Omejitev mladička v stanovanju

D.Roze · 15198

D.Roze

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 12 Avgust 2012, 21:13:01
Pozdravljeni, zanima me koliko časa oziroma ali ste ga sploh omejili v stanovanju?V mislih imam predvsem v času ko ste bili odsotni? ali je bil mladiček omejen samo na eno sobo, kjer je imel stvari, mogoče na kakšno ograjico in noter igračke? V času ko ste doma je drugo ja..zanima me za med tem ko vas ni.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Avgust 2012, 22:08:48
Mislim, da je to odvisno predvsem od tega koliko je mladič podvržen uničevanju in žvečenju stvari. Jaz bi ga vsekakor omejila na določen prostor, ker te drugače lahko čaka kakšno neprijetno presenečenje in pa seveda pes lahko požre kaj kar ne bi smel potem. Seveda pa se najdejo tudi takšni, ki prespijo ves čas, ko so sami in se ničesar ne pritaknejo. Pri nas žal ni bilo tako. Že zaradi lastne varnosti ga je dobro omejiti na nek prostor, kjer ni nič takšnega kar bi mu lahko škodilo.



NikaMajLuka

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Avgust 2012, 22:42:27
Heei

Jaz sem mu kupila box... Neverjetna zadeva  :) Kužek se hitro navadi sobne čistoče in tudi box mu predstavlja nek "brlog" kjer se počuti varnega... No to je moj pogled na to  :D



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Avgust 2012, 23:36:09
Se strinjam, da je box najboljša rešitev za omejitev psa, ko je sam doma. V mislih imam tistega velikega kovinskega, ki izgleda kot kletka, da ima pes vsaj nekaj prostora za gibanje, če je dalj časa sam.



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #4 : 14 Avgust 2012, 11:54:52
ja tale boks ni slaba zadeva... imam v načrtu tudi da bi jaz ga kupila.

Sicer je pri nas ponavadi zaprta v enem prostoru, kjer ni nič nevarnega za njo,  ko nas ni. Ko pa pridemo pa jo damo na teraso iz katere se da priti na vrt in ima tudi lep razgled. Sicer je na vrtu nimamo spuščene takrat ko nas ni doma, zato ker vedno kje izvoha kakšno luknjo in se zmuzne ven. Počasi potem zagradimo tisto luknjo. Vedno pa najde kakšno novo. In od začetka... Tako da je zaenkrat samo je z nami na vrtu, ko pa bomo (če sploh bomo  :P) zagradili vse luknje potem pa bo lahko tudi sama na vrtu ko bo želela...

Lp



D.Roze

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 Avgust 2012, 20:42:48
http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=10201

to bom nabavil za tisto urco,dve ko je sama in ko bo poredna :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 Avgust 2012, 21:14:21
Nevem kako velik je vaš mladiček, samo moj bi to že kar hitro preplezal/podrl, ker je bil kar nagajiv. Mi smo ga omejili na eno sobo, pač je včasih kakšne robčke razmesaril, vendar je najbolje, da ga pred odhodom utrudiš, kar pri malčku ni tako težko, pa pol spi ziher kake 3 ure najmanj, pol mu pa nastaviš in kakšne igračke z briketki ali kaj za glodat, pa pri nas ni blo večjih problemov, ni nič uničeval (razen papirja in kakšnih drugih mehkih potratnih stvari) ;D



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 Avgust 2012, 21:59:38
Hehe, naša je iz zaprtega kovinskega boksa ven prišla, smo ga morali dodatno 'ojačat'  >:D ta ograjica bi bila za njo mala malica  :D



Gordon

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 14 Avgust 2012, 23:04:35
Men se je to zgodilo danes, da enostavno nisem mogel verjeti, ko da jo je šolal - David Copperfield. Pridem domov in slišim, da nekdo razbija po vratih, seveda pes, kdo pa drug. Še bolj mi ni bilo jasno kako je prišla ven iz tavelike kovinske kletke (116) z dvojnim zatičem. Na kletki pa oboja vrata zaprta, nakar sem zaznal, da ji je nekako uspelo spodnji zatič onesposobiti in se je skoraj 60cm visoki in 30kg težki pet mesečni "mrcini" uspelo zmuzniti na svobodo.  :o
Tako, da predlagam na teh kovinskih kletkah, še kakšna dodatna varovala. >:(

Lp,



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 15 Avgust 2012, 11:04:58
Maš pa hudinija. Žabice gor :p

