Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1469399

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1320 : 05 Marec 2008, 20:04:55
Menjaj šolo. Z odporom se ne splača hodit nikamor!  :)
Se podpišem pod to :)


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1321 : 05 Marec 2008, 20:08:44
Nekaj pri vsem tem šolanju je zeloo, zeloo narobe če se večina psov obnaša tako kot se ne smejo.Pri slalomu je prav namen same vaje ta , da grejo psi drug mimo drugega in nihče, ne sme odreagirati z agresijo.
Vsi psi v našem društvu so ločeni le na malo šolo, ali osnove poslušnosti.Ne ločuje se jih po pasmah in to prvič slišim.Ne šola in ne obravnava se jih po pasmah temveč po značaju.Odpravlja se nezaželjeno obnašanje in strah.Pse se izšola  da se zastopijo z drugimi psi,da ne napadajo avtomobilov, kolesarjev, tekačwev.Da se v tečaju ( in potem Doma v vsakdanjem okolju) spoznajo  z odraslimi ljudmi, otroki, skratka pse se pripravi na vsemogoče življenske situacije in sa jih meds šolanjem vodi v urbano okolje, prometne ulice in na nepredvidljive situacije.Prav v tem je namen šolanja.Čisto preprosto SOCIALIZACIJA:Drugače je pa tako da psov ne šola inštruktor teemveč vodič in lastnik.Inštruktor uči par pes-vodnik.Doma pa poteka potem nadgrajevanje in ko vodnik obvlada učenje je stvar zelo preprosta. ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1322 : 05 Marec 2008, 20:24:34
Ja verjamem, da ne. Sploh če gre za dvojni odpor. Verjetno bi zadostovala že menjava inštruktorja. Ker sem šla že pred vpisom gledat en drug tečaj, kjer ni bilo ne duha ne sluha o takšnem obnašanju.
Sama sem tud zaradi tega menjala inštruktorja za res super inštruktorico v OŠ.


roberd

  • Gost
Odgovori #1323 : 05 Marec 2008, 20:50:51
Jaz se pač s takšnim delom ne morem strinjat

Ja, to je naša pravica. Ampak ko smo pri cukanju, samo še to, da mora vsak svojega psa dobro poznati in v različnih situacijah, preden se odloči odločati o sili, ki naj jo uporabi ;-)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1324 : 05 Marec 2008, 20:57:20
Jaz jo poznam do te mere, da vem s kakšnim načinom bom pri njej najbolj uspešna. Vem pa tudi kakšna bi bila posledica cukanja ali uporabe sile na splošno. Tudi v ponedeljek in včeraj sem videla kakšna je bila posledica parih rahlih potegov iz moje strani...

...sledi svojim sanjam


roberd

  • Gost
Odgovori #1325 : 05 Marec 2008, 22:07:43
jaz se seveda hmmm... šalim. ne tepst psov!!! vsaj ne za brezveze. tudi jaz sem včeraj in dan prej poprijel kar za povodec, ko ga je po parih mesecih imela na sebi.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1326 : 06 Marec 2008, 08:34:51
Dina! Želim ti da boš v novem tečaju uživala in da se boste veliko naučile! GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1327 : 06 Marec 2008, 08:41:27
Hvala. :)

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1328 : 06 Marec 2008, 09:23:02
Sproti obveščaj  ;) GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1329 : 06 Marec 2008, 09:24:29
:) Bom, če bo koga zanimalo ;)

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1330 : 06 Marec 2008, 09:51:27
Ja mene zanima...ker si ne predstavljam kako NO na "tvoj" način pripraviti za delovni izpit SchH1 ali IPO 1. GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1331 : 06 Marec 2008, 10:05:53
Ja mene zanima...ker si ne predstavljam kako NO na "tvoj" način pripraviti za delovni izpit SchH1 ali IPO 1. GG

 ???


