Doga in driska (izredno mehko blato)

samosamo · 61153

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #30 : 18 September 2012, 13:39:19
Kaj pa kuhana ali konzervirana hrana? Kot vidim je vsem tem hranam skupno predvsem to, da so briketi.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 18 September 2012, 13:58:06
Če piščanec/puran/riž ni šlo, bi sama poskusila kakšno riba/krompir varianto (najprej kuhano doma, če bi se obneslo, bi poiskala primerne brikete. Vredno bi bilo poskusiti tudi kakšno varianto s kašo in kakšnim bolj eksotičnim mesom (konjsko, divjačina....a samo eno vrsto mesa naenkrat). Če je vsaka vrsta hrane dobra samo nekaj dni, potem dajaj raznoliko hrano.
razdražljivo črevo, kronova bolezen in podobna nesnaga zna bit izjemno zoprna. Se pa včasih zgodi, da potem, ko najdeš primerno hrano in se pri tej hrani zdeva za dalj časa povsem umiri, lahko brez škode počasi uvedeš tudi kaj drugega.
Btw...če se dobro počuti po pedigreeju, bi ne bilo napak poiskusiti tudi kako prenaša polento (lepo počasi skuhano, ne instant variante).
Sama bi vsekakor šla preizkušat doma pripravljeno hrano in šele potem, ko bi ugotovila, kaj mu škodi in kaj ne iskala brikete s primerno sestavo.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 18 September 2012, 14:16:38
Problem pri briketih znajo biti prehranske pršice, ki so v vsakem žaklju, ne toliko sestava. Izogniti se jim je mogoče tako, da brikete zmrzneš preden jih daš psu.



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 18 September 2012, 14:24:59
Če piščanec/puran/riž ni šlo, bi sama poskusila kakšno riba/krompir varianto (najprej kuhano doma, če bi se obneslo, bi poiskala primerne brikete. Vredno bi bilo poskusiti tudi kakšno varianto s kašo in kakšnim bolj eksotičnim mesom (konjsko, divjačina....a samo eno vrsto mesa naenkrat). Če je vsaka vrsta hrane dobra samo nekaj dni, potem dajaj raznoliko hrano.
razdražljivo črevo, kronova bolezen in podobna nesnaga zna bit izjemno zoprna. Se pa včasih zgodi, da potem, ko najdeš primerno hrano in se pri tej hrani zdeva za dalj časa povsem umiri, lahko brez škode počasi uvedeš tudi kaj drugega.
Btw...če se dobro počuti po pedigreeju, bi ne bilo napak poiskusiti tudi kako prenaša polento (lepo počasi skuhano, ne instant variante).
Sama bi vsekakor šla preizkušat doma pripravljeno hrano in šele potem, ko bi ugotovila, kaj mu škodi in kaj ne iskala brikete s primerno sestavo.

Zivjo,

Kje bi lahko dobil kaksno tabelo koliko mu je treba dati , trenutno ga hranimo 2x na dan.
Ker nazadnje ko smo mu kuhali puran/riz je shujsal, pa ze tko je med bl suhicami  ;D
Bral sem po forumu o locevalni dieti, ampak ne vem kolko mu je potrebno dajat.

lp,samo



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 18 September 2012, 14:27:05
Koliko hrane mora dobit, je predvsem odvisno od psa in tipa hrane.

Btw... naš pes je bil alergičen glih na purana. Ne obupat pri prvem poskusu! ;)
Srečno!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #35 : 18 September 2012, 14:32:48
Hudič je, ker gre za dogo in je res težko pripravljati toliko hrane kot jo potrebuje. Ob dijetni hrani, ne glede ali gre za varianto z rižem ali s krompirjem, bo verjetno hujšal - lahko greste tudi na tri obroke dnevno - ampak sama ne bi šla dodajat maščob (razen kakšnega res kvalitetnega olja) dokler ne bi ugotovila, katera osnovna hrana mu ne škodi. Tudi ne bi šla na več kot 30 - 40% mesa.


