Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1469321

1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1470 : 22 April 2008, 19:14:32
JUHUUUUU  uspel mi je!! ;D ;D ;D ;D ;D



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1471 : 22 April 2008, 19:16:31






lp



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1472 : 22 April 2008, 19:28:26
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii srček  :o :-* :-*



petrag

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 1
Odgovori #1473 : 22 April 2008, 19:58:11
Zdravo.

Realno oceno kolkov veterinar lahko poda šele pri 2h letih. Slikanje pa se priporoča pred enim letom, ko okostje še raste.
V primeru hude kolčne displazije, je možno le do enega leta oz. 10 mes opraviti osteotomijo medenice. S to operacijo se medenične kosti nastavi tako, da kolčni sklep ni več v luksaciji.

Vse to povem zato, ker sem sama naredila napako in sem psičko peljala na slikanje šele po 1 letu.  Ugotovili so hudo kolčo displazijo. Operacija ni prišla več v poštev.
Psička ima že sedaj, pri 3 letih, težave z vstajanjem, včasih tudi težko hodi, predvsem po daljših sprehodih....

Torej, jaz vsekakor priporočam slikanje pred 10 mesci.

LP


+1



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1474 : 22 April 2008, 20:19:41
petraq
A smem vprašat, če je to rodovniška psička??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1475 : 22 April 2008, 22:09:26
Martina o tej operaciji sem ti govorila! Pri manjših pasmah (recimo naša) zna bit že 6 mesecev prepozno. Na srečo pa je kaj takega pri manjših pasmah/psih redkejša zadeva.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1476 : 23 April 2008, 08:52:34
Razumem, ampak potem je seveda  bolje preverjati tri generacije staršev in njihovo stanje HD, ( pa kupiti genetsko čistega) ne pa, da imaš mladiča s tako hudi displazijo, da je potrebna operacija.
Če gre za psa, ki naj bi bil kasneje pod hudimi obremenitvami, potem tega kljub operaciji ne bo sposoben.
Če pa gre za kontrolo zdravega psa za vzreja, potem je kontrola pred 1,5 leta absolutno prezgodaj.
Tako, da ne vidim prav velikega smisla v tem..
lp

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1477 : 23 April 2008, 08:59:15
hja, če ni izpolnjen prvi del ali pa če se ima bolj rizično pasmo ali pa če ni slik prejšnjih generacij...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1478 : 23 April 2008, 09:02:38
Na žalost je tako, da tudi kolki A obeh staršev še ne dajo nobene garancije, da bo imel tudi mladič kolke A. :-\ Upam, da se je nošenje po vseh stopnicah in stopničkah, ne pretirane obremenitve, nič skakanja in skakljanja obrestovalo... ::)

...sledi svojim sanjam


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1479 : 23 April 2008, 09:53:16
Dina  s precejšnjo gotovostjo lahko trdimo da ne bo displazije, če imamo pregledanih več generacij in ni displazije..
Kar se tiče nošenja po stopnicah in izogibanja tekanja po strminah predvsem pa debelosti mladičev ( niso samo stopnice) je pa tako: če ni dedne displazije zelo verjetno tudi vse to ne bo škodovalo.
Displazija je seveda poligenetska, pa vseeno
In seveda od dveh staršev A ne pričakujemo vseh maldičev A, nikakor - treba je gledati dlje po rodovniku..
In NO imajo dolgo zgodovino obveznih pregledov na HD, kolikor mi je znano..slabi psi so bolj posledica slabe vzreje..
Amapk res nisem strokovnjak za NO-je

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1480 : 23 April 2008, 10:12:49
Martina.o vse to niti toliko posledica slabe vzreje, temveč vzreje v ekstreme, če boš malo bolj pogledala boš videla da kaki psi show linije malodane hodijo po celih zadnjih tacah, da ne omenjamo hrbta. Sploh Američani so znani po tem pretiravanju, se pa mislim da počasi premika malo na bolje, vsaj na področju Evrope.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1481 : 23 April 2008, 10:22:54
Jah, glede na starša pričakujem, da bo tako kot je treba...da bom čisto pomirjena bo pa treba počakati še kakšnih 8 mesecev :-\ sama sem jo nosila dokler sem jo le lahko, pač zaradi sebe, da vem, da sem naredila vse, da bi bilo vse uredu.

