. :-[.Samčka za parjenje pa imam čas iskati zelo dolgo ,ker se je Kala raavnokar gonila.Verjetno bomo sedaj gledali bolj v smeri reševalcev s katerimi bo opravljala skupaj izpite in tiste ki že delajo.Ni vrag da bomo našli kaj lepega,pametnega in karakternega.Upanje umre zadnje.Hvala za lepe želje Ninci.

Uh,a veš da ne vem,če je sploh kaj dobrih rodovniških samcev z vzrejnim pregledom med reševalci.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 13 Februar 2008, 09:07:00
Bomo videli (je rekel slepi) Darko prav da ene dva bi mogoče prišla v poštev.Jih bomo pogledal pa se pozaniomal a majo vzrejne pa mal rodovnik pregledal.Zdele čez zimo je bilo malo manj srečanj zdaj na pomlad pa se bo bolj začelo.Upam. ;DDrugač se nam pa nič ne mudi .Če ne bomo našli nič pri naslednji gonitvi bomo iskali naprej.Ni vrag da se ne bo kaj našlo. :o



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1206 : 13 Februar 2008, 11:25:42
chory..Zakaj si nisi kupila "delovno" psičko...namesto, da moraš sedaj razstavno psičko "popravljati" z delovnim samcem... Poleg tega iz slik ni razvidno, da ima tvoja psička ekstremno hrbtno linijo..zdi se mi, da je v standardu... višina pa itak ni takšen problem. GG


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1207 : 13 Februar 2008, 11:43:46
Kalo smo kupili pač v čudnem spletu okoliščin,in je ne bi zamenjala za nič na svetu.Barve nikakor ne bi zamenjala za delavne.Z njenim hrbtom ni nič narobe razen tega da je rahlo izbočen.To pa seveda že velja za hibo.Ne bom popravljala nje, ampak se bojim, da bi se pri mladičih lahko pojavila vbočenost v hujši obliki.Nižanje zadnjega dela telesa pri N.O. pa mislim da smo že stokrat predelali.Lara ima zelo lepo ravno hrbtno linijo,Kala je pa če malo čudno stoji kot hrt.Res da je moj pes ki ga imam nadvse rada in je ne bi zamenjala za noben denar, a si ne zatiskam oči da to ni dobro.Poskusila bom poiskati kako sliko kjer se dobro vidi razlika.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 13 Februar 2008, 11:50:54
LARA



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 13 Februar 2008, 11:55:13
KALA:Tukaj se zelo dobro vidi vbočen hrbet.Res da ni hudo a eden ciljev vzreje je da se poskusi odpraviti tudi najmanjše hibe.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1210 : 13 Februar 2008, 11:56:02



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1211 : 13 Februar 2008, 11:59:10
Saj drugače je pa Kala lepotica in je dobila telesno oceno odlično.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1212 : 13 Februar 2008, 12:52:22
Pri Kali ni napaka, ki izhaja iz razstvne linije... to je napaka v standardu... To se reče, da ima "kozolec"... njenje zadnje kote niso nič bolj zaprte kot pri Lari... Ti lahko to napako porpaviš s pravilo grajenim samcem...

iz standarda: "Zgornja linija poteka od začetka vratu preko dolgega in visokega vihra in ravnega hrbta do rahlo padajočega križca brez vidnih prekinitev. Hrbet je zmerno dolg, čvrst, močan in ustrezno mišičast. Ledja so široka, kratka, močno oblikovana in mišičasta. Križec naj bi bil dolg in rahlo padajoč (približno 23o v odnosu do horizontale) in mora preiti v rep brez vidnih prekinitev zgornje linije." GG

 


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1213 : 13 Februar 2008, 18:27:50
 ;DSaj ravno o tem govorim in želim pariti s samcem z ravnim hrbtom zato, da zmanjšam možnost, :o da se hiba prenaša naprej. :D



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1214 : 13 Februar 2008, 19:29:42
Saj tudi razstavni samec s pravilnim hrbtom po standaru je lahko primeren..ni ti treba iskati izključno delavnega  ;) GG


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1215 : 14 Februar 2008, 12:12:12
Ja sem mislila da niso vsi delavni le v takih barvah kot sem ugotovila sedaj.Človek pač vedno prenalo ve.Glede na barve bomo gledalo na barve Reksa ali na malo bolj črnuhe in da ima čim boljšo linijo hrbta.Hvala vsem za nasvete.Več ljudi več ve.Vsem želimo lepo Valentinovo.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0

kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)

chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1218 : 19 Februar 2008, 12:05:47
HLADIMO NOGICE



