Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1468866

chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1440 : 20 April 2008, 17:11:32
Živio Urška.Ti kar nalepi slikice od tvoje kuže.Komaj čakam.Meni je vseeno če tvoja psička ni rodovniška.Glavno da jo imaš rada. ;D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1441 : 21 April 2008, 14:50:55
Da ne bo ta tema čist čist umrla, dodajam nekaj slikc moje bučke :)

Norček :)



Ko smo sami sebi všeč :D



Samodejni - Stoj  >:D



V rož`cah



Moja lepotka :-*



Pozdravčke ;)

...sledi svojim sanjam


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1442 : 21 April 2008, 15:13:29
lp
a mi lohk kdo na ZS poslje natancen opis kako nalepiti slikce.hvala




chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1444 : 22 April 2008, 09:50:51
Zelo lepa ambra



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0

nastja

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1446 : 22 April 2008, 10:41:42
uau sami lepi kužki!!!!!!!!!tud jst mam NO Rexa :P je tud pravi lepotec kar se tice karakterja pa trmas kot osel ;D ;D ;D se pa res zna prikupit ljudem vsi ka vzljubijo,ima 5 let.ne prenese pa muck in sploh nobene druge zivali.bratranec ima hrcke pa je ta norec polomil kletko da bi prisel do njih :o >:D no trenutno nimam slik ker sm na faxu ampak jih cez vikend pokazem,nas rex obozuje slikanje!vedno je rad v srediscu pozornosti ce samo pogledamo drugega psa bi ga njaraje kar pojedel ;D za ljudi je pa zelo prijazen,ga imamo spuscenga  na terasi in tam kraljuje tako da mu res nic ne manka.
lp



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1447 : 22 April 2008, 12:13:48
lp
Mene pa zanima,ce ste vaše kužke pelal slikat kolke,kljub temu,da je z kuzatom vse vredu? Vem,da je to potrebno za vzrejo vendar mene to ne zanima. Rada bi bila samo 100 % prepričana,da je z njo vse OK. Kako poteka slikanje? Kako se pes spremeni,če ima težave s kolki? moja je stara 9 let in je v super kondiciji, ni opaziti,da bi jo kaj bolelo.
caw
    urska ;D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1448 : 22 April 2008, 12:39:58
ne prenese pa muck in sploh nobene druge zivali.

bratranec ima hrcke pa je ta norec polomil kletko da bi prisel do njih :o

ce samo pogledamo drugega psa bi ga njaraje kar pojedel ;D


Full phvalno, res... ::) Bravo Rex! :-X Zaradi takšnih bo tudi NO kaj kmalu prišel na sloves "nevarne pasme". O nestabilnem karakterju je pa tako in tako že zdaj veliko (preveč) govora...zaradi takšnih in podobnih cvetk :-\ Jaz se nebi hvalila s takšnimi stvarmi, res ne.

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1449 : 22 April 2008, 12:45:46
Uh,NO je že dolgo na seznamu nevarnih pasem. Sicer ne na uradnem,slovi pa že dolgo kot sila neprijeten,hinavski,zahrbten pes.Sloves so mu seveda zgradili razni "volčjaki" in podobni nerodovniški psi podobni NOju.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1450 : 22 April 2008, 12:48:44
lp
Mene pa zanima,ce ste vaše kužke pelal slikat kolke,kljub temu,da je z kuzatom vse vredu? Vem,da je to potrebno za vzrejo vendar mene to ne zanima. Rada bi bila samo 100 % prepričana,da je z njo vse OK. Kako poteka slikanje? Kako se pes spremeni,če ima težave s kolki? moja je stara 9 let in je v super kondiciji, ni opaziti,da bi jo kaj bolelo.
caw
    urska

p.s.: a men pa nebi noben odgovoru?? :(



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1451 : 22 April 2008, 12:52:09
Uh,NO je že dolgo na seznamu nevarnih pasem. Sicer ne na uradnem,slovi pa že dolgo kot sila neprijeten,hinavski,zahrbten pes.Sloves so mu seveda zgradili razni "volčjaki" in podobni nerodovniški psi podobni NOju.