Martina.o vse to niti toliko posledica slabe vzreje, temveč vzreje v ekstreme, če boš malo bolj pogledala boš videla da kaki psi show linije malodane hodijo po celih zadnjih tacah, da ne omenjamo hrbta. Sploh Američani so znani po tem pretiravanju, se pa mislim da počasi premika malo na bolje, vsaj na področju Evrope.

ja o tem smo že debatirali...ko sem bila razočarana nad razstavo v celju (februarja), kjer je ena takšna psička dobila oceno odlično :) Glede na to, da moja ni tak ekstrem lahko pričakujem zelo slabo oceno - ker moja pa stoji in hodi po šapah, pa rit se ji ne vleče po tleh >:D >:D ::)



In tole je bilo slikano čisto spontano, brez kakršnega koli postavljanja ;) Moja bučka je od daleč opazovala kje so njene "ovčice" :D

...sledi svojim sanjam


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1482 : 23 April 2008, 11:06:54
Satin - ja ampak res ne poznam geneskega bazena NO -jev Tudi ne vem, če so psi,ki so vzrejeni v ekstreme, za razstave ali kaj , displastiki..??
Amapk Dina - za vse genetske nepravilnosti ali bolezni je treba gledati več generacij prednikov. Mislim, da jih dobra vzreja NO- jev pozna. To je vendarle stara pasma..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1483 : 23 April 2008, 11:10:06
Ja, obstaja en pedigreedatabase, kjer so vpisani predniki in njihovi dosežki, ocene kolkov, vendar moraš ročno vpisat notr pse, tako, da moram preverit, če so jih :)

...sledi svojim sanjam


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1484 : 23 April 2008, 11:13:09
Vprašaj vzreditelja..Dina

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1485 : 23 April 2008, 11:19:30
Vprašaj vzreditelja..Dina

Aha.  ;)




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1486 : 23 April 2008, 12:01:20
Kaj pomaga, če imajo "ekstremni" neoporečne kolke, če imajo pa zanič hrbtenico? Mi je prav zabavno, kako se vsi zapikujejo prav v kolke. Kot da bi bil pes narejen samo iz kolkov, vse ostalo je pa v redu, če so kolki v redu. Da o tem, kako nekateri pazijo pse do enega leta in pol, dokler ne gredo slikat kolkov ne govorim. Mladi psi, s katerimi bi radi vzrejali, bi morali biti normalno aktivni, če imajo zanič dedno zasnovo, naj se pokaže.


petrag

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 1
Odgovori #1487 : 23 April 2008, 12:02:26
Zdravo,
 martina.o, da psička ima rodovnik. Torej, obadva njena starša imata "dobre"  kolke.
Vprašanje je, koliko generacij nazaj so čez prste pogledali nekomu z diplastičnimi kolki.
Ja, baje da se take stvari dogajajo. Sem nekaj takega doživela na lastni koži.
"Taka lepa, super psička mora imet potomce. Sej kakšen od njih bi pa bil brez displazije. Rodovnike bi pa zrihtali nekje iz Italije."
Na tak način so me prepričeval.
No, psička je zdaj sterilizirana.
Ja, če bi že takrat vedela kaj me čaka pri psu z displazijo, bi verjetno bila bolj pozorna.
Ampak sej pravim, veterinarji so podkupljivi, vzreditelji pa brezvestni. Nekateri. Zato se tak stvari dogajajo.
Žal.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1488 : 23 April 2008, 12:37:35
Sploh ni nujno, da je kdo goljufal. Če bi res hoteli zmanjšati displazijo na najmanjšo možno mero (povsem izkoreniniti se ne bo dala, ker ni preprosta dedna bolezen, za katero bi naredil test in bi vedel pri čem si) bi morali imeti slikane kolke vsi, tudi bratje in sestre prednikov in ne samo neposredni predniki. In ti podatki bi morali biti zbrani v nekem registru. Ni nujno, da bi bil register javen, glavno, da bi imeli vzreditelji dostop do podatkov o prednikih svojih psov. Pri nas pa se na vzrejnem pregledu (ali pa sploh kjerkoli) pojavi kolikšen že % mladičev iz legla?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1489 : 23 April 2008, 12:43:16
Ja to so psi razstavne linije in so v glavnem za razstave in domače ljubljence, s takim psom je težko kaj delati.

