Ušesni hematom

Mašy · 11298

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
: 20 Junij 2012, 23:51:26
Zivjo:)
Nas bokser je imel vnetje uses in trenutno uporabljamo otonazol. Po danasnjem brisu ima v levem se malo bakterij, desni pa je ze ok. Se mu je pa na desnem usesu ze takrat pojavil tudi precej velik hematom. Prejsnji ponedeljek so mu tekocino punktirali ven in je imel do danes useso mocno povezano. Pri veterinarju se je do prvega previjanja nabralo cisto malo tekocine, danes pa je bilo stanje normalno. Cutiti je bilo tudi ze brazgotine in niso se enkrat povijali. Po 7h urah odkar pa nima vec povezanega se mi zdi da se je spet kar nekaj nabralo.. s stanjem cisto na zacetku sicer zelo malo, ampak vseeno..
Vem, da znajo biti hematomi precej nadlezni in se pogosto ponavljajo pa vseeno.. bi bilo potrebno dlje povijat? Ce se bo se vec nabralo gremo seveda nazaj.. ce pa bo zaenkrat ostalo taksno kot je, bo v redu ce pocakamo do ponedeljka, ko moramo itak na kontrolo?

lp




Vilkec

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 21 Junij 2012, 11:40:08
Mi smo imeli s hematomi velike težave. Najprej rahlo nabiranje tekočine, ne vem koliko punkcij, drugega nam ni preostalo kot operacija. Po operaciji se je še enkrat ponovil (na drugem delu ušesa), spet operacija in čez nekaj mesecev ista zgodba na drugem uhlju. Tako da ima zdaj obe ušesi "prerešetani", ampak s hematomi je pa na srečo mir. Hočem reči, da je zadeva pravzaprav nerešljiva drugače kot z operacijo, kjer tisti prazni prostor na sredini prerežejo in na obeh straneh prešijejo. Če boš videla da se še vedno nabira (najbrž bo že jutri kar veliko tekočine, seveda če se ne bo ustavilo) predlagam, da greš že jutri spet tja, da ga vsaj punktirajo. Ker v 3 dneh se zna tako nabrat da psa zelo boli.

Če bo slučajno treba operirat (držim pesti da ne) pa opozori veterinarje naj prešijejo celo uho, da se ne bo ponovilo, ker se je tako zgodilo nam.

Vem, da ti nisem prav veliko pomagala, ampak vseeno, držim pesti da se ne bo nadaljevalo....



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 21 Junij 2012, 12:57:30
Zaenkrat se je ustavilo, bomo pa videli kako bo kazalo proti veceru. Moti ga ne, tudi bolecine trenutno ni.
Vem, da bi operacija bila resitev, vendar pa bo naslednji teden star ze 11 let in ga ne bi obremenjevali se z anestezijo.. saj v koncni fazi, ce se tekocina neha nabirat in ga nic ne moti se lahko potem tudi pusti pri miru in je to to, ane?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #3 : 21 Junij 2012, 14:02:52
Moja bokserka je imela lani manjši hematom na ušesu in, ker je tudi že v letih smo najprej poskusili samo z neko kremo, ki
so mi jo dali pri veterinarju, če ne bi šlo nazaj bi pa punktirali in v skrajnem primeru tudi operirali/prešili.
Hkrati smo pa tudi zdravili z otonazolom. Pa je šlo nazaj v dveh dneh samo s to kremo, opozorili so me, da zna ostati tam na mestu koža spremenjena, taka nagrbančena malo, ampak tudi to ni ostalo, nič več se ne vidi. Tako, da smo rešili brez nekih hudih posegov in je k sreči šlo nazaj. No, to je moja izkušnja, če ti kaj pomaga, drugače pa raje pokliči nazaj k veterinarju in malo povprašaj kako dalje, če se nabira? Kako veliko pa je vse skupaj?