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1219 : 22 Februar 2008, 09:02:50
Hej, hej :) Včeraj smo si vzeli nekaj minutk časa in smo se malo slikali :)

Moja črnuha :)


Zelo pozorna na mimoidoče


Da nebi slučajno koga zgrešila ::)


Če uspe bit kakšno sekundo pri miru rata tudi kakšna ne-motna slika :P


Še ena bolj kot ne mirna


Za konec pa še en dokaz, da je moja žvava "živ uničevalec"...ponoči namreč na takle in še nekaj podobnih načinov preureja svoje stanovanje >:(


Pozdravčke od naju ;)

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1220 : 22 Februar 2008, 09:14:18
Kolk je pa Dina že visoka?

Da ne bo standarda prerasla.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 22 Februar 2008, 09:22:33
Hej :) Jah, upam, da ga ne bo :P jo bom probala zmerit ;) samo moram po moje en teden dopusta vzet, da mi bo uspelo :D po mojem bo kar tam blizu 60. Mogoč malo manj. Upam, da v višino ne bo več rasla, sem pa tako in tako pričakovala, da bo med večjimi ;)

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1222 : 22 Februar 2008, 09:25:44
Tud jaz upam.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1223 : 22 Februar 2008, 09:28:13
Če ne bom pa rekla, da je pes  >:D pa bo lahk prec 5 centi večja :P bom res danes poskusla izvesti tale podvig, da vidimo kolikšna je že naša baba ;)

...sledi svojim sanjam


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1224 : 22 Februar 2008, 19:26:10
Mene pa zanima če si lahko nemški ovčar pri skokih za frizbijem kej poškoduje kolke ozeroma če  ta šport lahko kako slabo vpliva na kolke?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1225 : 22 Februar 2008, 19:32:47
Odvisno od različnih dejavnikov... Načeloma ne, ampak odvisno . Za mladička kakšni visoki skoki v zrak in pristanki na zadnjih tacah niso najbolj priporočljivi.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 22 Februar 2008, 19:35:19
Jaz bi z raznimi skoki počakala tam nekje do enega leta, pa še potem na začetku nebi pretiravala.

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1227 : 25 Februar 2008, 19:06:17
Včasih res ne vem,kaj hudiča se dogaja!   :-\

Pred devetimi meseci je kolega z Nemčije pripeljal mladega, 2.mesečnega samčka NOja Vox von Scwarzen Grunt-a.Soliden pes (bom enkrat prilepil slikce).
No,ta kolega je pred leti že imel uvoženega psa Mark von den Rotten Matter, z njim tekmoval po IPO 3,pes je bil odličen sledar,zelo natančen pri poslušnosti in obrambi,vendar zaradi svoje velikosti malce počasen-No,to za to zgodbo sploh ni pomembno.

Ta kolega se torej s sedanjim psom pri starosti 11 mesecev odpelje v Velenje k enemu "vzreditelju" ,ki ima celo v lasti psarno,je dolgo vzrejal,bil inštruktor,marker,vendar vmes vedno štepal tudi nerodovniške mladiče.K njemu je šel z namenom,da mu pove svoje mnenje o Voxu in razstavah in,......

In kaj model izjavi?

Da pes ni za na razstave,ker baje hodi preveč po sprednjih tacah (njegove besede), s čimer je hotel povedati,da ima preveč ravno hrbtno linijo in da ne stopa zadaj kot zajec,tako kot kar nekaj razstavnih primerkov.In da zato ni za na razstave.
Se mi je temnilo pred očmi,ko mi je kolega to razlagal.

In takšni "strokovni" ljudje delujejo v slovenski kinologiji in vzrejajo pasmo nemški ovčar!    8)   >:(



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1228 : 25 Februar 2008, 19:08:39
 :o Adijo pamet! Pol moja tud ni za na raztave, ker ne hod kot una krava...da ne rečem ktera :)

...sledi svojim sanjam


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #1229 : 25 Februar 2008, 19:19:57
od kje je pa to idejo dobil?! a pol morjo po ta novem bit NOji pol zajci al kaj?!   ???  ;)