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 18 September 2012, 14:57:48
Hudič je, ker gre za dogo in je res težko pripravljati toliko hrane kot jo potrebuje. Ob dijetni hrani, ne glede ali gre za varianto z rižem ali s krompirjem, bo verjetno hujšal - lahko greste tudi na tri obroke dnevno - ampak sama ne bi šla dodajat maščob (razen kakšnega res kvalitetnega olja) dokler ne bi ugotovila, katera osnovna hrana mu ne škodi. Tudi ne bi šla na več kot 30 - 40% mesa.

Ja sej ns je ze tko suhica in res nocem da ga shiramo  :'( , bom drugace postavil vprasanje, a obstaja v sloveniji kaksen specializiran veterinar ki se s tem ukvarja, da mi predpise nek seznam.




GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 18 September 2012, 15:04:52
samosamo, kot ti je že lanabela napisala, bi mu itak bilo najbolje kuhati, če seveda dobro prenaša tovrstno hrano.
Mi smo nekaj dni po pisanju mojega posta v tej temi prešli samo na brikete z dodatki (mleto meso, malo naribanega sirčka :P), ker ko je bil na vrsti kuhan obrok, psa ni bilo niti blizu k posodi. Porcijo briketov pa je pojedel brez problemov, kar mi je dalo vedeti, da mu v kuhanem očitno nekaj ne paše in smo ga ukinili z jedilnika. Od takrat ni problema s hranjenjem, razen če gremo čez vikend zjutraj na Pohorje in pridemo domov po 9.00 uri. Se mi zdi, da mu je ta ura nek mejnik - če ne dobi do takrat hrane, se da na off in počaka do naslednjega obroka. Jaz pa se sekiram, ker smo prišli domov pol ure prepozno in pes zdaj zaradi tega noče jesti. :-\
Praviš, da mu TOTW sede? A redi se tudi po njih ali jih samo poje, teža pa stagnira oz. se minimalno dviguje? Naš je bil po TOTW ful lačen in je po obroku skozi fehtaril za še, tisto "še" pa je vred s tistim prej pojedenim šlo skozi njega... :( Po Cibau je zdaj ok. V štirih mesecih še ni hodil za mano v kuhinjo in delal inventuro po pultu ali pa reagiral na vsako odpiranje hladilnika.
Če boš slučajno poskusil s Cibau, kupi najprej manjšo (3 kg) vrečo, da vidiš, če mu sploh sedejo. Načeloma sta obe varianti ok, mi smo šli na fish izključno zaradi preobčutljivosti na jagnjetino. Jaz sem eno majhno vrečo pofutrala z dodajanjem k stari hrani, naslednje tri sem kupila, da sem ugotovila, kako mu sploh sedejo (če jih rad poje same, kompaktnost kakca, morebiten pojav alergije,...) in šele nato sem šla na 15-kilsko vrečo.
Kakorkoli že, želim vam, da čimprej porihtate zadeve, tako glede hrane kot žretja kakcev in kar se da uživate s svojim "malčkom". :-*



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 18 September 2012, 15:09:33
Moja žre dreke odkar sem jo v zavetišču peljala na sprehod. Pa ne vseh. Od hran sem preizkusila v 3.5 letih ProPac, Bosch (lamb and rice, sensitive, piščanca), Healthy paws divjačina in proso, RC Light, RC sterelised (5kg), 1 vreča Technicala Light, trenutno Magnusson (končujemo prvo vrečo).

NO, vedno žre drekovje.  ::) Edinole pri RC je iskala več trave, dnevno. Zdaj pa je niti ne več toliko. Dodajam občasno žlico skute, malo jogurta, kako žlico ječmena, ki ga je mama po tleh razsula in malo zelenjave. Večinoma je na briketih-pri kuhani hrani, pa začne prdeti in dobi mehko blato, ker je ni navajena, bi morala postopno navajati. Občasno dobi tudi kako kvalitetno konzervo.

Iztrebek, dlaka, koža, splošno zdravje BP. Dodajam česen in grško seno ter zeliščno mešanico od dorwest herbst.

Svojih drekov ne je-jih pa v 99% povoha, enako urin. So ji pa sila dobri spacani pasji dreki, mačji, kravji, konjski, srnji...pa še kakšen bi se mogoče našel, če bi naletela tako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 18 September 2012, 15:23:45
Tudi pri nas se je dobro obnesel Cibau (jagnjetina/riba)! :) :-[



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 18 September 2012, 19:58:01
Fitness trainer ni ves z žitaricami (konj grah, zajc krompir recimo sta brez žita in riža) Slučajno vem, ker moj pes nikakor niti drobtinice žita ne sme pojest, ker mamo drisko za ene 14dni. Prav tako kot TOW ni ves brez piščanca (edini brez je ovčetina in losos, med tem ko ima bizon pa divja raca piščeta zram).

