American Staffordshire Terrier

Gost · 326311

mateych

  • Gost
Odgovori #30 : 23 Marec 2006, 21:10:27
Lion King je rodovniški AST ampak so tudi že ugibali če ima kaj bullterrierja v sebi saj njegova oblika glave ne ustreza standardom...

Aha!no saj je luškan kljub temu da je malo drugačen!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #31 : 23 Marec 2006, 21:12:21
Citiraj
ta pasma mene vsak dan bolj navdušuje in komi čakam da postanem tudi sama lastnica ASTja  Shocked


Enako  :o Karakterno, vizuelno, lepi so full :-* Zanenkrat je pri meni res v prvi vrsti CC, ampak se tudi AST-ja ne bi branila ::)

Vidim, da si si tudi ti premislila, na začetku si se bolj za SBT-je zanimala ne??

Freyo in Thora pa sem jaz lani prvič videla v živo na razstavi v Hrušici, sicer ju nisem osebno spoznala, ampak mi je bil že pogled nanju dovolj da so se mi cedile sline :P

Kanchy tisti pes je ubistvu brez stopa. Jaz bi tudi rekla, da gre za kakšen mix z bulliyem ni pa nujno.

Tuje pse ocenjevat takole iz slike je vedno prekleto nehvaležno delo. Sploh če se ocenjuje napake in gre za slo. pse :-\

Lp nina







Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 23 Marec 2006, 21:16:04
Vidim, da si si tudi ti premislila, na začetku si se bolj za SBT-je zanimala ne??
jap... odkar sva jaz in moja mama spoznali Freyo svo obe čisto navdušeni nad ASTji  :D seveda so mi pa zelo všeč tudi SBTji in APBTji  ;) pa tudi bullterrierji so mi vedno bolj všeč  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 23 Marec 2006, 21:25:57
jap... odkar sva jaz in moja mama spoznali Freyo svo obe čisto navdušeni nad ASTji  :D seveda so mi pa zelo všeč tudi SBTji in APBTji  ;) pa tudi bullterrierji so mi vedno bolj všeč  ;D

Torej mi predlagaš, da naj je ne spoznam v živo če želim ostati pri CC-jih?? 8) ::) ;)

Lp nina



mateych

  • Gost
Odgovori #34 : 23 Marec 2006, 21:26:53
Mi smo pa iskali družbo za našo samojedko in smo se odločali med AST in Argentinsko dogo pa smo raje uzeli AST ker smo že prej pozanli kaj nekaj psov te pasme
in se nam je zdev karakter te pasme bol primeren!
Zdej pa ga ga imamo že mal čez 1 leto in je pravi cukerček in tudi z samojedko se odlično razume oz sploh ne moreta preživeti dan narazen! :)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 23 Marec 2006, 21:30:13
Torej mi predlagaš, da naj je ne spoznam v živo če želim ostati pri CC-jih?? 8) ::) ;)
tako nekako ja  :P hehehe... pa Danielina Tyra je tudi cukrček  :D sploh ko te tako lepo pogleda v oči z igračko v gobcu in hoče da se igraš z njo... le kdo bi se lahko uprl njenemu pogledu  :-[ ASTji so pravi šarmerji, ni kej  :o



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #36 : 24 Marec 2006, 08:29:32
Krasni psi, ampak tisti nafilani... no koment :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #37 : 24 Marec 2006, 10:16:15
Najprej moram povedati, da je Tyra nerodovniška psička, in je kinološko gledano mešanka - zato je tudi sterilizirana.

Mogoče bi kaj napisala o vzgoji in šolanju - opisala bom moje izkušnje - ni pa nujno, da se bodo vsi strinjali s tem. Pa še to... nisem inštruktorica, je pa res, da ogromno časa preživoim za knjigami, in berem ter se učim o psih nasplošno, o njihovem dojemanju učenja, o metodah učenja, o pasji ''govorici'' in podobno. 