 ::)    ::)     ::)     ::)


Ne,sam s cukanjem in rukanjem se da.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1332 : 06 Marec 2008, 10:26:29
Ja se da na izpit pripraviti N.O. brez cukanja in rukanja.Veliko N:O. poznam ki imajo te izpite in so šolani na način s pozitivno motivacijo.Ne morem si kajGG, da se ne bi vrnila na to kako je bil tvoj kuža ki si ga žal morala oddati sorodniku, ker je bil napadalen do drugih psov šolan prav pri tem inštruktorju z, za katerega dvomim da ima licenco.To da je bil napadalen do drugih psov je lahko prav posledica takega šolanja, ko drug na drugega renčijo in kažejo zobe.Psa si morala oddati in ga nimaš več.Tega si nihče od lastnikov ne želi in Dina zaradi takega šolanja ne želi oddati svoje psičke, ker je pač napadalna do drugih.Ja pa še nekaj praviš da svoje Škote šolaš pri istem inštruktorju.Kakor sem razumela se samoN.O.je  izloči  v drugo skupino zato pa morda s škoti nimaš prioblemov.Ne vem kako lahko opravijo ti psi izpit, ko sodnik sodi slalom in srečanje s skupino v kateri so ljudje različnih star ::)osti, spola in s kakim psom.Pri nas tak pes izpita ne opravi, kar je tudi prav. :-\In ne predstavljam si mda bi moje N.O. hodile v to šolo.Jih pol tudi lahko samo oddam , ker so zelo velikokrat z najmanj 10 psi dosrtikrat pa jih je tudi okoli200 ali več(tabori)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1333 : 06 Marec 2008, 10:33:02
Chory..moj Lex ni bil šola pri tem inštruktorju...tudi na obrambo sva hodila drugam ( v Polzelo) ..torej  ;D ..napadalen, do drugih psov je pa bil ker ga je kot mladič napadla ena psica...in kasneje en rottwailer..in od takrat ni maral tujih psov..samo goneče psice so mu bile več  ;)  Do ljudi in otrok je bil pa pravi cukr...absolutno ne tipičen NO ...Šolan je bil pri 1-2 letih, oddala sem ga pa pri 8 letih...Torej ne vidim povezave...
chorky...razlika je tudi v tem, da imaš ti in Dina psice...samec in samice ni isto...zlasti glede dominantnosti!
Moje škote, šolam kar doma in pri nas v konjeniškem klubu, ker ne potrebujejo posebne socializacije, pač takšna pasma in temperament....poslušni  so pa super...in se razumejo z vsemi...

Sky samo zanimama me..Koliko NO si pripravil na 2 ali 3 ? GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1334 : 06 Marec 2008, 10:54:28
Saj ravno zato, ker nimam nobenih problemov z njo in se kamot srečamo z drugimi psi, ljudmi, otroci, jo nočem izpostavljati takšni nesocializirani in napadalno nastrojeni skupini No. Ker nočem, da bi ratala takšna, kot so oni. Zaenkrat ima z drugimi psi samo lepe izkušnje, imamo veliko pasjih prijateljev obeh spolov, različnih starosti in velikosti, pa se z vsemi lepo razume. Zakaj bi mogla to pokvarit? Mislim, da bi imela tam veliko šans, da bi bila vsaj ustrahovana če ne celo napadena od drugih psov, kar se sigurno nebi končalo brez večjih ali manjših posledic.

Ne vidim bistvene razlike v samcu ali samici nemškega ovčarja...sem imela oba, nekaj časa celo skupaj.

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1335 : 06 Marec 2008, 10:58:42
Chory..moj Lex ni bil šola pri tem inštruktorju...tudi na obrambo sva hodila drugam ( v Polzelo) ..torej  ;D ..napadalen, do drugih psov je pa bil ker ga je kot mladič napadla ena psica...in kasneje en rottwailer..in od takrat ni maral tujih psov..samo goneče psice so mu bile več  ;)  Do ljudi in otrok je bil pa pravi cukr...absolutno ne tipičen NO ...Šolan je bil pri 1-2 letih, oddala sem ga pa pri 8 letih...Torej ne vidim povezave...
chorky...razlika je tudi v tem, da imaš ti in Dina psice...samec in samice ni isto...zlasti glede dominantnosti!
Moje škote, šolam kar doma in pri nas v konjeniškem klubu, ker ne potrebujejo posebne socializacije, pač takšna pasma in temperament....poslušni  so pa super...in se razumejo z vsemi...

