Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468807

chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1380 : 08 Marec 2008, 15:10:51
Roberd sory, ampak "staro dobro agresivnost" , ki jo omenjaš pa imajo tudi vsi nesocializirani in neuravnovešeni psi zaradi še bolj neuravnovešenih lastnikov.Npr. primer Meglič: :Roter Zora in mastifi. ???



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1381 : 08 Marec 2008, 15:20:57
Mi smo mel že enkrat ovčarja pa je pr 17 al pa 18 letih umru.



roberd

  • Gost
Odgovori #1382 : 08 Marec 2008, 15:51:13
Ja, mastifi... In...??? Ne razumem poante... Agresivnost zgleda imajo. Odpoklic jim manjka.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1383 : 08 Marec 2008, 16:00:13
Ja Roberd, se (skoraj, ne pa povsem) strinjam. Sem imela enkrat eno goldenco, ki je čisto lepo delala tisto začetniško obrambo. Samo je bila res videti tako smešna in neresna, da sem prav hitro odnehala.
Tudi se mi zdi čisti fino gledat "zaresnega" psa pri delu. Samo zdi se mi, da taki psi sodijo samo k profesionalcem. Za športno kinologijo se mi zdi veliko bolj primerno razvijati plenski nagon. V današnji pomehkužen civiliziran svet se "zaresni" psi nekako ne vklapljajo prav dobro. Moj dedek si je še lahko privoščil take čisto zaresne nemce, ki so spravili v bolnico vsakega tujca, ki si je drznil stopiti na dvorišče brez spremstva kakšnega od domačih ( ne glede na spol, starost, morebitno uniformo ali število). Če bi ga imel danes, bi bil vsak mesec enkrat po tamalem na naslovnici Novic - dokler ne bi bankrotiral vsaj. takrat pa...psa je pač peljall na kontrolne preglede zaradi stekline, to je bilo pa tudi vse. Še plačati mu jih ni bilo treba, ker se je smatralo, da je tisti, ki lazi po dvorišču, označenem z opozorilno tablo kar sam kriv. In tisti psi so bili tako poslušni, da sem jih lahko (neprivezane - dedek bi se v grobu obrnil če bi vedel da sem jih spuščala) kot majhna smrklja čisto varno vodila na polje. Odpoklic je bil brezhiben - pod pogojem, da je bil prisoten nekdo, ki je psa pravočasno odpoklical.
Meni se zdi prav, da se vzrejajo pravi, "nerazredčeni" nemci za tiste, ki si jih zmorejo privoščiti. In malce (ne preveč prosim lepo) "razredčeni" za navadno rajo.
To, da je IPO kot preizkus značaja star 100 let pa kaže tudi na to, da je mogoče vendarle že napočil čas, da se to malo posodobi.


roberd

  • Gost
Odgovori #1384 : 08 Marec 2008, 17:21:42
In tisti psi so bili tako poslušni, da sem jih lahko (neprivezane - dedek bi se v grobu obrnil če bi vedel da sem jih spuščala) kot majhna smrklja čisto varno vodila na polje.

:-) Tole so zadnjič postali na enem drugem forumu: http://www.stallbacken.a.se/kwai/res/filmmovie/schh3chtm.wmv



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1385 : 08 Marec 2008, 17:54:07
Kaj je to?? Pes med celim posnetkom maha z repom!!! GG


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1386 : 08 Marec 2008, 20:15:48
Kaj je to?? Pes med celim posnetkom maha z repom!!! GG
In ??? ::) A ni to fajn ;) ::)

:)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1387 : 09 Marec 2008, 08:49:18
Med obramo nisem prepričana...  ;) kar marker naj ne bi bil njegov friend  ;) GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1388 : 09 Marec 2008, 11:15:55
Meni je bil pa nastop prav všeč. Marsikateri odrasel tekmovalec bi se lahko kaj naučil od nje - recimo to, da na psa, zato da bi te poslušal ni treba kričati - celo med obrambo ne. Sicer se na obrambo zelo slabo spoznam in se ne bi delala preveč pametno, ampak zdi se mi da je šlo za kinološko tekmo ali izpit, ne pa za prikaz dela nekega vojaškega psa, ki bi moral biti resnično hud. Sicer pa pes nikakor ne maha z repom samo takrat, ko hoče pokazati kako prijazen da je.


