Reševanje

ninci · 176817

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 06 September 2005, 16:30:50
Na srečanju je tekla beseda tudi o reševanju in taboru v Zagorju.

Evo če kdo ni uspel gledati prispevka v oddaji sožitja: http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvoddaje&op=web&func=read&c_id=24792

Lp nina



Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 September 2005, 18:38:02
A še kdo tu "gor" trenira reševanje?

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 06 September 2005, 20:55:57
Midva z rumbo sva pred kratkim začela v Lescah trenirati :)

Na taboru pa še nisva bila, mi je pa kar malo žal da nisem šel, ker je bil res zanimiv.... rudniki in podobno.

Pa ti, tudi treniraš?

LP, Črt



Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 September 2005, 20:59:26
Hejla!
Ja, tudi midve s Hero delava na tem, da bi pocasi (res pocasi) bili pripravljeni na kak izpit... Na taboru tudi jaz letos nisem bila  :'( Mi je bilo zlo hudo, ampak so bile druge (tudi zelo zabavne) pomembne zadeve... Sva pa bili pozimi na Vršiču na lavinskem tečaju in ti povem, da ga res ni za spustit. Jaz ga že komaj čalam  ;D
lp, kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 08 September 2005, 16:59:31
Ojla

S Tyro sva aprila pričeli s treningi reševanja pri KD Šmarna Gora. Z inštruktorico in njenim načinom sem več kot zadovoljna.

Midve sva se udeležili tabora, kljub dežju je bilo super ;)

Kaja,
kako je pa poskrbljeno za pse na Vršiču? Smejo biti v koči?



Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 08 September 2005, 21:02:43
Hejla _Tyra_!
Ne, na Vršiču psi niso v kočah temveč spijo v avtomobilih. Mi smo se v večini zmenili tako, da smo šli po dva skupaj z enim avtom, da sta bila po dva psa skupaj v avtu. Ker če pogledaš realno, bi bilo res malo hudo, če bi bili vsi psi na kupu. V koči je namreč nekaj sob po cca.5 oseb in skupna ležišča,kjer jih spi 20. Tako da bi prizor znal biti zanimil, da bi skupaj v enem prostoru spalo po 20 ali več psov. Pokol ;D ;D ;D
lp, kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #6 : 29 December 2005, 21:03:10
midve s piko trenirava v kd zagorje. Sva bile tudi na taboru. To so bili v bistvu najini začetki. Takoj septembra sva se odpravili na poslušnost. že čez par tednov pa se nam začnejo predavanja za vodnika reševalnih psov. Na taboru je bilo res krasno. Midve sva prvo vajo delali v gozdu in sem se ji skrivala jaz. Bila je odlična. Drugače pa sem takrat sodelova na 2 vadbiščih kot marker. Septembra so bili izpiti za reševalce in sta me tudi dva kužija našla. ta mesec pa smo imeli vajo, kjer sva bili že začetnici. med tem časom sva veliko delali in najbolj sem bila vesela, ko je nakazala z lajanjem, ker je to zanjo problem. Bili smo tudi v rudniku in vsi psi so nas izredno presenetili s pogumom, ker jih čisto nič ni bilo strah teme. Nato pa smo se peljali še z rudniškimi vozeki. Če želite vam lahko pošljem članek o vaji iz našega časopisa.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #7 : 29 December 2005, 21:11:06
search: no če greš pa na predavanja se bova pa vidla :) Grem tudi jaz... pa tincy je tudi rekla da bo verjetno šla :)

Lp, Črt



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #8 : 29 December 2005, 21:21:07
o supeerr. Vidim, da bo tam kar ta prava druščina ::)



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 29 December 2005, 21:39:55
Črt, js še ne vem, če grem na predavanja :-\ Že cel mesec razmišljam, a nej grem a ne. Sploh če z Makom na izpite ne bova mogla zarad te njegove streloplahosti :'( je pol res brezveze. A ti izpiti za vodnike veljajo pol tud še pri naslednjem psu ;)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #10 : 29 December 2005, 21:43:45
da. ti delaš tiste izpite brez psa samo enkrat. upam, da greš tudi ti. Boš vsa malo videla kako to gre. Jaz sem že kar malce vznemirjena.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 29 December 2005, 21:48:44
Tincy .. upam da vseeno prideš, kot je rekla Rescue ti izpiti potem veljajo celo življenje. Pa bi mogoče lahko tudi kaj več izvedela o streloplahosti in njenem odpravljanju ... no pač ... izbira je seveda tvoja :)

Sedaj se moraš samo odločiti ali te reševanje kot samo še naprej zanima in bi rada v prihodnosti še delala na tem področju.