Sky samo zanimama me..Koliko NO si pripravil na 2 ali 3 ? GG

Ne vem, ampak NO-ji ki jih jaz poznam so do ljudi prijazni ??? In res me zanima od kje izhajajo nekatere tvoje ideje... pes z podrtim hrbtom je taprav, NO ni družinski pes oz. je agresiven in neobvladljiv, z njim nikamor ne moreš, ne marajo drugih psov, šola se jih z cukanjem in garbanjem....  ??? A ti živiš v kakšnem drugem kinološkem svetu? Ali smo vsi ostali sodelujoči v tej temi za časom, ali...?

Dina menjaj inštruktorja obvezno!!

Lp nina



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1336 : 06 Marec 2008, 11:31:40
Imela sem psa, zdaj imam psičko, oba neproblematična do okolice in do ljudi. Z obema so lahko otroci praktično počeli vse, kar jim je padlo na pamet...zadnjič sem bila z njo na kavi in pride do naju ena punčka pa pravi - gospa, a lahko malo pobožam vašega kužka, ker vem kaj imam sem ji dovolila. Ne samo, da je uživala v čohanju, hotela ji je dat lupčka in brez da bi ji kdo kaj rekel ji je ponujala tačko... a potem imam jaz problem? Ali imam res netipičnega NO? in to že celo drugega, ki je čisto netipičen? Halo?!

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1337 : 06 Marec 2008, 11:38:22
Neverjetno...edino jasno na tem forumu je to da vsak oblikuje izjave drugih po svoje...Nikoli nisem rekla, da so NO napadalni..mi smo jih imeli več..od kadar sem "pri hiši" 5 in so vsi bili prijazni do otrok in ljudi..samo vsi 3 samci niso imeli radi drugih samcev...to je vse...za Paxa, ki je še mlad in ni imel slabih izkušenj bomo še videli...ampak ko sem ga zadnjič gledala z njegovim "prijeteljem" iz otroštva... se mi zdi da je ljubezni konec..



Glede hrbtov mi je všeč razstavna linija kaj je s tem narobe...

In kot tretjič..rekla sem samo da je NO delovna pasme in ni po v osnovi družinski pes...res je da so vsi naši lepo živeli z otroci in vse..ampak kot prvo niso bili intenzivno šolani samo 1. in to je to...sedaj ko imam res družinsko pasmo vidim razliko  ;D GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1338 : 06 Marec 2008, 11:40:28
Dina tvoja je čisto normalna..naši so bili/so vsi taki....lahko jih boža vsak domači ali tuji otrok...to ni nič posebnega..In kaj želiš s tem povedati...GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1339 : 06 Marec 2008, 11:44:37
Želim povedati, da nemci po naravi niso ne napadalni, ne agresivni, če postanejo taki, postanejo z razlogom, za to mora nekdo odgovarjati. Nekdo jih je takšne naredil.

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1340 : 06 Marec 2008, 11:47:24
Jaz ne poznam nobenega napadalnega ali agresivnega NO...samo to da jih lahko boža vsak otrok ne pomeni da to ni DELOVNA pasma... prava družinska pesma je tisti ki jo lahko pustiš z vsakim tujcem brez nadzora...ozirma da tebe ni zraven..ne da ga nekdo požak ko jo imaš ti na povodcu...GG


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 06 Marec 2008, 11:58:11
Jaz ne poznam nobenega napadalnega ali agresivnega NO...

jaz sem jih pa v ponedeljek videla dovolj za celo življenje ;)

...sledi svojim sanjam


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1342 : 06 Marec 2008, 12:01:14
Če je bilo prvič je to dokaj normalno ker so psi pod stresom in veliko ljudi pse ne socializira v otroštvu... veliko psov poznam ki so prišli na kinološki poligon prvič in so bili zmedeni..to so pokazali s stahom ali agresivnostjo...3 ali 4 se po navadi vse normalizira! GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1344 : 06 Marec 2008, 12:19:22
Mojim dlaka ne ovira delo..oziroma ne omejuje nagon  ;)





Pri NO...hrbtna linija ne omejuje driva, oziroma nagona..to je vse stvar vzreje  ;)  ;D

Saj pri borderjim imaš tudi delovno in razstavno linijo  :P GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1345 : 06 Marec 2008, 12:26:40
Citiraj
Pri NO...hrbtna linija ne omejuje driva, oziroma nagona..to je vse stvar vzreje

Hrbtna linija kot taka ne,žal pa ga precej razstavna vzreja.Poleg tega visok drive in telo enega zlo podrtega razstavca ne greta skupaj.

