Nemški Ovčar [Deutscher Schäferhund,German Shepherd Dog]

chayka · 1465923

chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
pozdravljeni!
doma imam 5 let starega dolgodlakega nemškega ovčarja.njego ime je fidi, prihaja pa iz psarne crveni mayestoso, iz zagreba.je zelo dober čuvaj.ne mara samcev, saj ga je pri približno3 letih napadel rottwiler, samice pa mara.
njegove slikice si lahko ogledate na  www.freewebs.com/fidochaya
Lp,Ana



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 13 Avgust 2005, 11:26:04
Tudi moj stric ima nemškega ovčarja. Rodovniško mu je ime Taro crveni Mayestoso, kličemo pa ga Tar. V nov dom je prišel s približno tremi meseci in že naslednji dan je bil pravi poglavar! Zavladal je sostanovalcu (mačku) Šekiju in neumnim kokoškam, ki so celo jutro in popoldne nekaj kokodakale!
Sedaj je star že 2 leti in nekaj mesecev in obožuje sprehode kjer srečuje nove pasje prijatelje - večinoma samce, saj samic nekako ne najdeva.

Več o njemu si lahko preberete na njegovi spletni strani: http://www.freewebs.com/tarolino/ :)
Njegove slike pa v njegovem albumu: http://tarolino.moj-album.com/ ;)

Lp, Maša



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #2 : 13 Avgust 2005, 12:55:31
pozdravljeni!
doma imam 5 let starega dolgodlakega nemškega ovčarja.njego ime je fidi, prihaja pa iz psarne crveni mayestoso, iz zagreba.je zelo dober čuvaj.ne mara samcev, saj ga je pri približno3 letih napadel rottwiler, samice pa mara.
njegove slikice si lahko ogledate na  www.freewebs.com/fidochaya
Lp,Ana

Rahlo nestabilen karakter....



Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 14 Avgust 2005, 21:11:42
Nemški ovčarji se mi zdi, da so zelo pogosti celo pri nas ga ma vsaka druga hiša.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 15 Avgust 2005, 14:02:41
Včeraj sem bila s Tarom na obisku pri prijatelju Donu, s katerim sta se odlično razumela! :) Fotke si lahko ogledate tukaj. ;)

Lp, Maša



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #5 : 16 Avgust 2005, 09:02:01
Nemški ovčarji se mi zdi, da so zelo pogosti celo pri nas ga ma vsaka druga hiša.

Me zanima kolko je rodovniških....



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Avgust 2005, 16:11:32
zakaj pa je rahlo nestabilen karakter? ;)



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #7 : 16 Avgust 2005, 21:54:41
Potem pa  ne rahlo, ampak kar pošteno nestabilen... ;) 8)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 17 Avgust 2005, 13:27:37
Me zanima kolko je rodovniških....
Ja pa verjetno jih ni veliko. Pa to pri tem ni pomembno v glavnem majo jih.



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #9 : 17 Avgust 2005, 13:53:12
ja če ni rodovnika jih nimajo, počen fntilček..



Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 17 Avgust 2005, 14:13:21
Jaz te pa res ne razumem. Kaj si hotel s tem? ??? :-\ ;)



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 22 Avgust 2005, 09:52:04
Potem pa  ne rahlo, ampak kar pošteno nestabilen... ;) 8)

ne zanimam me ali je rahlo ali malo nestabilen, zanimam me samo po čem sklepaš da ima tak karakter, in kaj si hotel s tem povedat?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #12 : 22 Avgust 2005, 09:59:31
nestabilen karakter - po čem sklepaš ? ::) mi imamo prav tako no - ja in moram povedati da je njegov karakter več kot stabilen . je pa star 11 let , vendar še čisto pri močeh
aha , še nove fotke http://ronchy.moj-album.com/album/925223/



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 22 Avgust 2005, 10:58:41
joj je ron en cukerček ;D
zelo me spominja na našega prejšnega no-ja, ki smo ga žal morali dati uspavat :'(



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 Avgust 2005, 13:51:30
no pa še opis pasme:

OSNOVNI PODATKI:

splošni izgled:Nemski ovcar je srednje visok, rahlo iztegnjen, mocan in misicast pes, cvrstega telesa

druga imena: deutcher scheferhund

življenska doba: 12-13let

dežela izvora:Nemčija

glava:Glava nemskega ovcarja ima obliko klina, njena velikost pa mora ustrezati telesni visini (priblizno 40% visine). Glava ne sme biti cokata ali prevec iztegnjena. Splosen izgled mora biti kompakten, med uhljema mora biti glava dovolj siroka. Celo mora biti, ko ga gledamo od spredaj ali pa s strani, rahlo zaobljeno in brez ali pa le z rahlo nakazano brazdo na sredini. Razmerje med zgornjim delom glave in obraznim delom znasa 50%-50%. Sirina zgornjega dela glave mora ustrezati dolzini zgornjega dela glave. Zgornji del glave poteka od uhljev do konice gobca in se ob tem enakomerno tanjsa ob posevno potekajocem, ne prevec izazitem celniku , ter preide v klinasto oblikovan obrazni del glave. Zgornja in spodnja celjust sta mocno izrazeni.