roberd

  • Gost
Odgovori #1389 : 09 Marec 2008, 12:49:26
No, da se razumemo. Jaz pač tukaj izpostavljam eno stališče, takorekoč zavoljo razprave pa da se kdo malo zamisli. Ne pomeni, da govorim, kar sam mislim, ali da sam delam, kar govorim. Tudi naj nikdor ne verjame, da kaj vem, niti to trdim. Jaz pač samo zoperstavljam poglede, ajde iz čistega spoznavnega užitka, rado-vednosti, pa malo zaradi provokacije, priznam, včasih neumerjene. Tudi meni je všeč, da niso vsi nemci za ustavljat ljudi, če ne nebi hotel imeti enega, ker, prvič, tega ne rabim, drugič pa vsakdo odgovarja za vse, kar njegov pes naredi, in verjamem, da bi danes kak odvetnik lahko imel nekaj veselja s primerom, ko bi na dvorišču, označenim s tablo hud pes, napadel človeka hud pes, ki je bil brez nadzora, kljub temu, da je lastnik vedel, da je pes hud (opozorilna tabla kot dokazni material).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1390 : 09 Marec 2008, 14:28:01
No saj moj dedek tudi ni bil čist bedak, je imel škodo, ki bi jo naredil pes na svojem dvorišču visoko zavarovano. Samo časi so bili taki, da zavarovalnici ni bilo treba plačati dinarja. Danes bi si poleg psov omislil še dovolj močno ograjo, da folk ne bi mogel lesti noter, pa bi bilo. Se je pa stari gospod zaj... takrat, ko je na stara leta ostal brez psa, pa se mu je zdelo, da enemu takemu vražjemu mladiču ne bo več kos. In je vzel odraslega mešanca, zelo podobnega velikemu nemcu, pa precej "mehkejšega". Žal je podcenjeval dejstvo, da so psa v mladosti hudo mučili, ali pa je precenjeval svoje sposobnosti. Tisti pasji psihopat, ki sem ga žal podedovlala, je bil edini res nevaren pes, ki sem ga uspela do sedaj videti (ali celo boh ne daj imeti). "Nerazredčeni" nemci so bili ostri, a povsem obvladljivi. Res pa je, da se ob njih nisi smel zasanjati ali začvekati.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1391 : 10 Marec 2008, 09:39:29
Zanimivo bi bilo tega psa videti delat z odraslim vodnikom. Skoraj ziher sem, da ne bi delal tako sproščeno.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1392 : 10 Marec 2008, 10:14:45
Zanimivo bi bilo tega psa videti delat z odraslim vodnikom. Skoraj ziher sem, da ne bi delal tako sproščeno.

zakaj ne? če bi bil sproščeno voden, bi sproščeno delal  :P.
Škoda edino, da je delala na samostojno spuščanje (najbrž jije ata tako naročil  ;)) - meni to ni všeč in ugriz pred spuščanjem bi bil boljši, če bi spuščal na komando.Tako zgleda mal nesiguren kdaj in kaj mora narest.In to mu je sodnik  tud odbil.
GG pes maha z repom , če je samozavesten lahko tudi, če je vznemirjen. Drža tega psa ne kaže na mahanje iz prilizovanja, če te je to skrbelo  ;). Tudi v obrambi- predvsem v delu,ki se nanaša na poslušnost, je mahanje z repm čist normalna zadeva  za psa, ki je sproščen in obvlada situacijo. 8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1393 : 11 Marec 2008, 11:10:52

Madon, sem že zmatrana, morem mau počit. :P



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1394 : 11 Marec 2008, 11:15:22