Mojim recimo prav specifično ne paše hrana, ki ima veliko beljakovin. Enemu kot sem omenila žita. Riž mu je pogojno (ga sicer lahko je ga pa nikakor ne zapre, če ima drisko). Super je na krompirju in grahu.

Vsekakor probuj male žaklje (tam 3kg) če mu ne bo odgovarjalo, da hitro menjaš. Paziš tudi pri priboljških. Vse šteje. Ni sicer zabavno imet suhega psa, ker ima ''siromašno'' hrano ampak, če ima drisko (ali mehko blato) se bo pa tudi težko poredil. Moj je še danes pri bolj suhih ampak rajši vidim rahlo suhcenega psa, ki se vsaj dobro počuti (konstantno mehko blato jih tudi izčrpuje). Ne žre drekov, ne pase trave, kaka vzorno, dlaka hudo črna.

Puran in raca sta bližnja sorodnika piščanca. Problem bolj kot sam pišče je način njihove prehrane (svačega požrejo in to se mora nekje poznat). In prav tako kot lahko pišeta napitaš s svinjarijo lahko purana. In voila - preobčutljivosti so lahko tu.

Kaj ko bi si na en kup dali vse deklaracije s hran, ki ste jih preizkusili in pogledali kaj se vam v vseh pojavlja. Pri izbiri naslednje hrane pa bi se vseh teh sestavin izognili. A lahko bolj natančno napišeš kaj vse ste probali (ne sam znamke ampak tud okus-linijo)? Je namreč pomembno  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 19 September 2012, 09:00:48
Zivjo,

Briketi Hrana:
Taste of the Wild s prekajenim lososom.
Eukanuba Puppy & Junior Large Breed (piscanec/puran) (s tem je hranil vzreditelj )
Eukanuba Custom Care Sensitive Digestion (mislim da je bila tale -- dobili pri veterinarju )
Now (Grain Free Dog Puppy Turkey with Duck )
Trainer Fitness Medium-Maxi Riba&Krompir
Golden Eagle Holistic Health Large & Giant Breed Puppy ( Piščančje meso (osušeno), polnozrnat rjavi riž, polnozrnat beli riž, polnozrnat oves, očiščena piščančja maščoba (naravno konzervirana z vitamini), polnozrnato laneno seme, paradižnikova kaša, pesina pulpa, celo jajce, losos (osušen), svinjina (osušena), grah, korenje ) -- po tejle hrani je bilo pravzaprav najslabse in smo jo zelo zelo hitro dali stran, predvidevam da zaradi svinjine in vecjega procenta mesa ??

Vmes smo celo probali pedigree  :o  (sestavin pa itak ne ve noben  :P )

Kuhana hrana
Puran + riz

Konzerve:
Eukanuba special .. (tudi dobili pri veterinarju ) za tole pa res ne vem kaj je tocno bilo, ampak vem da so bile IZREDNO drage konzerve (250 g)
Je pa tako da naprimer po Eukanubi izredno prdi (nima veze ali je bila navadna ali pa tista posebna od veterinarja), po drugih hranah ne.


lp,
samo



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 19 September 2012, 09:28:21
Samosamo pri nas od briketov pride upoštev samo ta hrana http://loomp.si/category/izdelki/psi/pasja-hrana-fitmin/ , po njej ima dogič kompakten kakec, ne prdi, in ne hujša mi ob njej. Brikete ima sicer samo občasno na jedilniku, ampak tko ene 3 -4 obroke na teden, drugače ima kuhano-surovo hrano.



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 19 September 2012, 11:22:46
Samosamo pri nas od briketov pride upoštev samo ta hrana http://loomp.si/category/izdelki/psi/pasja-hrana-fitmin/ , po njej ima dogič kompakten kakec, ne prdi, in ne hujša mi ob njej. Brikete ima sicer samo občasno na jedilniku, ampak tko ene 3 -4 obroke na teden, drugače ima kuhano-surovo hrano.