Vilkec

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Junij 2012, 10:36:01
Zaenkrat se je ustavilo, bomo pa videli kako bo kazalo proti veceru. Moti ga ne, tudi bolecine trenutno ni.
Vem, da bi operacija bila resitev, vendar pa bo naslednji teden star ze 11 let in ga ne bi obremenjevali se z anestezijo.. saj v koncni fazi, ce se tekocina neha nabirat in ga nic ne moti se lahko potem tudi pusti pri miru in je to to, ane?

Se strinjam, tudi jaz ga ne bi obremenjevala....in seveda se lahko pusti na miru, če ga le ne moti in se ne veča je to to. Moja psička je tudi stara 12 let in ima po telesu polno lipomov, ampak sem se prav tako odločila da je ne mislim izpostavljat nekim posegom, ker je očitno nič ne motijo....upam, da je danes že bolje,



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 22 Junij 2012, 17:17:39
Zaenkrat se je ustavilo in upam, da bo tako ostalo. Sicer ima ze par starostnih bradavic, pa tudi en lipom pa ga vse skupaj nic ne moti. Je pa zato vrocina toliko vecji problem. Sprehodiva se zgodaj zjutraj in pozno zvecer, pa se to bolj na kratko, saj se mu starost ze kar pozna v teh poletnih mesecih. In potem se voznje do veterinarja.. se mi zdi da ga samo matram cel cas.. tako da bomo se malo pocakali, naslednji teden pa sporocim kaj je novega.

lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 22 Junij 2012, 17:21:42
Stiskamo pesti, da bo bolje in ne bo imel preveč težav :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #7 : 23 Junij 2012, 16:36:48
Citiraj
Concepts of pathogenesis and treatment of the othematome have undergone
important changes in the last years. First, it was thought, that trauma would be the
etiology. Blood was evacuated regularly with cannulas or chronic othematomas were
split, flushed and sutured with interrupted stitches in longitudinal direction.

Nowadays notion is, that the othematome belongs to a general skin problem. The
fluid accumulation is the result of a vasculitis, which may accompany the underlying
disease. Therefore, the skin problem is treated first, mostly with corticosteroids. Only
in very chronic cases and with predictable deformation of the pinna, a surgical
approach is indicated.

V razmislek glede zdravljenja... 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 26 Junij 2012, 23:48:38
Smo bili pri veterinarju in vnetja ni vec, prav tako se hematom ni povecal. Smo se odlocili, da zaenkrat pustimo na miru, ker ga sploh ne moti, ce bodo pa spremembe gremo pa nazaj.

apollo, hvala:) me pa samo zanima, sibila, a ste mogoce dobili potem vi kaksno kortikosteroidno mazilo, ce se spomnis?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #9 : 27 Junij 2012, 09:01:51
Smo bili pri veterinarju in vnetja ni vec, prav tako se hematom ni povecal. Smo se odlocili, da zaenkrat pustimo na miru, ker ga sploh ne moti, ce bodo pa spremembe gremo pa nazaj.

apollo, hvala:) me pa samo zanima, sibila, a ste mogoce dobili potem vi kaksno kortikosteroidno mazilo, ce se spomnis?

A veš, da bolj kot razmišljam, mislim, da sem še tisti hematomček morala mazati kr z otonazolom, da ni bilo nobeno posebno mazilo. Pa saj otonazol so menda tudi kortikosterodi, če se ne motim? Ne spomnim se več dobro, samo vem, da se je kr naenkrat naredil, najbrž se je 'nerodno' stresla (stresala raje) ali popraskala, pa isto je šel nazaj potem hitro. Ampak pri nas smo vedeli, da so alergije vzrok, ker jih načeloma imam pod kontrolo, vsake toliko pa ji kaj prepovedanega takoj naškodi, moram biti ful previdna in se res držat diete. Tako, da hkrati s tem smo zdravili še pojav vnetja v ušesih in pa se strogo držali diete.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #10 : 27 Junij 2012, 09:04:50
Drugače pa me veseli, da je boljše in da je vnetje šlo. :)
Pa sigurno se pesjan boljše počuti, ko je vročina malo popustila, Lona je bila ful bogica, zdaj je kot nova, ko je hladneje. :)