Tyra je prišla k nama pri starosti cca dveh mesecev. Prva dva tedna sta bila prava muka, saj sva jo s fantom vozila ven na dve uri - dobesedno. Imela sva urejeno ''dežurstvo'', tako, da je bilo zelo malo nesreč z lulanjem.

Zelo hitro je pokazala svoj terierski temperament, in je hotela marsikaj narediti po svoje, in priznam, da je bil zame to kar šok, saj sem bila navajena na pse s popolnoma drugačnim karakterjem. ASTi so psi, ki zahtevajo strogo doslednost pri vzgoji. In na to se je bilo težko navaditi. Ko se pa enkrat navadiš, se pa sprašuješ kako si sploh lahko vzgajal pse na drugačen način - no vsaj jaz sem se.

Za Tyro lahko rečem, da je zelo učljiva psička. Pri štirih mesecih je znala sedi, prostor, tačo, drugo tačko, slalom med nogami, glas, pa mogoče bi se še kaj našlo. Pri njenih cca. šestih mesecih sva šli v malo šolo, nato je sledil tečaj osnovne poslušnosti, ki sva ga zaključili 18.6.2005 z izpitom B-BH. To izpita sem prišla po šolanju na klasičen način, in če bi sedaj izbirala, bi že od vsega začetka delala s klikerjem. Na začetku sem bila zelo proti učenju na tak način, saj sem po naravi skeptik. Odkar sem spoznala vse prednosti, ki jih nudi učenje s klikerjem - sem vneta zagovornica te male škatlice.

S klikerjem sem se spoznala pri reševalcih v KD Šmarna Gora- mislim, da aprila 2005. Prav nisem mogla verjet, kako hitro so bili vidni rezultati. Tyra je še vedno nora na učenje, kakršno koli, pa naj bo to poslušnost, trikci ali iskanje. Mislim, da se lahko za to zahvalim samo klikerju. Kliker je tisti mali znak, ki pove kužku, da je na pravi poti, in da sledi nagrada. Tyra se je zelo spremenila odkar delava na tak način. Izboljšala se je pozornost name, odpoklic, samo izvajanje vaj je veliko bolj natančno pa še kaj bi se našlo.

Psi tipa bull imajo zelo razvit plenski nagon. In če znamo ta nagon pravilno razvijati in uporabljati, lahko dobimo odličen motivator za učenje. Iskanje (pri reševalcih) delam izključno z igračko.

Druga stvar je pa poslušnost... najprej jo učim s hrano, in šele ko vajo obvlada, jo začnem delati z igračko. Ravno zaradi močnega plenskega nagona. Tyra je psička, ki je tako močno skoncentrirana na plen (na igračko), da ne opazi ničesar okoli sebe. Na tak način jo učim samokontrole. Ko pravilno izvede vajo, takoj dobi igračko in sledi igra.

ASTi so aktivni psi, ki zahtevajo veliko gibanja. Če nimate dovolj časa za igranje, aktivne sprehode pa tudi pasjo šolo, potem tak kuža ni za vas.

Še ena lastnost, ki me je presenetila je njena zavzetost - za iskanje. Zadnje čase imamo treninge iskanja predvsem v ruševinah, kjer je veliko črepinj, odlomljenega materiala, pa tudi kaka luknja. No.. Tyra je čisto nora na iskanje, ker je pa precej hitra psička, je malo manj pazljiva, kje hodi oz. teče. Edina stvar, ki jo ima v glavi je priti do markerja, ne glede na to, čez kaj je treba iti. In na enem izmed zadnjih treningov (ponoči) je padla v luknjo (kak meter globoko). Ko smo posvetili v njeno smer, je bila že zunaj in iskala markerja.Kot da se ni zgodilo NIČ. Po pregledu sem videla, da ji tudi dejansko ni nič.