Lp Zoran

Ja, kaj pa misliš, da so tile na katere ciljam? Moja je pa potem že čudna, ker sprejema vse po vrsti...če že koga nima preveč rada, ga vsaj tolerira ;)

...sledi svojim sanjam


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1452 : 22 April 2008, 13:02:49
Urška, se te bom jaz usmilila, čeprav nimam nemca. Pri pasmah, kjer se displazija pojavlja (vsaj) relativno pogosto, je vedno fajn preventivno slikat kolke. Zelo pohvalno, da problem skrbi tudi tebe, čeprav nimaš rodovniškega psa niti nimaš namena parit  :).

Slikanje poteka tako, da se psu (mislim da v Sloveniji povsod, na Hrvaškem npr načeloma ne) najprej da pomirjevalo, ko je pes že lepo 'zadet'  ;) se ga pa da pod RTG in se ga, po domače rečeno, pošteno nategne - nekdo ga drži za sprednje, nekdo pa za zadnje noge, pes leži na hrbtu. Slikanje je končano en-dva-tri, je pa res, da je treba najprej čakati, da prime pomirjevalo, potem pa še, da popusti. Pomirjevalo se da zato, ker je položaj slikanja za psa precej neugoden in se le tako pride do optimalnih slik, kjer se lahko potem čimbolj objektivno oceni rezultat (vsaj tako naj bi bilo). Mogoče bi se ti lahko izognila pomirjevalu, glede na to, da ne rabiš za vzrejno, pa da je psica že malo starejša (starejši psi lahko slabo sprejmejo pomirjevalo, še bolj pa narkozo).

Kako sep pes spremeni - če imaš srečo in pamet, se ne  :). Najpomembneje je, da ima pes raje kilo premalo kot pol kile preveč, saj dodatna teža dodatno obremenjuje sklepe. Pomembna je tudi kvalitetna prehrana, če imaš pa fejst smolo in pes kaže težave, pa pomeni, da ima bolečine pri gibanju, vstajanju itd...

Bo ok? 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1453 : 22 April 2008, 13:23:19
Meni se pa ne zdi ravno potrebno slikati kolke 9 let stari psici, ki nima nobenih težav.


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1454 : 22 April 2008, 14:00:11
hvala Bambi in Lanabela.
se nekaj, koliko so stari vasi ovčarji in koliko časa na dan se gibljejo(sprehod,tek)?
lp



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1455 : 22 April 2008, 14:06:51
Ko je bil moj Snoopy star 13 let, je še vedno hodil vsaj na eno-urni sprehod, ampak pač brez pretiranega norenja. Dina (10 mesecev) pa je zunaj praktično celo popoldne (edino ponoči in kadar nas ni je v pesjaku) + vsaj en daljši sprehod, v katerega vključimo malo vaj poslušnosti in veliko igranja.

lp

...sledi svojim sanjam


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1456 : 22 April 2008, 14:09:40
Mi bomo pa našega Astorja pelali slikat kolke ko bo približno 10 mesecov star  :)

hvala Bambi in Lanabela.
se nekaj, koliko so stari vasi ovčarji in koliko časa na dan se gibljejo(sprehod,tek)?
lp

No naš Kan je star 7 let, Astor pa 4 mesece  :P

Drugače pa naredimo kar dosti kilometrov na dan  :o :P (S Kanom ene 15 sigurn na dan, z Astorjem pa manj ker je še mladiček)

Astor



Kan



Pa z mano (je še volčjakec zravn)






martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1457 : 22 April 2008, 14:24:30
Slikanje kolkov se opravi pri določeni starosti - glede na pasmo... da dobimo realen rezultat.
Vsekakor pri 10 mesecih prezgodaj, čeprav ne poznam HD problemov pri NO .