Zivjo,

Bi te lahko mogoce prosim da mi napises kaj ji dajete ko kuhate. Predvsem me zanima kolicina hrane in seveda kaj ji kuhate.
Ce bi ji recimo dajali te brikete, ali pa recimo Cibau, glede na to da 2x na dan je, bi ji recimo zjutraj dali kuhano hrano zvecer pa brikete ?

lp,Samo



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #44 : 19 September 2012, 11:40:31
samosamo, koliko vidim po tvojem seznamu, edino TOTW in Fitness trainer nimata piščanca. Mogoče mu vsebnost le-tega ne odgovarja... Če ti po katerikoli Eukanubi prdi, mu je ne dajaj, ker je verjetno ne prebavlja dobro in mu slabo dela v želodcu. Prdci so sicer normalna stvar, dokler niso taki, da ti zaplinijo ves prostor in za sabo naredijo toplotno zaveso. :-X :-[ Naš je malo bolj prdel po kuhanem, pa po namočenih briketih, zdaj pa spušča kratke in jedrnate eko golobčke. :P ;D Pa če je vznemirjen (ko pridemo domov, preden gremo na sprehod,...), še zna spustit kakega morilskega.

Jaz bi se na tvojem mestu odločala med:

- kuhano
- surovo
- briketi - Cibau (riba, jagnjetina), Fitness Trainer (mogoče nekaj od tega, kar ti je naštela Lunette), Almo Nature (losos), Regal (divjačina, losos), Arden Grange (losos, jagnjetina, bela riba - tu pazi, ker vse tri vrste vsebujejo nekaj piščanca)
Kot alternativa je tudi kak Royal Canin (vem za kar nekaj dog, ki po njem nimajo težav), mogoče poskusiš tudi s temi, ki ti jih je priporočala Ana, mogoče tudi s kakšno Happy Dog varianto (poznam dogiča, ki se davi na Neuseeland-u)... ??? :-\

Kot ti je že bilo napisano, pri briketih bodite vsekakor pazljivi na % proteinov (do nekje 26%) in seveda % mesa - naj ga ne bo več kot 40%, kot ti je že napisala Lanabela (Eukanuba ga ima sicer manj kot 20%, pa vašemu ne paše). Malo preštudirajte deklaracije s sestavinami. Jaz sem prebila ure in ure (oz. noči) pred računalnikom, primerjala sestavine med sabo in izločevala brikete, pri katerih je obstajal najmanjši sum, da ne bi bilo vredu, dokler nisem izbrala teh, ki jih imamo zdaj.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 19 September 2012, 11:53:17
Briketi Hrana:
Taste of the Wild s prekajenim lososom.
Eukanuba Puppy & Junior Large Breed (piscanec/puran) (s tem je hranil vzreditelj )
Eukanuba Custom Care Sensitive Digestion (mislim da je bila tale -- dobili pri veterinarju )
Now (Grain Free Dog Puppy Turkey with Duck )
Trainer Fitness Medium-Maxi Riba&Krompir
Golden Eagle Holistic Health Large & Giant Breed Puppy ( Piščančje meso (osušeno), polnozrnat rjavi riž, polnozrnat beli riž, polnozrnat oves, očiščena piščančja maščoba (naravno konzervirana z vitamini), polnozrnato laneno seme, paradižnikova kaša, pesina pulpa, celo jajce, losos (osušen), svinjina (osušena), grah, korenje ) -- po tejle hrani je bilo pravzaprav najslabse in smo jo zelo zelo hitro dali stran, predvidevam da zaradi svinjine in vecjega procenta mesa ??

Vmes smo celo probali pedigree  :o  (sestavin pa itak ne ve noben  :P )

Kuhana hrana
Puran + riz

Konzerve:
Eukanuba special .. (tudi dobili pri veterinarju ) za tole pa res ne vem kaj je tocno bilo, ampak vem da so bile IZREDNO drage konzerve (250 g)
Je pa tako da naprimer po Eukanubi izredno prdi (nima veze ali je bila navadna ali pa tista posebna od veterinarja), po drugih hranah ne.


lp,
samo
V vseh hranah imaš ali piščanca, purana, raco. Če praviš da je bilo po eaglu zaradi svinjine slabše je seveda možno, ker če daš eno problematično sestavino pa še eno zraven je sranje.
Edino pri TOW in pa Trainerju (očitno še stara linija ki je vsebovala ribo, krompir in koruzo-nova ima samo ribo&koruzo) ste se ognili perutnine. Imasta pa obe krompir in ribo.