Smrcek mora biti crn.

Ugriz mora biti mocan, zdrav in popoln (42 zob). Nemski ovcar ima skarjasti ugriz, kar pomeni, da se morajo sekalci pokriti kot skarje( sekalci na zgornji celjusti skarjasto pokrijejo sekalce na spodnji celjusti). Ce je pes predsekav ali podsekav je to napaka, ravno tako ne sme pes imeti prevec prostora med posameznimi zobmi (pomanjkljiva postavitev zob). Celjustne kosti morajo biti pravilno razvite in krepke, tako da se lahko zobje globoko ugnezdijo v celjust.

Oci so srednje velike, mandljeve oblike, lezijo nekoliko posevno in ne smejo biti izbuljene. Barva oci mora biti cim temnejsa. Svetle, srepe oci niso zazeljene, ker vplivajo na splosen izgled psa.

ušesa:Nemski ovcar ima stojeca uhlja srednje velikosti, ki morata biti nosena pokoncno in ravno (ne smeta biti potegnjena v stran). Uhlja sta na koncu konicasta in usesna skoljka je obrnjena naprej. Napaka je, ce ima pes nepravilno nosena uhlja (nagnjena navznoter) ali viseca uhlja. V gibanju oz. ko pes stoji, ima lahko uhlja nagnjena nazaj. To se ne obravnava kot napaka.

vrat:Vrat mora biti mocan, misicast in brez ohlapno visece koze v predelu grla.

teža:SAMCI:30-40kg
                 SAMICE:22-32kg

plečna višina:SAMCI:60-65cm
                            SAMICE:55-60cm

dlaka: Pravilno odlakan nemski ovcar ima srednje dolgo, ravno in trdo dlako s poddlako. Dlaka mora biti cimbolj gosta in prilezena. Na predelu glave, znotraj uhljev, na prednji strani nog, na sapah in prstih je dlaka krajsa, na vratu pa je dlaka nekoliko daljsa in v tem predelu je pes tudi mocneje odlakan. Na zadnjem delu nog se dlaka podaljsa vse do skocnih sklepov, na notranji strani stegen se oblikujejo t.i. "hlace", ki so zmerno odlakane

oprsje:Oprsje mora biti ustrezno siroko, podprsje dolgo in izrazeno. Globina prsi naj bi znasala priblizno 45% do 48% plecne visine oz. visine merjene na vihru.
Rebra naj bi bila zmerno izrazena. Napaka je, ce ima pes sodckasta prsa ali ploska rebra.

zadnje noge:Postavitev zadnjih nog je rahlo nagnjena. Ko gledamo psa od zadaj, morata biti zadnji nogi paralelni. Stegnenica in golenica sta priblizno enako dolgi in tvorita kot priblizno 120o, stegna so mocna in misicasta.

Skocni sklepi so mocno razviti in cvrsti, zadnji sredni del stopala stoji navpicno pod skocnim sklepom.

Sape so zaobljene in cvrste. Blazinice na sapah so trde in temne barve, kremplji so mocni, zaobljeni in temne barve.

rep:Rep sega najmanj do skocnih sklepov, vendar pa ne sme segati cez sredinosrednjega dela stopal. Na spodnjem delu je rep nekoliko mocneje odlakan. Pes nosi rep rahlo padajoce, v gibanju in v stanju vzburjenosti, pa je rep nekoliko privzdignjen, vendar ne vec kot do horizontalne linije. Operativne korekture repa so prepovedane.



značaj:Nemski ovcar mora biti uravnovesen, mocnih zivcev, samozavesten, popolnoma sproscen in (razen ko ga razdrazimo) nenevaren, vendar pa pozoren in vodljiv. Nemski ovcar mora imeti dobro izrazen nagon po plenu, biti mora samozavesten in obremenljiv. Le pes s taksnim znacajem je primeren kot pes spremljevalec, delovni pes, obrambni pes ali pa pes cuvaj.