Kako ima naša Julija okusne roke, mmmm je vse za polizat. ::)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1395 : 11 Marec 2008, 14:12:17
Deteljica..NO ali katerikoli pes, ki je koncetriran pri delu ne maha z repom...GG


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1396 : 11 Marec 2008, 14:16:28
To pa sploh ni res. ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1397 : 11 Marec 2008, 16:13:43
Citiraj
pes, ki je koncetriran pri delu ne maha z repom

Le kje je tisti smešek, ki se tolče po glavi? Za silo bi bil tudi tisti, ki se valja po tleh. Tako pa samo tale: ::)


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1398 : 11 Marec 2008, 16:30:13
Deteljica..NO ali katerikoli pes, ki je koncetriran pri delu ne maha z repom...GG
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Pejt šolat ovce, pse pa pusti pri miru  :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1399 : 11 Marec 2008, 16:34:27
GG, spustila si ze ogroooomno bosih na tem forumu, a ta je za v vitrino. Do sedaj najbolj bosa od vseh!!! Jih imas se kaj na repertoarju?


Blumina



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1400 : 11 Marec 2008, 16:57:24
Prosim, da se izobražujem...dajte mi filmček od pravega NO, ki dela obrambo z mahojočim repom... Se spomnim tistih posnetkov obrambe delovnih NO, ki jih je dal gor se mi zdi Igis... se ne spomnim nobenih mahajočih "happy tails"!  HVALA! GG


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1402 : 11 Marec 2008, 21:24:05
V čem pa je mahanje z repom škodljivo?  ???
Sicer nimam doma no-ja, niti kakšne druge delovne pasme s tega področja, ampak tudi jaz zahtevam pri delu potrebujem koncentracijo, kot tudi vsi ostali ki karkoli delajo s psi (pa tudi če se ukvarjam z lažjimi stvarmi kot prinašanje, trikci, frisbi...). In tako pri učenju trikcev, kot pri učenju v šoli, kot pri frisbijih moja bejba maha z repom.  In tudi to da neha je eden od znakov da se ji ne da več, da ni več igra in da ji ni več v veselje. Takrat pač končamo :)
 In zakaj bi delali s psi nekaj kar jim ni v veselje?


...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1403 : 11 Marec 2008, 22:14:56
Le kje je tisti smešek, ki se tolče po glavi? Za silo bi bil tudi tisti, ki se valja po tleh. Tako pa samo tale: ::)



 


;D

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1404 : 11 Marec 2008, 23:32:30
Le kje je tisti smešek, ki se tolče po glavi? Za silo bi bil tudi tisti, ki se valja po tleh. Tako pa samo tale: ::)
tukaj


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1405 : 12 Marec 2008, 09:55:23
V čem pa je mahanje z repom škodljivo?  ???

Lahko si ga izpahne :D :D

Le kje je tisti smešek, ki se tolče po glavi? Za silo bi bil tudi tisti, ki se valja po tleh. Tako pa samo tale: ::)

Zgleda bomo morali enega takega dodati v zbirko ravno za take bistroumne izjave ::)




Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1406 : 12 Marec 2008, 09:56:23
Lahko si ga izpahne :D :D


 :o :D :D ...samo res  >:D

...sledi svojim sanjam


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1407 : 12 Marec 2008, 10:28:41
Deteljica..NO ali katerikoli pes, ki je koncetriran pri delu ne maha z repom...GG
Bogi tvoji psi...  Ti pa močno svetujem ogled posnetkov iz svetovnih prvenstev. Utegnejo biti izjemno informativni. Lahko začneš na http://www.ipo.nu/video.asp , Igor pa bo lahko dodal kakšen link na posnetek aktualnega svetovnega prvaka pri NO-jih.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1408 : 12 Marec 2008, 10:48:10
Obramba...če bom kdaj imela samca vam bom šla "konkurenco" delat  :P :D
poglejte to hitrost in gibčnost  :-* ...s psičko ne vem, če bi...

http://www.youtube.com/watch?v=cWe5hIfvVKQ
http://www.youtube.com/watch?v=kRhx-FvBgiE


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only