mlade muce

Čopi · 6432

Čopi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
: 01 September 2012, 13:18:49
Živjo!
Danes sem že od jutra poslušala mačje mjakanje. Potem pa se mi je muck začel smiliti in sem šla pgledat. Bil je čisto moker od dežja in tako se je tresel. Vzela sem ga in šla pred našo hišo. še kar je cvilil in začel se je oglašati še en mucek. Ta je bil suh, ker je bil ves čas pod avtom. Oči je dovolil, da jih odnesem v hišo. Kako naj zdaj skrbim zanju????????? Imata že dlako in po moje sta stara vsaj 1 mesec. Če kdo ve kako lahko pibližno določim starost naj prosim napiše. Kako naj skrbim zanju, kaj na jima dam jesti, kakšno naj bo stranišče...

L.P.
        Čopi

P.S.
   Zelo se mi mudi  zato je mogoče kakšna taka tema že odprta. Oprostite če je.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 September 2012, 14:06:45
Če ne veš koliko sta stara ju hrani na vsake 3 ure. V trgovini za male živali kupi nadomestno mleko za mačje mladiče in ju s tem hrani. Ampak glede na to da je soboto in verjetno tega danes ne boš mogla dobiti, skuhaj belo piščančje meso in riž (razkuhan mora biti) spasiraj in ju s tem hrani. Pokliči kakšno zavetišče in se poizkusi dogovoriti da bi oni prišli po njih ali pa ti vsaj dali pripomočke za njih.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Čopi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 September 2012, 14:08:30
Hvala



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 September 2012, 14:30:24
Sodeč po tvojem pisanju sklepam, da si še precej mlada.

Probaj s starši poklicat v zavetišče za vaše območje in se zmeni za prevzem mladičkov.

Predno jih hraniš jih polulaj in ogrej! Pred hrano je vedno lulanje in ker ne vemo točne starosti, lahko da sta vseeno še premajhna. Spodaj po trebuščku ju nežno masiraj s papirnato brisačko. Lahko jima pa potem tudi mali mačji wc nastaviš, kakšno škatlo pa daš noter natrgan papir, če ni peska.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 September 2012, 14:41:46
Že gledata ali še ne? Pa kakšne barve mata učke oz ali so še motno temno modrikaste ali že dobivajo tak mačji izraz? Tako lažje določiš starost oz. vsaj toliko da veš ali bosta zmogla sama na mačji WC ali jima bo nujno potrebno pomagat pri iztrebljanju.
Drugače pa še sedajle ob tej uri odprt skoraj vsak market bi premogel kozje mleko, ki je soliden nadomestek mačjega. Vsekakor ne sme bit mrzlo...toplo kot za dojenčke.
Vsekakor pa klic v bližnje zavetišče ali dobrega veterinarja za dodatne napotke (mucke bo najbrž potrebno čim prej primerno razglistit itd.).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Čopi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 01 September 2012, 15:49:38
Živjo!
Še enkrat hvala za informacije :) !!!!!
Oba že gledata in sta se že segrela imata modre učke t malo izcedka, kar ni ravno dobro. Imata sivo dlako z rahlimi belimi progami. Oba prhata, ker se še nista navadila, znata uporabljati kremplje. Zdaj počivata. A jima lahko dam kravje mleko in kruh ali pa samo kruh??????
L.P.
       Čopi



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 01 September 2012, 16:10:56
kravlje mleko vsebuje laktozo, in je zaradi tega popolnoma neprimerno za mačke. Mladiča bi zaradi tega dobila drisko. Kot sem rekla moraš skuhati riž in belo piščančje meso. Kruh je tudi popolnoma neprimerna hrana za mladiče. Če tega ne zmoreš pokliči zavetišče in jim povej da naj nujno pridejo po njih.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 01 September 2012, 16:32:22
jao nikar teh starih receptov s kruhom pa kravjim mlekom pa še čem! sori ko dobim ošpice ob kruhu in mleku za mačke ;)
Čist simpl - KOZJE mleko za prvo silo. Potlej pa čimprej k veterinarju ali do zavetišča. Na toplem naj bosta pa po jedi jima masiraj z vatko trebušček tako dolgo da se pokakata (razen če si že opazila da naredita kupček v pesek- vendar nikar predolgo čakat na to rajši masiraj). Glede na to da imasta zapacane učke je sploh smiselno čimprej do veta (ajd vsaj v ponedeljek). Jima pa lahko učke nežno s krpico brišeš. Rajši ne eksperimentiraj preveč ''domačih žavb''.
aja pa seveda kuhan piščančji mesek če ga bosta le hotela, kot je že bilo povedano. Pa spet - samo v vodi kuhan brez dodatkov ala vegetke pa soli.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 01 September 2012, 20:40:16
Ali bi lahko recimo v sili dal kako piščančji pasji konzervo (schessir konkretno), če bi mucka našel pozno zvečer in ne moreš v trgovino?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 01 September 2012, 20:59:38
Mislim, da so Schesir konzerve čisto iste pasje kot mačje, s to razliko da so pasje večje. In daš lahko pasjo, samo probaj čimbolj narezat koščke mesa, pa malo lahko z vodo zaliješ, da je čimbolj kaša. Tudi moje mačke so že jedle Puppy Schesir, pa ni nobene razlike. :) Seveda mora bit mucek že toliko star, da sploh lahko je mokro hrano.


Čopi - daj prosim kličite v zavetišče. Pa nikakor ne kravjega mleka in kruha dajat. Res upam, da ne boste tega počeli.



Čopi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 02 September 2012, 12:43:30
Žvjo!
Vsem hvala za pomoč. Našla sem njihovo mamo. Ubistvu je sama prišla, ker je slišala mucki. sabo je imelaše 3. Ugotovila sem, da je ta mačka od naše sosede. zato mi ni treba klicat v zavetišče. Najbrš jih je mama učil lovit in so se razgubili.

 Še enkrat vsem hvala.