LP, Črt



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 29 December 2005, 21:58:49
Seveda me zanima in rada to počnem, pa tudi pes vsaj po moji oceni to rad dela (razen poslušnosti ;) ) Pa tudi, če se v končni fazi z Makom nebi izšlo planiram v prihodnosti še eno mrcino :)
Problem je v bistvu bolj v tem a izpite delat letos, a naslednje leto, ko bom verjetno v Lj in bodo problemi s prevozom malo manjši.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #13 : 29 December 2005, 22:20:30
če e problem samo strelolahost se o po moem, da uštimati. odpri novo temo o tem. Iz prve roke ti lahko zaupam, da e takih mnogo. Če je volja se vse da naredit. Tudi iz muhe slona... ;)



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 29 December 2005, 22:37:36
Ja nej bi se dal zlo postopoma, pa baje še to ne čist. Streloplahost ni tko mejhn problem, kot se sliši. Sploh, pri našem psu, ki iz poka naredi celo dramo.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #15 : 04 Januar 2006, 16:43:31
Tako, v soboto se začnejo seminarji za vodnike. Nekateri smo to že dali skozi (2, 3 leta nazaj), pa nam manjka še en izpit  :P Torej se vidimo na seminarju iz prve pomoči ponesrečenca in na izpitu  ;)
Če še koga zanima kako je izgledalo na zadnjem taboru, je tu en prispevek (ne morete zgrešit Chice v njem - imam veze pri kamermanu  ;D)
http://www2.arnes.si/%7Ebrome/12poletnitabor.wmv

Lp,
Tina


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #16 : 04 Januar 2006, 19:44:48
joj tina, jaz ga ne morem odpret. Jaz sem pa res :'(.



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #17 : 04 Januar 2006, 21:57:08
Meni normalno odpre, ne vem kaj je zdaj  ???
A ima še kdo probleme z odpiranjem?

Lp,
Tina


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #18 : 12 Januar 2006, 08:11:30
še malo smeha. v priponki sta mister tabora v zagorju in njegov psiček figo (naša maskota) ;D ;D ;D
nace je sicer lastnik prekrasne zlate prinašalke Bele in se pripravljata na izpit za reševanje.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #19 : 12 Januar 2006, 08:14:52
prejšnja fotka sfaljena zato poglejte raje tole ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #20 : 12 Januar 2006, 08:16:00
tukaj je



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 12 Januar 2006, 13:56:11
Tincy: predispit greš lahko delat tudi s streloplahim psom, ker se nič ne strelja (samo potem ga moraš spraviti nekam na varno, ko pridejo na vrsto višji izpiti, da ga pokanje ne znervira)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #22 : 13 Januar 2006, 21:03:30
danes smo imeli prvi skupni trening ( tudi reševalci - začetniki). Spet je na tapeti naš nace, ki je znova poskrbel za akcijo!!! ;D ;D ;D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #23 : 13 Januar 2006, 21:05:49
tukaj imaste slike ...



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #24 : 23 Januar 2006, 07:18:23
ni smo pa v soboto diplomirali iz radiozvez :P :P :P a ne črt :D
črt je pa res notr padu, njegova postaja je bila ves čas v zagonu...
sedaj imamo pa le še kak mesec vrvne tehnike in orientacijo, potem pa žurka en mesec priprav in izpiti..... :o :o :o
smo se pa timsko vsi zelo dobro ujeli, kajne?
kdo izmed vas gre na lavine?



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 23 Februar 2006, 05:18:32
Ohjoj ti zanimivi začetki!


Kdaj je že to bilo......! 8)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #26 : 03 Marec 2006, 10:25:51
Čao! Mene pa zanima, če je kakšna starostna omejitev za treniranje reševanja? Pri človeku to? In pri psu?

Lp,
Suns.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 03 Marec 2006, 10:27:56
Psi lahko začnejo že zelo zgodaj. Nekateri so na prvih taborih že ko so stari dva meseca, mislim, da je to primer od Sky-a Lok ;)

Za ljudi pa mislim, da morajo biti polnoletni :-\

Drugače pa kakor vem imajo "nadobudneži" jutri prve izpite :P s&r in Trigi bomo držali pesti ;)

lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #28 : 03 Marec 2006, 13:50:52
Psi lahko začnejo že zelo zgodaj. Nekateri so na prvih taborih že ko so stari dva meseca, mislim, da je to primer od Sky-a Lok ;)

Za ljudi pa mislim, da morajo biti polnoletni :-\

Drugače pa kakor vem imajo "nadobudneži" jutri prve izpite :P s&r in Trigi bomo držali pesti ;)

lp nina
Jap,to je res. Lahko pa nepolnoletni tudi sodelujejo,če lahko obvladajo psa in če imajo(psi) njega za alfo.
Npr ko je šla Rina v spomladansko šolo je bila spodnja omejitev vodnika 14-15 let,jaz pa sem bila stara 13,in so rekli da grem lahko,ker ima Rina mene za alfo(ker se tudi največ z njo ukvarjam) in sploh ni bilo problemov.

Lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #29 : 03 Marec 2006, 17:04:22


Drugače pa kakor vem imajo "nadobudneži" jutri prve izpite :P s&r in Trigi bomo držali pesti ;)

lp nina
Uf, ninci hvala. bomo rabili srečo, ja. Predvsem pa dobro voljo ocenjevalcev :D :D :D