Je kot bi dal od porcheja motor v stoenko.


Sploh se mi v kinologiji najbolj gabijo Američani!
Kaj ti delajo iz svojih psov?!

Je kdo videl slikico,kjer skupaj stojita Dex Zlatolični in kalifornijski prvak?
Ogabno!!!!!
Za zjokat,kakšen je tisti pes!


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1346 : 06 Marec 2008, 12:28:23
Psa se da izšolati na različne načine. Nekatere se da ukrotiti celo z brcanjem in pretepanjem. Če so nemci (vsaj tisti tapravi) iz takega testa, da si lahko brez opazne škode privoščimo tudi bolj grobe metode, to še ne pomeni, da se z njimi ne da delati na bolj prijazen način. Meni šolanje (ne glede na pasmo) po principu da je za psa nagrada že to, da ni kaznovan, preprosto ne leži. In bi se tistemu, ki bi od mene zahteval ta način dela po hitrem postopku zahvalila za sodelovanje. Pa čeprav se bi dalo na ta način doseči ne vem kakšne super rezultate.
In mimogrede GG, jaz se ne bi bahala s tem, kako odlično je bil izšolan moj pes, če bi ga morala oddati zaradi napadalnosti do drugih psov. Da je bil napadalen zato, ker da ga je nekoč nekdaj napadla neka psica...Ja pajade. To je klasičen izgovor vseh tistih, ki imajo nesocializirane pse. Ali pa take, ki jim zrastejo čez glavo.

Škote pri delu z ovcami sem videla. Na slikcah je videti fino, v praksi je bilo pa tisto, kar sem videla bolj bogo.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1347 : 06 Marec 2008, 12:34:58
Torej se enkrat strinjava..krivi so vzreditelji... tudi slovenska vzreja ki zahteva samo bbz za NO je zame mino..NO mora imeti vsaj  I ..  GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1348 : 06 Marec 2008, 12:38:56
Nemci bi za vzrejo potrebovali spodoben preizkus značaja, ne pa IPO, ki je itak naučen, z odličnim markerjem in vodnikom se da narediti izpit skorajda z vsakim psom. Poleg tega lahko delajo nemci tudi kaj drugega kot klasiko in je čisto mimo da bi moral en reševalec recimo delat še IPO.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1349 : 06 Marec 2008, 12:55:57
Nemci bi za vzrejo potrebovali spodoben preizkus značaja, ne pa IPO, ki je itak naučen, z odličnim markerjem in vodnikom se da narediti izpit skorajda z vsakim psom. Poleg tega lahko delajo nemci tudi kaj drugega kot klasiko in je čisto mimo da bi moral en reševalec recimo delat še IPO.

Ja,se strinjam.
Predvsem bi morali imeti nek dober,merodajen preizkus karakterja.
Seveda sam B-Bh ali IPO1  nista dovolj.Videl sem že katastrofalne NOje,ki so naredili IPO1.Saj za zadostno v vseh treh disciplinah,na domačem terenu z domačim markerjem in na izpitih ponavadi prizanesljivimi sodniki,itak ni potrebno ne vem kaj pokazat.

Pa še to je kar je napisala Lanabela-z zahtevanim IPO1 se ljudi,ki se ukvarjajo z reševanjem avtomatsko izloči iz vzreje.So pa to psi,ki so ponavadi najbolj psihično stabilni,vodljivi,....


Mogoče ena zanimivost,ki sem jo opazil čez kar nekaj let ukvarjanja z reševanjem.Pri reševanju so najbolj problematični z vidika ščipanja markerjev in pretepanja z drugimi psmi,ravno NOji iz Zagorskega društva.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!