Jaz bi se za začetek ognila vsega perutninskega in po možnosti ribjega pa krompirjevega. Izbira je zmanjšana na hm...minimum  ;) se pa da. Lahko iščete brikete, ki vsega tega nimajo (lej zarad italjanov kot je trainer imam danes psa ki funkcionira pri skoraj 11 letih BP kljub alergiji  :)pa je bil že za na ''odpis'' s strani vetov) Jaz bi probala od trainerja konja ali pa ovco. Eventuelno od fitmina z ovco ali pa zajcem (samo imasta obe oves...jaz bi se ga načeloma ognala).

Lahko mu čisto preprosto skuhate riž pa ovčetino/divjačino/zajca in mu ponudite. Četudi ni to povsem popolna hrana je morda vseeno bolje psa imet na pusti hrani za kak mesec ali dva pa da se vidi na kaj reagira in na kaj ne, kot pa da vam konstantno driska. Ko boste enkrat naštudirali, kaj je problematično pa lahko mirno uvedete bolj polne obroke. To ločevalno dieto smo mi izvajali že leta nazaj. In pri tem nismo niti približno pazili kaj vse bi naj obrok sestavljal. Pomembno je bilo to da ugotovimo kaj je problem. In če v hrano daš povsem pust vir 1 OH in pust vir 1 beljakovine je dosti lažje in hitrejše ugotovit po čem driska. Pa vedno vse v malih količinah kupovat.
Niti se nočem več spomnat kako je zgledal ko so mi na veterini uturili eno dietno hrano velik žakel, pes pa je po dveh obrokih tekoče driskal   >:( niti je nisem imela komu drugemu pohranit. Pa to da je v splošnem požrešen pes nehal jest, ker ga je tako zdelal, da niti stat ni več mogel. Ko ga je blo treba s pomočjo dvignat na tace, da je cel apatičen šel lulat :-\

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 19 September 2012, 12:27:58
Mehko blato pri mladih psih zelo rado povzroča puppy ali junior hrana, ker vsebuje preveliko količino beljakovin. Tudi nekatere hrane za odrasle pse jih imajo preveč. Vsekakor če pes ni maksimalno fizično aktiven (šport), je bolje, da se s takimi hranami ne hrani, ne glede na velikost psa.
Ne bi bilo slabo, če bi ji dodajala probiotike, za uravnavanje črevesne flore. Lahko ji daš Linex, dobre in po ugodni ceni ima DM, lahko pa jih kupiš tudi pri veterinarju. S tem boš morda odpravila žretje lastnih iztrebkov.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #47 : 19 September 2012, 13:00:17
Mi smo tudi imeli alergijske kalvarije, bila je driska, driska, krvava driska. Veterinarji so mi enoletnega psa hoteli dati na pregled črevesja zaradi suma na raka na črevesju, tako hudo je bilo. Pa sem se sama spravila v akcijo, najprej zamrzovala brikete zaradi pršic, pa ni bilo haska. Nato začela pri izključitvi piščanca, ker je vsaj piščančja moka ali maščoba skoraj v vsaki hrani in na srečo sem ugotovila v prvo. Začela kupovati fintess lamb and rice, dajala minimalno količino hrane, ker če je dobi samo malo preveč, je imel spet mehko blato. Je pa pes sam po sebi čisti nervirko, tako da je tudi to bil dodaten vzrok. No, po enoletni res strogi dieti na fitnessu sedaj lahko v manjših količinah poje vse in ni problema, tudi brikete drugih okusov, vendar vedno samo fitness trainer, edino perutnine v nobeni obliki ne prebavlja na daljši rok.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #48 : 19 September 2012, 13:36:36
Jaz bi dala psa za zacetek na doma pripravljeno hrano - izlocevalno dieto (surovo, kuhano ... stvar tvoje izbire). Zacela bi s konjem/divjacino in ajdovo kaso, ko/ce se stanje izboljsa, pa bi pocasi (povdarek je na pocasi) dodajala ostalo. Taka vrsta prehrane sicer ni popolna in na zelo dolgi rok ni ok, ampak v mesecu, dveh, ne bo nobene skode. V tem casu bi se moralo pa stanje tudi ze znormalizirati. O briketih, dokler se stanje ne normalizira, ne bi niti razmisljala. S stalnim menjavanjem boste naredili samo se vecjo stalo. Dokler ni povsem ok, ti priporcam tudi, da ukines vse priboljske in posladke.
Divjacino se da dobiti relativno poceni v Nimrodu, tako da tudi pri velikem psu ne obubozas, konja malo tezje, obicajno so cene za slednjega vsaj 5 eur/kg, ...

