Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468854

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1260 : 27 Februar 2008, 19:43:31
To bi mogla že narediti..in poleti kolesa na sanke in vleči  ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1261 : 27 Februar 2008, 19:47:20
Ah, ne vem če...jo še mejčken nazaj držim :) Ker me je na momente prou strah, da se bo enkrat ubila, ta koza nora ::) ne vem od kje tok energije...lahko laufa neprestano uro, dve, tri...pa še vedno ni tok zmatrana, da nebi kej ušpičla :P

...sledi svojim sanjam


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1262 : 28 Februar 2008, 19:26:37
Lara je zmeraj prav z veseljem vlekla sanke ,seveda je imela oprtnico in dovolj dolg povodec.Zdaj sta pa obe, :o :P da bo ravnovesje ,bomo drugo leto poskusili. 8)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1263 : 02 Marec 2008, 12:18:11
Evo enega NO-ja iz naše pasje šole...je bolj delovna linija:


:)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1264 : 02 Marec 2008, 12:22:10
Hej
Polonči, maš še kakšno sliko, kjer se mulca bolje vidi? :)

...sledi svojim sanjam


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1265 : 02 Marec 2008, 12:25:27
Ne... :-[ :-X Ampak ga bom ob priliki poslikala...

:)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1266 : 02 Marec 2008, 12:35:54
ok :) Pridna ;D

...sledi svojim sanjam


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1267 : 02 Marec 2008, 12:48:02
Sej mogoče ga boš pa videla na razstavi NO, če prideš ;D

:)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1268 : 02 Marec 2008, 17:02:38
Frišne slikce od Dinkič, ki pridno raste :)



Moja žvava  :D



lp

...sledi svojim sanjam


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1269 : 03 Marec 2008, 15:46:09
Luškana je  :D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1270 : 03 Marec 2008, 16:17:36
Hvala  ;D :-* :-*

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1271 : 04 Marec 2008, 11:45:39

Dina z vleko sank bi na tvojem mestu počakal dokler se psička dokončno ne oblikuje in zaključi z rastjo in tudi šele potem prvo kot prvo privajanje na sani in za začetek čisto easy tovor, to pomeni da se začne z dekcami da pridemo do kilogramov. Tudi z tekom ob kolesu ali vleko med rolanjem počakaj dokler se mala ne neha razvijati, drugače lahko narediš več škode kot koristi. Namreč vleka sani ni samo to da psa vprežemo v sani in ajdi gremo ;), je treba psa kar lepo privaditi na to, poleg tega nima stil vlečenja sani nič skupnega z "vleko" ko vas pes vleče na povodcu, mnogo psov ki vlečejo na povodcu sani potem sploh ne vleče ampak jim rit pade dol ;) :D Poleg tega pa je za vleko potrebna tudi pravilna oprema, da ne pride do kakšnih poškodb ;)

Dinč je pa prav luštna pupa in se lepo razvija, škoda ker moj "volk" ne mara NO in ti njega ne, se mi pa ob pogledu na Dino in ostale lepe predstavnike NO toži po otroških časih ki sem jih preživela v družbi predstavnika te pasme ;)


Če moje ne bo minil do vlačenja, prsežem, da ji bom pozim kupla oprsnco pa sanke namontirala >:D
Citiraj


To bi mogla že narediti..in poleti kolesa na sanke in vleči  ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1272 : 04 Marec 2008, 12:20:25
 :o Satin, saj to je bil bolj hec kot ne :) sicer pa tako in tako nimamo snega in ga ne pričakujemo vsaj do naslednje zime :P pa vseeno hvala za razlago in za pohvale ;)

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1273 : 04 Marec 2008, 13:46:24


Vprašanje za vse lastnike nemcev: na kakšen način oz. s kakšnim pristopom šolate vaše pse?

lp

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1274 : 04 Marec 2008, 14:18:40
Dina drugo leto bosta potem lahko počasi začeli  ;) :P, če bo mala uživala zakaj ne, bo prav prišlo k bo sanke vlekla do bližnjega hriba :D. Če bi te še kaj zanimalo kar vprašaj, sicer ne vem vsega, se tudi še sama učim, sicer pri mojem tega ne bomo več prakticirali v obliki kot smo do zdaj, naslednjo zimo če bo sneg bo vlekel samo prazne sanke, ravno toliko da ne pride iz foha :D ;) Mi bo pa znanje ki ga že imam in ki ga še pridobivam prišlo prav pri naslednjem polarcu ;) Jah no pri nas pa zime noče še biti konec, ko smo jo prosili za sneg le tega od nikoder, zdaj ko ga nočemo več nam ga pa trosi ::) :D >:D