Kar želim povedati je to, da večina astov, ko želi priti do cilja, ne vidi nobene prepreke, letijo čez grmovje, robidevje, čez karkoli, samo da pidejo do cilja. Ta zavzetost je lahko zelo pozitivna stvar, če jo znamo uporabiti oz. pravilno usmeriti, lahko pa prinese kar nekaj preglavic. ASTi (pa tudi drugi kužki) znajo zelo dobro izsiljevati, in tukaj je potrebno, da pokažemo doslednost. Če zahtevamo, da se vsede preden ga spustimo z vrvice, mora to veljati zmeraj, če želimo, da se kuža umiri, preden dobi za jest, mora zopet veljati zmeraj. Nedoslednost nas lahko pripelje do morebitnih problemov.

Andariellova Freya je karakterno čisto Tyrino nasprotje. Je veliko bolj mila in nežna psička. In mogoče bi bilo super, da bi Andariell kaj napisal o njej.

ASti so kužki, ki znajo odkrito pokazati svoje veselje, svojo ljubezen do vodnika. In ravno to me je navdušilo pri pasmi. In če me vprašate kakšne pasme bo naslednji pesjan, lahko že predvidevate odgovor  ;)

Pa še nekaj slik:

Tyra dojenček:     


Tyra pri 3,5 mesecih:


Tyra in mačkon Joy:


Tyra pri dveh letih:

 

+1



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #38 : 24 Marec 2006, 10:35:48
Tyra: odlično napisano :D edino kar sem ti popravil je slikice... da je malo bolj pregledno ...

Drugače pa je tvoja mala res nekaj posebnega ... v dobrem smislu seveda.

Lp, Črt



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #39 : 24 Marec 2006, 10:38:41
Hvala ;).

Kaj češ, fehtarska divjakinja je, he he  :P :P



mateych

  • Gost
Odgovori #40 : 24 Marec 2006, 11:08:36
Tyra lušna psička ni kej! :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #41 : 24 Marec 2006, 19:01:36
Joj danes sva šle s Kano na sprehod in sva videle enega ful lepega ne vem kateri je točno bil (ali Ast, Apbt, Sbt) ampak je bil res ful lepi (pa še samojeda so imeli zraven  :) ). Pa to ni res zdaj sem pa še jaz čisto zaljubljena v te kuže (saj so mi bili že od zmeraj ful všeč; ta njihov videz moči mene čist prevzame  :o ful so hudi).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 24 Marec 2006, 19:48:28
Mogoče je bil pa od Mateycha  :D Jaz sem tudi danes srečala eno gospo s psičko, za katero bi jaz rekla da je bila APBT. Je bila taka lepa tigrasta pa še malo mladičkasta.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #43 : 24 Marec 2006, 20:20:30
_Tyra_ zelo lepa predstavitev! :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #44 : 25 Marec 2006, 10:02:22
Mogoče je bil pa od Mateycha  :D

Ne verjamem da je bil, bi bilo pa fajn  ;D Je bil tisti take rdečkaste in bele barve (saj ne vem kako se temu bolj strokovno reče), take barve (samo barva ne to kako ima lise razporejene ker se ne spomnem več  :) ): http://bluemaco.moj-album.com/slike/106308/5ikVjHvN3SY_mY2c.jpg



Franka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 31 Marec 2006, 15:54:27
Evo pa sem še jaz našla čas da malo pobrskam po forumu. Pa sem se prvo na tej temi vstavila ker imam tudi jaz pitbula.
Slikice so na tem naslovu http://franka.moj-album.com
Kaj več pa napišem ko bom imela več časa, sedaj ko je čas za izpite mi ga zmanjkuje.


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 01 April 2006, 20:45:45
Lep pozdrav tudi iz moje strani!

Sem Anže, lastnik dve Amstaffov, psa in psice (Freya je bila tu že omenjena, kot vidim  ;D), katera sta predstavljena na mojem portalu, zato bom samo prilepil linke.

JACK JACKOBSON BEST OF LONDON aka Thor
FLAMEWOOD'S KIND OF LOVE aka Freya

Kužata imata sicer tudi svojo stran, vendar bo počasi potrebna krajše prenove, hehe: www.dog-handling.com/amstaff

Toliko za začetek, se bom pa večkrat oglasil.