Za stabilizacijo mikroflore bi mu prav gotovo koristili probiotiki, bolj kot linex in podobni humani preparati, bi priporocala preparate za pse, ki vsebujejo Enterococcus faecium (normalna mikroflora mesojedov, bolj kot laktobacili), oz. se raje Floryboost.

Pa vsekakor bi bilo ZELO priporocljivo, da date iztrebek na parazitolosko analizo na VF (institut za mikrobiologijo in parazitologijo).

Pa morda veterinarjem namigniti kaj o IBD in njegovem zdravljenju ... Vzreditelju pa j**** m****. Alergije so namrec dedne.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 19 September 2012, 13:52:58
Mehko blato pri mladih psih zelo rado povzroča puppy ali junior hrana, ker vsebuje preveliko količino beljakovin. Tudi nekatere hrane za odrasle pse jih imajo preveč. Vsekakor če pes ni maksimalno fizično aktiven (šport), je bolje, da se s takimi hranami ne hrani, ne glede na velikost psa.
Ne bi bilo slabo, če bi ji dodajala probiotike, za uravnavanje črevesne flore. Lahko ji daš Linex, dobre in po ugodni ceni ima DM, lahko pa jih kupiš tudi pri veterinarju. S tem boš morda odpravila žretje lastnih iztrebkov.

Zivjo,
Smo dajali Linex in se nekaj boljsega kot linex , ne spomnim tocno kaj se, ampak neke naravne kapsule (probiotiki ) vem pa da so bli dragi ko ....
Nic bolje ni bilo :(



samosamo

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 19 September 2012, 14:00:11
Jaz bi dala psa za zacetek na doma pripravljeno hrano - izlocevalno dieto (surovo, kuhano ... stvar tvoje izbire). Zacela bi s konjem/divjacino in ajdovo kaso, ko/ce se stanje izboljsa, pa bi pocasi (povdarek je na pocasi) dodajala ostalo. Taka vrsta prehrane sicer ni popolna in na zelo dolgi rok ni ok, ampak v mesecu, dveh, ne bo nobene skode. V tem casu bi se moralo pa stanje tudi ze znormalizirati. O briketih, dokler se stanje ne normalizira, ne bi niti razmisljala. S stalnim menjavanjem boste naredili samo se vecjo stalo. Dokler ni povsem ok, ti priporcam tudi, da ukines vse priboljske in posladke.
Divjacino se da dobiti relativno poceni v Nimrodu, tako da tudi pri velikem psu ne obubozas, konja malo tezje, obicajno so cene za slednjega vsaj 5 eur/kg, ...

Za stabilizacijo mikroflore bi mu prav gotovo koristili probiotiki, bolj kot linex in podobni humani preparati, bi priporocala preparate za pse, ki vsebujejo Enterococcus faecium (normalna mikroflora mesojedov, bolj kot laktobacili), oz. se raje Floryboost.

Pa vsekakor bi bilo ZELO priporocljivo, da date iztrebek na parazitolosko analizo na VF (institut za mikrobiologijo in parazitologijo).

Pa morda veterinarjem namigniti kaj o IBD in njegovem zdravljenju ... Vzreditelju pa j**** m****. Alergije so namrec dedne.


Cao,

Blato je bilo na testu 2x in je vse OK.
bomo zaceli kuhati pa je :) pa se tele probiotike napisane sli iskat.