Jo boš na kaki razstavi razstavljala, da jaz tole tvojo pupo malo premeckam ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1275 : 04 Marec 2008, 14:31:35
Ja, če bo vse po planih se bo madam tudi kje pokazala, če drugega ne, vsaj da bo mojemu egu zadoščeno :D pokazat se pride pa takoj po končani ring dresuri :) no, ja če bo pridna mogoče tudi kakšen teden prej :)

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1276 : 04 Marec 2008, 14:33:16
Kje se pa imata namen kaj pokazati, da bom takrat na preži da vaju ne zamudim ;) :D


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1277 : 04 Marec 2008, 15:36:54

Vprašanje za vse lastnike nemcev: na kakšen način oz. s kakšnim pristopom šolate vaše pse?

lp
Z lepim načinom in pozitivnim pristopom  ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1278 : 04 Marec 2008, 15:46:27
Z lepim načinom in pozitivnim pristopom  ;)

 :o aja? a ne s cukanjem? :D a vaši psi ne ubogajo zato, ker se vas bojijo? a se ne vlačijo za vami kot politi cucki? a ne počepnejo, ko jih samo pogledate? kako si pa predstavljate šolanje poslušnosti na podlagi pohvale in nagrade, igre? :D :D :D

...sledi svojim sanjam


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1279 : 04 Marec 2008, 18:17:28
:o aja? a ne s cukanjem? :D a vaši psi ne ubogajo zato, ker se vas bojijo? a se ne vlačijo za vami kot politi cucki? a ne počepnejo, ko jih samo pogledate? kako si pa predstavljate šolanje poslušnosti na podlagi pohvale in nagrade, igre? :D :D :D

Čemu pa ta sarkazem?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1280 : 04 Marec 2008, 19:38:00
Dina je prepričana, da NO popolnoma uničiš če mu parkrat potegneš ovrantico na zadrgo...Dino zlasti zanima kako šolate obrambo in sled ... GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1281 : 04 Marec 2008, 20:57:43
Čemu pa ta sarkazem?

sarkazem zato, ker je moje mnenje, da nenehno cukanje ni potrebno. da se da drugače, da se da na lepo. ker sem prepričana, da ne rabim cucka, ki se bo plazil za mano in mi delal, zato, ker se me bo bal. ker mi to ne da miru sem povprašala še nekatere, za katere mislim, da imajo dosti pojma o šolanju psov. večinoma so se strinjali z mojim mnenjem. dočim me hoče nekdo prepričati, da jo moram kar cukat, če se prvo sekundo ne vsede kar rint na tla itd...da jo ne smem tok hvalt, k neki ok naredi...

kvečjemu sarkazem, če je to sploh sarkazem zato, ker je še nekdo tako "čuden", da se strinja z mojim mišljenjem ;)

Dina je prepričana, da NO popolnoma uničiš če mu parkrat potegneš ovrantico na zadrgo...Dino zlasti zanima kako šolate obrambo in sled ... GG

včeraj sem videla kakšni so naši "sošolci", da ne povem, da me je bilo groza it slalom med njimi, ker sem samo gledala iz katere strani bo kdo skočil v mene ali v Dino. ne vem zakaj bi ravno nemce mogli cukati in rukati. zakaj pa ostalih pasem ni treba? zakaj morajo biti nemci v svoji skupini? zakaj bi jih morali drugače obravnavati? ali ne veljajo za eno bolj učljivih in vodljivih pasem? zaenkrat me zanima samo poslušnost. ob cukanju in podobnih stvareh me bo kmalu minilo do nadaljnega šolanja...

...sledi svojim sanjam


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1282 : 04 Marec 2008, 21:47:08
Kje pa šolaš psa, da ga moraš nenehno cukati?
Zakaj ne greš drugam, če ti sistem šolanja ne odgovarja?

Samo jokati in nič ne narediti je isto kot poslušati in stalno cukati psa, seveda če ti je verjeti  :-\


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1283 : 04 Marec 2008, 21:53:41
Kje pa šolaš psa, da ga moraš nenehno cukati?
Zakaj ne greš drugam, če ti sistem šolanja ne odgovarja?

Samo jokati in nič ne narediti je isto kot poslušati in stalno cukati psa, seveda če ti je verjeti  :-\

Zato, ker smo imeli včeraj prvič, prvo uro in sem si vse skupaj drugače predstavljala. V malo šolo sem hodila drugam, kjer smo delali izključno s pozitivno motivacijo. Ne gre za to, da bi si nekaj zmišljevala...včeraj zvečer nisem imela nobene volje poizvedovat. danes sem vprašala par ljudi, za katere mislim, da jim je za verjet in vsi so se strinjali z mano, da to ni način. oz. je kvečjemu bil način mogoče ne vem kok deset let nazaj...rešitev pa že iščem ;)


...sledi svojim sanjam


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1284 : 05 Marec 2008, 00:03:48
Dina, katero solo pa obiskujes, da imajo take pristope? ???