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1458 : 22 April 2008, 14:46:49
Citiraj
Drugače pa naredimo kar dosti kilometrov na dan    (S Kanom ene 15 sigurn na dan, z Astorjem pa manj ker je še mladiček)


Ampak meni se to ne zdi realno. Recimo moj prijatelj s svojim psom prehodi ogromno, včasih hodiva skupaj. Pa vseeno vse skupaj nanese nekje okoli 8, max. 9 kilometrov. 15 je malo nerealno veliko za prehodit na dan.


lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1459 : 22 April 2008, 14:56:01
Mi bomo pa našega Astorja pelali slikat kolke ko bo približno 10 mesecov star  :)


Minimalna starost za NO je eno leto ;) Priporočljivo oz. bolj realno je pa še kasnje - tam nekje pri letu in pol do dveh. Pa upam, da ga mislite peljat slikat zgolj zaradi tega, da sami veste, da je z njegovimi kolki vse ok, ne zradi kakšnih drugačnih načrtov... ;)

lp

...sledi svojim sanjam


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1460 : 22 April 2008, 15:01:49
Prehoditi 15km na dan je res malce nerealno, če delaš poleg hoje še kaj drugega. Preteči ali prekolesariti se jih pa da brez problema. Meni se zdi, da bi za nemca kakšnih 6 - 8 km hoje na dan in parkrat tedensko tek na malo daljši progi moral kar zadostovati.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1461 : 22 April 2008, 15:59:35
No peljali ga bomo na slikanje zato da bomo vedeli kako je z njgovimi kolki in koliko ima lahko obremenitve (mislim agility...) In iz nikakršnjih drugih razlogov  ;)

Gremo pa zjutraj ene 3 kilometre potem srednji je ene 7 do 8km potem zvečer je pa še eden tudi nekje 3 km  ;)
 Nevem naš Kan ima res veliko kondicije in nevem v čem je problem  :P ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1462 : 22 April 2008, 17:31:30
Ron je prehodil okrog 5 kilometrov na dan- brez vaj poslušnosti. max. nekje 10.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1463 : 22 April 2008, 18:03:32
Ne razumem poante teh kilometrov?  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1464 : 22 April 2008, 18:07:09

se nekaj, koliko so stari vasi ovčarji in koliko časa na dan se gibljejo(sprehod,tek)?
lp

to so odgovori na vprašanje :) jaz raje ne govorim o kilometrih, ker nimam ravno predstave kako dolgi so naši pohodi :) smo pa vedno vsaj uro na sprehodu - če imamo s sabo žogice in frizbi pa sigurno še enkrat dlje ;) vaje poslušnosti pa vadimo kar med sprehodom - enkrat ji rečem sedi, včasih gremo malo poleg, drugič prostor, če koga srečamo se ustavimo in jo dam na sedi in more lepo tiho počakat, da gre mimo... ne tako da bi se ustavile in vadile npr. cel program, ampak vmes sem in tja kakšno vajo :)

...sledi svojim sanjam


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1465 : 22 April 2008, 18:49:23
hvala za odgovore.
rada bi nalimala kksno fotko pa ne znam. mi lahko kdo na ZS pošlje opis limanja slikc?

caw ;D 



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1466 : 22 April 2008, 18:55:32
Za N.O. je slikanje kolkov priporočljivo pri starosti najmanj leto ali raje kaj več.Ker so kolki prej še v fazi razvoja in slika ni realna.Tako da je škoda  slikati prej ker lahko pri nerazvitih mladičih kolk se noma razvite čašice.Kosti se šele gradijo kot pri dojenčkih.Odločitev pa je seveda vaša.



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1467 : 22 April 2008, 18:57:44
hvala za odgovor. moja psička je stara ze 9 let.kako se nalima slikce??????
lp



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1468 : 22 April 2008, 19:01:35
Klikni na ODGOVOR
Klikni na ikonco levo zgoraj takoj pod črkoB
Kopirano slikico prilepi vmes med znakec ki se je odprl in
Pošlji



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1469 : 22 April 2008, 19:13:50