kako čez mejo?

emai2 · 9856

emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
: 15 Julij 2012, 19:19:00
že dolgo časa sem na hrvaškem iskala mešanca s hrvaškim ovčarjem vse kužke ki sem jih na spletu našla so se nahajali v "spodnjem"delu hrvaške ali pa so bili že precej stari sedaj pa sem videla nov oglas za 2meseca starega hrvaškega ovčarja s kratkim repom in me zanima.....da bi me spustili čez mejo mora imeti psiček 3mesece,mora biti čipiran in imeti hr knjižico ampak do takrat nebi mogla zdržati in ravno takrat je pes v dobrih letih za malo šolo kaj če bi ga "prešvercala" verjetno so za to velike kazni.JOJ!!!! pa res nevem kaj naj naredim

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 Julij 2012, 21:55:28
Zakaj mora biti star 3 mesece? Če misliš zaradi cepljenja, kaj ni dovolj,da ima potrdilo veterinarja, da ni bil v stiku z okuženimi živalmi?

Once you go boxer, you never go back :)


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Julij 2012, 22:00:33
za to nebi vedela ;)  samo nevem če ima knjižico potem mora imeti čip in če ima čip na hrvaškem ga moraš tam tudi cepiti če se ne motim je to tako če kar koli veste da je drugače mi prosim povejte ;D

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Julij 2012, 22:05:03
Ja, veterinar da potrdilo - če se ne motim kar v knjižico-da ni bil v stiku z okuženimi živalmi. To velja za mladičke mlajše od treh mesecev.

Once you go boxer, you never go back :)


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Julij 2012, 22:22:13
in kaj potem če imaš ti hrvaški čip ali morajo psu dati potem še slovenski čip in kako potem poteka cepljenje  :-[

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #5 : 15 Julij 2012, 23:15:13
Ne, ko ga pripelješ v Slovenijo, imaš en teden časa, da ga odpelješ k veterinarju, da ga vpiše v slovenski centralni register psov. Čip ostane isti. Cepiš pa kasneje.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Julij 2012, 07:19:59
hvala za vse odgovore  ;D

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Julij 2012, 07:30:38
Mogoče ne bi bilo odveč, da greš prej, do veterinarja in vprašaš katere dokumente vse rabiš, da bo psa lahko vpisal v CRP. Če kakšen manjka, ga ne more vpisat, pa so lahko sitnosti potem. Oz. če kaj manjka, so.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


emai2

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 16 Julij 2012, 08:01:26
se bom pozanimala pri našem veterinarju :D za odgovore pa še enkrat najepša hvala!

If dogs are not in heaven, then I want to go to where they went <3