Ne vem za kakšno hrano se naj odločim sedaj?

Natalija · 1647

Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Lep pasji pozdrav! ;D od Pike

Sem v resni dilemi kako naprej!
Imam 10 mesecev staro Shi-tzujko z imenom Pika.
Do 7 mesecev sem jo hranila z RC shi-tzu junior in z njeno prebavo je bilo res vse super (trdi in lepo oblikovan iztrebek). Pri 8 mesecih sem se odločila da grem počasi na RC shi-tzu adult in tu so se začele težave. V 2 tedenskem ciklusu ko sem počasi dodajala vse več adult in manj junior se je njena prebava porušla, prvo je blato dobilo tak sluzast ovoj nato pa se je vedno več zmeščevalo. Šla sva veterinarju ki nama je dal Hills i/d po dveh dnevu hranjenja samo s to hrano se je iztrebek ponovno otrdil. Po 4 tednih te hrane in zjutraj kuhanem mesu sma šle nazaj in veterinarka nama je predlagala da greva nazaj na RC shi-tzu junior glede na to da je to hrano prej lepo prebavljala a sedaj nič več saj je ta sluzast ovoj in mehki iztrebek nazaj tak da sem šla ponovno nazaj na Hills i/d.

Kaj naj kupim zdaj saj je res nebi rada imela celo življenje na Hills i/d dietni hrani?
Katere vitamine ji naj kupim da bo čim bolj zdrava?

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/319428_3796166741313_381068090_n.jpg

L.P. od moje male Pike



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Avgust 2012, 17:04:05
Kaj pa če probaš katerokoli hrano za odrasle pse, ki ni RC?

Imaš ogromno izbire, tudi na forumu je ful tem odprtih o različnih znamkah, ali pa kakšno spletno trgovino prebrskaš, kjer imaš sestave napisane.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 25 Avgust 2012, 21:21:22
Izbira hrane je ogromna. Je pa tvoja mogoče bolj občutljive sorte tako, da glej za Sensitive variante, ribje okuse in pa z jagnjetino ter "dietne", recimo Healthy paws, Farrado...Pa postopno menjavi in dodajanje probiotikov cca 14 dni. Lahko jih kupiš na veterini ali pa dodaš kar probiotični jogurt (nakaj žlic čez brikete). Če psica mlečne izdelke prinaša.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Avgust 2012, 19:02:46
Lahko ji daš Floryboost pasto, to bi tudi znalo pomagat.



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #4 : 27 Avgust 2012, 19:55:57
Hvala za odgovore obema mislim da bom šla na Orijem 6 fish ali Arden Grange salmon & rice.
Takrat pa upam da bo vse Ok :)