Histerija ob mojem prihodu

Ria · 5311

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
: 10 September 2012, 07:43:51
Naši polletni bokserki se čisto "zmeša", ko pridem domov. Čisto je histerična, istočasno pa me gleda s pogledom "kje si pa bila tako dolgo"  :'( Partnerja je vesela, tudi skoči nanj  :-[ , ampak se po parih sekundah umiri, in je taka, kot da nič ni bilo. Pri meni, pa recimo po daljši odsotnosti nori cca 5 min ali več. Problem je, če se jaz umaknem, ali ji rečem ostro ne (za skakanje), se pa na hrbet vrže  :'( Isto je, če je zaprta samo kake pol ure (samo krajši čas traja ta histerija). Na splošno sem opazila, da jo je strah, da bo ostala sama. Med našo odsotnostjo sta z bratcem zaprta v sobi cca 11m2, ki je polna igrač, žvečk, tako da jima dolgčas ravno ne more biti. Bratec najin prihod sprejme z veseljm, ampak ni niti 10% tega, kar tamala počne..Isti obred ima, če so sami s partnerjem doma, in pridem domov. Kaj lahko naredim? Obstaja tudi kak način, da ji zbudim zaupanje, da tudi če nekam gremo brez njiju,vedno pridemo nazaj?

Once you go boxer, you never go back :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 10 September 2012, 08:58:31
Najbolj simpl recept je: ignoriraj jo dokler histerira, ko se umiri jo umirjeno pozdravi. To pomeni, da ji tudi "ne" ne govori, če skače. Dokler se ne umiri, je niti ne glej, ampak pojdi naprej po svojih opravkih. Enako velja za odhod. Obnašaš se kot, da se ni zgodilo nič posebnega. Kako pa se obnaša, ko je sama oz. z bratcem? Sta bila že kdaj sama ločeno zaprta?
Za navajanje na samoto doma pa prebrskaj malo po forumu, tudi o ločitveni tesnobi je že kaj napisano, čeprav mislim, da pri tebi to ni problem, glede na to, da ne pišeš o tem, da bi razgrajala, ko sta sama.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 September 2012, 09:48:07
Mah težko jo dam na ignor, ker sem čisto popraskana po rokah, ker kar visoko skače (ful boli, pa ima redno strižene kremplje)...ko se naskače pomaga, da počepnem, da jo stisnem k sebi,da me preliže, potem se pa namesti v mojem naročju in se umiri. Ločeno smo ju zaprli samo enkrat, samo ne vidim razloga, zakaj bi ju ločevali, ker sta pridna. Imamo narejeno tako,da je dolg balkon z večimi vrati, in lahko gremo iz kakšne druge sobe ven, in potiho pogledat skozi okna, kaj se dogaja v sobi. od začetka sta velikokrat sedela pred vrati, in čakala, zdaj pa ju praktično ne vidim,in se večinoma igrata. Mislim, ni bili nikoli videti, da bi kaj žalovala ali kaj podobnega, samo ko pridem,se ji totalno zmeša  ??? Pa tudi, ko pridemo veliko spita,kot da bi spala samo po par minut, ko sta sama...

Once you go boxer, you never go back :)


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 September 2012, 11:16:43
Se strinjam z Roxy. Moja je tudi imela psiho izpade, ko sem prišla domov. In nič ni bolj učinkovito kot ignoriranje.
Ene 2x me mi je še čeljust skoraj zlomila, ko se je pognala in skočila vame. Mislim, da bi takrat še zvezde lahko štela....
Roke daj za hrbet ali jih prekrižaj in ko skoči se malo zasuči, tak kot da bi ji rame nastavila (ne znam bolje opisati  :-[ ), da se izogneš krempljem. Ko se umiri, pa jo počohaj. To tudi bolj umirjeno, ker če boš navdušena bo spet začela noret, vsaj moja je  :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 10 September 2012, 11:28:43
Pa se je Nera potem odvadila te histerije? Očitno bo res to treba naredit..

Once you go boxer, you never go back :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 10 September 2012, 11:56:55
Ja, roke daj k telesu in ji nastavi bok, ko skoči. Ne glej je in ne ogovarjaj. Še najbolje, da se kar odpraviš stran od nje. Ravno to, da jo pozdraviš in stiskaš k sebi, jo še bolj spodbuja k takemu vedenju, ker s tem jo še bolj "napumpaš", da nori in še pozornost dobi za nagrado, ko se tako obnaša. Naj se nauči, da tvojo pozornost dobi samo, ko je umirjena, ne takrat, ko nori.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 10 September 2012, 12:25:39

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 September 2012, 14:20:39
Poskušaj ignorirati, pa ko skoči mogoče nastavi koleno tako, da jo bo ''vrglo'' nazaj (malo grdo, ampak Dino si je zapomnil in zdaj vedno skoči mimo, ne name). In naj ne bo prihod in odhod nič posebnega, jaz ko pridem (pes je v pesjaku) najprej počakam če laja da uthne, potem grem noter in brez besed odložim stvari, šele potem se pozdraviva. In ko grem mu običajno dam priboljšek ali pustim kong (ne vedno) in grem brez poslavljanja. :) Nekateri pa svetujejo, da psu ko prideš ali ko pridejo obiski vržeš na tla pst briketov, da preusmeriš pozornost. Ampak si mislim da to vedenja ne bo rešilo, ko ne bo briket bo isto kot prej... :-\



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 10 September 2012, 15:02:50
Maha z repom in ritjo, vrti se okoli mene, šviga sem ter tja,... ampak ne skače več po men in hitreje se pomiri. Jo pa še vedno ignoriram nekaj minut ko pridem.