Tiste ograje (ograjice) so kvečjemu za čivave. Pa za male pasje knedle na razstavah. Nikakor ne za razbojnika, ki menjava zobe. Je smiselno kupovati zadeve, ki so lahko v uporabi tudi ko so odrasli. Predvsem transporterji in pa sobni boksi so taka reč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


D.Roze

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 15 Avgust 2012, 19:59:34
Mešanko mam, nemški ovčar labradorec..sicer staro mesec in pol, tako da trenutno še jo bo to zaustavilo :) kasneje več ne..bom premislil še o kakšnem transportnem boksu :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 15 Avgust 2012, 20:12:50
Že pri 8 tednih to ne bo kaj prida zaleglo. Če je le normalen živahen mladič  :D No, mogoče bo bolj mirne sorte in bo dremala v osami...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12 : 15 Avgust 2012, 22:53:07
Sej so tudi visje ograjice od 60 cm :)

battito animale


fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 14 Januar 2013, 06:34:33
Jaz sem mojega omejila na kopalnico in ima tam svojo posteljico, igračke, vodo. Prve dneve je cvilil in jokal, ko sem ga zaprla ampak se je hitro umiril. Je pa tako, da je največ 6 ur na dan sam.

*Amor Vincit Omnia*


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #14 : 21 April 2013, 16:07:19
Pozdrav,

mene pa zanima, kje bi se dalo dobiti ograjice, ki so višje od 80 cm.  Mi imamo odraslo psičko, ki bi ograjico visoko 60 cm z lahkoto preskočila.

Hvala in lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 21 April 2013, 16:14:06
V trgovinah z opremo za otroke. Nekaj se e dalo dobiti tudi v bauhausu, a meni ni odgovarjalo.


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #16 : 21 April 2013, 20:30:03
Evo, super. Hvala! :)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 21 April 2013, 23:08:02
Zooplus jih ima Klik




Putka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 22 April 2013, 09:19:25
http://www.amazon.de/gp/aw/d/B0029LHH54/ref=mp_s_a_1?qid=1366614885&sr=1-1&pi=SL75

Mi imamo tole zascito za kamin. Je zelo kvalitetno, lahko se dokupuje dele, montira se lahko tudi na zid. Ima vratca na zatic, da jih otrok ne more odpret in samodejno zapiranje.Pa izpade zelo estetsko. Sva kupila za otroka, ampak bo tudi za psa fajn, ko ga dobimo.



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #19 : 22 April 2013, 15:56:25
Res lepa hvala vsem  ;D



RoryMax

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 01 Februar 2015, 16:13:08
Heei

Jaz sem mu kupila box... Neverjetna zadeva  :) Kužek se hitro navadi sobne čistoče in tudi box mu predstavlja nek "brlog" kjer se počuti varnega... No to je moj pogled na to  :D

Jaz isto. Pa tud sama sem bolj mirna, ker vem da se ne bo ubil na kakem kablu al pa dobil praske od mačka.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 01 Februar 2015, 16:25:59
Jaz pa boksov ne maram. Oziroma jih imam rada, samo vrata morajo imeti odprta. Moje mnenje je, da mora imeti mladič na voljo vsaj toliko prostora, kot je minimalna velikost pesjaka. Torej eno manjšo sobo. Dolgotrajno (redno večurno) zapiranje psa v boks se mi zdi upravičeno samo v izjemnih primerih (recimo rehabilitacija po poškodbi), sicer pa ne. Res je, da psi sprejmejo boks kot brlog. A brlog nima zaprtih vrat in ko so mladiči dovolj stari, da lahko hodijo, gredo iz brloga kadar hočejo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 01 Februar 2015, 18:46:09
Če imaš možnost sobe, hodnik je to super. Samo pospravit je treba vse kable, rože, skratka vse v predale in omare. Pustit odprt boks kot varen brlog za počitek, vodo, morda kako plenično podlogo in pa žvečljive igrače.....Če to ne gre je pa res sobna kletka, maximalno velika za varnost stanovanja. Dobro pa je, da mladič ni noter zaprt dlje časa, da je možnost, da se ga vmes sprehodi, poigra, razmiga.

Sicer se marsikomi zdi smešno imeti čivavo ali PRT mladiča v xxl kletki. Se pa zato lahko vsaj konkretno obrača in tudi skače....Če zna kdo delat z aluminijem, železom, lesom, se da prav fajn uredit večji varno zagrajen del v hiši.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!