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1285 : 05 Marec 2008, 06:04:01
Prepričana sem da nit tako grozno..jaz to šolo in inštruktorja poznam in res ni tisti grobjanski tip..on šola NO z motivacijo tvoje pohvale in ko recimo greš poleg in pres ne gre ga mimimalno pocukaj k sebi in pol ga pohvališ.. on ima tudi NO..ful prijaznega in poslušnega in se ne vlege kot tak cucuek za njim...kar se pa tiče pasem NO ni ostalih pasem... zame se "delovne pasme" ne šolajo na cukerček..amapk vsak ima svoje mnenje..mojega sem šolala tako in ni bil nobem polizan splašen cucek..če ima pes pravi drive in temperamant ga par cukov ne bo psihično poškodovalo... GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1286 : 05 Marec 2008, 06:38:01
Prepričana sem da nit tako grozno..jaz to šolo in inštruktorja poznam in res ni tisti grobjanski tip..on šola NO z motivacijo tvoje pohvale in ko recimo greš poleg in pres ne gre ga mimimalno pocukaj k sebi in pol ga pohvališ.. on ima tudi NO..ful prijaznega in poslušnega in se ne vlege kot tak cucuek za njim...kar se pa tiče pasem NO ni ostalih pasem... zame se "delovne pasme" ne šolajo na cukerček..amapk vsak ima svoje mnenje..mojega sem šolala tako in ni bil nobem polizan splašen cucek..če ima pes pravi drive in temperamant ga par cukov ne bo psihično poškodovalo... GG

Pustimo zaenkrat obrambo ob strani, pri poslušnosti pa, če se dela pravilno ni potrebe po nikakršnem cukanju.
Moj pes do en teden pred izpitom ni videl ne ovratnice ne povodca pri šolanju poslušnosti, tako da tudi cukanja ni mogel doživeti.

Tole z driveom je malenkost mimo.Je prej obratno, kot premo sorazmerno. Več je drivea, manj je treba cukat.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1287 : 05 Marec 2008, 07:36:21
Prepričana sem da nit tako grozno..jaz to šolo in inštruktorja poznam in res ni tisti grobjanski tip..on šola NO z motivacijo tvoje pohvale in ko recimo greš poleg in pres ne gre ga mimimalno pocukaj k sebi in pol ga pohvališ.. on ima tudi NO..ful prijaznega in poslušnega in se ne vlege kot tak cucuek za njim...kar se pa tiče pasem NO ni ostalih pasem... zame se "delovne pasme" ne šolajo na cukerček..amapk vsak ima svoje mnenje..mojega sem šolala tako in ni bil nobem polizan splašen cucek..če ima pes pravi drive in temperamant ga par cukov ne bo psihično poškodovalo... GG

Vabljena, da prideš pogledat naše sošolce ;) Pa ne govorit, da če bojo vsi renčal, kazal zobe pa se zaganjal v naju, vsakič ko bomo primorane iti mimo (npr. pri vaji slalom med drugimi psi in vodniki), da to ne bo negativno vplivalo na Dino. Konec koncev - mene je strah kdo bo skočil vame, ko ga vodnik ne bo mogel obdržati in če kaj vem, tudi Dina ta strah čuti. Posledično bomo s strahom hodile na tečaj, čez čas že z odporom... nisem rekla, da je cukrček - ni pa zverina!

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1288 : 05 Marec 2008, 08:33:53
Menjaj šolo. Z odporom se ne splača hodit nikamor!  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1289 : 05 Marec 2008, 08:39:19
Ja verjamem, da ne. Sploh če gre za dvojni odpor. Verjetno bi zadostovala že menjava inštruktorja. Ker sem šla že pred vpisom gledat en drug tečaj, kjer ni bilo ne duha ne sluha o takšnem obnašanju. Psi so bili mirni, pa tudi kolikor sem takrat uspela videti so vsi lepo delali, inštruktor pa jih je spodbujal, poudarjal, da naj jih pohvalijo, če si to zaslužijo...verjetno bo zdaj vprašanje zakaj nisem šla že takoj h njemu, ane. Odgovor je, ker ta, kamor so nas dali vzame vse nemce, ker je z njimi (ne vem po kakšni in čigavi logiki) treba delati čisto drugače kot z drugimi psi. ::)

...sledi svojim sanjam