Super hvala vam vsem za pomoc in nasvete.
Da povem mene ne moti driska (vizualno/dihalno  ;) ) in ni problem pobiranje, gre mi samo za zdravje dogice. Ker vidim da ga napenja in da se matrat.
Razlika je da takrat ko se dobro pocuti in gre kakat se mu lulcek ( kako nej napisem .. ne prikaze ven )  :-[ , ko ga pa driska mu pa skor cel ven pride.
Tudi to da je bl suhica me sploh ne moti, se bolje je tako "vsaj tako pravijo"  :) .

Ce mu kuhamo recimo divjacino in adjovo kaso, kolko mu damo  na obrok ce je 2x ? koliko mesa in koliko kase

thx,
samo




GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 19 September 2012, 14:44:29
Za stabilizacijo mikroflore bi mu prav gotovo koristili probiotiki, bolj kot linex in podobni humani preparati, bi priporocala preparate za pse, ki vsebujejo Enterococcus faecium (normalna mikroflora mesojedov, bolj kot laktobacili), oz. se raje Floryboost.

maja01, mi smo pri eni driski, pridelani od briketov, dobili pri veterinarju probiotično pasto za prašičke in teličke in smo je dnevno dajali 4 enote. Veterinar je rekel, da je učinek isti, kot pri tisti za pse, glede na velikost in težo psa pa ne rabimo dajati tako velikega odmerka. Ko se je stanje umirilo, smo še dali drek na analizo, pa je bilo vse bp, tako da smo točno vedeli, da vzrok tiči v hrani.
Po moje ne bi bilo slabo imeti ene take injekcije doma v hladilniku v rezervi, ker ponavadi vedno pride do kakih pi***rij ravno čez vikend, ko se nimaš na koga prav obrniti... :(
Drugače pa jaz našemu kupim kar probiotični jogurt in ga prelijem čez brikete ali mu pa dam kar samega (sploh poleti, ko je bilo fejst vroče, ga je na ta način ful rad zmazal). Na srečo mu ne škodi.

Tudi mene zanima, kako je glede načina pripravljanja in količine dodajanja raznih kaš k hrani. Jaz našemu zadnje čase nekje 2-krat tedensko dodam k večernemu obroku briketov in mesa 3 žlice namočenih ovsenih kosmičev. Ful rad poje obrok, s prebavo pa ni težav. Rada bi še isto poskusila s kakšno ajdovo, proseno, pirino kašo, saj sem že velikokrat prebrala, da jih marsikdo uporablja v tako svoji prehrani kot prehrani svojih psov, saj so zdrave, nimajo visokega GI in s tem trebušna slinavka ni obremenjena, itd., itd.,...



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 19 September 2012, 17:17:50
Zivjo,

Bi te lahko mogoce prosim da mi napises kaj ji dajete ko kuhate. Predvsem me zanima kolicina hrane in seveda kaj ji kuhate.
Ce bi ji recimo dajali te brikete, ali pa recimo Cibau, glede na to da 2x na dan je, bi ji recimo zjutraj dali kuhano hrano zvecer pa brikete ?

lp,Samo

Naš mulc dobiva hrano trikrat na dan, prej je dobival dvakrat, sedaj pa mora zaradi spleta okoliščin trikrat.

Na obrok dobi cca 350g -400g. Kuhamo mu pa različno od ovčetine, jagnjetine, govedine, postrvi s kombinacijo zelenjave, lanenih, sezamovih semen, domače skute, zelišč, včasih dobi zraven še malo testenin, različne kaše. Večji del obroka predstavlja meso. Nikoli pa ne tehtam vsake stvari posebi, amapk delam že kar na uč, ker je že toliko prakse, pa še iz stroke sem  ;D

Vem da sem enkrat mislim da med recepte pisala prav ene par vrst obrokov, bi moral poiskat.

Kadar pa dobi surovo prehrano je pa to cel piščanec, ali ovčje stegno, jagenčje stegno ( 2kom).

Odkar vem kaj mu odgovarja ne kompliciram in dam tisto kar pač takrat imam. Nazačetku pa je bilo kar nekaj dela ker smo še ugotavljali ali kaj izrecno ne prenaša. Ampak k sreči prenaša ne edino korenja, vse ostalo lahko komot je  ;)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #53 : 19 September 2012, 21:28:38
Kolicina je odvisna od teze psa in aktivnosti. Naceloma pa za povprecne pse nekje 3-5 % teze psa, kolicina je manjsa pri velikih pasmah. Dnevno kolicino razdeli vsaj na dva obroka, sicer bo prevec.