Tko naj bi NO po standardu izgledu:



To so pa show primerki




http://video.westminsterkennelclub.org/player/?id=216528





Pa so to najbrž še mili primerki, so še slabši.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1490 : 23 April 2008, 13:02:41
Sama imam nemko, in to show linije, pa so mi tile "show primerki" ogabni - za bruhat! In ni nujno, da se z rastavno linijo ne da nč počet! Prav tako ni nujno, da je predstavnik le-te "invalid", takšen da komaj hodi. Je pa dejstvo da se taki pojavljajo na razstavah in dobivajo odlične ocene...hm...zanimivo, ane :) Po tem takem midve nebi smele dobiti niti zadostno...ampak bomo videli :) Mislim, da bom za foro šla enkrat probat :) ...me prav zanima :D

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1491 : 23 April 2008, 13:08:47
Dina meni je tvoja psička čist všeč in verjamem da z njo glede dela ne bo težav, kaj naj pa počnem z zgoraj nalimanimi primerki, sej bi me bilo strah da bi si polomu ali noge ali pa hrbtenico. Pri takem bi najbrž pršla na bankrot že zaradi tega ker bi ga v vato zavijala :D in seveda molila da bo hrbtenica zdržala vsaj do 6 - 7 let


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1492 : 23 April 2008, 13:13:43
Ja, pri nas z nobenim ni bilo problemov :) Pa tud potlačencev nismo nikoli imeli ;) Poznam pa primere fizičnih in psihičnih invalidov :)

...sledi svojim sanjam


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1493 : 23 April 2008, 16:58:14
Zdravo.

Realno oceno kolkov veterinar lahko poda šele pri 2h letih. Slikanje pa se priporoča pred enim letom, ko okostje še raste.
V primeru hude kolčne displazije, je možno le do enega leta oz. 10 mes opraviti osteotomijo medenice. S to operacijo se medenične kosti nastavi tako, da kolčni sklep ni več v luksaciji.

Vse to povem zato, ker sem sama naredila napako in sem psičko peljala na slikanje šele po 1 letu.  Ugotovili so hudo kolčo displazijo. Operacija ni prišla več v poštev.
Psička ima že sedaj, pri 3 letih, težave z vstajanjem, včasih tudi težko hodi, predvsem po daljših sprehodih....

Torej, jaz vsekakor priporočam slikanje pred 10 mesci.

LP


+1


No se mi je zdelo , saj nam je veterinar rekel naj ga peljemo slikati pred enim letom  ;) :P



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1494 : 23 April 2008, 18:05:36
Ja Dina vzreditelja vprašaj.Ha ha da nam crknla od smeha.Od Dine vzreditelj bi moral sam veliko stvaari pošlihtat ne pa dajat nasvete ,Hvala bogu da je Dina naška gospodarico kot se šika.Ane Katy.Sky ti pa tudi dobr veš kako pri nas poteka zavest samozvanih vzrediteljev. ;)Na zvezi imajo pa samo polna usta sami sebe ko je pa treba kaj narediti za pasmo pa se vsi zavlečejo vsak v svojo luknjico. >:(



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1495 : 23 April 2008, 18:13:32
Chory - ne vem, zakaj je smešno.. no ali pa lahko sklepam.
Zdaj se pa ponuja vprašanje: če se ve, da je vzreditelj "klovn" ( če se mu tako smejite) in ne vzreditelj - zakaj potem kupovati pse pri njem  ::)
Povdarjam, da nimam pojma katera je psarna, kdo je kdo itd.
Selekcijo delajo kupci oz. bodoči lastniki... a ni tako??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1496 : 23 April 2008, 20:03:36
Je tako, vendar ni tako lahko, kot se sliši ;) Če bi se prej pokazal v takšni luči, bi šla drugam... tako se je pa "gospod" pač odločil, da sem zaupanja vreden človek in mi je lepo poročal...tudi o stvareh, zaradi katerih bi marsikatero noč lažje spala, če bi bil tiho. Pa da ne bo kdo mislil, da sem mu lepo prikimavala, jasno sem izrazila svojo nejevoljo nad njegovim početjem in svoje mnenje tudi konkretno utemeljila! O tem, kaj mi je odgovoril, pa raje nebi :-X u bistvu bi pa lahko rekla tudi, da sem imela srečo v nesreči  :-\ Srečo pa zato, ker imam tipično predstavnico pasme, ki je zaenkrat tudi zdrava, če bo tako kot mora biti še naprej bo pa čas pokazal ;)

...sledi svojim sanjam


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #1497 : 25 April 2008, 15:38:57

ojla :)

tkole sm pa jst naucila svojo psicko,da mora dt prostor dokler ji ne recem dober tek.pol pa gre jest.
a ma se kdo podobne metode?


caw  :)



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1499 : 29 April 2008, 07:24:32
Dina vsem ljubiteljem NO pošilja pozdravčke iz Robanovega kota ;D



Če imamo na voljo pašnik brez ovc, je tudi zlatko za silo dober za past :P



Dajmo ga!!!



...ubogi Cosmo >:D



lp ;)

...sledi svojim sanjam