Izgleda takole ko prideš domov?
http://www.youtube.com/watch?v=SAbCyA2rbxM&feature=fvwrel
Zgleda pa nekaj takega, ja  :D Samo, da si jaz nisem upala počepniti  :D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 10 September 2012, 15:19:32
Izgleda takole ko prideš domov?
http://www.youtube.com/watch?v=SAbCyA2rbxM&feature=fvwrel

Točno tako..samo ta ni videl lastnika par mesecev, moja se tako obnaša že po kaki uri  ???

Once you go boxer, you never go back :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #10 : 10 September 2012, 15:34:40
Moj me je enako vesel ce me ni eno uro, sest ur ali 10 minut..  ::) In je bil na momente ze evforicen, da se je kar tresel, zato sva zacela z umirjanjem. In zdaj ve, dokler se ne pomiri ga ne bozam, ga ignoriram, ali samo mirno recem "umir se". Nekaj casa preden smo zaceli z umirjanjem sem ga dajala na prostor, pa se je kar plazil za nami dokler ga nismo bozali, tako da se zdaj kar sam od sebe uleze ko vidi, da ga ignoriram, ce je prevec zivahen. Ko se cisto pomiri (tudi dihanje, ker kadar je taka evforija zacne tudi ful dihat) ga pa bozam.

Se da, samo vztrajen je treba bit, se pravi zmeraj priti mirno, ne vpit na psa, ne bit vznemirjena ker to njo se bolj vznemiri, das prostor ali samo ukaz, da je mirna, ce ne uboga, ignoriras in gres mimo, se obracas stran ce skace vate, ce uboga, se bozate. Ob najvecjem divjanju lahko tudi stopis nazaj ven in vrata zapres, kao, ce ne bos mirna, ce ne ubogas na ukaz prostor/umiri se grem pa nazaj ven.  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 September 2012, 16:21:25
Euforija? Poznano  :D pudli majo še en tak dodatek k temu. ''Pojejo'' zraven pa kroge in osemke delajo pa bumf nazaj nate, pa gasa naprej.  :D In pol se te euforije nalezejo še ostale mrcine. Je že učasih tak zgledal pri nas, ko ene podivjane euforične najstnice ko vidijo Bon Jovija  :) Ampak mi se nismo dal pa smo prav tak ko na koncertu od Jovija postavl ''ograjo'' okol glavnih zvezdnikov  :P Se je pa, zanimivo, to pojavilo iznenada pri že stabilnih psih...ampak po selitvi na novo lokacijo.
Ne res. Edino kar pomaga je tak vsaj ene 5 minut čiste ignorance. Enostavno prideš domov in prav niti ne pogledaš psa. Recimo da se delaš ko da sta skregana in imata tihe minute.  ;) Edino kar pomaga. Mi smo to mogli ponovit celih 2x. Nikar pa po skakanju počepnit pred psa pa se cartat...pol je pes dosegel točno to kar je želel in naslednjič bo vzrtajal še dlje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


SmoothFox

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 11 September 2012, 16:44:34
Uja tole bi se pa dalo kar neki napisat.....Moja Bella ko prideva z partnerko domov in jo pustiva samo, pa je to lahko 5 minut ali pa celo noč ko oba delava nočno izmeno, tak rokenrol ko jo izpustiva iz kletke ven da ne moreš verjet, sicer mene malo manj porajta, ker jo mal pocartam potem pa dam na ignor.
Ha ha ha tukaj se jaz rešim moja partnerka pa faše živčenga ker jo Bella ne sam da skače po njej in celo popraska. ampak tudi zaletava se ji  v obraz in jo grize iz veselja , ko pa sva celo noč odsotna pa zjutraj prideva domov pa itak ko skače po naju kar lula zraven od histerije da zvokov ki jih spušča poleg niti ne omenjam to ni cviljenje, ampak adijo pamet kake zvoke spušča.....
Sicer ji pravim partnerki da nje ne mrcvari tolk Belle po  rokah ko pride domov ker se ji to potem maščuje, sam itak ok deci mi nimamo srca in nikol prav potem pa tkole rata.... ;D

Je pa lepo videt kužija ki je totalno nor na lastnika, sam včasih je to moteče....