Kar se tice razmerja, vec je moznosti, spet je odvisno od tega koliko beljakovin kaksen pes prenasa in kaksn ja njegova aktivnost. Eno tako cisto "varno" razmerje je 1/3 mesa, 1/3 OH (torej ajdove kase v tem primeru) in 1/3 dodatkov - zelenjava, sadje, lahko pa kolicino mesa seveda povecujes na racun ostalega.
Za zacetek bi jaz dajala samo meso (se pravi misice), ce boste ostali na taki prehrani, bo treba pa poleg mesa dodajati tudi organe in kosti/hrustance (to samo v surovi obliki).
Kuhano - surovo meso, stvar odlocitve ... Ce se boste odlocili za kuhano, kosti mu ne dajat kuhanih v nobenem primeru.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 19 September 2012, 21:35:02
Se strinjam z majo01 , vsak pes je drugačen, in vsak lastnik mora sam ugotoviti kaj mu najbolj odgovarja. Jaz lahko glede na to da je pes iz iste psarne povem kako smo pri našemu rešili ni pa rečeno da bo to vašemu ok, velika večina mu bo, ampak ne vem pa koliko je vaš aktiven, ker moj je za doge preeecej aktiven, zato tudi porabi dosti več. Mi če kak dan nismo na full aktivni prilagodimo prehrano na bolj lahko. Ko smo aktivni pa je ''močnejša'' hrana.

V glavnem od briketov so mu ok samo Fitmin, pri vseh ostalih smo driskali kot za stavo, ne glede na to kakšen okus smo poskusili, pa hipoalergene pa take in drugačne, ni da ni v glavnem.

Upam da najdete za vašega psa neko optimalno rešitev.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #55 : 19 September 2012, 22:31:48
Marshal ima turbo pogon na vse 4. Manijak v pozitivnem smislu.  ;D Še nisem kje zasledila dogiča, ki bi imel tako veselje do teka in skakanja naokoli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 19 September 2012, 22:33:28
Marshal ima turbo pogon na vse 4. Manijak v pozitivnem smislu.  ;D Še nisem kje zasledila dogiča, ki bi imel tako veselje do teka in skakanja naokoli.

Jah ne more bit spešl sam v eni stvari mora bit kar v vseh  :P


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 19 September 2012, 22:57:35
Ja, Marshal je res en tak hiperaktivec. :) Ko gledam fotke, ki jih daje Ana, se kar smejim ob njegovih pozah in frisih, ki jih dela. Bi jih mogla enkrat pokazat možu, ker zmeraj pravi, da tako aktivne in na igro nore doga, kot je naš, pa on še ni videl... ::) :P Po moje bi mu postalo jasno, da ima doma čisto normalno, mlado dogo. :o Dejstvo pa je, da samci ostanejo norci vse življenje... :-* :-*



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 19 September 2012, 23:04:12
Ja, Marshal je res en tak hiperaktivec. :) Ko gledam fotke, ki jih daje Ana, se kar smejim ob njegovih pozah in frisih, ki jih dela. Bi jih mogla enkrat pokazat možu, ker zmeraj pravi, da tako aktivne in na igro nore doga, kot je naš, pa on še ni videl... ::) :P Po moje bi mu postalo jasno, da ima doma čisto normalno, mlado dogo. :o Dejstvo pa je, da samci ostanejo norci vse življenje... :-* :-*

 :D :D jz še nisem vidla nobene take hiper doge kot je Marši , če po pravici povem... ampak meni je všeč da je tak hiperaktivc  :-*
mal za smeh  ;)




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 20 September 2012, 08:30:47
 :D kire friseke dela.
Sicer ne vem kje sem to zasledila ampak bojda večina bitij, ki ima ali kak hendikep ali pa kako drugo ''težavo'' so po drugi strani prekomerno hiperaktivna. Če sklepam po mojih je občutljivček hiper tak da se učasih sam čez oči pokrijem pa upam da bo sfural. Tamala, ki ima pa tačko operirano pa tud tok turbo hiper da res ni. Med tem ko psici ki jima (telesno :P) nič ne manjka sta pa tak čist povprečno aktivne, malo da ne lene.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.