kopirano iz strani: http://www.villacrucis.gajba.net/



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 22 Avgust 2005, 16:25:50
chayka, smem vprašati kje si dobila te osnovne podatke? ::) ;)

kancha, Ron je pa res lepotec za svoja leta! :-*

Lp, Maša



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #16 : 22 Avgust 2005, 17:09:05
hvala , m bom povedala  :D



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #17 : 22 Avgust 2005, 21:19:48
teža:SAMCI:30-40kg
                 SAMICE:22-32kg

plečna višina:SAMCI:60-65cm
                            SAMICE:55-60cm

Zakaj se meni NO vedno zdijo večji in težji (močnejši)? Zara ima cca. 56cm plečne višine, pa se mi zdi vedno prav majhna v primerjavi z NO. Ampak po standardu naj zgleda nebi bila? ::)

Koliko merijo vaši NO in koliko kg imajo? :)


Lp, Marusa


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #18 : 30 Avgust 2005, 21:02:51
Ron ima 42 kg plečne pa mislim da 66,67 mislim da tam nekje , sem že pozabila , je pa res malček nad standardom ali pa ne ... ga bom izmerila  ;D aja v njegovem albumu so pod nove fotke dodan šše nove fotke ( 12 mislim da novih , ne tistih , ki so bile že prej tam ) ---> http://ronchy.moj-album.com/

Lp , kanaja piranja in ron bonbon



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 31 Avgust 2005, 11:10:37
chayka, smem vprašati kje si dobila te osnovne podatke? ::) ;)

na spletni strani:  http://www.villacrucis.gajba.net/



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 31 Avgust 2005, 16:24:16
Jaz sem Tara enkrat izmerila (sicer ne natančno, ker pasja baraba ne miruje) in je imel 63,5 cm. Je malo bolj pri majhnih. ;D Mislim pa da ima še kakšen centimeter več (ga bom kmalu izmerila natančneje pa vam povem). Njegov pasji prijatelj - NO Aron je pa kar precej večji.

chayka, hvala za odgovor! :)

Lp, Maša



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 September 2005, 07:24:29
ni za ka.
jas sama se nisem izmerila fidijeve višine, ko pa jo bom vam sporočim.
LP,Ana



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 25 September 2005, 16:37:27
Jaz te pa res ne razumem. Kaj si hotel s tem? ??? :-\ ;)

Rodovniski= Pes je res NO
Nerodovniski= Pa to ni,ampak naj bi bil




Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #23 : 08 Oktober 2005, 13:27:42
Jaz sem Tara enkrat izmerila (sicer ne natančno, ker pasja baraba ne miruje) in je imel 63,5 cm. Je malo bolj pri majhnih. ;D Mislim pa da ima še kakšen centimeter več (ga bom kmalu izmerila natančneje pa vam povem).

Ekola, Tarova plečna višina je od današnjega merjenja 64,3 cm! ;D :)

Lp, Maša



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #24 : 08 Oktober 2005, 13:30:30
Ronova pa 68 cm , izmerjeno na ravni površini , pes bil pri meru , vse ok   :o



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 08 Oktober 2005, 13:37:29
Kancha, tudi Tarov prijatelj Aron ima pomoje okoli 68cm (no, malenkost manj) ... je res ogromen! ;) Kadar sta s Tarom skupaj, potem vsi kritizirajo Tara, češ kako je majhen in da Aron je pa tak velikan! ::) ;D

Lp, Maša



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #26 : 14 Oktober 2005, 14:08:24
Ojla!

Nam pa se je aprila pridružila rodovniška nemška ovčarka Eta Cicerova.

Sedaj hodim z njo v pasjo malo šolo, kjer nama še kar gre....sicer so ji psi nekako bolj zanimivi od mene, ampak bo že..  :P ;)

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #28 : 14 Oktober 2005, 18:53:29
Ojal Ella, dobrodošla

Glede tega da več pozornosti posveča psom kot tebi: Mala šola naj bi vodnike naučila ravno tega... kako komunicirati z psom... kako vzpostaviti povezavo ... kako psa navezati nase ... tako da ni to nič čudnega ... upam pa seveda da se v vašem KDju zavedajo vloge male šole.

LP, Črt



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #29 : 14 Oktober 2005, 21:24:43
Hvala za dobrodošlico.  ;)

Ja, naš KD je super. Veliko delamo na pozornosti in so nam tudi povedali, da ko imaš to osvojeno je večina narejenega...nekaj v tem smislu.  :P

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.