LP


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 01 April 2006, 20:47:26
Sem Anže, lastnik dve Amstaffov, psa in psice (Freya je bila tu že omenjena, kot vidim  ;D),

 :P :P ;D Tudi Thora smo že omenili, da ne bo kakšnega ljubosumja med njiima ;)

Lp nina



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #48 : 01 April 2006, 20:52:11
U, pa res...spregledal.  :-[ :-[


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 06 April 2006, 14:31:04
Ma to je za umret...Mal gledam slike za nazaj, pa sem najdu nekej od Freye...Slikano še s telefonom.  :D  Falling in love again :D  :D





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #50 : 06 April 2006, 14:46:59
Kaka lušna bučka 8) Nič čudnega, da si se zaljubil ;)  ;D

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #51 : 08 April 2006, 09:51:23
Andariell... načrtujeta z Freyico kakšno leglo? ::)

Lp nina



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 08 April 2006, 12:58:25
Andariell... načrtujeta z Freyico kakšno leglo? ::)

Lp nina

Planirava ga, samo je vse od časa odvisno, hehe...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #53 : 29 Maj 2006, 10:31:38
Andariell včeraj te ni bilo na razstavi?? Sem upala, da končno spoznam Freyo.

Evo slike.
Mladiček
Samec1
Samec2

Kdo ve, katera dva sta ta dva psa? Sploh črni mi je padel v oči :-*

Lp nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 29 Maj 2006, 10:34:07
ninci malo pobrskaj na slo-apbt forumu  ;) boš našla vse... drugače sem pa tudi jaz upala, da bom spet videla Freyo pa na žalost Andariella ni bilo na razstavi  :(



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #55 : 29 Maj 2006, 11:53:35
Ne, žal me ni bilo, časovna stiska... :-[ :-[


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #56 : 29 Maj 2006, 12:16:50
Šapa, a se ti da tukaj povedati, kateri AST-ji so bili? Nekako ne najdem časa za vse forume...

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #57 : 29 Maj 2006, 12:42:08
Šapa, a se ti da tukaj povedati, kateri AST-ji so bili? Nekako ne najdem časa za vse forume...
ammm... če gremo po slikah od ninci je prva psička (mladiček) IceWood EZ Amazing Beauty oz. Bonnie (se ni razstavljala), prvi samec Sola Dils Dillan oz. Staff in črni samec Axel the Little Blackberry oz. Lord. Prvak pasme je bil Fleetwood Mac Kan Trace iz Hrvaske. Staff (Sola Dils Dillan) je dobil PRM in v BIS-u prišel med prve tri. sodelovala je pa še Cha-Cha (Bodewita Crystall Cherry) in dobila oceno Zelo prespektivno in v Bisu-ožji izbor. mislim, da je to vse kar je bilo Ameriških Staffov... mogoče je bil še kakšen pa mi je ušlo iz glave  :-[



mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 29 Maj 2006, 18:30:55
ej....morm rect d je ta Freya res fuuuuulllll lepa!!!:)drgac pa sm bl nova pa me zanima tku okvirne cene rodovniskih AST-jev?pa od koga je ta Freya,pa kje ste jo kupl?tnx...:)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 29 Maj 2006, 18:34:28
ammm... če gremo po slikah od ninci je prva psička (mladiček) IceWood EZ Amazing Beauty oz. Bonnie (se ni razstavljala), prvi samec Sola Dils Dillan oz. Staff in črni samec Axel the Little Blackberry oz. Lord. Prvak pasme je bil Fleetwood Mac Kan Trace iz Hrvaske. Staff (Sola Dils Dillan) je dobil PRM in v BIS-u prišel med prve tri. sodelovala je pa še Cha-Cha (Bodewita Crystall Cherry) in dobila oceno Zelo prespektivno in v Bisu-ožji izbor. mislim, da je to vse kar je bilo Ameriških Staffov... mogoče je bil še kakšen pa mi je ušlo iz glave  :-[

Hvala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"